Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157904 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #270 dnia: Lipca 11, 2011, 10:53:14 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "KrP"
Przecież możesz jeździć chodnikiem, kto Ci broni? Tylko nie płacz jak mandat dostaniesz. Bo taki sam może dostać rowerzysta, bierze po prostu odpowiedzialność na siebie.

Eh, w tym kraju brakuje wyrozumiałości na drodze, każdy patrzy tylko na własną du.pe.


Chore myślenie - nie stosowanie się do przepisów nie jest złe, jest nawet dobre, bo przecież odpowiedzialność bierzemy na siebie... super! Możesz zabijać - przecież odpowiedzialność bierzesz na siebie! Yeah!
Ścieżka nie jest idealna, ale jest i trzeba z niej korzystać. Sam chętnie się nią przejadę, mimo sprzętu, na którym taka nawierzchnia dużo bardziej doskwiera.
Brakuje wyrozumiałości na drogach? Właśnie przez takie myślenie. Po co szanować przepisy jak jestem mądrzejszy, a one są głupie i wszyscy inni to frajerzy.


A czy tak nie jest? Przekraczasz prędkość - Twoja sprawa. Wjeżdżasz na zakaz wjazdu - Twój problem. No sory, przecież nie mój, prawda? A że przy okazji możesz kogoś zabić? Cóż, trzeba było nie łamać przepisów.

Sam w 99% przypadków jeżdżę po drogach rowerowych, nawet jak są beznadziejne. Po prostu czuję się bezpieczniej. Ale jak widzę gościa na kolażówie, który jedzie jezdnią mimo, iż obok ma drogę to nie płaczę, że muszę 10s za nim jechać bo nie mogę wyprzedzić tylko czekam spokojnie na taką możliwość.

Swoją drogą, to też może być niezła forma buntu przeciw debilnej władzy, która buduje ścieżki z polbruku. Gdyby WSZYSCY rowerzyści zaczęli nagle ścieżki omijać to może by się kretyni zorientowali, że ten materiał na drogę rowerową się po prostu nie nadaje.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #271 dnia: Lipca 11, 2011, 11:37:42 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "Denver"
Cytat: "KrP"
Przecież możesz jeździć chodnikiem, kto Ci broni? Tylko nie płacz jak mandat dostaniesz. Bo taki sam może dostać rowerzysta, bierze po prostu odpowiedzialność na siebie.

Eh, w tym kraju brakuje wyrozumiałości na drodze, każdy patrzy tylko na własną du.pe.


Chore myślenie - nie stosowanie się do przepisów nie jest złe, jest nawet dobre, bo przecież odpowiedzialność bierzemy na siebie... super! Możesz zabijać - przecież odpowiedzialność bierzesz na siebie! Yeah!
Ścieżka nie jest idealna, ale jest i trzeba z niej korzystać. Sam chętnie się nią przejadę, mimo sprzętu, na którym taka nawierzchnia dużo bardziej doskwiera.
Brakuje wyrozumiałości na drogach? Właśnie przez takie myślenie. Po co szanować przepisy jak jestem mądrzejszy, a one są głupie i wszyscy inni to frajerzy.


A czy tak nie jest? Przekraczasz prędkość - Twoja sprawa. Wjeżdżasz na zakaz wjazdu - Twój problem. No sory, przecież nie mój, prawda? A że przy okazji możesz kogoś zabić? Cóż, trzeba było nie łamać przepisów.

Sam w 99% przypadków jeżdżę po drogach rowerowych, nawet jak są beznadziejne. Po prostu czuję się bezpieczniej. Ale jak widzę gościa na kolażówie, który jedzie jezdnią mimo, iż obok ma drogę to nie płaczę, że muszę 10s za nim jechać bo nie mogę wyprzedzić tylko czekam spokojnie na taką możliwość.

Swoją drogą, to też może być niezła forma buntu przeciw debilnej władzy, która buduje ścieżki z polbruku. Gdyby WSZYSCY rowerzyści zaczęli nagle ścieżki omijać to może by się kretyni zorientowali, że ten materiał na drogę rowerową się po prostu nie nadaje.


W jakimś stopniu tak jest i masz rację, ale ja bym nie legitymizował przestrzeganie prawa jedynie własnym widzimisię.
Co do bojkotu ścieżek z polbruku, to jest on nierealny i zbędny. Zbędny, bo włodarze większych miast doszli już do wniosku, że ścieżki robi się z asfaltu i musimy czekać, aż dotrze to do nas. Nawet w Szczecinie ścieżka z TZ do jeziorka powstaje z asfaltu (nie mówiąc o ścieżce wokół jeziorka przy Derdowskiego). Co więcej zatrudniono ostatnimi czasy "oficera rowerowego" czy jakoś tam, który optować będzie raczej za asfaltem. Nierealny, bo wszystkich do bojkotu namówić by się nie dało i włodarze mieli by dowód, że część potrafi się dostosować (heh... przypomniał mi się dowcip o dzieciach i basenie) i cieszyć się ze ścieżki, a część wariatów protestuje przeciw nie wiedzieć czemu.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #272 dnia: Lipca 11, 2011, 13:50:39 »
Polbruk jeszcze można jakoś przebolec, jesli jest w dobrym stanie. Największą porazką (na ścieżce Tanowo - Pilchowo) są te brukowane wjazdy do lasu. Co za [nie powiem kto] wpadł na taki genialny pomysł? Na pewno ktoś, kto nigdy rowerem po bruku nie jeździł.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #273 dnia: Lipca 11, 2011, 17:02:06 »
Cytat: "Borisz"
Polbruk jeszcze można jakoś przebolec, jesli jest w dobrym stanie. Największą porazką (na ścieżce Tanowo - Pilchowo) są te brukowane wjazdy do lasu. Co za [nie powiem kto] wpadł na taki genialny pomysł? Na pewno ktoś, kto nigdy rowerem po bruku nie jeździł.


Tak, masz rację. Odcinek jest fatalny i bodajże od 2009 roku środowiska rowerowe sugerują jego naprawę, a docelowo wyasfaltowanie.
Z polburkiem jest ten problem, że jeśli jest frezowany to jedzie się całkiem dobrze, gorzej, że zarasta trawą, zapada się, kostki wystają itp.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #274 dnia: Lipca 13, 2011, 06:52:17 »
Czy mi się zdaje czy budują dalszy ciąg ścieżki od Tanowa w kierunku Polic? Dawno tamtędy nie jechałem, wczoraj byłem i się zdziwiłem.

Oczywiście kostka brukowa musi być, bo jakże by inaczej.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #275 dnia: Lipca 13, 2011, 09:51:53 »
O rozpoczęciu prac było już na poprzedniej stronie wątku :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #276 dnia: Lipca 31, 2011, 11:24:49 »
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,10017756,Droga_rowerowa_prawie_jak_w_Holandii__W_Polsce_.html

Powoli coś się dzieje, ludzie mądrzeją. Za 40 lat będzie może będzie fajnie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #277 dnia: Lipca 31, 2011, 12:58:36 »
dużo jeżdżę rowerem , do tego teraz dojeżdżam do pracy , ścieżki w Policach to dla mnie kpina , jedziesz kawałek nie ma potem jest potem nie ma i tak w kolko;/ i tylko zmieniaj strony i czekaj az przejedzie Cie tir...mowie o drodze do zakładów chemicznych...

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:23:48 »
Cytat: "pazurkowa90"
dużo jeżdżę rowerem , do tego teraz dojeżdżam do pracy , ścieżki w Policach to dla mnie kpina , jedziesz kawałek nie ma potem jest potem nie ma i tak w kolko;/ i tylko zmieniaj strony i czekaj az przejedzie Cie tir...mowie o drodze do zakładów chemicznych...

zgadzam sie coś jest nie tak z tymi scieżkami, nie ma szerokich planów, sa tylko takie, że jak robimy drogę to robimy ścieżkę, a nikt nie pomyślał, że może lepiej wyznaczyć trasy przez miasto i potem jak będą remonty dróg to po prostu wpasowywać je w te większe plany sciezek rowerowych

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:01:25 »
Cytat: "manam"
zgadzam sie coś jest nie tak z tymi scieżkami, nie ma szerokich planów, sa tylko takie, że jak robimy drogę to robimy ścieżkę, a nikt nie pomyślał, że może lepiej wyznaczyć trasy przez miasto i potem jak będą remonty dróg to po prostu wpasowywać je w te większe plany sciezek rowerowych


dokładnie i nie musi być nie wiadomo jaka wielka , wystarczy jakiś mały pasek właśnie z asfaltu..ale nie pamiętam gdzie taka widziałam ;( ale bynajmniej nie w Policach ;p

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpnia 15, 2011, 00:45:32 »
Cytuj (zaznaczone)
To może ja jako kierowca osobówki zacznę jeździć chodnikiem zamiast drogą?


Samochody i tak okupują chodniki, więc nikt nie zauważy różnicy :)

Cytuj (zaznaczone)
Szkoda zawieszenia na dziury.  


Wskaż najpierw taką drogę, gdzie chodnik jest w lepszym stanie, niż jezdnia.. A zresztą - możemy się zamienić. Ty będziesz jeździł samochodem po chodnikach, a ja będę chodził po jezdni..:) Ciekawe, kogo szybciej szlag trafi..

Cytuj (zaznaczone)

Skoro ta ścieżka jest to rowerzysta ma nią jechać i nie dyskutować jak się nie podoba to na piechotkę, autobusem, skuterem lub jak ja samochodem.


Wniosek z tego taki, że jak ścieżki nie było, nie było problemu..

Cytuj (zaznaczone)
Niektórym to już w czterech literach się poprzewracało.


Widzisz.. Kierujesz swoje niezadowolenie do niewłaściwych osób. Nawet nie wspomnisz o tym, że pieniądze (m.in. Twoje) zostały kiepsko wydane. Ciekawe, jakbyś na to patrzył, gdyby zbudowano nową drogę, na której powiedzmy co kilkaset metrów miałbyś kocie łby, a sama nawierzchnia drogi była czymś w rodzaju betonowych prefabrykatów (raczej nie o jakości autostrad niemieckich).

Cytuj (zaznaczone)

Jak spotkam na tej trasie rowerzystę siadam na koło i trąbie, aż się domyśli. Zacznę chyba jednak dzwonić po policję może jak jeden z drugim zarobi po mandacie to się oduczy.


Zacznij. Ale bądź konsekwentny i dzwoń też, gdy zobaczysz pojazd, który przekracza dozwoloną prędkość..

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpnia 15, 2011, 00:59:12 »
Cytuj (zaznaczone)
BTW. Czy kiedykolwiek pomyślałeś (bo domyślam się po Twoim poście, że to Ty jeździsz tym super delikatnym rowerem co nie może jechać po POL-BRUK-u), że ciężko jest Cię wyprzedzić jadąc autobusem.


Niestety.. ja z tych, którzy starają się respektować przepisy jadąc nawet po najbardziej idiotycznych wynalazkach.. A co do jazdy po mieście w miejscach, gdzie nie ma śmieszek rowerowych - częściej to ja wyprzedzam autobusy, niż one mnie. To tyle, jeśli chodzi o definicję "zawalidrogi" ;)

Cytuj (zaznaczone)

Piszę to z czystym sumieniem, ponieważ bardzo często musiałem się wlec za takim "pedałowcem" bo z przeciwka sznur samochodów. A potem musiałem wysłuchiwać lamentów, że tramwaj spierd.... uciekł.


Więc  i w Twoim interesie jest, by pedałowiec miał dobre warunki do przemieszczania się, skoro jest dla Ciebie zawalidrogą.. Jak droga rowerowa będzie zaprojektowana mądrze, to żaden rowerzysta nie będzie się pchał na jezdnię, a przynajmniej zmniejszy się odsetek takich osób..

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #282 dnia: Września 01, 2011, 11:48:04 »
http://www.mmstargard.pl/artykul/kobylanka-rowerzysta-odsapnie-na-laweczkach-413177.html

Ścieżka rowerowa ma długość prawie 7km i jest szeroka od 2,5m do 3m, kosztowała ponad 2 mln zł. Dodam, że jest to droga o nawierzchni bitumicznej. W cenie są również ławki, miejsca postojowe.

Przypomnę, że na 4km kostkową ścieżkę Pilchowo-Tanowo o szerokości 2m, Police wydały 1,5mln.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #283 dnia: Września 02, 2011, 08:22:58 »
Czyli w przybliżeniu można powiedzieć że kostka kosztuje 2x więcej! kiedy w końcu policcy urzedasy zrozumieją że asfalt jest lepszy i tańszy.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #284 dnia: Września 02, 2011, 11:49:51 »
Kiedy ktoś ze znajomych nie będzie chciał już zarabiać na kostce