Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 569719 razy)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #375 dnia: Listopada 06, 2013, 23:00:19 »
Przy 5 stopniach na zewnątrz to ja bym okna zamknął.

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #376 dnia: Listopada 06, 2013, 23:23:51 »
Dokładnie, później będzie płacz w innym temacie że wielka dopłata za ogrzewanie :)

Btw. Jaka zajezdnia? Przecież zajezdnia stoi i ma się dobrze...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #377 dnia: Listopada 06, 2013, 23:40:31 »
Cytat: "Storczyk"
Godzina 22 autobus stoi pod moim oknem gazuje ile sił w silniku ,ale co tam jego prawo ,co tam mieszkańcy.Kierowca rozwiązuje krzyżówki a co tam ma przerwę jego prawo odpocząć .Zimno pewnie to gazuje ok 20 minut jego prawo .Ale ja tu mieszkam i nie mogę otworzyć okna ,bo smród gazowanego autobusu jest nie do wytrzymania .Panie Ufniarz gdzie jest ta zajezdnia obiecywana .Mam chyba prawo spać we własnym domu tak jak Pan śpi bo panu nie smrodzą i nie hałasują Autobusy
Taka mała uwaga. Znaki interpunkcyjne stawiamy po wyrazie, ale przed przerwą (spacją).

Poza tym nikt nigdzie nie obiecywał zajezdni. Była mowa o planowanej (w przyszłości) pętli, ale ja obietnic nigdzie nie widziałem.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #378 dnia: Listopada 07, 2013, 00:14:27 »
Pani Storczyk, jest już gotowy projekt nowej pętli autobusowej i bardzo mocno liczę na to, że w przyszłym roku zostanie wybudowana. I właśnie takie sygnały jak Pani są najważniejszym argumentem za tym, aby pętlę wybudowano.

"Pilnuję" tego tematu bardzo mocno - dowód w załączeniu: http://grzegorzufniarz.pl/pierwszy-wniosek-do-budzetu-na-rok-2014/ jest to mój wniosek do przyszłorocznego budżetu.

Mam nadzieję, że to zadanie zmieści się w budżecie na przyszły rok i pętla powstanie.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #379 dnia: Listopada 07, 2013, 07:58:58 »
Mam nadzieje że będzie wreszcie ta zajezdnia .

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #380 dnia: Listopada 07, 2013, 09:11:17 »
Cytat: "Storczyk"
Mam nadzieje że będzie wreszcie ta zajezdnia .

Zajezdnia jest na Fabrycznej i się nigdzie nie rusza.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #381 dnia: Listopada 07, 2013, 11:11:05 »
Przypomnę, że przy postoju ponad minutę kierowca ma obowiązek wyłączyć silnik! Niezależnie od tego, w którym miejscu pętla będzie się znajdować. Chodzi oczywiście o postój, nie zatrzymanie, a więc nie wynikający z konieczności ruchu drogowego. I to każdy kierowca! Wyjątkiem od tego są tylko maszyny wykonujące prace na drodze.
Ponadto są jeszcze punkty mówiące o użytkowaniu pojazdu w sposób niezanieczyszczający nadmiernie środowiska i coś o hałasie. Kierowca na pętli łamie wszystkie te trzy punkty! I nie ma tłumaczenia tu o ładowaniu akumulatorów, pneumatyki, ogrzewaniu, klimatyzacji itp. gdyż na to jest przecież wystarczający czas w trakcie kursu, dla 107 jest to przecież prawie 40 minut! Dla sprawnego autobusu to żaden problem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #382 dnia: Listopada 07, 2013, 12:13:23 »
Ale w przypadku np. postoju 25 minutowego bardzo często dochodzi do ubytków w układzie pneumatycznym i autobus trzeba napompować, a zgodnie z instrukcją producenta może to trwać nawet do 8 minut.
Dlatego kierunek budowy nowej pętli i wyprowadzenia ruchu autobusów z centrum osiedla jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #383 dnia: Listopada 07, 2013, 16:32:22 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
postoju 25 minutowego bardzo często dochodzi do ubytków w układzie pneumatycznym i autobus trzeba napompować, a zgodnie z instrukcją producenta może to trwać nawet do 8 minut.


To sa juz skrajne normy/przypadki, norma 8 min, to podobnie jak norma w silnikach WV, ktora dopuszcza zuzycie 1 litra oleju silnikowego na 1000 km. Sprawny uklad nie traci tyle cisnienia w 25 minut, by go znow uzupelniac przez 8 min. Jezeli tak sie dzieje, to macie nieszczelne uklady w autobusach.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #384 dnia: Listopada 08, 2013, 10:30:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale w przypadku np. postoju 25 minutowego bardzo często dochodzi do ubytków w układzie pneumatycznym

To jest właśnie wymówka dla przyzwyczajeń starych kierowców, wychowanych w czasach, gdy na sprawy ekologii i emisji spalin nikt nie patrzył. I sposób na zatuszowanie niedomagania sprzętu. Poprzez zwykłe wykroczenie i uciążliwość dla otoczenia. Prawdziwym rozwiązaniem nie jest przeniesienie pętli.
A czy ciśnienie w oponach tak samo jest traktowane, że po pół godziny od odłączenia od spężarki też już wymaga uzupełnienia? ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #385 dnia: Listopada 08, 2013, 10:58:33 »
Bardzo bym chciał, żeby w SPPK wymieniano na nowe autobusy z taka częstotliwością, z jaką wymienia się na nowe opony.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #386 dnia: Listopada 08, 2013, 14:10:37 »
Musze pochwalić kolejnego kierowce choć to jego powinność za pomoc niepełnosprawnemu ale za samo zaangażowanie mało takich np w szczecińskich autobusach.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #387 dnia: Listopada 08, 2013, 14:35:03 »
Panie Grzegorzu, gdzieś słyszałem że za każdą pochwałę (wysłaną przez zwykłego użytkownika komunikacji miejskiej do firmy) kierowca otrzymuje premię. Czy to prawda?

Bo jeżeli tak to zdecydowanie lepiej napisać taką pochwałę do firmy niż na forum :D

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #388 dnia: Listopada 18, 2013, 12:36:19 »
Polski producent samochodów pionierem w Europie!

Solbus LNG



Cytuj (zaznaczone)
Ten młody pol­ski pro­du­cent sa­mo­cho­dów zre­ali­zo­wał pierw­szy tego typu kon­trakt w Eu­ro­pie. W  paź­dzier­ni­ku do klien­ta tra­fi­ło pierw­sze 11  ta­kich po­jaz­dów, a ko­lej­ne 35 szt. praw­do­po­dob­nie po­ja­wi się na uli­cach War­sza­wy już za rok.

Sol­bus – pro­du­cent au­to­bu­sów z Solca Ku­jaw­skie­go – do­star­czył 1 paź­dzier­ni­ka 11 po­jaz­dów za­si­la­nych LNG dla pry­wat­ne­go prze­woź­ni­ka KDD z Olsz­ty­na. Są to pierw­sze au­to­bu­sy za­si­la­ne tym pa­li­wem sto­so­wa­ne w ko­mu­ni­ka­cji eu­ro­pej­skiej.



więcej info TU

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #389 dnia: Listopada 18, 2013, 13:12:53 »
Rozwiązanie fajne choć nie obyło się bez kłopotów, bo kontrakt warszawski ma pewne obwarowanie. Dostawcą paliwa może być TYLKO Gazprom. Zatem Warszawiacy są skazani na dostawcę-monopolistę paliwa.


PS - to nie prawda, ze za pochwałę jest automatycznie premia. Podobnie jak nieprawdą jest, że za każdą skargę jest automatycznie kara. Wszystkie uwagi na temat pracy kierowców są weryfikowane. I dopiero, gdy informacje są w pełni potwierdzone, zapada decyzja w sprawie kary bądź nagrody.