Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MichalPolice

Strony: [1]
1
Tematy różne / Problem Mieszkaniowy w Policach
« dnia: Stycznia 29, 2018, 19:46:26  »
Chciałbym państwu opisać jeden z problemów w mieście Police.
Od pewnego czasu, interesuje się problemem mieszkaniowych w Policach, byłem na rozmowie z panem Burmistrzem Diakunem, Dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach i wnioskując z rozmów z obu panami iż są dwa odrębne zdania. Pan Burmistrz na zapytanie odnośnie otrzymania od Miasta mieszkania komunalnego twierdzi "Oczywiście złożyć wniosek i czekać". "Lecz informuje że kolejka jest długa". Na pytanie czy może są w mieście mieszkania które są zadłużone, zniszczone, wymagające remontu? Odpowiedź brzmi "Nie prowadzimy takiego interesu" Następnie udając się do Pana Dyrektora ZGKiM (bardzo miła osoba, rzetelna rozmowa.) Rozmawiając na temat problemu mieszkaniowego i zapytaniem o lokale nie już wolne, tylko przygotowywane do eksmisji, zniszczonych, wymagających remontu, czy takie są? Odpowiedź brzmi "Tak oczywiście są takie mieszkania w zasobach ZGKiM, lecz nie mogę ich wydać osobą, które chciałyby spłacić zadłużenie po wcześniejszych lokatorach, wykonać remont i w nim zamieszkać, ponieważ nie ma wydanego zarządzenia przez Miasto Police czyli pana Burmistrza".
Ja rozumiem, że jest kolejka oczekujących na mieszkanie, wiele osób czeka, każdy chciałby dostać mieć tzw. "Swoje cztery kąty" lecz jeżeli są osoby które chcą odciążyć budżet Miasta, budżet ZGKiM, spłacić zadłużenie, wykonać remont za swoje środki. ( Pamiętajmy że po Eksmisji tzw. Delikwentów, Gmina nie przekazując takiej osobie mieszkania do remontu, musi wykonać to za środki z budżetu, które nie są małe, ponieważ każdy wie jak wyglądają i jaki stan mają mieszkania po takich ludzich.) Następnie przez kolejne lata (wiele lat) nowi nabywcy nie mogą pozbyć się mieszkania czyli sprzedać tylko płacą opłaty, Miasto, Burmistrz, ZGKiM jest zadowolone. Czy nie można wydać takiego zarządzenia? Czy nie można spotkać się i porozmawiać na ten temat? Na dziś to będzie tyle moich doświadczeń w sprawie mieszkalnictwa w Mieście Police. Oczywiście temat będzie przeze mnie dalej poruszany aż Zarządzający naszym Miastem zrozumią, że jest to duży problem społeczności Polickiej I warto temu się przyjrzeć.

2
Tematy różne / Zatrucie Czadem
« dnia: Stycznia 03, 2018, 12:26:19  »
I tak właśnie dziś doszło do Tragedii w Policach, dwie osoby nie żyją, młoda dziewczyna trafiła do Szpitala. I czy musiało dojść do tego? Zadajmy pytanie władzom naszego miasta? Czy nie można w końcu podłączyć ludzi do wody miejskiej? Zlikwidować raz na zawsze piecyki gazowe? Rozumiem że to stara część Polic, zaniedbana, ale zacznijmy myśleć że tam też mieszkają ludzię, którzy płacą czynsze, płacą podatki, nie spisujmy ich na straty... Wyciągnijmy wnioski na przyszłość. Zaczyna się Nowy Rok, poszukajmy środków finansowych i zróbmy tą ciepłą wodę z sieci miejskiej niech na przyszłą zimę nikt nie straci życia przez tą groźną substancję, której nie możemy wyczuć lub dajmy najuboższym czujniki niech mają chociaż jakieś bezpieczeństwo w swoich mieszkaniach...


www.gs24.pl/wiadomosci/police/a/tragedia-w-policach-nie-zyja-dwie-osoby-prawdopodobnie-zatruly-sie-tlenkiem-wegla,12813310/

3
Tematy różne / Śmierdzący Gaz
« dnia: Grudnia 26, 2017, 17:41:11  »
Czy ktoś z państwa podczas weekendów odczuwa z kuchenek gazowych śmierdzący gaz? W tygodniu tego się nie odczuwa przychodzi weekend i jest nie do wytrzymania, podczas gotowania trzeba wietrzyć całe mieszkanie.. takich prac nie można wykonywać kiedy indziej? A nie tylko w weekendy jak większość ludzi ma wolne...

4
Tematy różne / Sklep Sportowy?
« dnia: Lipca 20, 2017, 13:40:44  »
Witam czy w Policach przydałby się Sklep Sportowy z Odzieżą Pogoni Szczecin, Chemika Police (siatkarskiego, ew. piłkarskiego)
Do tego możliwość kupienia biletów na mecze Pogoni Szczecin, a także wiele imnej odzieży sportowej dla dorosłych i dzieci?

5
Tematy różne / Polickie Odkomarzanie
« dnia: Maja 26, 2017, 19:36:11  »
Czy wie ktoś kiedy zacznie się odkomarzanie Polic? W Parkach i Placach Zabaw jest dość spora ilość komarów. W Parku Staromiejskim od godziny 18:00 nie da się usiąść na ławce...

6
Tematy różne / Otwarcie Centrum Handlowego
« dnia: Października 20, 2016, 09:41:54  »
Czy oriętuje się ktoś co tam nowego będzie w Kindze? Podobno ma być teraz CH QM? Warto się tam wybrać? Nie będzie wiało komuną jak wcześniej..

7
Tematy różne / Remont Drogi
« dnia: Czerwca 14, 2016, 14:41:23  »
http://radioszczecin.pl/1,338957,przesocinska-do-przebudowy-umowa-podpisana

Przęsocińską można a o Nadbrzeżnej to chyba nie chcą słyszeć. Co raz więcej uszkodzeń asfaltu i zapadających sie studzienek. Czekamy do zimy zaczną napływać do urzędu wnioski z ubezpieczalni to może ruszą tyłki żeby problem raz na zawsze rozwiązać.

8
Tematy różne / Szpital Police
« dnia: Lipca 04, 2015, 08:45:04  »
Slyszal Ktos o jakimś pożarze wczoraj w szpitalu na Policach wieczorem slyszalem ze cos tam sie palilo ale na szczescie ewakuacji nie trzeba bylo robic?

9
Motoryzacja / Remont Nadbrzeżnej może kiedyś sie zacznie
« dnia: Maja 31, 2015, 15:03:51  »
Zwracam sie z zapytaniem czy wie moze ktos czy kiedys nastapi remont ulicy Nadbrzeżnej  przeciez tam jest tragedia łata na łacie dziura goni dziure kiedys tam ktos straci zawieszenie albo stanie sie cos gorszego.
Czy w naszym budżecie nie ma pieniedzy na remont?
 
Na ulice Bankowa sie kasa znalazla a na ta droge sie nie znajdzie?

Strony: [1]