Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613370 razy)

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1230 dnia: Lutego 11, 2016, 20:28:26 »
Nikt w piśmie nie podaje stawki ryczałtowej - dla przypomnienia w chwili obecnej jest 6,73

6,73 to nie jest wyliczona stawka. To jest trzykrotność takiej stawki, ponieważ tak sobie wymyślili cudotwórcy, od lat wysiadujący stołki w SM. Po prostu taki mieli kaprys! Właściwa stawka wynikająca z wyliczenia wynosi ok 2,25 zł.
Wiec ile wyniesie ogrzewanie jak to przejdzie? 2.25*m2 czy jeszcze ryczałt?

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1231 dnia: Lutego 11, 2016, 20:31:38 »
Ja za to ciekaw jestem innej rzeczy -
Kuba! A ja jestem ciekaw ilu ludziom zamydlą oczy tą propagandą, aby przedłużyć sobie byt na stołkach. Ci, którzy dadzą się nabrać na ten propagandowy chwyt, zapowiedziany tylko i wyłącznie na jeden sezon, szybko wybudzą się z tej iluzji po powrocie do starego patologicznego systemu rozliczania w oparciu o wskazania podzielników. O naprawie tego systemu w oparciu o realia i dostosowanie wadliwych obecnie urządzeń mowy przecież nie ma. Czyli mamy do czynienia z ewidentną sztuczką typu: czary mary i kolejną kadencję na posadkach mamy.   

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1232 dnia: Lutego 11, 2016, 20:33:10 »
2.25 za m2 to tylko zaliczka, która zostanie wliczona do czynszu. Na koniec roku dopłata i tu wielka niewidoma. Teraz jest 6,74 za m2 - przy 69m to prawie 6 tys od tego minus zaliczka jakieś 1800 (przy tym metrażu oczywiście) i do zapłaty prawie 4

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1233 dnia: Lutego 11, 2016, 20:35:23 »
Wiec ile wyniesie ogrzewanie jak to przejdzie? 2.25*m2 czy jeszcze ryczałt?
Ok 2,25(w zależności od osiedla) *m2 + to co wyjdzie po zakończeniu sezonu. Czyli albo dopłata, albo zwrot.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1234 dnia: Lutego 11, 2016, 20:38:13 »
Jak wynika z pisma dołączonego do ankiety parlament europejski jak i rada europejska kładą nacisk na oszczędzanie z i tu ta dyrektywa, a z wypowiedzi p. Szostaka w TVP3 (terminu nie pamiętam) można wyciągnąć wnioski ze za oszczędzanie zarząd każe nas, bo jak inaczej rozumieć wypowiedz # wina jest lokatorów bo oszczędzają#,,,

Post Merge: [time]Luty 11, 2016, 20:41:06 [/time]
Ok 2,25(w zależności od osiedla) *m2
  a to jak wnioskuje to każde osiedle będzie miało swoja stawkę, a od czego uzależniona ???

no co do mocy naszego forum, widać ze jesteśmy czytanie i liczą się z tym co tu piszemy i jakie mamy uwagi
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2016, 20:43:44 wysłana przez piotrzpl »

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1235 dnia: Lutego 11, 2016, 20:45:44 »
Wiec ile wyniesie ogrzewanie jak to przejdzie? 2.25*m2 czy jeszcze ryczałt?
Ok 2,25(w zależności od osiedla) *m2 + to co wyjdzie po zakończeniu sezonu. Czyli albo dopłata, albo zwrot.
Z tym się zgodzę bo tak jest w Odrze I tam jeszcze nie dopłacali zwroty po 300 zł od 1.8-2.2 za m2 albo ryczałt albo metry a nie to I to.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1236 dnia: Lutego 11, 2016, 20:49:03 »
a to jak wnioskuje to każde osiedle będzie miało swoja stawkę, a od czego uzależniona

Tak jest rozliczane zużycie obecnie. Z podziałem na osiedla. Przynajmniej taką dostałem oficjalną odpowiedź z zarządu na moje zapytanie.

Post Merge: Lutego 11, 2016, 20:58:45
no co do mocy naszego forum, widać ze jesteśmy czytanie i liczą się z tym co tu piszemy i jakie mamy uwagi

Wg mnie oni mają w tym ukryty cel i nawet domyślam się jaki to jest cel. Zauważ, że jest to propozycja na jeden i tylko jeden sezon a potem ponowny powrót do rozliczania podzielnikowego i to niezależnie czy będziesz tego chciał, czy nie! Żadnej naprawy systemu i wymiany wadliwych urządzeń nie proponują przecież, ale za to z pewnością mają na uwadze to, że w przyszłym roku przypadają planowo wybory do władz. Uśpią ludzi wybiorą się na kolejna kadencję a potem powrót do rozrywki i ponowne łupienie kieszeni spółdzielców. Dacie się na to nabrać, to strzelicie sobie w oba kolana naraz. Te władze trzeba wymienić w całości i dopiero wtedy trwałe uzdrowienie systemu będzie możliwe. Uzdrowienie! A nie chwilowa pigułka znieczulająca!
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2016, 20:58:45 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1237 dnia: Lutego 11, 2016, 21:04:51 »
Co zrobimy zależy tylko od nas ludzie w SM płacą opłatę za metr i są zadowoleni korzystają normalnie z ogrzewania i mają zwroty.
Myślę że szum wokół problemu zmusił ich do zrobienia ankiety. I teraz jeśli ludzie nie zaznaczą na TAk będzie dla nich tylko argumentem że jest nam dobrze i że nic nie trzeba zmieniać. Zastanówcie się nad tym.
JA oczywiście ankietę podpisuję na TAK.
.

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1238 dnia: Lutego 11, 2016, 21:40:50 »
"Z tym się zgodzę bo tak jest w Odrze I tam jeszcze nie dopłacali zwroty po 300 zł od 1.8-2.2 za m2 albo ryczałt albo metry a nie to I to"

Ja takze staram sie to dopiero ogarnąć. Tak niestety jest, ze póki nas sprawa nie dotyczy to nie interesujemy sie tematem.
Niestety moim zdaniem jest to i to. Wiem to na moim przykładzie. Sezon 2014/2015 miałam zaliczkę w wysokości 1800 PLN i niestety ogromne zużycie na jednym podzielniku, wiec całość mieszkania przeliczone ryczałtem czyli 6,74 za m2. Odjęto zaliczkę i mam niedopłatę w wysokości 4 tys. Nie wierze w to, ze bedą robic inaczej. Po okresie dochodzą koszty stałe itp.
Czy władze Spółdzielni mógłby dać do publicznej wiadomości przykładowe wyliczenie jak miałaby wyglądać wersja ryczałtowa?????? Chodzi o przykładowa symulacje. Jak mamy decydować o czymś bez dokładniejszych informacji! Kolejny przekręt?!

[/quote]

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1239 dnia: Lutego 11, 2016, 21:48:25 »
Powinni zrobić materiał sponsorowany!!! Z wyjaśnieniami.
Jak chcieli się pokazać "ile to wypłacili spółdzielcom " to potrafili nawet za nasze pieniądze zrobić artykuł  sponsorowany.

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1240 dnia: Lutego 12, 2016, 10:07:15 »
Dokładnie 2,26 to zaliczka na poczet rozliczeń - mniej wiecej tyle samo ile jest teraz. Nikt w piśmie nie podaje stawki ryczałtowej - dla przypomnienia w chwili obecnej jest 6,73- czyli jeśli masz mieszkanie o powierzchni 69m koszt ogrzwania wyniesie Cie prawie 6 tys PLN. Oczywiście kwota będzie pomniejszona o zaliczkę. Ile będzie w okresie, o którym mowa z piśmie 2016/2017? Tego nikt nie wie! Kwota 6 tys PLN wystarczy na utrzymanie temperatury w domku jednorodzinnym na poziomie 21 stopni przez dwa okresy grzewcze.

Post Merge: [time]Luty 11, 2016, 19:33:13 [/time]
W Odrze jest kwota od 1,8 do 2,40 jeśli dobrze pamietam - i nie chodzi to o zaliczkę - tak - taka jeste różnica pomiędzy Odra a Chemikiem
P.s. Nazwa spółdzielni powinna byc zmieniona bo godzi ona we wszystko co w Policach kojarzy sie z Chemia

Witam.Byłem dziś w spółdzielni i to będzie od m2 i tyle a nie plus jeszcze z ryczałtu jak starczy kasy z zaliczki  to albo zwrot albo dopłata zależy od węzła to tak jak w Odrze mają wiec będzie dobrze

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1241 dnia: Lutego 12, 2016, 10:17:25 »
tylko ze ten system od m2 jest na rok i jak pisał p. wojtek w celu zamydlenia oczu i uśpienia czujności członków spółdzielni, po roku wracamy do rozliczenia podzielnikowego, i to jest pewne na 100%, a to dlaczego bo jak widać w piśmie dołączanym do ankiety jest dyrektywa unijna, a jak idzie zauważyć nas zarząd jest nawet nadgorliwy wprowadzaniu przepisów im pasujących, mamy przykład na zaworach danffos, gdzie zawory nie musiały być montowane,,,   

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1242 dnia: Lutego 12, 2016, 10:31:34 »
Ja jeszcze nie dostałem tego pisma. Ja jakim to papierze jest? Kredowy czy zwykły? Da się tym podetrzeć tyłek?

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline kij

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1243 dnia: Lutego 12, 2016, 10:40:53 »

Witam.Byłem dziś w spółdzielni i to będzie od m2 i tyle a nie plus jeszcze z ryczałtu jak starczy kasy z zaliczki  to albo zwrot albo dopłata zależy od węzła to tak jak w Odrze mają wiec będzie dobrze
[/
I bardzo dobrze Ci odpowiedzieli "jak wystarczy kasy z zaliczki". Ja po ostatnim okresie rozliczeniowym wiem, ze nie wystarczy - uchwała 106/2015. Miesięczna opłata ryczałtowa za pomieszczenia nieopomiarowane  6,74!

Post Merge: Lutego 12, 2016, 10:43:51
Ja w poniedziałek napisze oficjalne pismo z prośba o symulacje kosztów w wersji ryczałtowej. W Spółdzielni dostajesz rożne informacje a wszystko zależy od tego z kim akurat rozmawiasz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 10:43:51 wysłana przez kij »

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1244 dnia: Lutego 12, 2016, 10:49:37 »
Przestańmy mylić ryczałt z rozliczaniem od m2 lokalu. Jeśli przejdziemy na rozliczanie od m2 to ryczałt nie będzie miał zastosowania. Dyrektywa na którą powołuje się zarząd nie nakłada obowiązku stosowania podzielników.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 10:53:34 wysłana przez Maniek72 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616