Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365643 razy)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #855 dnia: Listopada 09, 2015, 10:38:59 »
Wiecie co, oszuści zawsze byli i zawsze będą. Moim zdaniem przy całej tej rewolucji śmieciowej nikt nie wziął pod uwagę np. osób długo przebywających po za domem. Otóż. Kiedy za wywóz odpadów płaciliśmy chyba ok 8 zł (naprawdę nie pamiętam ale niewiele jakoś) to ludzie po prostu płacili i tyle. Kasa szła jak trzeba. Natomiast kiedy ruszyła akcja segregacja i płatność od osoby ( nie tak wcale mała) no to ludzie postanowili płacić w końcu od osób rzeczywiście przebywających w mieszkaniu. Jeśli mój mąż pracuje za granicą i w domu jest gościem bo niestety wpada na wizyty domowe na max. 2 tygodnie co kilka m-cy to wybaczcie abym za niego płaciła. Pewnie tacy ludzie jak ja przez Pana Króla postrzegani są również za oszustów , co powiększyło znacznie grono prawdziwych oszustów.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #856 dnia: Listopada 09, 2015, 12:19:39 »
Musimy więc wybrać - albo będziemy frajerami, albo oszustami. Dla zwykłych, uczciwych policzan, w Gryflandii miejsca już nie ma.

Oj tam, ja uważam się za bardzo uczciwego człowieka i lokalnego patriotę. Sęk w tym, że najwidoczniej Policzanie nie zrozumieją wad rozliczania od głowy jeżeli nie zobaczą ich w praktyce, tak samo jak dziecko nie nauczy się by nie wkładać ręki do ognia dopóki się nie poparzy.

Plan jest prosty:

1) wprowadzony zostaje system rozliczania od głowy -> obywatele deklarują mniej osób niż jest w rzeczywistości -> budżet się nie dopina -> rosną stawki za osobę -> wyższe stawki to większa presja by oszukiwać -> stawki rosną jeszcze bardziej, bo znowu "ubyło" ludzi wg. deklaracji -> obywatele błagają, by zmienić system na inny;

2) wprowadzony zostaje system rozliczania od głowy -> obywatele deklarują mniej osób niż jest w rzeczywistości -> zwiększenie zatrudnienia w urzędzie (dział kontroli) -> ruszają kontrole, które muszą być opłacone z budżetu śmieciowego -> rosną stawki za osobę -> obywatele błagają, by zmienić system na inny;

Jeden z tych scenariuszy zadziała, bez względu na to która partia będzie rządziła w regionie. Niby nie? To zobaczcie ile osób nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego pomimo całej nagonki, kontroli i surowych kar. W przypadku śmieci kontroli i surowych kar brak, więc hulaj dusza piekła nie ma.

TRANSNETowi cała ta sytuacja jest na rękę, bo im więcej śmieci zbiorą (obojętnie od kogo, bo nikt tego nie kontroluje) tym wyższą fakturę wystawią gminie, a gmina tym więcej będzie musiała zebrać kasy od obywateli. Sęk w tym, że gmina nic z tym nie zrobi, bo nad Transnetem pieczę sprawują Greinert (wiceburmistrz, członek RN Transnetu) z Pisańskim (wiceburmistrz, były członek RN Transnetu, który oddał stołek w RN Greinertowi by samemu móc zasiadać w komisji przetargowej, która wybrała Transnet). Ciekawe tylko jakie haki mają na Diakuna, że ten ich toleruje.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #857 dnia: Listopada 09, 2015, 12:27:15 »
co braku 600 tys. w budżecie śmieciowym no to patrzy się tylko na nas, a nikt nie patrzy na podwyżki w tran necie, czy wysypisko które na pewno tez podniosło cenny,,, z jednej strony dziwne jest tylko to ze mamy gminna firma od śmieci własne wysypisko i mamy gorzej jak ci co nie mają tego co my,,, albo ktoś tu nie umie rządzić albo leci po najniższej linii oporu   

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #858 dnia: Listopada 09, 2015, 12:30:39 »
Przecież my oddajemy do śmietników makulaturę, szkło, PEt itp.To ma pewną wartość. Za to że oni to odbiorą musimy jeszcze płacić nielichą kasę?
Jan

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #859 dnia: Listopada 09, 2015, 12:57:36 »
Dotychczas płaciłem 4x12 = 48zł, w obecnym systemie 40zł, a po kolejnej zmianie zadeklaruję, że mieszka 1 osoba i będę płacił około 15 zł :D
ja uważam się za bardzo uczciwego człowieka i lokalnego patriotę. Sęk w tym, że najwidoczniej Policzanie nie zrozumieją wad rozliczania od głowy
Aha.


albo ktoś tu nie umie rządzić albo leci po najniższej linii oporu
Jedno i drugie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #860 dnia: Listopada 09, 2015, 13:38:01 »
Można wskazać wiele gmin, które nie zmieniły stawek opłat od 2012 roku (9zł/osobę). W wielu gminach stawki są obniżane. Co więcej, gminy chwalą się, co rok, ograniczaniem masy odpadów komunalnych. A z uaktualnianiem liczby produkujących śmieci nie mają problemu. Realizują ustawę ku zadowoleniu mieszkańców. Policcy urzędnicy tak nie potrafią czy nie chcą? Jakaś niechęć do uczenia się od lepszych? Szukanie winnych wśród mieszkańców to, wg mnie, zły kierunek. 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #861 dnia: Listopada 09, 2015, 13:47:29 »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #862 dnia: Listopada 09, 2015, 14:19:36 »
Ktoś zmądrzał? :)

Szkoda tylko, że tej zalety nie możemy kojarzyć z naszymi (zd)rajcami. Ciekawe jak teraz wytłumaczą swoją postawę?  ;)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #863 dnia: Listopada 09, 2015, 14:26:53 »
Przemyslany ruch Wielkiego Wodza. Byc moze dowiemy sie jakichs szczegolow w kolejnej z bajek? :)

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #864 dnia: Listopada 09, 2015, 14:36:26 »
Szkoda tylko, że tej zalety nie możemy kojarzyć z naszymi (zd)rajcami
bo byliśmy dla nich potrzebni przed wyborami, teraz uważaj ze skoro zostali wybrani to oni wiedza od na s lepiej co nas uszczęśliwi, jak by można było ich teraz odwołać sam bym zbierał podpisy pod ich odwołaniem,,, :)

Ciekawe jak teraz wytłumaczą swoją postawę
odpowiedz będzie prosta dbali tylko o nasze dobro, i dobro miasta i gminy,,, 8)

Przemyslany ruch Wielkiego Wodza
nie wiem czy przemyślany, ale ważne ze wykonał jakiś ruch, i to jest na plus, może teraz pogoni tych swoich urzędasów do roboty,,,

na marginesie jak widać jesteśmy siła i co niektórzy zaczynają się z tą siła liczyć ;)

czas na następne wybory tym panom i paniom dać czerwoną kartkę,  a zwłaszcza p. królowi,,, te działania mogą być dla gryfu brzemienne w skutkach tak ja dla PO :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2015, 14:42:58 wysłana przez piotrzpl »

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #865 dnia: Listopada 09, 2015, 15:29:07 »
Można wskazać wiele gmin, które nie zmieniły stawek opłat od 2012 roku (9zł/osobę). W wielu gminach stawki są obniżane.

Skoro można to ja poproszę o wskazanie przynajmniej 3 takich gmin.

« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2015, 15:31:29 wysłana przez Konkret »

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #866 dnia: Listopada 09, 2015, 18:06:26 »
A moja wola jest taka:
-POZAMYKAĆ WSZYSTKIE ALTANY ŚMIETNIKOWE!

Z domków jednorodzinnych powiatu polickiego i miasta Szczecina zwożone są śmieci w wielkich worach!
Na pytanie dlaczego pan/pani wsypuje te śmieci-pada odpowiedź
-Ależ proszę pana ja jestem mieszkańcem zasobów ODRY lub CHEMIKA!
Pracownicy swoich PRYWATNYCH zakładów pracy-mieszkańcy Polic podrzucają śmieci do kubłów...
Dlaczego w polickich lasach mniej jest śmieci-bo wszystko ląduje w otwartych altanach i obok altan!
Gabaryty z jakichś warsztatów,budów...
Połowa mieszkańców nie sortuje smieci!

Gdyby wszyscy pilnowali kto wywala śmieci do altan nie byłoby tekstu:
Mieszkańców mniej a śmieci tyle samo!
Myślę, że w dobie tel. komórkowych dobrym pomysłem byłoby robienie zdjęć pojazdów, osoby i sytuacji, w której zauważymy, że prawdopodobnie ktoś taki podrzuca śmieci i istnieje prawdopodobieństwo, że jest to ktoś obcy.
Ja tak będę robił i będę wysyłał zdjęcia do Urzędu. Uczulę rodzinę i znajomych bo może tu też tkwi problem z większą ilością śmieci.
Myślę, że pracownicy Gminy daliby radę z ustaleniem właściciela samochodu po numerach rejestracyjnych.


Na stronie urzędu znalazłem informację, że przetarg rozstrzygnęli gdzieś pod koniec pierwszego półrocza.

Ktoś na forum napisał kiedyś, całkiem nie tak dawno, że skoro szacuje się około 600 tys. deficytu do końca tego roku (2015) to wystarczy dodać do obecnej stawki niecałe 2 zł do każdej osoby i wyliczy się stawkę na cały przyszły rok (2016). Wydaje się to dziwne.

Ale skoro za pół tego roku może być około 600 000 zł deficytu to czy przypadkiem nie byłoby za cały 2016 rok około 1 200 000 zł gdyby nie zmienili systemu albo nie podwyższyliby stawki za osobę o około 3 - 4 zł.

Wydaje się to logiczne ale jeśli źle myślę to proszę mnie poprawić.
 

Post Merge: [time]Listopad 09, 2015, 18:30:19 [/time]
Kończąc temat to zacząć trzeba od TRANS-NETU!!!
Oni powinni dać przykład jak się segreguje a tak spółka gminna na czele z nowym preziem zrobiła wodę z mózgu radnym!

A ja myślałem, że przetarg z podwyżkami wygrał Trans Net zanim ten nowy Pan dyrektor, czy prezes nastał.
Jak rozstrzygali ten przetarg to przecież Pan Pacholik był pracownikiem ZCH Police - jeszcze niedawno widziałem go na pakowni.

Post Merge: Listopada 09, 2015, 19:32:46
To prawda - jedyna kampania, która chyba wyszła Gryfowi, to ta promująca oszustwo. Do tej pory zdecydowanej większości policzan nawet do głowy nie przyszło, że można w deklaracji podać nieprawdę. Ale przewodniczący rady, Witold Król, ogłosił w radiu, telewizji i innych mediach, że policzanie to oszuści, a ci, co nie oszukują, to frajerzy, którym teraz trzeba dowalić jeszcze większe opłaty. Urzędnicy zaś całą energię skupili na tym, zeby nas przekonać, że dekaracji zweryfikować się nie da. Musimy więc wybrać - albo będziemy frajerami, albo oszustami. Dla zwykłych, uczciwych policzan, w Gryflandii miejsca już nie ma.

Pani redaktor. Nie wszyscy.
Proszę nie obrażać wszystkich Policzan.
Jednak ja sam znam takie osoby z mojego obszaru, z pracy, które chwaliły się ponad rok temu, że ich dorosłe pociechy wyjechały za granicę za pracą. Jednak, niektóre z tych pociech już dawno wróciły do domów rodzinnych z zagranicznych wojaży. Pracuję na zmiany więc często rozmawiamy o zarobkach i opłatach.
to od tych niektórych znajomych wiem, że gdy domownicy wyjechali to rodzice zgłosili w spółdzielni mniejszą liczbę osób.
Gdy padnie wśród załogi pytanie, czy zgłosili ponownie dodatkowych członków rodziny do spółdzielni to odpowiadają, że po co?
Przecież oni na pewno niedługo znowu pojadą jak tylko znajdą coś nowego albo, że czekają na wieści od pracodawców i że lada moment znowu wyjadą.
Czemu nie, tylko taki stan ma miejsce miesiącami. Dlatego jak zaczęliśmy w pracy rozmawiać o rozliczeniu za wodę i podwyżkach w spółdzielni to dziwnym trafem niektórzy z tych pracowników podawali, że zużywają podobne ilości wody jak przed wyjazdem dorosłych dzieci.

Jest na to sensowne wytłumaczenie.
Rodzice pod nieobecność dorosłych pociech kąpią się potrójnie :-)

Jak moja pociecha będzie pełnoletnia zrobię podobnie.
A kto mnie sprawdzi?
A kto pozwoli zakłócać mój mir domowy bez nakazu sądowego?
A gdyby ktoś taki posiadał nakaz to kto będzie w stanie udowodnić, że osoby przebywające w moim domu to nie moi goście?
itd.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2015, 19:32:46 wysłana przez karol »

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #867 dnia: Listopada 09, 2015, 20:00:23 »
Cytat: piotrzpl w Listopad 08, 2015, 12:14:02

    taka zgadza się p. Król powiedział ze niepłacących jest około 5,5k mieszkańców polic,,, ja przypuszczam ze...
---------------------
Miałem okazję oglądać powtórkę transmisję z sesji i wypowiedź Pana Króla - "z systemu uciekło 5,5 tys. mieszkańców - ja uważam, że dobrze to zrozumiałem, i że Panu Królowi chodziło o to, że wśród nich są ci, którzy wyjechali oraz ci, którzy celowo nie zgłaszają niektórych lokatorów, którym na czarno wynajmują mieszkania czy pokoje.
Media wyrywają z kontekstu niektóre wypowiedzi i przedstawiają je po swojemu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #868 dnia: Listopada 09, 2015, 20:49:52 »
To prawda - jedyna kampania, która chyba wyszła Gryfowi, to ta promująca oszustwo. Do tej pory zdecydowanej większości policzan nawet do głowy nie przyszło, że można w deklaracji podać nieprawdę. Ale przewodniczący rady, Witold Król, ogłosił w radiu, telewizji i innych mediach, że policzanie to oszuści, a ci, co nie oszukują, to frajerzy, którym teraz trzeba dowalić jeszcze większe opłaty. Urzędnicy zaś całą energię skupili na tym, zeby nas przekonać, że dekaracji zweryfikować się nie da. Musimy więc wybrać - albo będziemy frajerami, albo oszustami. Dla zwykłych, uczciwych policzan, w Gryflandii miejsca już nie ma.

Proszę nie obrażać wszystkich Policzan.
karolu Żono Włodka, ten apel to skieruj do swoich przełożonych. To oni głoszą, że kilka tysięcy mieszkańców Polic oszukuje w deklaracjach śmieciowych - chociaż nie przyłapali na tym nikogo. Domyślam się więc, że wiedzą, o kim mówią. A skoro zamiast ściągnąć należności z niepłacących każą za nich płacić samotnym emerytom, muszą być z tymi niepłacącymi bardzo mocno związani. Może to nawet oni sami?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #869 dnia: Listopada 09, 2015, 20:52:57 »
Miałem okazję oglądać powtórkę transmisję z sesji i wypowiedź Pana Króla

ja nie przytoczyłem wypowiedz króla (zamierzone z małej litery i bez p.) tylko zacytowałem wypowiedz dla telewizji regionalnej, dokładnie z tv szczecin, tak on powiedział ze w systemie brakuje 5,5 tyś ludzi,,, nie rozwinął ani tu, ani tam  ze są to ci co wyjechali czy z innych powodów nie ma ich w systemie, a skojarzenia nasuwają się same,,, czas aby król udał się na emeryturę polityczną tak ja wielu radnych

a gdzie jest nas wielki radny Grzegorz Ufniarz, zamilkł jakoś chociaż jest na forum, chociaż w innych tematach się wypowiada,,, wstyd panie Grzegorzu oj wstyd, to się nazywa tchórzostwo  :(
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2015, 20:59:18 wysłana przez piotrzpl »