Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613166 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1200 dnia: Stycznia 18, 2016, 16:11:15 »
Ciekawe czy i w siedzibie solidarnie wymienią na te, które mamy w mieszkaniach...

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Amestyst

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1201 dnia: Stycznia 19, 2016, 08:15:26 »
Ludzie Cuda!!, dostałem informacje od SM, że będą montowane zawory na klatkach schodowych.
Jeszcze jak by prezes przyszedł z przeprosinami, za pozew to bym pewnie zawału dostał.
Czerwiec już nie daleko, ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy sm.

A co ze suszarniami, tam też nie ma zaworów. Rozumię że musi tam być ciepło ale nie tak jak w piekle. Korzystam ze suszarni w moim bloku i zanim powieszę pranie to muszę wywietrzyć pomieszczenie. Ciekawe jaki współczynnik ma mieszkanie nad suszarnią ...nie każdy ma tak podgrzewane podłogi ...

Offline basista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1202 dnia: Stycznia 26, 2016, 13:41:52 »
Ja podobnie jak Tusia włączyłam grzejniki po raz pierwszy w tym sezonie 6 stycznia 2016 po dwóch godzinach w jednym tylko pokoju zużycie 100  jednostek na godzinę jak zastosowałam moje współczynniki korekcyjne i cenę z poprzedniego sezonu to za dobę grzania /nie na maxa/ wychodzi ok.300zł. Ponieważ od lat oszczędzamy bardzo na ogrzewaniu nauczeni poprzez dopłaty w zeszłym sezonie zużyliśmy ok. 25 tys jednostek tj. za ok dwóch tygodni korzystania z ciepła przyszło nam dopłacić ponad 2400 zł, koszt całkowity ponad 4000 zł. Przecież gdybyśmy swobodnie w normalny i potrzebny nam sposób korzystali z ciepła przyszłoby nam ze 20 tys do dopłaty. Pomóżcie mi to zrozumieć. Odpowiedź spółdzielni jest taka, że podzielniki mogę poddać kontroli, ale to chyba kwestia w niebotycznej cenie a nie w podzielnikach chociaż do jednego mam zastrzeżenia.

Post Merge: Stycznia 26, 2016, 13:44:43
W związku z powyższym chciałabym wiedzieć czy mam szansę w sądzie?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2016, 13:44:43 wysłana przez basista »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1203 dnia: Stycznia 26, 2016, 15:18:18 »
Pomóżcie mi to zrozumieć.

Nie staraj się tego zrozumieć. Nie zrozumiesz ani tych ludzi ani tego co oni wyprawiają!

Odpowiedź spółdzielni jest taka, że podzielniki mogę poddać kontroli, ale to chyba kwestia w niebotycznej cenie a nie w podzielnikach chociaż do jednego mam zastrzeżenia.

To kwestia złodziejskiego systemu rozliczeń, który stosuje obecna ekipa oraz fatalnych rozwiązań technicznych, narzucanych nam na siłę jedynie po to, aby dać upust swojej bezmyślności i skłonności do marnotrawienia energii cudzym kosztem! Oni przekierowują reklamujących na podzielniki, ponieważ tylko na nich się nieco znają i wiedzą, że to droga donikąd. Tylko walne może skutecznie rozwiązać te problemy! W sądzie szanse też są duże ale metoda bardziej skomplikowana...

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1204 dnia: Stycznia 26, 2016, 15:30:20 »
Ja już sobie odpuściłem grzejniki, bo nie zamierzam znowu mieć wysokiej niedopłaty. Uznałam, że korzystniej jest nawet dogrzać przez niecałą godzinę piecem konwertorowym niż uruchamiać centralne. Nawet gdybym miał więcej zapłacić za prąd to i tak wyjdzie taniej. Dzięki temu mam równe 0 na trzech podzielnikach i Chemik będzie musiał mi oddać kasę.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1205 dnia: Stycznia 26, 2016, 15:54:30 »
...ale nie prościej byłoby używać centralnego normalnie i przy okazji nie pójść z torbami? Po co "kombinować" z ogrzewaniem elektrycznym? Wróćmy do normalności i pogońmy frajerstwo ze stołków.

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1206 dnia: Stycznia 26, 2016, 18:01:19 »
Już nie długo do nich pan prokurator zapuka.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1207 dnia: Stycznia 26, 2016, 20:50:23 »
...ale nie prościej byłoby używać centralnego normalnie i przy okazji nie pójść z torbami? Po co "kombinować" z ogrzewaniem elektrycznym? Wróćmy do normalności i pogońmy frajerstwo ze stołków.

Nie, nie byłoby prościej bo praktycznie cały rok zawory były zamknięte, wielkiego wietrzenia mieszkania też nie było, a i tak zwróciłem prawie 1,5 tysiąca. W tym roku to ja będę miał satysfakcję i zwrot.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1208 dnia: Stycznia 27, 2016, 07:05:08 »
Pytanie pomocnicze. Zorientuj się jak  daleko od węzła cieplnego jest Twoje mieszkanie. Jeżeli na samym końcu to wiele wyjaśnia.
Nic z powyższych rzeczy, ale dzięki za podpowiedzi. Wszystkie z nich stosowałem już przed laty..., ale po raz kolejny wykonałem telefon do SM i po dwóch interwencjach uzupełniono (w węźle) wodę w układzie, co spowodowało większe ciśnienie i jest dobrze - na razie, gdyż ubytki wody w instalacji CO jest (nie wiedzieć czemu) zawsz...

Post Merge: Stycznia 27, 2016, 07:08:06
Nie, nie byłoby prościej bo praktycznie cały rok zawory były zamknięte, wielkiego wietrzenia mieszkania też nie było, a i tak zwróciłem prawie 1,5 tysiąca. W tym roku to ja będę miał satysfakcję i zwrot.
Sorry, ale marna to satysfakcja gdy trzeba "kombinować", by nie być narażony na ogromne koszty ogrzewania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2016, 07:08:06 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline komandorpodporucznik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1209 dnia: Stycznia 27, 2016, 11:37:42 »
To kwestia złodziejskiego systemu rozliczeń, który stosuje obecna ekipa oraz fatalnych rozwiązań technicznych, narzucanych nam na siłę jedynie po to, aby dać upust swojej bezmyślności i skłonności do marnotrawienia energii cudzym kosztem! Oni przekierowują reklamujących na podzielniki, ponieważ tylko na nich się nieco znają i wiedzą, że to droga donikąd. Tylko walne może skutecznie rozwiązać te problemy! W sądzie szanse też są duże ale metoda bardziej skomplikowana...

Sądów się boi ten, kto ma coś za pazurami.... Jeszcze raz przypomnieć Łukęcin ?
Długo mnie nie było, a tu ten sam sort ludzi poprawnych społecznie i politycznie nadal daje się wciągać w manipulacje.
 W sprawach o ciepło, które stawały przed Sądem Rejonowym w Szczecinie wyrokiem I instancji nie rozstrzygnięto. Nie wskazano, kto ma rację, nie powołano biegłego przez Sąd. Sprawa nie zakończyła się się jeszcze i nie można się na nią powoływać. A co będzie, jeśli np. w II instancji wyrok będzie dla P. Grędy niekorzystny ? Korzystacie z ogrzewania nie płacąc za dostarczenie ciepła. To Wasze działania spowodowały, że koszt jednostki rozliczeniowej wzrósł z 6 groszy do 13 groszy. Za pobrane ciepło ktoś musi zapłacić. Za Wasze ogrzewanie płacimy my - pozostali członkowie spółdzielni. To Wasza działalność spowodowała to, że dla 85% członków wzrosły opłaty, pomimo tego, że korzystają z dostarczanego ciepła w sposób uczciwy i właściwy. Narażacie nas na straty. Co będzie, gdy wystąpimy przeciwko Wam na drogę sądową o zwrot tej różnicy tj. 7 groszy za każdą jednostkę rozliczeniową ? Biorąc powyższe pod uwagę teraz muszą się organizować i zmobilizować uczciwi ludzie, którzy przez Was mają drożej i gorzej.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1210 dnia: Stycznia 27, 2016, 12:33:01 »
Komandorpodporucznik, a czym wg. Ciebie jest narzucenie przez SM ryczałtowych kosztów ogrzania mieszkania? To nie złodziejstwo? 4000 zł za 50 m2? Za taką kwotę ogrzejesz dom 300 m2 i to mając indywidualne (droższe), a nie miejskie (tańsze) ogrzewanie.
Zresztą Twój styl wypowiedzi ("teraz muszą się organizować i zmobilizować uczciwi ludzie, którzy przez Was mają drożej i gorzej") pasuje idealnie do pewnego pracownika spółdzielni, którym interesuje się prokuratura - albo Ty to on, albo zostaliście przeszkoleni co i jak macie mówić żeby wprowadzać zamęt.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1211 dnia: Stycznia 27, 2016, 13:25:58 »
którym interesuje się prokuratura -

 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1212 dnia: Stycznia 27, 2016, 18:18:25 »
To Wasza działalność spowodowała to, że dla 85% członków wzrosły opłaty, pomimo tego, że korzystają z dostarczanego ciepła w sposób uczciwy i właściwy. Narażacie nas na straty. Co będzie, gdy wystąpimy przeciwko Wam na drogę sądową o zwrot tej różnicy tj. 7 groszy za każdą jednostkę rozliczeniową ?
Żenada nie warta komentarza. Jedyne co można przytoczyć to przysłowie: "Złodziej najgłośniej krzyczy: łapać złodzieja"
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1213 dnia: Lutego 08, 2016, 16:54:06 »
Witam, pisze ponieważ nie ukrywam, że liczę na Wasze doświadczenie.  W pokoju 11 m2 zużycie 85 tys jednostek - w pozostałych 3 pomieszczeniach 0. Dałem podzielnik do sprawdzenia- odpowiedź nie zaskoczyła mnie - brak wad. Zaliczka roczna 1800 PLN,  zużycie 1900 i ponieważ zużycie przekroczyło zaliczkę całe mieszkanie policzono ryczałtem.  Do zapłaty 3700!!! Czy jest szansa wywalczenia zapłaty wyłącznie za zużycie? Jestem na tyle zdeterminowany aby zapłacić wyłącznie za zużycie,  że rozważam opcje sądową. 

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1214 dnia: Lutego 08, 2016, 17:08:57 »
Ja bym walczył. Spółdzielnia nie może zarabiać na członkach, a te 3700 to raczej nie są faktyczne koszty ogrzewania Twojego mieszkania.