Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565746 razy)

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #390 dnia: Listopada 19, 2013, 06:50:45 »
Wczoraj godzina 6,50 czekam na przystanku PCK na autobus 107 który powinien być 6,52
Nie przyjeżdża.
Ok godziny 7  przyjechały 2 jeden za drugim.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #391 dnia: Listopada 19, 2013, 08:25:34 »
Dla porządku, nie ma takiego autobusu linii 107 na przystanku Police PCK o godz. 6.52.

Jest autobus o godz. 6.55, który odjechał z Kingi o czasie, a opóźnienie złapał na przystanku Police Wyszyńskiego(78 sekund). Na przystanku Police PCK był opóźniony bo o godz. 6:56:34(zamiast planowo o 6.55).

Następny autobus na przystanku Police PCK był o godz. 7:00

Offline halinamolek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #392 dnia: Listopada 19, 2013, 09:27:37 »
Cytat: "rbk"
Jak dzisiaj jeżdżą nasze autobusy, jak w dni świąteczne ?

Edit

Jade sobie 107 kursem o 17:24 ide po bilet, bo 3 kioski po drodze zamknoete, kasa biletowa w kindze do 16 i zonk. Pan kietowca nie ma biletow. Jade na gape.

Podchodzi juz 6 osoba kupic bilet i tez Pan kierowca ja odsyla, bo nie ma biletow.
Co w takiej sytuacji zrobic ma te kilka osob?

Oooo 7 osoba i zonk :)


Bilet i tak musisz przecież mieć.
Cza­sem no­simy na so­bie ki­log­ra­my cier­pienia, po to, by ktoś nie mu­siał no­sić ton..

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #393 dnia: Listopada 19, 2013, 09:43:59 »
halinamolek, a gdzie go miałem kupić ?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #394 dnia: Listopada 19, 2013, 10:10:33 »
Wszystkie kioski mają być otwarte, wszyscy kierowcy maj mieć bilety,kasy maj byc otwarte 24h na dobę .bo pan RBK będzie jechał autobusem .
Paranoja.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #395 dnia: Listopada 19, 2013, 10:16:04 »
Mickd, przeczytaj co napisałem wcześniej, i dopiero skomentuj, ok ?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #396 dnia: Listopada 19, 2013, 10:20:30 »
J
Cytuj (zaznaczone)
Jade sobie 107 kursem o 17:24 ide po bilet, bo 3 kioski po drodze zamknoete, kasa biletowa w kindze do 16 i zonk. Pan kietowca nie ma biletow. Jade na gape.

 Podchodzi juz 6 osoba kupic bilet i tez Pan kierowca ja odsyla, bo nie ma biletow.
 Co w takiej sytuacji zrobic ma te kilka osob?


No coment!
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #397 dnia: Listopada 19, 2013, 10:24:01 »
Mickd, mi nie musisz pokazywać co napisałem, bo dobrze wiem co pisałem.
Nie rozumiem, co chcesz "no coment" (to się piszę trochę inaczej, jak już chcesz pisać, to pisz poprawnie).


http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=157980#157980
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=157986#157986
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=158032#158032

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, że kioski, punkt w kindze, kierowca, biletomat, automat w w autobusie nie działają/są zamknięte i jestem zmuszony jechać na gapę.
Pytam więc, czego nie zrozumiałeś?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #398 dnia: Listopada 19, 2013, 10:28:43 »
Powiem krótko. Przeszedł bym sobie 20m dalej albo i nawet 300 i napewno po drodze kupił bym Bilet.
Nie rozumie Tylko jaki cel miało twój wpis??
 Starczy na razie tej wymiany.3maj się RBK.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #399 dnia: Listopada 19, 2013, 10:31:54 »
Ha! Przeszedłem nawet kilometr i wszystko było zamknięte, ostatnią deską ratunku był kierowca, który akurat nie miał. Chciałem być fair i kupić bilet, udało się, ale po przygodach. Stwierdziłem, że to napiszę, bo sytuacja dla mnie dość 'zabawna', jak nawet widać po moim opisie sytuacji.

Tak w ogóle po kij się czepiać czegoś co było X czasu temu?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #400 dnia: Listopada 19, 2013, 14:21:53 »
Prawdopodobnie od sierpnia 2014 ruszy elektroniczny bilet jednorazowy w formie karty, która będzie można "nabić" kasą, a następnie wydawać ją w autobusach poprzez "skasowanie" takiego biletu.
Nie chcę pisać jak to szczegółowo będzie wyglądało, bo jeszcze sam do końca nie wiem.
W każdym razie rozwiąże to takie, problemowe sytuacje, o których pisał rbk.

Na koniec przypominam, ze to ZDiTM jest dystrybutorem i beneficjentem wpływów z biletów.

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #401 dnia: Listopada 22, 2013, 19:35:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dla porządku, nie ma takiego autobusu linii 107 na przystanku Police PCK o godz. 6.52.

Jest autobus o godz. 6.55, który odjechał z Kingi o czasie, a opóźnienie złapał na przystanku Police Wyszyńskiego(78 sekund). Na przystanku Police PCK był opóźniony bo o godz. 6:56:34(zamiast planowo o 6.55).

Następny autobus na przystanku Police PCK był o godz. 7:00

.
Witam
Może chodziło o autobus o 5.52. Moim zdaniem jest to godzina odjazdu 5.50 z końcowego kiedy zdarza sie najwięcej spóźnien. Jeżdże nim do pracy Nic notorycznego ale się zdarza 2,3 razy w miesiącu.
Pozdrawiam

Offline Elektron1000

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #402 dnia: Listopada 28, 2013, 21:05:45 »
Witam. Ja mam inny przypadek z dzisiaj.

Godzina 17:58 przystanek Kamienna na żądanie czekam na autobus lini 101 jadący od strony zakładów chemicznych w kierunku rynku na starych policach (18:06 według rozkładu). Ze względu na porę roku jest już ciemno więc gdy widzę, że nadjeżdża przezornie przechodzę przez zatoczkę na jezdnię i macham mu telefonem, aby kierowca mnie zauważył i wracam na chodnik... czekam, tylko po co skoro kierowca nawet nie zwolnił i pojechał dalej.

Może bym nawet o tym nie pisał, ale ta sytuacja nie jest jednostkowa i dotyczy nie tylko autobusów linii 101, ale również 103 i 111 mających tu przystanek. Taka przygoda spotykała tutaj nie tylko mnie, ale również moich kolegów. Cała sytuacja w tym momencie zirytowała mnie tak bardzo, że postanowiłem zareagować. Do tego typu zdarzenia dochodziło już kilkukrotnie w tym roku, jak i w latach ubiegłych. Kierowcy traktują ten przystanek, tak jakby go tam nie było, lub o nim nie wiedzą. Zawsze mi się wydawało, że kierowca autobusu zbliżając się do przystanku (nawet na żądanie) ma obowiązek zwolnić aby się zorientować, czy nie ma na nim pasażerów, ale wygląda, że się myliłem.

Wracając do sprawy podejrzewam, że cała sytuacja wynika jednak z nieznajomości przystanków znajdujących się na trasie przez kierowców. Aby uzasadnić czemu tak myślę muszę opisać przypadek z zeszłego roku kiedy to zimą na tym przystanku również spotkała mnie właśnie taka przygoda.

Funkcjonował wtedy jeśli dobrze pamiętam inny rozkład jazdy i wracając z pracy mogłem liczyć na to, że złapię 103 a trochę później 101.
I znów ta sama sytuacja 103 nie zatrzymuje się pomimo mojego machania i jedzie dalej, zdenerwowany ponieważ kilka dni wcześniej taka sytuacja spotkała mnie już dwukrotnie odpalam na telefonie internet i znajduję numer telefonu do dyspozytorni. Dzwonię i przedstawiam całą sytuację dyspozytorowi prosząc go aby zwrócił kierowcą uwagę na fakt, że istnieją przystanki na żądanie i należy obserwować, czy ktoś nie próbuje zatrzymać autobusu. Po krótkiej rozmowie pan dyspozytor pyta mnie na jakim właściwie jestem przystanku, odpowiadam "Kamienna na żądanie" po chwili ciszy pada kolejne pytanie, a gdzie to jest? ......

No właśnie, gdzie to jest z koro nawet dyspozytor nie wie, to skąd mają wiedzieć kierowcy.
Gdy przyjechał w końcu 101 to się zatrzymał, po wejściu do autobusu doznałem kolejnego szoku, chciałem spokojnie skasować bilet i jak najszybciej dostać się do domu, tak się jednak nie stało ponieważ kierowca wyszedł zza kierownicy na środek autobusu i ruszył do mnie z przysłowiowym "pyskiem" że co ja sobie myślę, że my nietoperze jesteśmy...
Kompletnie go zignorowałem i nic się nie odezwałem, ale zdenerwowało mnie to bardzo zwłaszcza, że cała sytuacja nie jego dotyczyła, i choć wsiadając do autobusu miałem ochotę również z nim o tym porozmawiać i spytać jak to jest, że kierowcy często się tu na żądanie nie zatrzymują to odpuściłem, a tu taka niespodzianka. Totalny brak kultury.

Bardzo bym chciał aby Pan Grzegorz ustosunkował się do mojej wypowiedzi i poczynił jakieś kroki które spowodują, że kierowcy przestaną ignorować ten przystanek, można by na przykład wprowadzić przepis nakazujący kierowcą zwolnić przed przystankiem na żądanie jeśli takiego nie ma.

Pozdrawiam D.W.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #403 dnia: Listopada 28, 2013, 22:01:42 »
Czasami mam wrażenie że komunikacja nie jest dla ludzi tylko odwrotnie... . Przykre to ale podróżowanie ekonomicznym samochodem wychodzi nierzadko taniej jak naszą wspaniałą komunikacją a komfortu, czasu oraz zaoszczędzonych nerwów nie sposób porównać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #404 dnia: Listopada 29, 2013, 07:25:31 »
Cytat: "Elektron1000"
...Po krótkiej rozmowie pan dyspozytor pyta mnie na jakim właściwie jestem przystanku, odpowiadam "Kamienna na żądanie" po chwili ciszy pada kolejne pytanie, a gdzie to jest? ......

A może trzeba zrobić egzamin ze znajomości rozmieszczenia przystanków na trasie autobusu - na różnych szczeblach zarządzania flotą? Podobnie jak taksówkarzą.

Cytat: "Elektron1000"
...po wejściu do autobusu doznałem kolejnego szoku, chciałem spokojnie skasować bilet i jak najszybciej dostać się do domu, tak się jednak nie stało ponieważ kierowca wyszedł zza kierownicy na środek autobusu i ruszył do mnie z przysłowiowym "pyskiem" że co ja sobie myślę, że my nietoperze jesteśmy...

Kultóra osobista kierowcy to inna, osobista sprawa i generalizować nie można, ale zasady tzw. SAVOIR-VIVRE chociaż w stopniu podstawowym powinien znać i stosowac każdy, gdyż tego oczekujemy od innch znajdując się w podobnej (niekoniecznie takiej samej) sytuacji np. w sklepie czy urzedzie. Jednym słowem chcemy być obsłużeni z "kulturą", jak mawiał klasyk.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!