Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1622134 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1185 dnia: Stycznia 15, 2016, 10:33:46 »
Ciekawostka: argumentem spółdzielni na to, że głowice były zdjęte, była zgoda na przeprowadzenie kontroli ich obecności. Przypominam, że brak zgody na kontrolę oznaczał naliczanie ryczałtowe za kolejny sezon. Czyli zgodziłeś się na kontrolę to znaczy, że miałeś głowice zdjęte i płacisz ryczałtem za sezon miniony. Nie zgodziłeś się tzn., że miałeś głowice zdjęte i nie masz założonych - płacisz ryczałtem za sezon miniony i przyszły.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1186 dnia: Stycznia 15, 2016, 10:46:46 »
No trochę się chyba zakreciłes,  co do kontroli o jakiej kontroli mówisz,  u mnie nie było żadnej kontroli jedynie blombowanie głowic i zaworów,,,

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1187 dnia: Stycznia 16, 2016, 07:40:16 »
Mam pytanie; czy ktoś z Was może wie, jaką temperaturę muszą/powinny mieć kaloryfery na klatce, a jaką w łazience np. na 4 piętrze, zakładając, że są odkręcone na full? Pytam, bo u mnie na klatce są tak gorące, że niemal parzą, a w łacince (nie są zapowietrzone) na całej powierzchni letnie... :(
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1188 dnia: Stycznia 16, 2016, 09:59:18 »
tak jest wszędzie nie jesteś wyjątkiem, co do temperatury kaloryferów nie ma norm gdzie ile ma być, ja tez mieszkam na 4 piętrze, i nigdy kaloryfer w łazience nie był gorący, zawsze jest letni, a jest odkręcony na full non stop latem zimą,,,

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1189 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:11:57 »
Macie chłodny grzejnik w łazience ponieważ na nim jest założony zawór termostatyczny, który przymyka przepływ wody jeśli temperatura w łazience jest powyżej nastawionej na zaworze. Jest to prawdopodobnie 25 st. Jeśli w łazience jest cały czas powyżej tej temperatury to grzejnik może być zimny. Na klatce zaworów na grzejnikach nie ma i grzeją sobie na maxa bez względu na temp. otoczenia.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1190 dnia: Stycznia 16, 2016, 17:28:06 »
Na klatce zaworów na grzejnikach nie ma i grzeją sobie na maxa bez względu na temp. otoczenia.

Wniosek stąd taki żeby zamontować głowice w grzejnikach na klatkach schodowych.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1191 dnia: Stycznia 16, 2016, 20:38:54 »
Macie chłodny grzejnik w łazience ponieważ na nim jest założony zawór termostatyczny, który przymyka przepływ wody jeśli temperatura w łazience jest powyżej nastawionej na zaworze
Nie mam żadnych zaworów (est na full open), ponieważ mam nowy kaloryfer(2-letni), który w zeszłym sezonie był tak gorący, że nie dało się - prawie  - dotknąć. Teoria powyższa się nie sprawdzi... Tak czy siak, chodziło mi, o - metrologicznie - wskazanie termometra.  +  -
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline thomas

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1192 dnia: Stycznia 17, 2016, 12:46:20 »
Zapowietrzony grzejnik.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1193 dnia: Stycznia 17, 2016, 12:48:08 »
Pisał przecież że nie są...

Wytapkane z M1 Note

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1194 dnia: Stycznia 17, 2016, 13:22:56 »
Też mi się wydaje że może być zapowietrzony grzejnik lub rurki doprowadzające wodę do grzejnika, trzeba dobrze odpowietrzyć.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1195 dnia: Stycznia 17, 2016, 14:20:25 »
Zabierając  głos w danym temacie należy przede wszystkim  zapoznać się z tematem i przeczytać chociaż kilka postów wstecz,  a nie pisać pierdół,  niska temperatura grzejnika w łazience na 4 piętrze to norma,  zmiany są po wymianie grzejnika  i zaworów.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1196 dnia: Stycznia 17, 2016, 14:31:56 »
Z ściągnij słynne pokrętło od zaworu na grzejniku, przytrzymaj nakrętkę z której wychodzi bolec, a srebrną osłonkę przekręć (chyba ) w lewo, jest regulacja przepływu. Od razu powinna być różnica w grzaniu.   

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1197 dnia: Stycznia 17, 2016, 18:39:30 »
Nie mam żadnych zaworów (est na full open), ponieważ mam nowy kaloryfer(2-letni), który w zeszłym sezonie był tak gorący, że nie dało się - prawie  - dotknąć.
Pytanie pomocnicze. Zorientuj się jak  daleko od węzła cieplnego jest Twoje mieszkanie. Jeżeli na samym końcu to wiele wyjaśnia.
_

Offline Amestyst

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1198 dnia: Stycznia 18, 2016, 13:15:43 »

Jak na razie zgodnie z planem  8)  Ktoś jeszcze dostał?
Nie zamierzam płacić tym razem , więc wszystko przede mną..

Post Merge: Stycznia 18, 2016, 13:23:33
no tłumaczenie miał zaje.... " bo ludzie za bardzo oszczędzają", takie tłumaczenie świadczy tylko o nieudolności w zarządzaniu,,,  no w Niemczech, Francji, Holandii i innych krajach Europy byśmy byli chwaleni za oszczędzanie.. a tu na odwrót
Też oglądałam ten program, tylko dlaczego skoro tak oszczędzam ,mam aż tyle do zapłaty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2016, 13:23:33 wysłana przez Amestyst »

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1199 dnia: Stycznia 18, 2016, 16:09:56 »
Ludzie Cuda!!, dostałem informacje od SM, że będą montowane zawory na klatkach schodowych.
Jeszcze jak by prezes przyszedł z przeprosinami, za pozew to bym pewnie zawału dostał.
Czerwiec już nie daleko, ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy sm.