Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365686 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #840 dnia: Listopada 07, 2015, 22:37:29 »
W  najbliższy czwartek składam petycję w sprawie opłat za "śmieci".

Zebranych jest już bardzo dużo podpisów. Wg moich informacji 2-3 tysiące ale nie wiem ile list do mnie wróci. Fizycznie mam ponad tysiąc ( w 6 dni nienachalnego zbierania przez mieszkańców! 😀
Gdyby ktoś chciał podczas robienia zakupów ją  podpisać to można to zrobić w:
1. sklep sportowy Pana Wojtka Dudka na deptaku naprzeciwko Kingi,
2.sklep ekologiczny POLSKIE SMAKI ulica Bankowa
3.sklep spożywczy na ryneczku pierwszy po prawej od strony ul.PCK( pierwsza zatoczka),

Wysyłam petycję wraz listą do podpisu każdemu zainteresowanemu ( annatarocinska@gmail.com lub messenger). Przyjeżdżam po podpis i po podpisane listy po informacji od osoby zainteresowanej. Osoby z Zakładów mogą podpisać listę w biurowcu.
Listy zbieram do środy do wieczora.

Zainteresowanie i solidarność w tym, aby naliczanie było proporcjonalne do zużytych śmieci jest ogromna.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #841 dnia: Listopada 07, 2015, 23:10:02 »
jakim naiwniakiem trzeba być, aby wierzyć w to iż taka petycja cokolwiek zmieni??? podpisujcie, podpisujcie...
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #842 dnia: Listopada 07, 2015, 23:41:42 »
Już zmieniła. Jak będziesz miał długą brodę a żona z dziećmi poproszą Cię, abyś ją obciął, to nawet jak się uprzesz na swoim to codzienne widząc rano swoje odbicie w lustrze będziesz się zastanawiał czy nie warto ich posłuchać;)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #843 dnia: Listopada 08, 2015, 07:14:17 »
Brawa dla inicjatywy pani AN-na też podpisze.Jeżeli będzie 300 podpisów to muszą rozpatrzyć .

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #844 dnia: Listopada 08, 2015, 08:33:06 »
Trzysta? Trzysta to było po dwóch dniach. Jeśli spłyną do mnie wszystkie listy o których mi mieszkańcy gminy piszą to może być TRZY TYSIĄCE  w parę dni zbierania :) podpisanych list przy sobie mam już na ponad tysiąc.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #845 dnia: Listopada 08, 2015, 08:46:59 »
Już zmieniła. Jak będziesz miał długą brodę a żona z dziećmi poproszą Cię, abyś ją obciął, to nawet jak się uprzesz na swoim to codzienne widząc rano swoje odbicie w lustrze będziesz się zastanawiał czy nie warto ich posłuchać;)
Dla mnie głos żony jest ważny. Dla radnych nasz głos jest ważny tylko przed wyborami. Potem jakoś dziwnie o nim zapominają. Głos policzan był jasny - rozliczanie od głowy. Co się stało z tym głosem? Przykre - miejsce petycji jest tam gzie głosu. W czarnej, a raczej zielonej du..
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #846 dnia: Listopada 08, 2015, 09:01:29 »
najgorsze w tym wszystkim jest to ze musimy się męczyć z tymi co wybraliśmy do kończą ich kadencji, nie mam możliwości ich odwołania, politycy zabezpieczyli się,,, odwołanie takiej rady i burmistrza wstrząsnęło by nimi dało im i innym do myślenia

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #847 dnia: Listopada 08, 2015, 10:33:01 »
składam petycję
Po tym co usłyszałem w kronice szczecińskiej, to może petycję o ujawnienie  się 5 500 osób niepłacących za śmieci ;)
<*)))))>{

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #848 dnia: Listopada 08, 2015, 11:03:04 »
składam petycję
Po tym co usłyszałem w kronice szczecińskiej, to może petycję o ujawnienie  się 5 500 osób niepłacących za śmieci ;)
Po tym, co usłyszałem w Kronice Szczecińskiej, mam już pewność, że te 5500 niepłacących za śmieci to członkowie i sympatycy Gryfa XXI. Na złodzieju czapka gore.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #849 dnia: Listopada 08, 2015, 12:14:02 »
taka zgadza się p. Król powiedział ze niepłacących jest około 5,5k mieszkańców polic,,, ja przypuszczam ze 2/3 z tego pracuje na zachodzie, sa to pracowniczy tygodniowi wracający na weekend do domów, i dzieci którzy wyjechali za praca na zachód,,, czyli została 1/3 nie zgłoszonych, i chyba oni nie spowodowali tego niedoboru, jak ktoś tu zauważył śmietniki nie sa zamykane chociaż spółdzielnia wydała na wstawienie zamków, ciekawe czyi znajmy zarobił na tym, a przy otwartych każdy może wrzucać i nie musi być mieszkańcem polic, sam osobiście widziałem gościa z rejestracją szczecińską do śmietnika, i nawet p. Zielińska wyrzucała w tym czasie śmieci i nie zwróciła uwagi,,,     

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #850 dnia: Listopada 08, 2015, 16:50:29 »
taka zgadza się p. Król powiedział ze niepłacących jest około 5,5k mieszkańców polic,,, ja przypuszczam ze...
Nie lepiej mieć pewność? Skoro niepłacący policzeni to konieczne dopowiedzenie: Kim są lekceważący obowiązek płacenia? Gdzie mieszkają? Bo przecież poprzestanie na policzeniu nie zmotywuje uchylających się,raczej zalegalizuje stan obecny.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #851 dnia: Listopada 08, 2015, 21:42:40 »
Po tym, co usłyszałem...
Ja płacę :)
A po tym co piszesz, upewniłeś mnie,  że Ty zdecydowanie też ;)
<*)))))>{

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #852 dnia: Listopada 08, 2015, 22:27:33 »
Police Gmina Zielona to teraz Police Gmina zaśmiecona. Dlaczego? A no dlatego, że kosze na odpady zamiast stać w pomieszczeniach na to przeznaczonych to stoją obok. Dookoła wiat śmietnikowych poustawiane są zardzewiałe, żółte kosze na plastik, co gorsza kosze na bio, kosze ufo, metalowe, niebieskie coś, że niby na makulaturę. Każdy kosz z innej parafii. Same kosze wyglądają nieestetycznie i koszmarnie no a to , że stoją przy wiatach śmietnikowych czyli najczęściej na chodnikach, przy oknach, zajmują główne ciągi pieszych... to po prostu dobija. Właśnie za taki syf mamy płacić? A co miasto i spółdzielnie zrobiły w tej sprawie aby poprawić jakoś funkcjonowanie selektywnej zbiórki odpadów?! Nic! Kombinują jedynie tylko jak tu obciążyć nas kosztami za co tylko się da.
Nie bardzo rozumiem jak ma sie segregacja do tego, że podjeżdża jeden wóz po odpady i opróżnia wszystkie kosze. Przecież tak czy inaczej wszystko dowozi się wtedy na wysypisko wymieszane. Nie mogę zrozumieć, że za segregowanie odpadów  zamiast płacić jeśli nie mniej to chociaż tyleż samo za to , że robimy coś więcej, a my mamy płacić jednak krocie więcej.
Nie moge pogodzić się też z tym, że w tym mieście w ostatnim czasie, tak łatwo wszystkim jest mówić o mieszkańcach: oszuści, złodzieje... Najdziwniejsze jednak jest to, że mówią tak Ci, którzy działają za naszymi plecami, na naszą niekorzyść, bezczelnie przy tym wykorzystując swoje stanowisko i moc jaką dali im wyborcy. Mówi tak o nas Zarząd Spółdzielni Chemik w kontekście niedopłat za CO (oskubali ludzi na maksa) ,mówią tak o nas przedstawiciele naszego miasta (próbują właśnie nas oskubać).
Zaczynają mnie też irytować pomysły na wszelkie ulgi dla rodzin wielodzietnych. Dlaczego skoro mam jedno dziecko mam płacić za cokolwiek więcej niż ludzie mający np. troje i więcej dzieci? Ja jestem gorsza, czy moje dziecko? Osoby posiadające jedno dziecko nie są winne tego, że ktoś ma ich więcej bo po prostu tak zadecydował. Dlaczego mamy dokładać do utrzymania tych ludzi?
Ktoś wcześniej wspomniał jeszcze o otwartych wiatach śmietnikowych i podrzucaniu odpadów przez firmy, mieszkańców domów itd. Kiedyś w zasobach Chemika płaciliśmy już za montaż wkładek i za klucze do wiat. Nagle w jakiś cudowny sposób wszystkie zniknęły....
Wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha! Te miasto się kompromituje. Robi się bród i smród a niedługo ubóstwo.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2015, 22:33:02 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #853 dnia: Listopada 08, 2015, 23:15:42 »
(...) Dlaczego mamy dokładać do utrzymania tych ludzi?

Pozostaje mieć nadzieję, że petycja pani Anny Tarocińskiej odniesie skutek i zostanie przywrócony system płatności od zadeklarowanej osoby. Dotychczas płaciłem 4x12 = 48zł, w obecnym systemie 40zł, a po kolejnej zmianie zadeklaruję, że mieszka 1 osoba i będę płacił około 15 zł :D Aż petycję wypełniłem 11 razy :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2015, 23:21:46 wysłana przez Konkret »

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #854 dnia: Listopada 09, 2015, 07:56:36 »
Pozostaje mieć nadzieję, że petycja pani Anny Tarocińskiej odniesie skutek i zostanie przywrócony system płatności od zadeklarowanej osoby. Dotychczas płaciłem 4x12 = 48zł, w obecnym systemie 40zł, a po kolejnej zmianie zadeklaruję, że mieszka 1 osoba i będę płacił około 15 zł :D
To prawda - jedyna kampania, która chyba wyszła Gryfowi, to ta promująca oszustwo. Do tej pory zdecydowanej większości policzan nawet do głowy nie przyszło, że można w deklaracji podać nieprawdę. Ale przewodniczący rady, Witold Król, ogłosił w radiu, telewizji i innych mediach, że policzanie to oszuści, a ci, co nie oszukują, to frajerzy, którym teraz trzeba dowalić jeszcze większe opłaty. Urzędnicy zaś całą energię skupili na tym, zeby nas przekonać, że dekaracji zweryfikować się nie da. Musimy więc wybrać - albo będziemy frajerami, albo oszustami. Dla zwykłych, uczciwych policzan, w Gryflandii miejsca już nie ma.