Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - NIKA

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
PRACA / [Dam pracę] Praca w kameralnej kawiarence
« dnia: Maja 06, 2020, 09:33:44  »
Spółdzielnia  Socjalna "Pożyteczni" zatrudni na stanowisku
kasjer - sprzedawca w Galerii Prac & Mini Kawiarence.
Praca wg grafiku w godzinach od 11 do 18. Polega m in na obsludze kasowej,podawaniu  kawy, ciast i wspieraniu w podobnych czynnościach zatrudnioną w kawiarni osobę niepełnosprawną. Praca jest przyjemna i nieskomplikpwana.
Do współpracy  zapraszamy osoby uczciwe, emparyczne, chętne  do pracy, posiadające umiejętność organizacji stanowiska i czasu pracy. Dodatkowym atutem będzie zdolność wypiekania domowych ciast.
Mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Osoby zainteresowane współpracą  z nami prosimy o kontakt pod nr tel 668-383-205

2
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 07, 2017, 16:24:09  »
Ryczałtem płacimy tylko w tych przypadkach, gdy rozliczenie wg podzielników przekracza ten ryczałt. Jeżeli nie przekracza, to mieszkanie rozliczane jest z podzielników.
Od jakiej liczby jednostek czy też kwoty następuje to przekroczenie?

Widzę, że chyba nie doczekam się odpowiedzi na tak proste pytanie. Czyżby odpowiedź była zbyt trudna? Może ona po prostu nie istnieje i tak dowalicie raz jednemu a raz drugiemu.
Ktoś faktycznie zauważył, że członkowie rady chętniej wypowiadali się kiedy spieszno im było na stołki. Teraz nikomu się nie spieszy. Niektórych nawet nie widać na tym forum. I błagam nie zasłaniajcie się nadmiarem obowiązków. My też pracujemy, a po pracy nie mamy spokoju i musimy się zajmować takimi pierdami jak wasze wałki na rozliczeniu ogrzewania.

Moje kolejne pytanie, na które zapewne nie otrzymam odpowiedzi:
Szanowna Rado, czy w związku z tym, co pokazaliście nam w tym roku to mamy liczyć się z tym iż za obecny sezon również zostaniemy rozliczeni ryczałtem?
Mimo wszystko liczę na odpowiedź.


3
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 01, 2017, 19:41:54  »
Ryczałtem płacimy tylko w tych przypadkach, gdy rozliczenie wg podzielników przekracza ten ryczałt. Jeżeli nie przekracza, to mieszkanie rozliczane jest z podzielników.
Od jakiej liczby jednostek czy też kwoty następuje to przekroczenie?

4
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 29, 2017, 13:24:09  »
No właśnie, ale działa to tak: co wolno wojewodzie ...
Nam nie, a sm znowu wolno wszystko i tak ściema goni ściemę.
Wszyscy rozumieją przecież, że mogą zmienić się koszty w kontekście podwyżek, podwyższonych kwot zaliczkowych itp. No, ale żeby tak znowu w żywe oczy?! Skandal!
Nie o to nam chodziło droga Rado.

No i mimo wszystko nie rozumiem nadal jak to jest, że no. Roweckiego ryczałt to ok 25 zł, Wróblewskiego ok 22 zł, a Okulickiego podobno ok 18 zł.
Co tu ma do sprawy jakiś węzeł i zużycie. Cena dla wszystkich taka sama. Czy nie? Nie pojmuję. No ale pomijając i trzymając się samego faktu znów złodziejskiego rozliczenia ryczałtem. Świętego by to z uwagi wyprowadziło. No nie da się na spokojnie

5
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 29, 2017, 11:31:53  »
Zużycie jednostek ciepła w moim mieszkaniu to 18.040, wsp red 0.82. Nie sądzę bym przekroczyła jakiś limit. Niestety nie zostałam rozliczona z podzielnika.
Moje mieszkanie ma pow 61.24 m
Stawka ryczałtowa  dla mnie wynosi 25.80 zł za m
Na rozliczeniu wygląda to tak: cena jednostkowa 25.80 * podstawa jednostki 61.24 = 1 579,99
Koszty rozliczenia to 44.28 zł - wliczono dzierżawę za każdy podzielnik i jego odczyt. Po cholerę ja się pytam skoro nikt go nie wziął w zasadzie pod uwagę.
Przedpłata 1 903,32 zł
Nadpłata 279,05 zł

To jest znowu jakieś szaleństwo. Znowu ludzi nabito w butelkę. Nie chce mi Pan Panie Dudek powiedzieć, że moje 18,040 przekroczyło jakiś limit.
Sąsiadka ma jednostek zużytych grubo ponad 20 tys i co do złotówki taki sam zwrot.
Linijką to żeście to liczyli?!

Oczywiście, nie zgadzam się z takim rozliczeniem. Mój lokal jest opomiarowany i nigdzie nie wyrażałam zgody na jakiś ryczałt. Trzeba nam wszystkim w takim razie pisać reklamacje. Szlag by to trafił, żeby od kilku lat spokoju nie było. Jedni przewalili nas na nakrętkach , a drudzy na ryczałcie, którego oficjalnie nie ma. Tak czy inaczej jak by nie patrzeć dupa zawsze z tyłu.

Musze to napisać nawet za cenę konsekwencji

POJEBAŁO WAS TAM WSZYSTKICH DO RESZTY?

6
Wybieg dla psów to super pomysł.
Projekt podobny do placu zabaw przy sp 8 to kompletna bzdura. Jeśli budżet dla szkół to bezapelacyjnie szafki na korytarzach na książki, stroje na w-f czy basen itd. Z resztą w dzisiejszych czasach to już powinno być standardem.
Jednakże moim zdaniem budżety powinny być przeznaczane na organizację ścieżek rowerowych na mieście. Na obrzeżach już mamy, a na mieście praktycznie jest ich brak.

7
Edukacja / Plecaki szkolne
« dnia: Września 21, 2017, 20:23:29  »
Tak się zastanawiam, czy naprawdę nic nie da się zrobić z ilością noszonych książek przez nasze dzieci do szkoły. Córka jest w IV klasie i przeraża mnie to co nosi w plecaku. Rozumiem, że książki są potrzebne ale czy nie można w XXI w znaleźć rozsądnego rozwiązania w trosce o zdrowie fizyczne dzieci. Może zamiast wydawać miliony na place zabaw pod szkołami warto by pomyśleć o szafkach. Rozumiem również, że czasy się zmieniły i edukacja wygląda inaczej, ale czy naprawdę do religii potrzeba aż książki, zeszytu i ćwiczeń gdy do plecaka pakujemy jeszcze strój na w-f, śniadanie i napój oraz zestaw podręczników, ćwiczeń i zeszytów do kolejnych pięciu przedmiotów.
Uważam, że plecaki są stanowczo za ciężkie. Myślę też, że nie najlepiej wpływa to na postawę naszych dzieci. Kręgosłupy są w moim odczuciu zbyt wcześnie, nadmiernie obciążane. Co wy o tym sądzicie? Może są jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?8
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Maja 11, 2017, 14:56:03  »
No to ze wynajmowali mieszkania siatkarka i SLD za darmochę nie dziwne
Rozdawali też mieszkania swoim pracownikom (umowa najmu). Z tych, o których wiem to jedno przypadło pani z działu czynszów, jedno pani M o i jedno podobno przytuliła pani sekretarka. Wszystkie sprezentowane mieszkania na Wróblewskiego.
Ok, rozumiem. Płaciły czynsz (mam nadzieję) , ale chodzi o sam fakt.
Pisma w sprawie tych mieszkań składali różni ludzie, ale jakoś dziwnym trafem wszelkie kryteria by je otrzymać i podpisać umowę najmu spełniali pracownicy SM.


9
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Maja 08, 2017, 07:24:05  »
Jeśli chodzi o suszarnie to muszę powiedzieć, że w mojej klatce korzysta z niej połowa sąsiadów.Podobnie jest w klatce obok. Na nasz wniosek pomalowano ściany i podłogi tak, aby  jej stan pozwalał ją używać, dbać o czystość itd. Korzystamy z niej wszyscy od kilku lat i jesteśmy zadowoleni.
W każdym razie suszarnia to dobra rzecz.

10
Nie jestem jakoś specjalne zorientowana jak działa, czy jak nie działa miejski monitoring. Swoja drogą bardzo ciekawy temat.
Za to niesamowicie ciekawi mnie jaką moc ma prywatny monitoring mieszkańców z ul. Św. Kazimierza. Mieszkanie mieści się na parterze, a na jego oknie zamontowana jest kamera i lampa z czujką.
Z ustawionych tabliczek informacyjnych wynika, że monitoruje tuje rosnącą pod oknem właściciela. Kiedy przechodzi się tamtędy wieczorkiem to niczym kosmiczny atak nagle świeci na człowieka jakiś jupiter czy coś w tym rodzaju. Pierwszy raz kiedy mnie to spotkało to nie wiedziałam o co chodzi :)
Masakra!
Zawsze byłam przeciwna podokiennym ogródeczkom niespełnionych działkowiczów. No ale teraz to już mnie dobili. Monitoring? Lampa? Szok. Działa to czy nie działa to i tak świadczy o bezkresnym debilizmie właściciela.
Wstydu nie mają.

Wiem, że to nie ten temat, ale tak mi o tym przypomnieliście :) :) :)

11
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Maja 01, 2017, 15:47:18  »
Oby tylko po drodze tej modernizacji nie doszło  do tragedii jakiejś. Tak mnie naszło jak stałam na przystanku, a coś na wzór dźwigu podnosiło płyty. Ludzie kręcili się do sklepu i ze sklepu, pełno aut na parkingu. Słabo to wygląda.No ale ok, oby się udało.

12
Tematy różne / Odp: Firma do remontu łazienki z Polic lub okolic.
« dnia: Marca 20, 2017, 09:33:28  »
Też poszukuję i jakoś na Policach nic z tego nie wychodzi. Do kogo nie zadzwonię to albo już tego nie robią, albo robią tylko w okresie zimowym bo w sezonie to raczej na elewacjach siedzą.
Chyba jest z tym jednak trudność na naszym rynku lokalnym. Jak widać sporo osób przeczytało wątek, a nie ma żadnych odpowiedzi. To nie to samo co w pytaniu np. gdzie zjeść kebaba :) Widać kebabowni tu więcej niż remontowni :)
Trzeba rozejrzeć się będzie na Szczecinie.

13
Tematy różne / Odp: Zdarzenie z czwartku 09.02.
« dnia: Lutego 13, 2017, 18:10:18  »
Dokładnie. Na pewno nie chodziło o poszukiwanie niby zaginionej kobiety, która jednak niby po kilku godzinach wróciła do domu. Być może i rzucono taki kąsek na pożarcie ciekawskim dla dobra samej akcji.
Zamknięty wyjazd z miasta, helikopter, serio? Bo ktoś wyszedł z domu i nie wracał kilka godzin? No chyba, że to była Beata Sz. :)

14
Trudne tematy / Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« dnia: Lutego 11, 2017, 10:51:13  »
Pomijając sytuację, o której mowa powyżej to przychylam się do stwierdzenia, że sporo jest oszustów.
Na ten przykład.
U mojej mamy w klatce mieszka sporo osób, które nie są zgłoszone w SM Chemik. No więc odpadają im oczywiście koszty. Generują koszty, robią bałagan na klatce, niszczą, dewastują.
Niedawno co były malowane klatki, a wnusie jednej z sąsiadek wraz z córką innej sąsiadki notorycznie bawiące się na klatce schodowej do późnych godzin wieczornych postanowiły obskubać sobie ściany. No więc dwie ściany zostały zdewastowane.
Inna sąsiadka użycza klucz do własne piwnicy jakiemuś gościowi, który nie mieszka w tej klatce. Wszystko ok. Tylko, że ona tam urządza sobie pijalnię alkoholu.
Pies jeszcze innej sąsiadki jest wypuszczany z domu sam bo nikomu nie chce się schodzić z trzeciego piętra. Zanim przypadkowy przechodzień wypuści psa ten zdąży już nasikać na klatce (syn pracuje jako ochroniarz w sm chemik)
Najgorsze jest to, że chyba nikt nie zwraca na to uwagi. Raz jak mama to zrobiła to sąsiadka sikającego pieska zarzuciła sm szykanowanie i pomawianie. Przeleciała po klatce z listą i prosiła by sąsiedzi podpisali, że to nie prawda. Co zrobili sąsiedzi? No twarzą w twarz nie mając odwagi powiedzieć prawdy to napisali, że jest wszystko ok, nie śmierdzi, nie jest mokro, nic nie widzą i nie słyszą. Kto jest górą a kto wyszedł na idiotę?
Ludzka obojętność i brak konkretnej weryfikacji przez administratora jest ogólne pozwolenie na kręcenie wałlków przez taki motłoch właśnie.


15
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 16, 2016, 09:27:02  »
Dzieje się masło maślane. Zadyma się szykuje jakaś. Nie wiem jak to się skończy ale...
Mam nieodparte wrażenie, że Pan Wojtek poświęcał swój prywatny czas na pomaganie i doradzanie różnym lokatorom. Poświęcał czas na prowadzenie zebrań z lokatorami. Zdobywał wiedzę i się nią dzielił, poruszył towarzystwo, a teraz chce mu część rady bardzo podziękować za to, że są tam gdzie są.
Żenada.
Zamiast wziąć wszyscy dupy w troki i zacząć działać tak naprawdę, to się żrą między sobą.
Marzą się władza i lepsze pieniądze - już widać co niektórym na starcie. Tak, tak. Sodówa już strzela.
Tak swoją drogą mimo , że szłam głosować za tymi teraz niby dobrymi zmianami , to i tak od początku twierdziłam, że będą problemy z dwoma osobami: Pani M i Pan A.  Miałam przeczucie ale czy prawdziwe? Wydaje mi się, że tak.
Niestety plan był taki żeby nową radę wybrać, a innych kandydatów nie było. Nie było też chętnych by tymi kandydatami zostali więc też nie ma co się tu teraz szarpać, że to my ich wybraliśmy. Tak , to prawda i właśnie powiedziałam dlaczego.


Nowa szanowna Rado. Jeśli nie zaczniecie strzelać do jednej bramki to ten mecz będzie przegrany. Powołano was do naprawy sytuacji, a nie do doprowadzenia do upadku spółdzielni. Zróbcie co należy zgodnie z literą prawa by zaczęło w końcu to wszystko jakoś działać. Potem jak już musicie to nawet przez okno się powywalajcie ze stołków. 

Strony: [1] 2 3 ... 22