Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: wezwania do płacenia za śmieci  (Przeczytany 10069 razy)

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
wezwania do płacenia za śmieci
« dnia: Lutego 10, 2017, 22:46:49 »
Czy ktoś wie jakie sankcje grożą jeśli mój ojciec zapomniał zgłosić w spółdzielni, że od 3 miesięcy mieszka z nim syn, synowa i wnusia.
W kablówce oglądałem, że spółdzielnia Odra na wniosek Gminy wzywa ludzi do wykazania prawdziwej liczby osób do opłaty śmieciowej a mój tata jest schorowany i po prostu pewnie zapomniał zgłosić ich w spółdzielni a wezwania jeszcze nie dostał. Zresztą na temat kontroli wypowiadał się też zastępca burmistrza. Mam nadzieję, że nie trzeba płacić kary.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2017, 23:04:36 »
Dożywocie i ścięcie głowy. Dobre sobie - zapomniał. A syn, synowa to sroce spod ogona wypadli? Śmiechu warte. Popieram tą akcję w 100 %. Łapać i piętnować oszustów śmieciowych. Od samego początku nowych rozwiązań śmieciowych jestem za jasnością i przejrzystością. W każdej klatce schodowej wywieśić informację - nr lokalu i ilośc zgłoszonych osób.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2017, 23:10:00 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2017, 02:31:50 »
W gminie jest sporo takich, co to "zapomnieli" pomimo bardzo hucznych informacji o systemie, zmianie systemu, wezwaniach do składania deklaracji i społecznych konsultacji. Ptaszki mi wyśpiewały, że podobno są takie lokale, w których jest ogromne zużycie wody, ogromne zużycie prądu, a zarejestrowanych osób jest... zero.

Dobrze, że nareszcie się za to zabrali, bo inaczej "uczciwi" musieliby płacić za "zapominalskich".

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2017, 09:01:08 »
Ptaszki mi wyśpiewały, że podobno są takie lokale, w których jest ogromne zużycie wody, ogromne zużycie prądu, a zarejestrowanych osób jest... zero.
Tak, też o tym słyszałem, to są mieszkania osób które zazwyczaj wynajmują swoje lokale. Czyli nie dość, że zarabiają na swoich mieszkaniach to jeszcze okradają uczciwych mieszkańców którzy płacą za ich śmieci. A skoro już o śmieciach, to ludzie proszę zgniatajcie plastikowe butelki przed wrzuceniem do pojemnika na plastik.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2017, 09:55:42 »
Zapomniał zgłosić? Dobry zart. Mam nadzieję, że takim ludziom dowala duża karę bo przez takich uczciwym ludziom podnoszą stawki. Ja prócz tych butelek też bym prosił o zgniatanie kartonów. Pojemniki nie są ogromne a często wystarczy ze ktoś wrzuci dwa kartony i pół pojemnika jest już zajęte.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 09:58:30 wysłana przez Beny2002 »

Online Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2017, 10:27:28 »
Wystarczy uregulować zaległości i żadnej kary nie będzie.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2017, 10:51:13 »
Pomijając sytuację, o której mowa powyżej to przychylam się do stwierdzenia, że sporo jest oszustów.
Na ten przykład.
U mojej mamy w klatce mieszka sporo osób, które nie są zgłoszone w SM Chemik. No więc odpadają im oczywiście koszty. Generują koszty, robią bałagan na klatce, niszczą, dewastują.
Niedawno co były malowane klatki, a wnusie jednej z sąsiadek wraz z córką innej sąsiadki notorycznie bawiące się na klatce schodowej do późnych godzin wieczornych postanowiły obskubać sobie ściany. No więc dwie ściany zostały zdewastowane.
Inna sąsiadka użycza klucz do własne piwnicy jakiemuś gościowi, który nie mieszka w tej klatce. Wszystko ok. Tylko, że ona tam urządza sobie pijalnię alkoholu.
Pies jeszcze innej sąsiadki jest wypuszczany z domu sam bo nikomu nie chce się schodzić z trzeciego piętra. Zanim przypadkowy przechodzień wypuści psa ten zdąży już nasikać na klatce (syn pracuje jako ochroniarz w sm chemik)
Najgorsze jest to, że chyba nikt nie zwraca na to uwagi. Raz jak mama to zrobiła to sąsiadka sikającego pieska zarzuciła sm szykanowanie i pomawianie. Przeleciała po klatce z listą i prosiła by sąsiedzi podpisali, że to nie prawda. Co zrobili sąsiedzi? No twarzą w twarz nie mając odwagi powiedzieć prawdy to napisali, że jest wszystko ok, nie śmierdzi, nie jest mokro, nic nie widzą i nie słyszą. Kto jest górą a kto wyszedł na idiotę?
Ludzka obojętność i brak konkretnej weryfikacji przez administratora jest ogólne pozwolenie na kręcenie wałlków przez taki motłoch właśnie.

Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2017, 10:56:16 »
Ludzka obojętność i brak konkretnej weryfikacji przez administratora jest ogólne pozwolenie na kręcenie wałlków przez taki motłoch właśnie.
Amen.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2017, 15:31:09 »
Kapuś hihihi
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Stanisław K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 11, 2017, 15:46:39 »
Wystarczy uregulować zaległości i żadnej kary nie będzie.



A szkoda, bo większość ludzi robi to celowo.
W wieżowcu przy ul. Przyjaźni w większości mieszkają całe rodziny. Gdy dwa lata temu huczało w gminie o podwyżkach za śmieci lub zmianie opłaty od zużytej wody i któryś z radnych przed kamerami powiedział, że są w blokach rodziny, które podają nieprawdę o ilości osób to krzykacze byli bardzo oburzeni. Wracając do słynnego wieżowca - mieszka tam ktoś z mojej rodziny więc mam okazję popytać. Ci bardziej rozmowni twierdzą, że oni opłatą się nie interesują bo tylko wynajmują mieszkania a że nie mają meldunku to nie muszą się martwić o płacenie za śmieci. Właścicielowi zgłosili, że będzie mieszkała jedna osoba a mieszka cała rodzina. Jeden poinstruowany o tym, że jest to nieuczciwe względem tych uczciwych wyzwał mnie od konfidentów i radził się nie wtrącać.

Jak ktoś powyżej powiedział powinna być wywieszona w gablotach blokowych lista z numerami lokali a obok numeru powinna być liczba osób zamieszkujących w danym mieszkaniu ( zamieszkujących faktycznie a niekoniecznie zameldowanych).  lista powinna być modyfikowana jeśli zmieni się stan faktyczny np. przybyła synowa, zięć, wnuk, nowy lokator. Nie ważne czy zameldowani czy nie bo wszyscy wiemy jak jest z meldunkami. Na tej podstawie powinny być naliczone opłaty za śmieci.
Wówczas byłaby kontrola lokatorska i to byłoby uczciwe.

W Niemczech i innych krajach to działa.

Post Merge: Lutego 11, 2017, 15:49:20
Kapuś hihihi


Mam nadzieję, że to żart.
Uczciwy nie miałby nic przeciwko temu żeby nieuczciwego zmotywować do płacenia należności za prawdziwą liczbę osób.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 15:49:20 wysłana przez Stanisław K »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 11, 2017, 16:27:36 »
Kapuś hihihi
twoje motto idealnie do ciebie pasuje - głupich nie sieją, sami rosną
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 11, 2017, 17:52:10 »
Ono "dapol" od dawna dotyczy ciebie.Czytając twe posty.

Post Merge: Lutego 11, 2017, 17:53:47
Pewnie że żart!!! Ja takich krwiopijców żerujących na cudzy koszt, do prac porządkowych bym pogonił.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 17:53:47 wysłana przez Mickd »
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 11, 2017, 19:00:47 »
Nie tłumacz się. Jak widać, nie tylko ja twój żart nie zrozumiałem  :P
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2017, 19:25:58 »
Jak ktoś powyżej powiedział powinna być wywieszona w gablotach blokowych lista z numerami lokali a obok numeru powinna być liczba osób zamieszkujących w danym mieszkaniu ( zamieszkujących faktycznie a niekoniecznie zameldowanych).  lista powinna być modyfikowana jeśli zmieni się stan faktyczny np. przybyła synowa, zięć, wnuk, nowy lokator. Nie ważne czy zameldowani czy nie bo wszyscy wiemy jak jest z meldunkami. Na tej podstawie powinny być naliczone opłaty za śmieci.
Wówczas byłaby kontrola lokatorska i to byłoby uczciwe.
Tak samo powinno być z opłatą za EKSPLOATACJĘ i FUNDUSZ REMONTOWY czemu te kwoty są liczone od metrażu mieszkania a nie od liczby zamieszkałych osób? Czemu ktoś kto ma np mieszkanie 70 m2 płaci tyle samo za mieszkanie co 8  osobowa rodzina mieszkająca w identycznym mieszkaniu ?

Offline Stanisław K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: wezwania do płacenia za śmieci
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2017, 20:15:09 »
Tak samo powinno być z opłatą za EKSPLOATACJĘ i FUNDUSZ REMONTOWY czemu te kwoty są liczone od metrażu mieszkania a nie od liczby zamieszkałych osób? Czemu ktoś kto ma np mieszkanie 70 m2 płaci tyle samo za mieszkanie co 8  osobowa rodzina mieszkająca w identycznym mieszkaniu ?

Popieram. To osoby eksploatują powierzchnię wspólną a nie powierzchnia mieszkania. W moim mieszkaniu mieszkają trzy osoby a płacę za eksploatację tyle samo co sąsiad u którego mieszka sześć osób.

A wracając do śmieci i opłat za nie.
Przecież pracownicy spółdzielni od lat mają obowiązek wiedzieć ile osób mieszka w danym mieszkaniu. unikają jednak dodatkowej pracy i bazują na tym co ludzie im zgłosili kilka lat temu. A jak to się ma do przepisów o bezpieczeństwie. Jeśli by coś się stało (pożar, zawalenie czy inny kataklizm) to spółdzielnia każda powinna mieć rozeznanie ile potencjalnych osób zamieszkuje w danym lokalu (ważne przy ewakuacji). Rozumiem, że ludzie się przemieszczają, odwiedzają się wzajemnie, przebywają przez część dnia w pracy ale wracają do miejsca odpoczynku. Spółdzielnie od kilku lat odczytują wodomierze. Ciekawe ile razy zgłosili do gminy przypadki nadmiernego zużycia wody na osobę w miesiącu w jakimś mieszkaniu co wskazywałoby że wodę tę zużywa więcej osób niż te wykazane w oświadczeniach do opłaty śmieciowej.

Burmistrz w wywiadzie w telewizji kablowej mówił, że przeciętna norma zużycia wody na osobę na miesiąc to 3 - 4 metry sześcienne. skoro mamy odczyt wody w mieszkaniach w blokach raz na trzy miesiące to sobie wziąłem swój odczyt z ostatniego kwartału, podzieliłem go na 3 (miesiące) i to podzieliłem na 3 osoby w moim mieszkaniu - stwierdziłem, że burmistrz miał rację. Z obliczeń mi wyszło, że każdy z moich domowników zużywa przeciętnie 3,1 metra sześciennego wody na miesiąc. Moja rodzinka w wieżowcu przy Przyjaźni zużywa 2.9 metra sześciennego na osobę na miesiąc a ich sąsiad 2,7 metra sześciennego też na miesiąc. Więc idąc tym tropem i bazując na tym co vice burmistrz powiedział do kablówki to spółdzielnia ma obowiązek pilnować aby ludzie pisali prawdę w oświadczeniach do opłaty za śmieci i ewentualnie informować gminę o podejrzeniach popełnienia przestępstwa przez niektórych lokatorów lub najemców przez zatajanie prawdy o zamieszkiwaniu większej liczby osób w ich mieszkaniach.