Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 570585 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #405 dnia: Listopada 29, 2013, 08:14:30 »
Cytat: "Power"
taksówkarzą.

Cytat: "Power"
Kultóra

Szczerze polecam: http://sjp.pl/
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #406 dnia: Listopada 29, 2013, 08:24:56 »
Ważniak, on chyba to specjalnie tak napisał, przeczytaj do końca post :P

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #407 dnia: Listopada 29, 2013, 09:56:46 »
Cytat: "Ważniak"
Power napisał/a:
taksówkarzą.

Power napisał/a:
Kultóra

Szczerze polecam: http://sjp.pl/

Jest to znak, że służby (Moderator) nie śpią ;D , a powinni nie spać adresaci. Ok! Przyjmuje "na klatę". Czytam i studiuję na bieżąco SJP. Od tej chwili będę pisał OTWARTYM tekstem, ale czasem tak (z błędem) trzeba, aby dotarło... Chociaż nie wiem, czy zawsze można pisać otwartym :>  
Tak na marginesie; to czasem wszystkim się zdarza. Pozdrawiam.

Cytat: "rbk"
Ważniak, on chyba to specjalnie tak napisał, przeczytaj do końca post  

Dzięki za spostrzegawczość rbk. Tak miało być!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #408 dnia: Listopada 29, 2013, 15:58:01 »
Mścięcino 15:55 kierunek Osiedle Chemik

Dwie 107 koło siebie, dziwny widok :-)

Ps jadace w tym samym kierunku

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #409 dnia: Listopada 30, 2013, 01:10:55 »
Nie dziwny, a wręcz normalny.

Podobnie jak w Szczecinie 3 lub 4x75.

Z poprzednich lat wiem, że przed okresem świątecznym, a tym samym w czasie zimy, z komunikacją potrafią dziać się cuda.

Zresztą, popołudniowy rozkład to raczej bajka.

PS. Ruch drogowy - przynajmniej popołudniu - jest dla mnie zagdką. Skąd się nagle bierze tyle aut?? Rano tylu nie ma, a też szczyt.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #410 dnia: Listopada 30, 2013, 09:24:28 »
W sumie wiesz, im więcej autobusów tym lepiej, jedyny minus to psujące się drzwi (przez jakiś czas działały tylko pierwsze, przy kierowcy)

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #411 dnia: Listopada 30, 2013, 13:55:44 »
Cytat: "rbk"
Mścięcino 15:55 kierunek Osiedle Chemik

Dwie 107 koło siebie, dziwny widok :-)

Ps jadace w tym samym kierunku


To ty chyba nigdy nie trafiłeś zimą na żadne stado w którym jedzie po 6-7x 107 jeden za drugim. (to było chyba po jakimś większym korku w szczecinie) To dopiero jest widok!

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #412 dnia: Listopada 30, 2013, 18:01:37 »
Cytat: "rbk"
Mścięcino 15:55 kierunek Osiedle Chemik

Dwie 107 koło siebie, dziwny widok :-)

Ps jadące w tym samym kierunku


107 jeżdżę codziennie i 2 107 jedna za drugą to codzienność, raz jechałem 107 "późniejszym", który był 7 minut po tym przed nim...

Na trasie dogoniliśmy 107 przed nami (7 minut różnicy) + na komuny wyprzedziliśmy + od komuny do placu rodła uzyskaliśmy przewagę nad drugą 107 o ok 5-6 minut.
A więc wychodzi na to, że na trasie jedna 107 pojechała o ok. 13 minut szybciej od drugiej, która była praktycznie o tej samej godzinie (7 minut wcześniej).
Semper Fidelis

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #413 dnia: Listopada 30, 2013, 21:30:31 »
Zastanawiam się co ma zrobić dziecko które wraca ze szkoły i po naciśnięciu przycisku na żądanie kierowca nie zatrzymuje się na przystanku?
Chodzi o przystanek OFIAR STUTTHOFU w kierunku Przęsocina.
Zaznaczam iż lampka zapaliła się z przodu autobusu i cura wiedziała że właściwie działa sygnalizacja.
Nie wiem dla czego kierowca się nie zatrzymał. Może dla tego że był bardzo zajęty  rozmową z koleżanką czy tam znajomą.
To nie pierwszy taki przypadek i proszę uczulić kierowców że w trakcie jazdy nie rozmawiamy ze znajomymi.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #414 dnia: Grudnia 03, 2013, 17:04:46 »
Robercik32, i kto to mówi? Mam ci przypomnieć co ty robiłeś z kierowcą w czasie jazdy?  :devil: Lampka dla pasażerów mogła się za świecić ale pytanie czy dla kierowcy sie zapaliła (bo bywają takie usterki).

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #415 dnia: Grudnia 04, 2013, 07:07:18 »
Cytat: "Kilofownikownia"
...Lampka dla pasażerów mogła się za świecić ale pytanie czy dla kierowcy sie zapaliła (bo bywają takie usterki).


Znaczy to, że pojazd niesprawny :>
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #416 dnia: Stycznia 05, 2014, 03:20:23 »
Powiecie, że wchodzę tutaj by sie tylko przyczepić, ale kurczę nie znoszę braku życzliwości w stosunku do drugiego człowieka. Chcialbym zadać pytanie czy kierowca autobusu czekający na odjazd lub ruszający z peronu ma obowiązek sprzedać bilet autobusowy, w sytuacji gdy na placu Rodła jest czynna kasa biletowa?

Sytuacja bardzo ciekawa z dzisiaj jest jakoś  przed 20.

Dziewczyna 1: Podchodzi do kierowcy  z zapytaniem czy sprzeda jej bilet
Kierowca: (Spieszy sie, z lekką nutą pogardy ze go o coś zapytała). Nie mogę sprzedać bo sprzedajemy od 20.
Dziewczyna 1 odchodzi i podchodzi Dziewczyna 2 z chłopakiem:
Proszę Pana ale tam jest napisane że w od  18.
Kierowca: No tak. Nie mam juz biletów. Skonczyly sie. (W ciagu 2 godzin musial duzo ich sprzedac chyba). W końcu stwierdza do pary która do niego podeszła: Idźcie sobie do kasy biletowej. Jest przecież. Powinniście zdążyć (Dwie minuty do odjazdu).
Po czym szczęśliwy wychodzi z autobusu i pali sobie papieroska. A zestresowane towarzystwo jedzie bez biletów ;).



Koniec historii.

Pytanie: To jak to jest z tymi biletami? Kierowcy muszą oficjalnie, a nieoficjanie mają nas w dupie ? Moze warto jednak w nowo zamawianych egzemplarzach montować automaty biletowe?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #417 dnia: Stycznia 05, 2014, 09:05:20 »
Cytat: "Marcin069"
Kierowca: (Spieszy sie, z lekką nutą pogardy ze go o coś zapytała). Nie mogę sprzedać bo sprzedajemy od 20.


Regulamin przewozów mówi wyraźnie, że kierowca ma obowiązek prowadzić sprzedaż biletów w autobusie w godzinach od 18.00 do 6.00 w dni powszednie, a w soboty i niedziele przez całą dobę. W innych porach takiego obowiązku nie ma.
Mnie spotkała podobna sytuacja na pętli "Głębokie" tyle, że ok. godz. 16.00. Kasa na Głębokim jest tam teraz zamknięta od października do maja! Nigdzie w pobliżu nie można kupić biletu - tylko u kierowcy. Mnie akurat uprzejmy kierowca po dwukrotnej prośbie i obejściu wszystkich okolicznych miejsc, gdzie można by kupić bilet - sprzedał (dzięki mu za to) choć takiego obowiązku nie miał. Pisałem w tej sprawie do p. G. Ufniarza opisując całe zdarzenie. Wiem, że nie jestem jedyny pozostawiony przez przewoźnika w takiej sytuacji - chociaż tu cyt. z korespondencji mojej z G. U. "...Komunikacja miejska w naszym obszarze jest tak zorganizowana, że przewoźnicy(np SPPK) są od jeżdżenia, a biletami, ich dostępnością i cenami zajmuje się ZDiTM (do nich też wpływają pieniądze ze sprzedaży biletów)..." tyle cytatu. W praktyce miało być tak (dot. trasy z Polic na Głębokie), że w każdym autobusie miał być automat biletowy. Jak jest(?) nie wiem, bo rzadko jeżdżę tamtą trasą. Jak widać na moim przykładzie, wszystko zależy od kierowcy. Bo obowiązku nie ma, ale zwykła ludzka życzliwość jest w nas...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #418 dnia: Stycznia 05, 2014, 12:38:26 »
W opisanej sytuacji dwie rzeczy są oczywiste. To, ze kierowca w sobotę ma obowiązek prowadzić sprzedaż biletów przez całą dobę oraz to, że informując pasażera, że taki obowiązek powstaje dopiero po 20:00 ewidentnie skłamał.

Pozostałe kwestie nie są już tak jednoznaczne.
Zacznę od tego, co zacytował Power, że odpowiedzialnym za dystrybucję, ceny i regulacje prawne dotyczące sprzedaży biletów jest ZDiTM. Wyraźnie nie radząc sobie z tym zadaniem ZDiTM w coraz większym zakresie przenosi te zadania na przewoźników. Nie byłby w tym nic złego, gdyby nie jeden drobny szczegół - nie ida za tym żadne dodatkowe środki finansowe. A, moim zdaniem, powinna tu obowiązywać prosta zasada: dajesz dodatkowe obowiązki - zapłać za to. Jestem pewien, że gdyby kierowcy(tak jak to było przed laty) otrzymywali prowizję od sprzedaży biletów, robiliby to chętniej.

Rzecz druga. Kierowca o godzinie 20 był już prawdopodobnie po co najmniej 6 godzinach pracy. Podjechał na przystanek końcowy, gdzie miał chwilę przerwy. Ta przerwa jest do jego dyspozycji, dla niego, aby wypoczął przed kolejnym kursem, podczas którego wymaga się od niego, by sprawnie i bezpiecznie przewiózł pasażerów.

Rzecz trzecia. Pasażerowie docierający do autobusu prawdopodobnie minęli co najmniej kilka miejsc, w których mogli kupić bilet , skoro wiedzieli, ze będą się przemieszczać autobusem. Wybrali jednak wersję najłatwiejszą - kupimy u kierowcy.

Podsumowując
Czy kierowcy, który poinformuje pasażera albo nawet sprzeda bilet pasażerowi w czasie swojej przerwy korona z głowy spadnie? Nie.
Ale czy kierowca to też nie jest człowiek? Jeżeli ma przerwę aby chwile odpocząć to czy można to uszanować i dać mu odetchnąć? Żeby się zrelaksował, zapalił papieroska, nastawił sie do wykonywania kolejnego kursu z pasażerami na pokładzie?

Czy pasażera, który chce kupić bilet u kierowcy, można obsłużyć z uprzejmością, tak aby cała podróż autobusem sprawiła mu przyjemność? Można. Bo pasażer też człowiek.

Gdyby więc relacje pomiędzy pasażerami, a kierowcami autobusów opierały się mniej na regulaminach i wynikających z nich obowiązków,a bardziej na wzajemnym szacunku i uprzejmości, prawdopodobnie korzystanie z autobusów byłoby dużo przyjemniejsze.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #419 dnia: Stycznia 06, 2014, 04:26:10 »
Ja mam problem z głowy, już dawno w telefonie zainstalowałem moBilet i zawsze staram się na koncie mieć 20 zł na wypadek kupienia biletu. Bardzo fajna rzecz. Net w komórce jest teraz tani, więc taki zakup przez telefon jest wygodny.