Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 181598 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 19, 2011, 07:33:00 »
Cytat: "Piotrek"
Cytat: "jakub_m"
stanawiają mnie te badania wpływu drgań przenoszonych z podłoża na organizm rowerzysty

Według mnie takie drgania nie szkodzą organizmowi. Dużo jeżdżę na rowerze i nie przeszkadzają mi one, lecz wiadomo że o wiele przyjemniej jeździ się na asfalcie. Owe drgania mogą najwyżej stwarzać problem starszym ludziom, którzy jeżdżą na rowerach a w Policach takich nie brakuje (powiedziałbym że połowa rowerzystów w Policach to starsi ludzie). Drgania te mogą być też uciążliwe w rowerach o cienkich oponach, tj. w kolarzówkach i rowerach trekkingowych. W MTB da się to przeżyć.


Nie chodzi tylko o drgania - choć te są dziś mało wyczuwalne, ale z całą pewnością działają ujemnie na stawy i po latach "dadzą znać", o sobie. Chodzi także, o to, że asfaltowa ścieżka jest "bezobsługowa", tzn. nie rosną na niej chwasty, (co jest nagminne na tych z kostki po kilku latach), ale też - nawet jak asfaltowa straci swą płaskość - to i tak będziemy jeździć po niej gładko. Tego samego nie można powiedzieć, o tej z Pol-bruku. Kiedyś pojawią się szczeliny miedzy kostkami i będzie, jak tzw. "kocie łby". Inną rzeczą jest wykonanie ścieżki oraz jej wykończenie. Na tej oddanej do Tanowa - delikatnie mówiąc - brak kosmetyki. Nurtuje mnie jeszcze pytanie; kto będzie ją sprzątał z piachu, gałęzi, igliwia czy szyszek(?) Są one nieodzownym "towarzyszem" podróży rowerowej ścieżką w pobliżu lasu i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla rowerzysty (możliwość poślizgu na piachu, igliwiu itp.)
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 30, 2011, 17:01:39 »
Kto jest taki genialny?
Zdjęcia z SCC: (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=429480&page=98




Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 30, 2011, 17:09:27 »
O, fajnie, w Tarnowie jeszcze nie byłem, a tak blisko jest.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 30, 2011, 18:03:35 »
Ja w Tarnowie byłem, ale Podgórnym. :) Ale o Bartoszowie nie słyszałem.

izek705

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 30, 2011, 18:49:06 »
z Polic do Tarnowa w dwadzieścia minut rowerem :) Polak potrafi.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 30, 2011, 19:27:56 »
Szok. Wymienili kostkę na asfalt :)



.
.
.
Żartowałem :P to jedna ze stosunkowo nowych dróg rowerowych u zachodniego sąsiada.
Btw. kierowcy się skarżą, że rowerzyści nie chcą jeździć drogą dla rowerów Pilchowo-Tanowo.. Czemu mnie to nie dziwi?

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 30, 2011, 20:16:15 »
To nie jedyna wada tej sciezki rowerowej. Juz ją podmywa ;| Zeby nie być gołosłowny załączam zdjęcia:

MłodyS53

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 01, 2011, 03:02:03 »
Cytat: "shp"
Btw. kierowcy się skarżą, że rowerzyści nie chcą jeździć drogą dla rowerów Pilchowo-Tanowo.. Czemu mnie to nie dziwi?


Chcą, nie chcą, mają taki obowiązek, wynikający z ustawy.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 01, 2011, 10:38:09 »
Porównajcie sobie odległość ścieżki od jezdni u Niemców i Polaków. Oczywiście nasi sąsiedzi mieli łatwiej, bo tam pole a u nas las, ale osobiście wiem, czy odważę się przejechać z dzieckiem na pace, 1,5 m od pędzących tirów.

MłodyS53

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #249 dnia: Lipca 01, 2011, 11:47:25 »
Cytat: "parian"
Porównajcie sobie odległość ścieżki od jezdni u Niemców i Polaków. Oczywiście nasi sąsiedzi mieli łatwiej, bo tam pole a u nas las, ale osobiście wiem, czy odważę się przejechać z dzieckiem na pace, 1,5 m od pędzących tirów.


No teraz to jest wymyślanie problemów. Najlepiej położyć autostradę rowerową przez środek lasu. Sam bardzo często jeżdżę tamtędy i nie widzę problemu z super pędzącymi 148km/h samochodami ciężarowymi powyżej 3,5T.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #250 dnia: Lipca 01, 2011, 11:53:50 »
Cytat: "MłodyS53"
Najlepiej położyć autostradę rowerową przez środek lasu.
Fajnie by było. A póki co wolę sadzić ścieżkami przez las - widzę w tym większą przyjemność.
Cytat: "MłodyS53"
Sam bardzo często jeżdżę tamtędy i nie widzę problemu z super pędzącymi 148km/h samochodami ciężarowymi powyżej 3,5T.
Twoje życie, Twoja sprawa.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #251 dnia: Lipca 01, 2011, 18:12:46 »
Cytat: "parian"
Porównajcie sobie odległość ścieżki od jezdni u Niemców i Polaków. Oczywiście nasi sąsiedzi mieli łatwiej, bo tam pole a u nas las, ale osobiście wiem, czy odważę się przejechać z dzieckiem na pace, 1,5 m od pędzących tirów.


Półtora metra to już raczej bezpieczna odległość i nie powinno Cię zdmuchnąć. Zresztą w praktyce wychodzi więcej - nikt nie jeździ przy samej krawędzi drogi, ani przy samym krawężniku.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #252 dnia: Lipca 02, 2011, 09:30:55 »
Nie chodzi mi o zdmuchnięcie, ale o to, że jakiś kierowca może się poboczem ratować. Z drugiej strony, mając pecha i 3 m odległości nie pomoże.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #253 dnia: Lipca 02, 2011, 11:12:06 »
Cytat: "Piotrek"
To nie jedyna wada tej sciezki rowerowej. Juz ją podmywa ;| Zeby nie być gołosłowny załączam zdjęcia:
[url=http://img8.imageshack.us/img8/3699/img4608lw.th.jpg]Obrazek[/URL]


Rok i sie wszystko rozjedzie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #254 dnia: Lipca 02, 2011, 11:38:46 »
Cytat: "MłodyS53"
Cytat: "shp"
Btw. kierowcy się skarżą, że rowerzyści nie chcą jeździć drogą dla rowerów Pilchowo-Tanowo.. Czemu mnie to nie dziwi?


Chcą, nie chcą, mają taki obowiązek, wynikający z ustawy.


Rzekł kierowca jeżdżący w mieście 50km/h, a w trasie nie przekraczający 90km/h poza autostradami i drogami ekspresowymi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln