Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MichalPolice

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Tematy różne / Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« dnia: Grudnia 18, 2018, 09:43:20  »
W weekend przy tym terenie byli obecni chyba inwestorzy, którzy przyjechali autem z Podkowy, więc chyba ten teren należy do nich...

2
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 07, 2018, 20:03:41  »
Powiem wszystkim państwu, że rozliczenia za Ogrzewanie w Policach są na jednym wielkim wałku. Zawsze mieszkańcy ponoszą straty, bez względu czy zużyło się 20 jedynostek czy 250 i oczywiście też nie ma znaczenie czy to jest Spółdzielnia Chemik czy ZGKiM. Jedyne co to pozostaje się pogodzić że w skali roku zapłaci się 1400zł na ogrzewanie, wykorzysta się za 400zł max ale zwrotu 1000zł nie będzie bo ciepło stałe, oraz osoby na ryczałcie wykorzystały wiecej ciepła niż było zamówione i trzeba dopłacić, także temat rzeka.

3
Sprawy bieżące / Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Czerwca 11, 2018, 06:42:43  »
Przejeżdżając ul. Grunwaldzką zauważyłem że z dnia na dzień pachołki zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. Remont tej ulicy przez Zarząd w Koszalinie to jakieś nie porozumienie, którym powinna zająć się Prokuratura i znaleść winnego tego "bubla budowlanego".
Jak najszybciej powinna pojawić się komisja, która sprawdzi stan tej drogi ponieważ codziennie przejeżdża nią kilkadziesiąt autobusów z pasażerami, którym grozi niebezpieczeństwo, że ulica się zapadnie pod ciężarem autobusu. Wiem że to nie droga gminna, więc tylko można prosić radnych oraz samego burmistrza, który codziennie jeździ tą ulicą żeby podjął szybką interwencję w tej sprawie u władz województwa.

4
Tematy różne / Odp: Problem Mieszkaniowy w Policach
« dnia: Lutego 01, 2018, 06:03:27  »
Uważam, że problemem jest nie tylko brak mieszkań, ale i źle gospodarowanie tymi, które są.
W mojej okolicy większość mieszkań jest własnościowa. Są jednak takie, które są gminne i np. wiem o dwóch meiszkaniu, które stały przez przynajmniej 2 lata po remoncie puste.
Jedno przyznano normalnej rodzinie, drugie dostała eksmitowana z innego lokalu (za jego dewastację) osoba. Dlaczego? Bo chora (zapewne na nadużywanie trunków), teraz mamy tutaj libacje, agresywne menty, hałas za dnia i w nocy. W dodatku osoba ta ma służąca robiąca zakupy, sprzątzaczkę, która wynosi jej śmieci oraz dostaje wszelkiego rodzaju zasiłki. Co można z tym zrobić? Nic, bo wszelkie ośrodki i gmina umywają rece. Wyszłoby bowiem źle zarządzanie lokalami. Koło się więc zamyka i uczciwi, normalni ludzie czekają 20 lat w kolejce, a w wyremontowanym mieszkaniu toczy się huczne życie towarzyskie.

Ps przy okazji pozdrawiam zarząd zgkim, panie z mopru i pisanskiego.
Po rozmowie z Dyrektorem ZGKiM mogę śmiało powiedzieć, że mieszkania są, lecz nie ma zarządzenia od Pana Burmistrza o tym żeby  ludzią przydzielać mieszkania. Dyrektor Zakładu Gospodarki z chęcią by widział program o przedziale mieszkań do remontu i zasłużonych tylko, że nie ma podstawy prawnej, ma związane ręce, jest po to żeby zarządzać administracją i na tym kończy się władzą w budynku przy ul. Bankowej. Temat mieszkaniowy jest na wiele godzin dyskusji, tylko żeby było z kim rozmawiać. Jedyną osobę którą spotkałem na swojej drodze chętna do rozmowy jest dyrektor ZGKiM i na tym się moje spotkania zakończyły..

5
Tematy różne / Odp: Problem Mieszkaniowy w Policach
« dnia: Stycznia 30, 2018, 06:22:45  »
może i dobrze że tak nie jest bo zaraz wielu cwaniaczków zabijałoby się o mieszkania, szybko by je wyremontowali i później wynajmowali, albo mieli dla siebie po kilkanaście mieszkań. Jak chcesz komunalne to niestety ale musisz się naczekać i to niekiedy 20 lat. Sorry, jak chcesz coś za darmo to nie ma lekko. Inni jak chcą swoje 4 kąty to biorą kredyt albo oszczędzają kilkanaście lat by kupić sobie własne M.
Oczywiście ja się z Tobą zgadzam, też nie jestem za tym żeby kto kolwiek dostawał mieszkanie bo ma większy portfel. Tutaj chodzi bardziej o problem taki, iż jeżeli mamy kolejkę oczekujących na mieszkanie komunalne, po złożonym wniosku, to dlaczego też nie można stworzyć takiego programu na mieszkania zadłużone, wymagające remontu? Nie oddając w własność mieszkania lecz na okres 5 lat mieszkanie jest własnością Miasta, po upływie tej karencji można się starać o wykup tego lokalu z rekompensatą w postaci jakiegoś procentu, lub kwoty która przeznaczyliśmy na remont tego mieszkania. (Oczywiście po pokazaniu faktur za dokonaną prace).
Naprawdę jest wiele pozytywnych słów żeby taki projekt w Policach powstał, ale wszystko zależy od Pana Burmistrza.
Pan Dyrektor ZGKiM przychyla się jak najbardziej pozytywnie do tego pomysłu i się pod nim podpisuje. Zawsze to już środki przekazywane na te mieszkania wolne lub brak wpłat z tytułu czynszów będzie można zagospodarować w pożyteczny sposób, oraz odciążając budżet Miasta Police.


Post Merge: Stycznia 30, 2018, 06:48:36
Michał masz rację, w Policach jest duży zastój mieszkaniowy i mam na myśli Budownictwo Społeczne. Na szczęście ruszyło się budownictwo deweloperskie w naszym mieście i jest w czym wybierać, choć i tak są to małe inwestycje i nie tak "pompatyczne" jak w innych miastach, a przecież Policzanie też chcieliby zamieszkać w apartamentowcu z prawdziwego zdarzenia. Kolejnym problemem jest brak budownictwa TBS czy podobnego, gdzie Spółdzielnia zaciąga kredyt na budynek, a potem mieszkańcy go spłacają. Taki projekt parę lat temu zrealizowała Odra i na tym się zakończyło.
Z tego co mi wiadomo to SM Odra od kilku lat zabiega by w porozumieniu z Miastem Police wybudować budynek mieszkalny, który by był tzw. TBS. Ale widzę, że to temat rzeka już od kilku lat się ciągnie (czekanie na kredyty z banków itp.) A teraz w sytuacji gdzie Państwo buduje mieszkania + środki finansowe zostają przeznaczone na to, więc budowa wspólnego budynku SM oraz Miasta odpływa pewnie jeszcze dalej. Szkoda, zostają tylko prywatni deweloperzy u których większość młodych ludzi nie ma szans na kupno swojego mieszkania...

6
Tematy różne / Problem Mieszkaniowy w Policach
« dnia: Stycznia 29, 2018, 19:46:26  »
Chciałbym państwu opisać jeden z problemów w mieście Police.
Od pewnego czasu, interesuje się problemem mieszkaniowych w Policach, byłem na rozmowie z panem Burmistrzem Diakunem, Dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach i wnioskując z rozmów z obu panami iż są dwa odrębne zdania. Pan Burmistrz na zapytanie odnośnie otrzymania od Miasta mieszkania komunalnego twierdzi "Oczywiście złożyć wniosek i czekać". "Lecz informuje że kolejka jest długa". Na pytanie czy może są w mieście mieszkania które są zadłużone, zniszczone, wymagające remontu? Odpowiedź brzmi "Nie prowadzimy takiego interesu" Następnie udając się do Pana Dyrektora ZGKiM (bardzo miła osoba, rzetelna rozmowa.) Rozmawiając na temat problemu mieszkaniowego i zapytaniem o lokale nie już wolne, tylko przygotowywane do eksmisji, zniszczonych, wymagających remontu, czy takie są? Odpowiedź brzmi "Tak oczywiście są takie mieszkania w zasobach ZGKiM, lecz nie mogę ich wydać osobą, które chciałyby spłacić zadłużenie po wcześniejszych lokatorach, wykonać remont i w nim zamieszkać, ponieważ nie ma wydanego zarządzenia przez Miasto Police czyli pana Burmistrza".
Ja rozumiem, że jest kolejka oczekujących na mieszkanie, wiele osób czeka, każdy chciałby dostać mieć tzw. "Swoje cztery kąty" lecz jeżeli są osoby które chcą odciążyć budżet Miasta, budżet ZGKiM, spłacić zadłużenie, wykonać remont za swoje środki. ( Pamiętajmy że po Eksmisji tzw. Delikwentów, Gmina nie przekazując takiej osobie mieszkania do remontu, musi wykonać to za środki z budżetu, które nie są małe, ponieważ każdy wie jak wyglądają i jaki stan mają mieszkania po takich ludzich.) Następnie przez kolejne lata (wiele lat) nowi nabywcy nie mogą pozbyć się mieszkania czyli sprzedać tylko płacą opłaty, Miasto, Burmistrz, ZGKiM jest zadowolone. Czy nie można wydać takiego zarządzenia? Czy nie można spotkać się i porozmawiać na ten temat? Na dziś to będzie tyle moich doświadczeń w sprawie mieszkalnictwa w Mieście Police. Oczywiście temat będzie przeze mnie dalej poruszany aż Zarządzający naszym Miastem zrozumią, że jest to duży problem społeczności Polickiej I warto temu się przyjrzeć.

7
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Stycznia 03, 2018, 15:34:51  »
 Sprawa wielokrotnie zgłaszana była Zgkim, jednak dział techniczny umywał ręce. Coraz bardziej wątpię, że pracują tam ludzie z jakikolwiek wykształceniem i podejściem technicznym.

W ZGKiM też mi się wydaje że ludzie tam są bo są.. sprawy trzeba zgłaszać kilka razy.. W budynku należącym do ZGKiM w Policach w dniach mocno wilgotnych na Ul. Kołłątaja właśnie z toalet czuć jeden wielki smród, zgłaszałem to kilka razy i co? I nic smród jest jak i był.. Następnie zgłaszając się do ZGKiM w celu nawet nabycia mieszkania oczywiscie kolejka jest trzeba złożyć wniosek. Ok. (Tylko niech Państwo wiedzą, że ludzie czekają osiemnaście lat). A czy posiadają Państwo mieszkania do remontu? (To nie Szczecin, tutaj się tym nie zajmujemy). A czy mieszkania zadłużone jakieś są? (Takich nie ma)
Pod koniec roku 2017 w jednym z budynków dwie eksmisję, mija jeden miesiąc i już nowi nabywcy są, remonty ida pełną parą, w jednym prywatna osoba, w drugim pracownicy ZGKiM. I czy to jest normalne? Mieszkania idą bez przetargu? Mieszkań wolnych nie ma!

8
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Stycznia 03, 2018, 15:22:39  »
Nie każdego stać na czujnik czadu. (To jest Polska)


https://www.ceneo.pl/14149877 no fest, jak kogoś nie stać na jednorazowy wydatek 80-90zł, który ochroni jego życie to chyba nie mamy do czynienia z poważnym człowiekiem. Ale na abonament telewizyjny 50zł miesięcznie już stać, na komórkę za drugie tyle też.

Wykazujesz się typowym socjalizmem - państwo ma zadbać, państwo ma zrobić, obywatel ma tylko siedzieć i pierdzieć. Sory kolego, ale ci ludzie pożałowali 90zł na własne życie (zatykanie kratki pomijam bo tu aż szkoda ryja strzępić) więc winnymi są tylko i wyłącznie oni sami.
Nie stwierdzam że w 100% Państwo ma płacić za czujniki dla każdego. Nie znamy ludzi ani ich sytuacji materialnej. Może po prostu nie było ich na to stać. W innych miastach w naszym kraju jakoś można najuboższym przekazać taki czujnik i problemu nie ma.
To że kratki były po zamykane to druga strona medalu, ten błąd może i kosztował ich życie, stwierdza to biegli..

9
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Stycznia 03, 2018, 14:35:45  »
I tak właśnie dziś doszło do Tragedii w Policach, dwie osoby nie żyją, młoda dziewczyna trafiła do Szpitala. I czy musiało dojść do tego? Zadajmy pytanie władzą naszego miasta?
Czy władze są odpowiedzialne za to, że ktoś ma gdzieś własne bezpieczeństwo i nie dba o instalacje kominowe i/lub alarmowe (czujnik czadu)? Równie dobrze mogę mieć pretensje do władz, że nie dbają o twoją pisownię.
Jeżeli twierdzisz że moja pisownia jest zła, trudno przemawiały mną emocje i pisałem to na szybko. Zgineły dwie osoby kolejną mogła być młoda dziewczyna w wieku 14 lat, A tu o pisownię chodzi. Ciekawy jestem jak byś był teraz na jej miejscu czy sprawdzał byś pisownię.
Wracając do tematu. Nie każdego stać na czujnik czadu. (To jest Polska) Miasto Police powinno zagospodarować środki na takie czujnik to raz, oczywiście jeżeli są właścicielami nieruchomości i to właściciel nieruchomości przysyła specjalistę od instalacji kominowych jak i sprawdzenia kuchenek i piecyków gazowych. A po drugie nie było by tematu gdyby nie było piecyków gazowych tylko podłączenie do sieci miejskiej.. Nad tym powinni się zastanowić Państwo z Urzędu Gminy.

Post Merge: Stycznia 03, 2018, 14:38:02
Jeżeli budynkiem włada ZGKiM to pierwszy post jak najbardziej trafny.
To nie ZGKiM zrobił to: W kuchni kratka wentylacyjna był zabudowana i połączona z okapem

Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/police/a/tragedia-w-policach-nie-zyja-dwie-osoby-prawdopodobnie-zatruly-sie-tlenkiem-wegla,12813310/
Cytuj
Zgadzam się z tobą w 100℅, a post Ważniaka tylko potwierdza że to forum jest pro gryfoskie
Pro gryfowskie, anty gryfowskie, propisowskie, propeowskie, zależy co komu pasuje w danej chwili.
I tutaj zabrakło specjalisty który sprawdził by czy wszystkie kratki są otwarte, nie zabudowane.

10
Tematy różne / Zatrucie Czadem
« dnia: Stycznia 03, 2018, 12:26:19  »
I tak właśnie dziś doszło do Tragedii w Policach, dwie osoby nie żyją, młoda dziewczyna trafiła do Szpitala. I czy musiało dojść do tego? Zadajmy pytanie władzom naszego miasta? Czy nie można w końcu podłączyć ludzi do wody miejskiej? Zlikwidować raz na zawsze piecyki gazowe? Rozumiem że to stara część Polic, zaniedbana, ale zacznijmy myśleć że tam też mieszkają ludzię, którzy płacą czynsze, płacą podatki, nie spisujmy ich na straty... Wyciągnijmy wnioski na przyszłość. Zaczyna się Nowy Rok, poszukajmy środków finansowych i zróbmy tą ciepłą wodę z sieci miejskiej niech na przyszłą zimę nikt nie straci życia przez tą groźną substancję, której nie możemy wyczuć lub dajmy najuboższym czujniki niech mają chociaż jakieś bezpieczeństwo w swoich mieszkaniach...


www.gs24.pl/wiadomosci/police/a/tragedia-w-policach-nie-zyja-dwie-osoby-prawdopodobnie-zatruly-sie-tlenkiem-wegla,12813310/

11
Mowa jest o węźle przesiadkowym.
Ja z kolei obawiam się PARTACZY z Energopolu którzy dostali wiadukt na Kuźnickiej do remontu.
Firma remontowała torowiska na Potulickiej i Gdańskiej...
Jak ich urzędasy pilnować nie mają zamiaru to na Batorego będzie się działo!
W szczycie nie będzie alternatywnej drogi do wjazdu/wyjazdu z Z.CH.
Diakun i reszta powinna WRESZCIE zacząć kontrolować to co się dzieje na mieście.
A nie wydawać JEDEN MILION ZŁOTYCH na promocję miasta (syf syfa poganiał 24.12;25.12;26.12).

Ze wstydu się paliłem za syf przy gościach z WŁOCH


Energopol wygrywa przetargi następnie bierze podwykonawców i to oni się ślimaczą. Tak jest w większości wygranych przez nich przetargów..
Sama firma Energopol nie ogarnęła by takiej ilości prac jak mają w całej Polsce i nie tylko... Tutaj brakuje nadzoru od osób zleceniajacych wykonanie pracy.. zrobią przetarg i myślą że reszta to nie ich kompetencje... długo można było by pisać i rozmawiać nt. "Polickich Inwestycji"
(Jak brakuje ludzi do działu Kontroli Inwestycji zapraszam na priv znajdę wolny czas na Etat w UM)


Post Merge: Grudnia 29, 2017, 20:39:27
Przecież to samo było z remontem Grunwaldzkiej, co z tego że remont odbywał się tuż pod Urzędem Gminy skoro nikt tego nie nadzorował.
To są nasze pieniądze wydawane lekką reką.
Tutaj za chwilę padnie odpowiedź że ul. Grunwaldzka to ulica Wojewódzka i Urząd Miasta nie ma nic do tego, proszę dzwonić do Koszalina, więc nikt z Miasta Police nie zainteresował się remontem drogi..

12
Makaron na uszy dla ciemnej masy. To, że teren jest podmokły i gliniasty wie każdy policzanin, który udał się tam po jakiejś imprezie masowej, czy innych cyrkach, czy wesołych miasteczkach. Słaby ten dupochron wymyśliłeś.
Kto w gminie jest odpowiedzialny za tą inwestycję?
Masakra. Zero odpowiedzdolności, byle jak i po łebkach.
Klepcie się dalej po tyłkach w tej gminie.
Włodarze - śmiechu warte.
Jedyne co potraficie wprowadzić na czas i bez przesunięć to podwyżki.
Tutaj też się zgodzę. Praktycznie każda inwestycja w Policach jest przedłużana bądź kończy się poprawkami.
Z drugiej strony wydaje mi się że brakuje w mieście inspektorów którym zależało by na wykonaniu porządnej roboty, tak jakby ich w ogóle nie było, nie kontrolowali inwestycji, tzw. Zróbmy przetarg kto wygra to wygra ważne że łapie się w kwocie która możemy przekazać i tyle, jak skończy z rocznym opóźnieniem trudno i tak przyjdziemy przetniemy wstęge zrobimy fotki i Policzanie będą zadowoleni. Taki to jest tok myślenia..
A wracając do podmokłego terenu to chyba prace sprawdzające stan gleby musiały być wykonane? Chyba nie przyjechał prezes firmy wykonującej zlecenie zobaczył kawałek polany i powiedział "co to dla nas, dawaj koparki i jedziemy" nie róbmy z ludzi amatorów.

13
Tematy różne / Śmierdzący Gaz
« dnia: Grudnia 26, 2017, 17:41:11  »
Czy ktoś z państwa podczas weekendów odczuwa z kuchenek gazowych śmierdzący gaz? W tygodniu tego się nie odczuwa przychodzi weekend i jest nie do wytrzymania, podczas gotowania trzeba wietrzyć całe mieszkanie.. takich prac nie można wykonywać kiedy indziej? A nie tylko w weekendy jak większość ludzi ma wolne...

14
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Grudnia 16, 2017, 18:48:47  »
Pisanie w ten sposób o ludziach starszych to zwykłe chamstwo i bezczelność.
Będziecie też kiedyś starszymi ludźmi,co na to Wasi rodzice ?

To chamstwo i bezczelność było dzisiaj o godz. 9:00 pod Centrum Handlowym.
A wracając do tego że kiedyś też będziemy starszymi ludźmi to albo wyciągniemy wnioski z ich zachowania dzisiaj albo młodzież będzie taka sama lub jeszcze gorsza bo od kogo mają wziąść przykład?

15
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Grudnia 16, 2017, 12:32:45  »
Dzisiaj na oficjalnym otwarciu Galerii Hosso w Policach można postawić jeden wniosek obywatele w wieku Emerytalnym są osobami nie obliczalnymi. Na wejściu przepychanki, musiały być pierwsze, a po upominki to się zabijali każdy z nich musiał dostać parasolke oraz kubek A jeżeli nie dostali to wielkie oburzenie.. (w autobusie lub tramwaju muszą usiąść bo ich nogi bolą a do Galerii to pierwsi i to dużo wczesnie przed czasem byli) następnym razem najlepiej takie miejsca otwierać w Niedzielę może większy spokój był by przed wejściem ludzie starsi pewnie byli by w kościele bo w Sobotę to jest zabójstwo.. pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 5