Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565755 razy)

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #345 dnia: Października 05, 2013, 19:41:04 »
Cytat: "Kilofownikownia"
rzetelny, bo ty jak rozumiem byłeś pierwszy do pomocy? Zadzwoniłeś na 112?

Nieważne, czy byłem, czy nie, zakomunikowałem kierowcy, że ktoś zemdlał. Jestem tylko pasażerem i nie odpowiadam za innym współpasażerów - w przeciwieństwie do kierowcy, który  jest odpowiedzialny za wszystkich pasażerów - poza tym jest to jego praca, którą podjął się wiedząc, ze może dojść do takich sytuacji.
Ciekaw jestem czy mówiłabyś tak samo, gdyby dotyczyłoby to osoby którą znasz.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #346 dnia: Października 05, 2013, 19:56:24 »
rzetelny, wtedy tym bardziej bym dociekał czy zadzwoniłeś na 112. Za współpasażerów może i nie odpowiadasz ale za współobywateli to i owszem. Udzielenie pomocy jest obowiązkiem każdego. Kierowca tylko siedział i nic nie robił? Może próbował w tym czasie wezwać pomoc? Albo ktoś już się zaczął zajmować tą kobietą? Sam mówisz, że została wyniesiona. Nie wydaje mi się, żeby kierowca kontynuował jazdę z tego typu pasażerem. Zakładając oczywiście, że wiedział w ogóle o nim.

Offline Dj Thompson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #347 dnia: Października 05, 2013, 20:02:24 »
"Zgodnie z art. 162 § 1 k.k., kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Występek nieudzielenia pomocy jest przestępstwem powszechnym, co oznacza, że jego podmiotem może być każdy człowiek."

To tyle w temacie

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #348 dnia: Października 18, 2013, 12:16:55 »
Info dla pracowników ZCH korzystających z autobusów pracowniczych.

Autobusy linii pracowniczych P13 i P3 wracają na swoją starą trasę na ul. Roweckiego od wtorku 22.10.2013 od I zmiany.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #349 dnia: Października 22, 2013, 11:18:03 »
Informacja na temat pracy autobusów komunikacji miejskiej w czasie Dnia Wszystkich Świętych na terenie Gminy Police

27.10.2013 (niedziela)
Linia 107 – autobusy będą kursować według specjalnego niedzielnego rozkładu jazdy (13 autobusów) z 8 minutową częstotliwością(częstotliwość ta zachowana będzie w  godzinach 9.00 – 17.00)

01.11.2013(piątek)
Linia 102 – autobusy będą kursować według specjalnego sobotniego rozkładu jazdy(4 autobusy) co 20-24 minuty(częstotliwość ta zachowana będzie w godzinach 9.00 – 17.00)
Linia 107 - autobusy będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy (13 autobusów) z 8 minutową częstotliwością(częstotliwość ta zachowana będzie w  godzinach 9.00 – 17.00)
Linia dodatkowa na Cmentarz Policki – kursować będzie na trasie: Tanowska, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piaskowa, Grzybowa, Piłsudskiego, Dębowa, Cisowa, Asfaltowa, Wojska Polskiego, Grunwaldzka, Tanowska Cmentarz – autobus zatrzymuje się na przystankach zlokalizowanych na trasie
Odjazdy autobusów spod Cmentarza co pół godziny od 8.00 do 20.00
Linia bezpłatna, kursuje na zlecenie Burmistrza Polic

02.11.2013 (sobota)
Linia 107 - autobusy będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy (13 autobusów) z 8 minutową częstotliwością(częstotliwość ta zachowana będzie w  godzinach 9.00 – 17.00)
Linia dodatkowa na Cmentarz Policki – kursować będzie na trasie: Tanowska, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piaskowa, Grzybowa, Piłsudskiego, Dębowa, Cisowa, Asfaltowa, Wojska Polskiego, Grunwaldzka, Tanowska Cmentarz– autobus zatrzymuje się na przystankach zlokalizowanych na trasie
Odjazdy autobusów spod Cmentarza co pół godziny od 8.00 do 20.00
Linia bezpłatna, kursuje na zlecenie Burmistrza Polic

03.11.2013(niedziela)
Linia 107 - autobusy będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy (13 autobusów) z 8 minutową częstotliwością(częstotliwość ta zachowana będzie w  godzinach 9.00 – 17.00)
Linia dodatkowa na Cmentarz Policki – kursować będzie na trasie: Tanowska, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piaskowa, Grzybowa, Piłsudskiego, Dębowa, Cisowa, Asfaltowa, Wojska Polskiego, Grunwaldzka, Tanowska Cmentarz– autobus zatrzymuje się na przystankach zlokalizowanych na trasie
Odjazdy autobusów spod Cmentarza co pół godziny od 8.00 do 20.00
Linia bezpłatna, kursuje na zlecenie Burmistrza Polic

Wyszczególnione linie obsługiwane będą autobusami SPPK.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #350 dnia: Października 31, 2013, 13:04:01 »
Od poniedziałku, 4 listopada 2013 roku uruchomiony zostanie nowy przystanek dla Linii Samorządowej - Police Piaskowa Szkoła(przy SP8) w kierunku Trzebieży.
Przystanek będzie na żądanie.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #351 dnia: Października 31, 2013, 14:00:17 »
Wielki szacun dla kierowcy autobusy linii 103 po 18(wczoraj) z Głębokiego oczy szeroko otwarte i mega refleks.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #352 dnia: Października 31, 2013, 17:15:06 »
Cytat: "Nataleczka"
Wielki szacun dla kierowcy autobusy linii 103 po 18(wczoraj) z Głębokiego oczy szeroko otwarte i mega refleks.


A konkretniej co zrobił?

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #353 dnia: Października 31, 2013, 19:24:01 »
Pewnie zauważył dojeżdżający do pętli tramwaj i na niego zaczekał ;)

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #354 dnia: Października 31, 2013, 22:19:31 »
Cytat: "Nataleczka"
mega refleks.


Może wyjątkowo ruszył o czasie? :P

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #355 dnia: Listopada 04, 2013, 19:44:45 »
Z tym ruszaniem o czasie to problem mają ;)


Przykład z dzisiaj :)

Linia samorządowa planowo w rozkładzie 19:41  - ja na przystanku o 19:36 to widziałem juz tylko odjeżdżający autobus... Elegancko.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #356 dnia: Listopada 04, 2013, 21:32:36 »
a no wyhamował przed dzikami. Ja bym dawno w nie wjechała.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Kapral_Kuba

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #357 dnia: Listopada 04, 2013, 21:54:16 »
Cytat: "Marcin069"
Z tym ruszaniem o czasie to problem mają ;)


Przykład z dzisiaj :)

Linia samorządowa planowo w rozkładzie 19:41  - ja na przystanku o 19:36 to widziałem juz tylko odjeżdżający autobus... Elegancko.


Niektórzy kierowcy autobusów odjazd o czasie biorą zbyt dosłownie wypierając się jakichkolwiek zasad człowieczeństwa. Dzisiaj autobus linii 106 Głębokie - Police rynek godz. 15:35. Kierowca widząc nadjeżdżający tramwaj zamknął drzwi i odjechał. Sądzę, że 30 sekund by go nie zbawiło.

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #358 dnia: Listopada 04, 2013, 22:32:17 »
Cytat: "Kapral_Kuba"
Dzisiaj autobus linii 106 Głębokie - Police rynek godz. 15:35. Kierowca widząc nadjeżdżający tramwaj zamknął drzwi i odjechał. Sądzę, że 30 sekund by go nie zbawiło.

Z ciekawości - której linii tramwaj?

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #359 dnia: Listopada 05, 2013, 09:51:10 »
W stronę tramwaj -> autobus zdarza się to naprawdę rzadko, są to przypadki incydentalne. Jednak kierunek autobus -> tramwaj to już regularne buractwo motorniczych. Nieraz zdarzało mi się, że podjeżdzała ciut spóźniona 106, kierowca otworzył drzwi, wiara się wysypała w kierunku tramwaju, a w tym momencie 9 zamyka drzwi i odjeżdza.