Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 166637 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 24, 2010, 11:20:10 »
Cytat: "shp"
Cytuj (zaznaczone)
wyjaśnię prostymi słowami: nie dyskutuję o rozwiązaniach technicznych z ludźmi, którzy uparcie twierdzą, że większy zbiór zawiera się w mniejszym.


W sumie ciężko dyskutować samemu ze sobą.

Prościej już nie można.

Obrazek

Ty uważasz, że wariant B jest właściwy.

Nie, to Tobie się wydaje, że tak uważam. W rzeczywistości oba są błędne - i nie jest to kwestia mojego widzimisię, tylko znajomości matematyki w zakresie szkoły podstawowej. Poproś jakiegoś piątoklasistę, niech Ci wytłumaczy, dlaczego oba rysunki są złe, i jak powinien wyglądać prawidłowy.
No dobra, mała podpowiedź (tak na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy podmieniać rysunki, jak już się douczy): czy można być jednocześnie rowerzystą jeżdżącym przez cały rok i jeżdżącym tylko latem?

[ Dodano: 2010-02-24, 11:41 ]
Cytat: "KrP"
Naprawdę nie rozumiem jak można popierać tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej nawet jeśli położenie asfaltu było by droższe (a jak widzimy powyżej niekoniecznie tak jest).

Parę argumentów masz w tym wątku, wystarczy przeczytać.
A powyżej to widzimy jedynie, że litr masy asfaltowej jest tańszy niż litr polbruku.

Cytuj (zaznaczone)
A po rondach umiem się poruszać odkąd zdałem prawo jazdy więc nie wiem czego miałbym się douczyć skoro od tamtej pory jeżdżę cały czas prawidłowo. :)

Douczyłeś się, że objeżdżający rondo dookoła prawym pasem nie łamie przepisów. Zawsze coś.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 24, 2010, 11:47:30 »
Cytuj (zaznaczone)
Parę argumentów masz w tym wątku, wystarczy przeczytać.
A powyżej to widzimy jedynie, że litr masy asfaltowej jest tańszy niż litr polbruku.


Właśnie chodzi o to, że NIE MA argumentów przemawiających ZA polbrukiem w ścieżce rowerowej. :-)

Cytuj (zaznaczone)
Douczyłeś się, że objeżdżający rondo dookoła prawym pasem nie łamie przepisów. Zawsze coś


Mogę o coś prosić? Taka prosta rzecz - czytanie ze zrozumieniem. Pisałem:

"A po rondach umiem się poruszać odkąd zdałem prawo jazdy więc nie wiem czego miałbym się douczyć skoro od tamtej pory jeżdżę cały czas prawidłowo. "

Czyli skręcając w lewo nie jadę zewnętrznym pasem gdyż jest to łamanie przepisów. Jak coś Ci się nie podoba to zapraszam do odrębnego tematu (chociaż nie wiem po co skoro podstaw ruchu drogowego nie znasz, a ja nie mam zamiaru Cię dokształcać). Dziękuję, dobranoc.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 24, 2010, 12:19:23 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Parę argumentów masz w tym wątku, wystarczy przeczytać.
A powyżej to widzimy jedynie, że litr masy asfaltowej jest tańszy niż litr polbruku.


Właśnie chodzi o to, że NIE MA argumentów przemawiających ZA polbrukiem w ścieżce rowerowej. :-)

Aaa, no tak. Kolejny wyznawca jedynie słusznego ideolo. Baw się dobrze, ja mam ciekawsze zajęcia.

Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Douczyłeś się, że objeżdżający rondo dookoła prawym pasem nie łamie przepisów. Zawsze coś


Mogę o coś prosić? Taka prosta rzecz - czytanie ze zrozumieniem. Pisałem:

"A po rondach umiem się poruszać odkąd zdałem prawo jazdy więc nie wiem czego miałbym się douczyć skoro od tamtej pory jeżdżę cały czas prawidłowo. "

Czyli skręcając w lewo nie jadę zewnętrznym pasem gdyż jest to łamanie przepisów.

Czyli jednak się nie douczyłeś. Miałem na myśli ten fragment dyskusji w odkopanym wątku:
Cytat: "KrP"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Zewnerzny pas-jazda kierunek prawo i na wprost.Środkowy pas jazda w kierunku lewo.Wewnętrzny pas-zawracanie na rondzie!!!!Zasada przy trójpasmowym rondzie...


Dodaj jeszcze, że jest to niepisana zasada bo KRD tego niestety wprost nie precyzuje.

Ale skoro twierdzisz, że miałeś na myśli co innego niż napisałeś, ok. Miłych snów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 24, 2010, 12:47:46 »
Cytuj (zaznaczone)
Aaa, no tak. Kolejny wyznawca jedynie słusznego ideolo. Baw się dobrze, ja mam ciekawsze zajęcia.


Cieszy mnie to. :)

Cytuj (zaznaczone)
Czyli jednak się nie douczyłeś. Miałem na myśli ten fragment dyskusji w odkopanym wątku:


No prosiłem człowieku - czytanie ze zrozumieniem! Pisałem, że jest to niepisana zasada bo WPROST KRD tego nie reguluje, ale można to wywnioskować m.in. z art.22 pkt. 2 KRD. Są jednak imbecyle, którzy twierdzą, że skręcanie w lewo na rondzie, a nawet zawracanie pasem zewnętrznym nie łamie przepisów. Cóż, cieszę się, że się do nich nie zaliczamy. ;)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 24, 2010, 14:57:45 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie, to Tobie się wydaje, że tak uważam. W rzeczywistości oba są błędne - i nie jest to kwestia mojego widzimisię, tylko znajomości matematyki w zakresie szkoły podstawowej. Poproś jakiegoś piątoklasistę, niech Ci wytłumaczy, dlaczego oba rysunki są złe, i jak powinien wyglądać prawidłowy. No dobra, mała podpowiedź (tak na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy podmieniać rysunki, jak już się douczy): czy można być jednocześnie rowerzystą jeżdżącym przez cały rok i jeżdżącym tylko latem?


OK. Jest błąd. Potrafię się do niego przyznać . Dumny? :)  Natomiast jak najbardziej rowerzysta całoroczny jeździ również latem, natomiast rowerzyści letni nie jeżdżą zimą. Zgodzisz się więc, że trudno im mówić o tym, jak to się jeździ rowerem przez cały rok? I o to w tym wszystkim chodzi. O szerszy punkt widzenia.

Cytuj (zaznaczone)

[ Dodano: 2010-02-24, 11:41 ]
Cytat: "KrP"
Naprawdę nie rozumiem jak można popierać tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej nawet jeśli położenie asfaltu było by droższe (a jak widzimy powyżej niekoniecznie tak jest).

Parę argumentów masz w tym wątku, wystarczy przeczytać.
A powyżej to widzimy jedynie, że litr masy asfaltowej jest tańszy niż litr polbruku.


Niektóre argumenty zostały już kilka razy obalone. Jeżeli nie przemawia do Ciebie kolejny dowód w postaci kosztorysu, wytłumacz: dlaczego w specyfikacji przetargowej nie dano szansy firmom, które mogłyby zbudować drogę dla rowerów z asfaltu, tylko od razu założono, że ma to być kostka? Skoro kostka jest faktycznie tańsza, to sama się obroni, czyż nie? Ponadto - daj kontrargument - pokaż wreszcie kosztorys, z którego jasno wynika, ze kostka jest tańsza.

Ponadto, jeśli chodzi o odpowiedź, która do nas przyszła - w żaden sposób nie ustosunkowano się do zadanych pytań.  Jak dla mnie wynika to z braku wystarczających argumentów.

http://www.rowerowy.szczecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=861:tanowo-police-nadal-chcemy-bitumicznej-nawierzchni&catid=108:police

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 25, 2010, 12:25:21 »
Cytat: "KrP"
Są jednak imbecyle, którzy twierdzą, że skręcanie w lewo na rondzie, a nawet zawracanie pasem zewnętrznym nie łamie przepisów. Cóż, cieszę się, że się do nich nie zaliczamy. ;)

Nie wiem, do jakiej grupy ty się zaliczasz. Ja zaliczam się do tych, którzy twierdzą, że nawet objeżdżając rondo dookoła kilka razy zewnętrznym pasem przepisów nie łamią.
A odnośnie nazywania imbecylem każdego, kto ma inne zdanie niż KrP, powtórzę coś, co już kiedyś pisałem: być nazwanym idiotą przez kretyna to rzadko spotykana przyjemność.

Do Admina/Moderatora:
Będę powtarzał uparcie: usuwasz odpowiedź na zaczepkę, usuwaj też zaczepkę. Tak jest uczciwiej, zwłaszcza że zaczepkę masz ładnie zacytowaną.

[ Dodano: 2010-02-25, 12:37 ]
Cytat: "shp"
rowerzysta całoroczny jeździ również latem, natomiast rowerzyści letni nie jeżdżą zimą. Zgodzisz się więc, że trudno im mówić o tym, jak to się jeździ rowerem przez cały rok? I o to w tym wszystkim chodzi. O szerszy punkt widzenia.

To nie "letni" mówią o tym, jak się jeździ cały rok, tylko Wy przedstawiacie ankietę zrobioną wyłącznie wśród tych "z szerszym punktem widzenia" jako opinię wszystkich. O to chodziło, nie o punkty widzenia. O skutkach już pisałem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 25, 2010, 13:40:59 »
Cytuj (zaznaczone)
To nie "letni" mówią o tym, jak się jeździ cały rok, tylko Wy przedstawiacie ankietę zrobioną wyłącznie wśród tych "z szerszym punktem widzenia" jako opinię wszystkich. O to chodziło, nie o punkty widzenia. O skutkach już pisałem.


Oczywiście. Bo rowerzysta, który jeździ zimą, z bardzo dużym prawdopodobieństwem jeździ też latem. Więc zna również 'bolączkę" letnich. Natomiast letni nie powie nic na temat bolączki zimowych. Jasne?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 25, 2010, 17:11:29 »
Cytat: "shp"
Cytuj (zaznaczone)
To nie "letni" mówią o tym, jak się jeździ cały rok, tylko Wy przedstawiacie ankietę zrobioną wyłącznie wśród tych "z szerszym punktem widzenia" jako opinię wszystkich. O to chodziło, nie o punkty widzenia. O skutkach już pisałem.


Oczywiście. Bo rowerzysta, który jeździ zimą, z bardzo dużym prawdopodobieństwem jeździ też latem. Więc zna również 'bolączkę" letnich. Natomiast letni nie powie nic na temat bolączki zimowych. Jasne?

 :rotfl:
A odpowiedź na pytanie "wolisz ścieżkę z polbruku czy z asfaltu?" to bolączka letnia czy zimowa?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 25, 2010, 17:22:38 »
A czy widziałeś w konsylium woźnego albo salową lub (broń boże) grabarza? Sprawę ścieżek rowerowych wole oddać ludziom dla których dwa kołka to przedmiot ich pasji. Oni są o w tym temacie specjalistami. Naturalnie takie osoby jak Ty będą się upierać „jak to przecież jeżdżę rowerem to mam prawo decydować”.

P.S Muszę pochwalić SHP za wstawienie kosztorysu.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 25, 2010, 18:16:50 »
Panie Wykidajlo, alez jaka zaczepke? Nazwalem po prostu ludzi nie potrafiacych jezdzic po rondzie imbecylami. Bo trzeba takim byc gdy skreca sie w lewo lub zawraca z prawego pasa. Ale potem oczywiscie takie tepe swiete krowy maja pretensje do swiata, ze rondo sie blokuje.

Jak to mowi mlodziez - żal.pl
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 26, 2010, 11:14:39 »
Cytat: "gzzz"
Sprawę ścieżek rowerowych wole oddać ludziom dla których dwa kołka to przedmiot ich pasji. Oni są o w tym temacie specjalistami. Naturalnie takie osoby jak Ty będą się upierać „jak to przecież jeżdżę rowerem to mam prawo decydować”.

A ja sprawę budowy ścieżek i wydawania publicznych pieniędzy wolę oddać ludziom, dla których matematyka na poziomie szkoły podstawowej nie jest nauką tajemną. Co kto lubi.

[ Dodano: 2010-02-26, 11:23 ]
Cytat: "KrP"
Panie Wykidajlo, alez jaka zaczepke? Nazwalem po prostu ludzi nie potrafiacych jezdzic po rondzie imbecylami.

Kogo nazywałeś, jest zacytowane. A od czasu, gdy ujawniłeś swój poziom znajomości kodeksu drogowego objawiając światu rzekomy zakaz cofania na ulicy jednokierunkowej, twoje oceny prawidłowości zachowań na drodze traktuję niezbyt poważnie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 26, 2010, 11:49:45 »
Cytuj (zaznaczone)
Kogo nazywałeś, jest zacytowane. A od czasu, gdy ujawniłeś swój poziom znajomości kodeksu drogowego objawiając światu rzekomy zakaz cofania na ulicy jednokierunkowej, twoje oceny prawidłowości zachowań na drodze traktuję niezbyt poważnie.


Mówi to ten, który po rondzie nie umie się poruszać.

A na jednokierunkowej oczywiście można cofać, jeśli kiedykolwiek mówiłem coś innego to cóż, myliłem się. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 26, 2010, 12:56:57 »
Cytuj (zaznaczone)
A odpowiedź na pytanie "wolisz ścieżkę z polbruku czy z asfaltu?" to bolączka letnia czy zimowa?


Dobra nawierzchnia jest jednym _z wielu_ czynników decydujących o jakości trasy. To Ty zarzucasz, że ankieta przeprowadzona wśród rowerzystów, którzy jeżdżą przez cały rok, jest mało wiarygodna. Akurat termin jej przeprowadzenia był przypadkowy. Potrzebowaliśmy w tym okresie argumentów dla naszych urzędników, że równe ścieżki to nie tylko wymysł kilku ludków, ale oczekiwanie większości, którzy jeżdżą.

Podane miałeś wyniki ankiety. Podanych miałeś kilka przykładów porównawczych z ceną kostki i asfaltu. Byłoby o czym rozmawiać, gdybyś pokazał choć jeden kosztorys porównawczy, że jest tak, jak Ty i mówisz, i że asfalt jest droższy, niż kostka.  Same słowa nie wystarczą. Ale Ty wolisz czepiać się słówek, zamiast przedstawić jakieś konkrety. Skoro masz dostęp do dobrze poinformowanych źródeł, to chyba nie powinno być z tym problemu?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 26, 2010, 13:16:46 »
Cytat: "shp"
Cytuj (zaznaczone)
A odpowiedź na pytanie "wolisz ścieżkę z polbruku czy z asfaltu?" to bolączka letnia czy zimowa?


Dobra nawierzchnia jest jednym _z wielu_ czynników decydujących o jakości trasy. To Ty zarzucasz, że ankieta przeprowadzona wśród rowerzystów, którzy jeżdżą przez cały rok, jest mało wiarygodna.

Z matematyką masz kłopoty, z czytaniem też. Dyskutowanie z Tobą do niczego nie prowadzi.
Gdzie niby podważam wiarygodność tej ankiety? Twierdzę, że przedstawianie jej jako sprawdzenia opinii ogółu rowerzystów to nadużycie (uzasadniłem to). Nic więcej.
Cytuj (zaznaczone)
Podanych miałeś kilka przykładów porównawczych z ceną kostki i asfaltu. Byłoby o czym rozmawiać, gdybyś pokazał choć jeden kosztorys porównawczy, że jest tak, jak Ty i mówisz, i że asfalt jest droższy, niż kostka.

Ale mnie na dowód prawdziwości twierdzenia, że wykonanie ścieżki z asfaltu jest droższe niż jej wykonanie z polbruku, wystarczają te, które Ty podałeś.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 26, 2010, 13:25:16 »
Cytuj (zaznaczone)
A ja sprawę budowy ścieżek i wydawania publicznych pieniędzy wolę oddać ludziom, dla których matematyka na poziomie szkoły podstawowej nie jest nauką tajemną. Co kto lubi.


Np. takim?




[ Dodano: 2010-02-26, 13:52 ]
Cytat: Wykidajło
Cytat: "shp"
Cytuj (zaznaczone)
A odpowiedź na pytanie "wolisz ścieżkę z polbruku czy z asfaltu?" to bolączka letnia czy zimowa?

Z matematyką masz kłopoty, z czytaniem też. Dyskutowanie z Tobą do niczego nie prowadzi.


Sorry, ale to Ty podajesz teorie, na które nie masz żadnych dowodów. Paplasz tylko, żeby coś powiedzieć, czepiasz się rzeczy, które tak naprawdę niewiele wnoszą i unikasz odpowiadania na konkretne pytania.

Cytuj (zaznaczone)

Gdzie niby podważam wiarygodność tej ankiety? Twierdzę, że przedstawianie jej jako sprawdzenia opinii ogółu rowerzystów to nadużycie (uzasadniłem to). Nic więcej.


Możemy zrobić ankietę w okresie wiosenno-letnim. Tylko co powiesz, jeśli jej wyniki będą dalej takie same? Że są sfałszowane?

Tu masz ankietę w wersji internetowej, z Wawy.
http://rowery.free.ngo.pl/raporty/sonda02.htm

Wyniki zbliżone do naszych.

Cytuj (zaznaczone)

Ale mnie na dowód prawdziwości twierdzenia, że wykonanie ścieżki z asfaltu jest droższe niż jej wykonanie z polbruku, wystarczają te, które Ty podałeś.


Więc dlaczego nie chcesz podzielić się z innymi swoją wiedzą? Poza tym dalej unikasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie dopuszczono do przetargu firm, które mogą zrobić ścieżkę z asfaltu?