Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565732 razy)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #360 dnia: Listopada 05, 2013, 12:38:25 »
Cytat: "bt2k5"
W stronę tramwaj -> autobus zdarza się to naprawdę rzadko, są to przypadki incydentalne. Jednak kierunek autobus -> tramwaj to już regularne buractwo motorniczych.

Dokładnie tak jest!
Godne odnotowania są jeszcze przypadki, gdy kierowca autobusu, stojąc przy wyjeździe z pętli lub na czerwonym światle (a czasem trochę tam schodzi) zauważa dojeżdżający tramwaj i... wjeżdża ponownie na pętlę po pasażerów z tamwaju. Rzadki przypadek, ale widziałem takie osobiście! Natomiast tramwaju na wstecznym wracającego w podobnym celu nie widziałem nigdy...

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #361 dnia: Listopada 05, 2013, 15:07:57 »
Dzisiaj uslyszałem ciekawą opinię od pewnego kierowcy z SPPK, że oni 3-4 minuty później lub wcześniej mogą odjeżdżać.  i jak pasażer nie zdąży to powinien wcześniej przychodzić na przystanek. To może niech SPPK dopisze na każdym rozkładzie jazdy że podana godzina odjazdu jest szacunkowa i obarczona błędem +/- 3 minut, skoro kierowcy twierdzą że mają taki bufor czasowy.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #362 dnia: Listopada 05, 2013, 16:56:56 »
Marcin069
 
odpowiedz sobie czy TY jako uczciwy obywatel( donosiciel ????) punktualnie stawiasz się w pracy? i wychodzisz?? Bo ja w to wątpię
Bez komentarza
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #363 dnia: Listopada 05, 2013, 17:19:24 »
Mickd, zanim zaczniesz wypisywać posty w podobnym stylu - przeczytaj wpierw swój opis wyświetlający się pod każdym Twoim postem.

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #364 dnia: Listopada 05, 2013, 18:47:46 »
Cytat: "Nataleczka"
a no wyhamował przed dzikami. Ja bym dawno w nie wjechała.


E tam dziki, nie tak dawno temu kierowca 103 w tanowie wyhamował przed pijanym człowiekiem idącym na czworaka po ulicy...


@do wszystkich wyżej

Słyszałem że kierowca na pętli ma określoną ilość minut na zaczekanie na tramwaj, jeżeli tramwaj zmieści się tym przedziale czasowym i wjedzie na pętle a kierowca nie poczeka to mogą mu pojechać po premii...

Offline Kapral_Kuba

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #365 dnia: Listopada 05, 2013, 20:32:11 »
Cytat: "Q"
Cytat: "Kapral_Kuba"
Dzisiaj autobus linii 106 Głębokie - Police rynek godz. 15:35. Kierowca widząc nadjeżdżający tramwaj zamknął drzwi i odjechał. Sądzę, że 30 sekund by go nie zbawiło.

Z ciekawości - której linii tramwaj?


Nie mam pojęcia jakiej linii był ten tramwaj, ponieważ wsiadam na takim przystanku na którym nie muszę zwracać uwagi jaki ma numer.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #366 dnia: Listopada 05, 2013, 23:33:52 »
Mickd z prezentowanym tokiem myślenia to możesz cofnąc się do poprzedniego ustroju politycznego.

Offline Q

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #367 dnia: Listopada 06, 2013, 08:09:58 »
Cytat: "Kapral_Kuba"
Nie mam pojęcia jakiej linii był ten tramwaj, ponieważ wsiadam na takim przystanku na którym nie muszę zwracać uwagi jaki ma numer.

Szkoda.

Autobus linii 106 o 15:35 jest skomunikowany z tramwajem linii 9 przyjeżdżającym o 15:32. Rozkładowy czas na przesiadkę to 3 minuty, ale kierowca 106 w przypadku opóźnienia tramwaju powinien opóźnić odjazd maksymalnie o tyle czasu, ile ma postoju na pętli w Policach (w tym przypadku 4 minuty, więc powinien odjechać najpóźniej 15:39). I jeśli uciekł "dziewiątce", to faktycznie jest burakiem.

Jeśli jednak to była "jedynka", która np. przyjechała trochę wcześniej niż rozkładowa godzina 15:38, to pasażerowie nie mogą mieć pretensji o to, że autobus nie zaczekał, bo takiego skomunikowania po prostu nie ma.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #368 dnia: Listopada 06, 2013, 10:53:22 »
Cytat: "Nexon"
Słyszałem że kierowca na pętli ma określoną ilość minut na zaczekanie na tramwaj, jeżeli tramwaj zmieści się tym przedziale czasowym i wjedzie na pętle a kierowca nie poczeka to mogą mu pojechać po premii...

Pytanie, czy również tak powinno być w drugą stronę, czyli czy tramwaj ma przykaz czekać na autobus - bo tutaj problem ucieczki jest znacznie częstszy.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #369 dnia: Listopada 06, 2013, 11:57:52 »
Zdaje się, że powinni czekać, tylko jakoś nigdy im się nie udaje. Kiedyś, siedząc w 9 słyszałem rozmowę młodego motorniczego ze starym. Stary, na sugestię młodego, że musi czekać zdaje się 2 minuty na spóźniony autobus, zareagował w stylu (pisownia w miarę oryginalna): "pie***l to, poczekają se i pojadą następnym".

Traktują wszystkich pasażerów jak bydło i zło konieczne, a potem wielki lament, że ludzie są dla nich chamscy lub nie jeżdżą KM i przesiadają się do aut, tworząc korki.

EDIT: Żeby nie było wątpliwości - jeżeli chodzi o pętlę Głębokie, tyczy się to głównie motorniczych (na szczęście nie wszystkich). Tak jak pisałem wcześniej-przypadki takiego zachowania wśród naszych kierowców autobusów nie są zbyt częste (choć niestety również się zdarzają).

Offline Nexon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #370 dnia: Listopada 06, 2013, 21:28:49 »
Cytat: "bt2k5"
Zdaje się, że powinni czekać, tylko jakoś nigdy im się nie udaje. Kiedyś, siedząc w 9 słyszałem rozmowę młodego motorniczego ze starym. Stary, na sugestię młodego, że musi czekać zdaje się 2 minuty na spóźniony autobus, zareagował w stylu (pisownia w miarę oryginalna): "pie***l to, poczekają se i pojadą następnym".

Traktują wszystkich pasażerów jak bydło i zło konieczne, a potem wielki lament, że ludzie są dla nich chamscy lub nie jeżdżą KM i przesiadają się do aut, tworząc korki.

EDIT: Żeby nie było wątpliwości - jeżeli chodzi o pętlę Głębokie, tyczy się to głównie motorniczych (na szczęście nie wszystkich). Tak jak pisałem wcześniej-przypadki takiego zachowania wśród naszych kierowców autobusów nie są zbyt częste (choć niestety również się zdarzają).


Bo mają stare podejście do tematu. Kiedyś to człowiek był skazany na komunikacje miejską, teraz jest na odwrót. Spółki i zditm o człowieka muszą walczyć, by wybrał ich autobus/tramwaj a nie prywatny samochód. Teraz człowiek jest klientem, który musi zostać obsłużony w jak najlepszy sposób by wybierał komunikacje miejską. Zarządy już to rozumieją, niektórzy kierowcy/motorniczy jeszcze chyba niestety nie.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #371 dnia: Listopada 06, 2013, 22:16:13 »
Godzina 22 autobus stoi pod moim oknem gazuje ile sił w silniku ,ale co tam jego prawo ,co tam mieszkańcy.Kierowca rozwiązuje krzyżówki a co tam ma przerwę jego prawo odpocząć .Zimno pewnie  to gazuje  ok 20 minut jego prawo .Ale ja tu mieszkam i nie mogę otworzyć okna    ,bo smród gazowanego autobusu jest nie do wytrzymania .Panie Ufniarz gdzie jest ta zajezdnia  obiecywana .Mam chyba prawo spać we własnym domu tak jak Pan śpi bo panu nie smrodzą i nie hałasują Autobusy

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #372 dnia: Listopada 06, 2013, 22:24:34 »
Po 1. Autobusy spełniają normy wydzielanych spalin.
Po 2. Autobusy spłeniają normy produkowanego hałasu.
Po 3. Nie musisz spać przy otwartym oknie.

Typowe zrzędzenie starej baby - której nudzi się w życiu.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #373 dnia: Listopada 06, 2013, 22:32:25 »
Jest godzina 22 minut 24 stoi następny autobus pod oknem ok 5 m ,starszy pan  gazuje ile wlezie a ja i moje dzieci to wdychamy.Pytam PANA UFNIARZA gdzie te obietnice ???? Miała być zajezdnia ????????????? Gdzie jest?   Pora złóż zażalenie  do Urzędu Wojewódzki o zakłócanie ciszy nocnej  i nie tylko .

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #374 dnia: Listopada 06, 2013, 22:53:21 »
Storczyk może zamknij okno? A nie na wszystko wokół narzekasz.