Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157725 razy)

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 17, 2010, 23:30:49 »
Zgodnie z obietnicami wracam z fragmentem kosztorysu.
Tutaj remont jednej z ulic w Białymstoku.




Kostka 8cm: 82,98zł/ m2
Nawierzchnia mineralno-asfaltowa 4cm: 29,55zł/m2

Nawet po uwzględnieniu podbudowy kostka przegrywa..

Czekam teraz, aż Wyki napisze, że w photoshopie siedziałem..

kod-88

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 17, 2010, 23:45:53 »
Nie wiesz jak to jest ?? Ktoś za to bierze grubą kasę . albo po prostu ludzie który zajmują się inwestycjami gminy nie jeżdżą na rowerach ;p

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 18, 2010, 08:04:28 »
żałosne... :( Ta kostka brukowa, szkoda gadac.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 18, 2010, 13:24:22 »
Cytat: "2009-09-15 o 18:10 Wykidajło"
Cytat: "shp"
Podzbiorem są rowerzyści, którzy jeżdżą tylko, jak jest ciepło. Pełny zbiór stanowią Ci całoroczni.

I na tym pozwolę sobie zakończyć tę pouczającą dyskusję. Mogłeś od razu powiedzieć, że masz maturę od Giertycha.

Nie zmieniłem zdania.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 19, 2010, 19:18:42 »
Cytat: "Wykidajło"

Nie zmieniłem zdania.

haha, polbruk umywa się w porówaniu do asfaltu a ty nadal swoje. Każdy normalnie myślący wybrałby asfalt. Czy Ty albo twoja rodzina/znajomy macie związek z produkcją kostki lub z jej wykorzystaniem?

matthias99

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 19, 2010, 21:21:11 »
Cena na podstawie KNR to troszkę może być zawyżona, ale asfalt jest lepszy to fakt pod ścieżki rowerowe i czas wykonania  szybszy. Jedyny plus kostki to łatwiej później naprawić uszkodzenia tzn wymiana nawierzchni wierzchniej na niektórych fragmentach. A i masz tylko 10,7 m2 w kosztorysie, a wiadomo im więcej masz metrów do położenia to cena troszkę niższa powinna być.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 19, 2010, 21:48:50 »
ale kostke szybciej wypaczają korzenie drzew i krzewów

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 20, 2010, 10:11:37 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "2009-09-15 o 18:10 Wykidajło"
Cytat: "shp"
Podzbiorem są rowerzyści, którzy jeżdżą tylko, jak jest ciepło. Pełny zbiór stanowią Ci całoroczni.

I na tym pozwolę sobie zakończyć tę pouczającą dyskusję. Mogłeś od razu powiedzieć, że masz maturę od Giertycha.

Nie zmieniłem zdania.


Czyli możemy Cię juz tytułować per krowa?

Pogrążyłeś się, a nadal nie masz odwagi zmienić zdania.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 20, 2010, 14:15:11 »
Cytat: "matthias99"
Cena na podstawie KNR to troszkę może być zawyżona, ale asfalt jest lepszy to fakt pod ścieżki rowerowe i czas wykonania  szybszy. Jedyny plus kostki to łatwiej później naprawić uszkodzenia tzn wymiana nawierzchni wierzchniej na niektórych fragmentach. A i masz tylko 10,7 m2 w kosztorysie, a wiadomo im więcej masz metrów do położenia to cena troszkę niższa powinna być.


1. Kostkę może i łatwiej ponownie ułożyć, ale jakoś z ciężkim trudem przychodzi to pracownikom rozgrzebującym nawierzchnię, co widać po efektach przywrócenia 'stanu pierwotnego'.
2. Cena kostki może i zawyżona ze względu ilość materiału, jednak ciężko uwierzyć, by praca, która wymaga 10 razy więcej roboczogodzin wychodziła taniej, niż ułożenie nawierzchni 'z taśmociągu'

Wykidajło napisał/a:
[ Dodano: 2010-02-20, 14:21 ]
Cytuj (zaznaczone)
Nie zmieniłem zdania.


No to szerokiej drogi. Zdala od nawiedzonych rowerzystów, jeżdżących 50km/h na kole..
Byłbyś bardziej wiarygodny, gdybyś przedstawił jakieś konkretne dane na temat cen asfaltu..

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 22, 2010, 08:51:25 »
Cytat: "Piotrek"
Czy Ty albo twoja rodzina/znajomy macie związek z produkcją kostki lub z jej wykorzystaniem?

A ty nadal sypiasz z kozami czy przerzuciłeś się na wykorzystywanie owiec?


Ps. Szanowny Adminie/Moderatorze! Jeżeli wycinasz odpowiedź na zaczepkę, wycinaj również zaczepkę. Tak jest uczciwiej.
Oczywiście możesz zamiast tego wyciąć moje konto. To też jakieś rozwiązanie.

[ Dodano: 2010-02-22, 08:57 ]
Cytat: "KrP"


Czyli możemy

O, następny, który ma kłopoty z czytaniem. Zdanie, o które chodzi, masz zacytowane.
Ale ponieważ widziałem, że douczyłeś się nieco z tematyki jazdy na rondach, wyjaśnię prostymi słowami: nie dyskutuję o rozwiązaniach technicznych z ludźmi, którzy uparcie twierdzą, że większy zbiór zawiera się w mniejszym. Niezależnie od tego, czy robią to celowo na potrzeby swojego ideolo, czy mają braki z podstawówki.

Aha, przy okazji: zdaje się, że ktoś dostał odpowiedź z gminy w sprawie materiału na ścieżkę do Tanowa...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 22, 2010, 22:23:27 »
Cytat: "Wykidajło"

Cytat: "KrP"


Czyli możemy

O, następny, który ma kłopoty z czytaniem. Zdanie, o które chodzi, masz zacytowane.
Ale ponieważ widziałem, że douczyłeś się nieco z tematyki jazdy na rondach, wyjaśnię prostymi słowami: nie dyskutuję o rozwiązaniach technicznych z ludźmi, którzy uparcie twierdzą, że większy zbiór zawiera się w mniejszym. Niezależnie od tego, czy robią to celowo na potrzeby swojego ideolo, czy mają braki z podstawówki.

Aha, przy okazji: zdaje się, że ktoś dostał odpowiedź z gminy w sprawie materiału na ścieżkę do Tanowa...


Wiem czego tyczył się cytat, ja spytałem tak ogólnie od siebie. :) Naprawdę nie rozumiem jak można popierać tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej nawet jeśli położenie asfaltu było by droższe (a jak widzimy powyżej niekoniecznie tak jest).

A po rondach umiem się poruszać odkąd zdałem prawo jazdy więc nie wiem czego miałbym się douczyć skoro od tamtej pory jeżdżę cały czas prawidłowo. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

goldinka

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 23, 2010, 08:30:46 »
Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,że Ci co uważają,że ścieżka z polbruku jest ok.to chyba w ogóle nie jeżdżą rowerami.Rozumiem,że jak nie ma innej ścieżki to i ta z kostki jest dobra,ale przy budowie nowej ścieżki warto wybrać ten lepszy wariant,a jak chce ktoś porównać obie nawierzchnie zapraszam do Świnoujścia a stamtąd do Niemiec -Ahlbeck,oczywiście rowerkiem.Miałam okazję sama to sprawdzić.Po dojechaniu do granicy na ścieżce z kostki i przejechaniu granicy wjeżdzamy na ścieżke z asfaltu i wtedy człowiek  czuje się jakby unosił się rowerem nad ziemią,jest tak gładko a jeżdżenie po takiej nawierzchni to sama przyjemność.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 23, 2010, 14:54:30 »
W Świnoujściu od przeprawy promowej do centrum jest elegancka asfaltowa ścieżka. W ogóle samo miasto jest dosyć ładnie rozbudowane pod tym kątem, szkoda tylko, że z polbruku oczywiście.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 23, 2010, 15:19:00 »
Cytat: "goldinka"
Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,że Ci co uważają,że ścieżka z polbruku jest ok.to chyba w ogóle nie jeżdżą rowerami.Rozumiem,że jak nie ma innej ścieżki to i ta z kostki jest dobra,ale przy budowie nowej ścieżki warto wybrać ten lepszy wariant,a jak chce ktoś porównać obie nawierzchnie zapraszam do Świnoujścia a stamtąd do Niemiec -Ahlbeck,oczywiście rowerkiem.Miałam okazję sama to sprawdzić.Po dojechaniu do granicy na ścieżce z kostki i przejechaniu granicy wjeżdzamy na ścieżke z asfaltu i wtedy człowiek  czuje się jakby unosił się rowerem nad ziemią,jest tak gładko a jeżdżenie po takiej nawierzchni to sama przyjemność.


amen

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 23, 2010, 23:16:52 »
Cytuj (zaznaczone)
wyjaśnię prostymi słowami: nie dyskutuję o rozwiązaniach technicznych z ludźmi, którzy uparcie twierdzą, że większy zbiór zawiera się w mniejszym.


W sumie ciężko dyskutować samemu ze sobą.

Prościej już nie można.



Ty uważasz, że wariant B jest właściwy. W sumie to trochę tak, jak twierdzenie, że 1000 jest mniejsze niż 100 albo, że wśród czekolad wyłącznie z orzechami są też czekolady z orzechami i bakaliami.

Przyda się na kiedyś:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Podzbi%C3%B3r


Cytuj (zaznaczone)
Aha, przy okazji: zdaje się, że ktoś dostał odpowiedź z gminy w sprawie materiału na ścieżkę do Tanowa...


Coś tam przyszło. Jaskółki donoszą, że masa nawiedzonych rowerzystów może zawitać do Polic, aby pokazać, jak wygodnie jeździ się po asfalcie :)