Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 568945 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #330 dnia: Października 04, 2013, 20:07:50 »
Wifi jest na prawdę zbędne, więc proszę nie brać tego pod uwagę, a jak ktoś ma niedosyt neta, Facebooka i darmowego neta to niech usiądzie pod Rossmann'em, bo tu można za free. Zamiast wydawać kasę na wdrażanie i abonament Operatorom kasę można wydać na ważniejsze sprawy.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #331 dnia: Października 04, 2013, 20:57:12 »
Ja rozumiem, że 2 minuty to spore opóźnienie w wyjeździe z zatoczki, ale przytrzaśnięcie nogi i chamskie zamknięcie drzwi przed kilkoma osobami to trochę nie ten tego Panie kierowco autobusu nr 778 ;)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #332 dnia: Października 04, 2013, 23:35:58 »
Zamiast wydawania pieniędzy na wifi wolałbym je przeznaczyć na dobre wyczyszczenie pojazdów - szkoda, że np. w stosunkowo nowych Solarisach jasne elementy wykończenia wnętrz pojazdów są szare nie tylko z powodu braku kultury pasażerów, ale też dlatego, że wyglądają na myte brudną szmatą od podłogi.
Jak ktoś bardzo musi korzystać z internetu podczas jazdy autobusem za kilka złotych może wykupić sobie pakiet internetowy. Chyba nawet lepiej, bo szybciej i bez reklam jak to w darmowych hotspotach.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #333 dnia: Października 05, 2013, 04:15:14 »
Wifi w polickich autobusach mówimy Stanowcze NIE! Nie ma pieniędzy na to, bo właśnie czekają inne inwestycje jak czystość, dopracowanie "szczekaczek", bo Faktycznie przystanek Przybora od dawna czytany jest po staremu i moi znajomi jadący do mnie z innego miasta nieraz byli zdezorientowani.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #334 dnia: Października 05, 2013, 10:39:39 »
Napisałeś już raz, że nie chcesz wifi to po co się powtarzasz. Twoje zdanie już znamy.
Myślę, że niektóre osoby bardziej zachęci się do skorzystania z komunikacji miejskiej za pomocą wifi niż za pomocą zmiany nazwy przystanku.
Dodatkowo założę się, że ZDiTM pewnie nie zapłaciło by za to ani grosza, bo koszt instalacji i neta będą pokrywać reklamodawcy.

Także wyluzuj trochę i skoro Ty nie chcesz wifi to nie znaczy, że nikt inny by nie skorzystał.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #335 dnia: Października 05, 2013, 10:49:23 »
m8z, ale ja też uważam, że wifi w autobusach jest niepotrzebne. Obecnie do prawie każdego smartfona operatorzy wciskają mniejsze lub większe paczki danych więc po co ci to w autobusie? Byłoby potem milion postów o tym, że w autobusie #666 wifi nie działało i w ogóle jak ono może nie działać, chcę zwrot kasy za bilet, itp. Można to ewentualnie rozważyć w przypadku gdyby znalazła się firma chcąca za to zapłacić (w zamian za reklamy przy połączeniu), ale pakować w to kasę SPPK to moim zdaniem przesada.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #336 dnia: Października 05, 2013, 10:58:58 »
Cytat: "m8z"
Myślę, że niektóre osoby bardziej zachęci się do skorzystania z komunikacji miejskiej za pomocą wifi niż za pomocą zmiany nazwy przystanku.


Tak, bo w dobie pakietowego internetu za grosze, ktoś porzuci auto dla KM. Zachęcać do KM ma szybkość, sprawność i punktualność, a nie wifi.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #338 dnia: Października 05, 2013, 11:16:10 »
Cytat: "bt2k5"
Cytat: "m8z"
Myślę, że niektóre osoby bardziej zachęci się do skorzystania z komunikacji miejskiej za pomocą wifi niż za pomocą zmiany nazwy przystanku.


Tak, bo w dobie pakietowego internetu za grosze, ktoś porzuci auto dla KM. Zachęcać do KM ma szybkość, sprawność i punktualność, a nie wifi.


Czyli Twoim zdaniem bardziej zachęci zmiana nazwy przystanku niż wifi? Są też urządzenia, które nie posiadają 3G tylko i wylacznie wifi.
Skoro była b możliwość zainstalowania tego bez kosztów to czemu nie?

@Kilofownikownia, dokładnie o tym napisałem, ze jeżeli koszt pokryją reklamodawcy to wtedy to mqa sens.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #339 dnia: Października 05, 2013, 11:37:56 »
Tak, moim zdaniem zaprzestanie fuszerek i prowizorki (jak właśnie nieaktualna informacja głosowa, czy wspominane wcześniej niedokładne mycie busów) zdecydowanie bardziej zachęci ludzi do korzystania z KM, niż instalowanie w nich internetu.
Oczywiście nie mam nic przeciwko, jeżeli faktycznie wifi zasponsorowaliby reklamodawcy, jednak w tej chwili to tylko gdybanie.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Re: wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #340 dnia: Października 05, 2013, 12:58:45 »
Dla informacji niektórych odrealnionych - pks do Gryfina jedzie niekiedy szybciej do Szczecina niż 107.
Choć faktycznie wczoraj byłem uświadomiony, że są ważniejsze rzeczy: chociażby kursy instruktażowe dlakierowców - dot. pierwszej pomocy. Ewentualnie zmiana kadry.
Wczoraj 107 z rodła ~17:08 solaris nr 774. Przystanek ogrody przyjaźń. Kobieta zemdlała,było mało ludzi, nikt nie wiedział jak zareagować (w sumie to mnie to nie dziwi) ale kierowca powinien, chyba jest szkolony prawda? - kierowca nie ruszył nawet dupy z szoferki by udzielić pomocy pasażerce za którą czysto teoretycznie odpowiada (pytałem nawet dyżurnego, czy kierowca ma obowiązek udzielenia pomocy i odpowiedź była twierdząca). Gdyby nie dobrzy ludzie, którzy poświęcając swój czas wynieśli kobietę z autobusu i z nią zostali wzywając pogotowie, to kobieta leżała by pewnie tam aż do końcowego. Wstyd. Człowiek ten powinien zostać co najmniej zawieszony w czynnościach, a jeszcze lepiej wydalony dyscyplinarnie z pracy. Niby sppk to firma szczycąca się najwyższą jakością - do dziś pamiętam te dumne banery za szoferką. Jak widać jednak standardy szkolenia i odpowiedzialności kierowców są gorsze niż na wschodzie.
Czy Pan Grzegorz może mi powiedzieć czy kierowca został ukarany za swoje zachowanie?

Jeśli Pani, która zemdlała szuka świadków, to niech się do mnie odezwie. Ja i osoba mi towarzysząca chętnie poświadczymy zachowanie kierowcy.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #341 dnia: Października 05, 2013, 13:07:36 »
rzetelny, bo ty jak rozumiem byłeś pierwszy do pomocy? Zadzwoniłeś na 112?

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #342 dnia: Października 05, 2013, 14:04:27 »
Cytat: "m8z"
Napisałeś już raz, że nie chcesz wifi to po co się powtarzasz. Twoje zdanie już znamy.
Myślę, że niektóre osoby bardziej zachęci się do skorzystania z komunikacji miejskiej za pomocą wifi niż za pomocą zmiany nazwy przystanku.
Dodatkowo założę się, że ZDiTM pewnie nie zapłaciło by za to ani grosza, bo koszt instalacji i neta będą pokrywać reklamodawcy.

Także wyluzuj trochę i skoro Ty nie chcesz wifi to nie znaczy, że nikt inny by nie skorzystał.

Rozbawiłeś mnie tym, że WIFI zachęci do skorzystania z komunikacji miejskiej, ale OK masz prawo mieć taki tok myślenia jak pewnie wifi zachęciło także do pójścia na kurczaki do kfc zamiast na kebaba do mak kwaka, bo w KFC mamy Free wifi haha
Ja kupuję bilet przez moBilet i mam na to paczkę danych, na którego każdego stać, w wakacje była akcja ING Banku, że instalowali w autobusach darmowy net i jak czytałem statystyki mało kto z tego korzystał, więc myślę sobie, że jak miało by to sens i zapotrzebowanie to najpierw ZDiTM pomyślałby o instalowaniu wifi. Co prawda najnowsze tramwaje SWINGi mają infrastrukturę do wifi, ale zobaczymy czy odpalą.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Re: wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #343 dnia: Października 05, 2013, 15:22:47 »
Cytat: "Marek4614"
Cytat: "m8z"
Napisałeś już raz, że nie chcesz wifi to po co się powtarzasz. Twoje zdanie już znamy.
Myślę, że niektóre osoby bardziej zachęci się do skorzystania z komunikacji miejskiej za pomocą wifi niż za pomocą zmiany nazwy przystanku.
Dodatkowo założę się, że ZDiTM pewnie nie zapłaciło by za to ani grosza, bo koszt instalacji i neta będą pokrywać reklamodawcy.

Także wyluzuj trochę i skoro Ty nie chcesz wifi to nie znaczy, że nikt inny by nie skorzystał.

Rozbawiłeś mnie tym, że WIFI zachęci do skorzystania z komunikacji miejskiej, ale OK masz prawo mieć taki tok myślenia jak pewnie wifi zachęciło także do pójścia na kurczaki do kfc zamiast na kebaba do mak kwaka, bo w KFC mamy Free wifi haha
Ja kupuję bilet przez moBilet i mam na to paczkę danych, na którego każdego stać, w wakacje była akcja ING Banku, że instalowali w autobusach darmowy net i jak czytałem statystyki mało kto z tego korzystał, więc myślę sobie, że jak miało by to sens i zapotrzebowanie to najpierw ZDiTM pomyślałby o instalowaniu wifi. Co prawda najnowsze tramwaje SWINGi mają infrastrukturę do wifi, ale zobaczymy czy odpalą.


Rozbawiłeś mnie tym, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Napisałem: Myślę, że wifi zacheci bardziej niz zmiana nazwy przystanku. Internet w telefonie mam od czasu pierwszewgo iphone'a, więc nie myślę w tym przypadku o swojej dupie, ale na pewną są ludzie, którzy by skorzystali jeżeli całość zasponsorują reklamodawcy.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
wifi w autobusie SPPK? Paranoja !
« Odpowiedź #344 dnia: Października 05, 2013, 16:20:56 »
Dobrze, ja już zakończę przepychanki słowne z  Tobą, bo każdy ma swoje priorytety i rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie informacja odnośnie przystanku jest istotna, bo sporo podróżuję i potrafię sobie wyobrazić zakłopotanie jak tablica co innego, a głos co innego.