Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sołtys

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Również uważam, że autobus powinien być darmowy. Nawet kosztem tego, że zamiast dwóch linii zmianowych mógłaby jeździć tylko jedna (dłuższą trasą).

2
Zastanawiałem się w którym wątku zadać to pytanie. Operatorem linii zakładowej jest SPPK więc Pan Grzegorz Ufniarz będzie właściwym adresatem. Od stycznia bilet na linię zakładową ma nowy rozmiar, który jest bardzo niepraktyczny. Pytanie brzmi:

Czy jest możliwość aby w przyszłości (od lutego) bilety na linię zakładową miały rozmiar taki jak przepustka na zakład (85x55mm)? Poprzedni rozmiar biletu (który obowiązywał jeszcze w grudniu) był odrobinę za duży, ale można było dociąć nożyczkami aby mieścił się do oprawki przepustki.

Przedtem bilet trzymałem razem z przepustką i miałem z głowy. Teraz bilet trzeba trzymać osobno np. w portfelu - przy każdym wejściu do autobusu trzeba go wyciągać celem okazania kierowcy, ponadto można go zgubić np. podczas płacenia za zakupy lub zapomnieć zabrać z domu jak się wychodzi do pracy.

Ktoś może napisać że wymyślam, ale według mnie jak już się wprowadza jakieś zmiany to powinny one być na lepsze.

Pozdrawiam,
Wszystkiego dobrego w nowym roku

3
Historia / Odp: Kamień ku pamięci Greków
« dnia: Listopad 17, 2018, 20:27:02  »
Sam interesowałem się kiedyś skąd w naszym mieście tylu greków. Nie jestem historykiem więc zastrzegam sobie prawo do pomyłek :)

Po II wojnie światowej Grecja znalazła się w strefie wpływów aliantów i została objęta planem Marshalla. Mimo to było tam wielu komunistów dążących do przyłączenia Grecji do grupy państw bloku socjalistycznego. Wsparcie z zewnątrz płynęło bynajmniej nie ze strony Stalina, a ze strony Envera Hodży. Wybuchła wojna domowa. Mniejszość macedońska w Grecji wspierała komunistów (zapewne mając w tym jakiś swój cel). Wojna domowa zakończyła się dość szybko - porażką komunistów. Rząd Grecji problem mniejszości postanowił rozwiązać w sposób dość radykalny. Otóż dzieci mniejszości macedońskiej na czas wojny domowej postanowiono wywieźć do krajów bloku wschodniego jak właśnie Polska. Wtedy utrzymywano że to tylko na czas wojny domowej, jednak po zakończeniu wojny domowej nie pozwolono tym dzieciom na powrót do swojej ojczyzny oraz rodziców. Setki tysięcy kilkuletnich dzieci zostało rozdzielonych od rodziców i wywiezionych do obcych krajów, z których nie mieli prawa powrócić do swoich rodziców. Należy dodać, że dzieci te w krajach w których zostały przyjęte miały zapewnioną dobrą opiekę. A sama akcja była utrzymywana w ścisłej tajemnicy przed opinią publiczną (przynajmniej w Polsce).

Polecam film pt. Macedończyk którego autorem jest Pan Petro Aleksovski (nota bene dość ceniony w polskiej branży filmowej operator), a głównym bohaterem jest jego ojciec który przybył do Polski właśnie w tej sposób .

Film był emitowany na TVP 1 jakiś rok temu. Na youtube obejrzeć można jedynie zwiastun.Czyli wynikałoby z tego, że w Polsce mamy głównie potomków mniejszość macedońskiej z Grecji oraz potomków Greków którzy w wojnie domowej stanęli po stronie komunistów.

4
Tematy różne / ul. Wojska Polskiego nr 46-62
« dnia: Luty 03, 2015, 21:43:52  »
Witam,
Jak mieszka się w tych blokach? Chodzi mi zarówno o innych lokatorów jak i o stan techniczny budynków itp. Czy warto tam kupić mieszkanie (obecnie mieszkam na Zamenhofa)? Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

5
Bracia Figo Fagot ;)

A na serio to tak jak ktoś pisał wyżej: ktoś z grupy Coma, Kult, Lao Che, Akurat, Luxtorpeda

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 05, 2012, 18:58:30  »
Cytat: "pol"
Jest dużo innych spraw jeżeli chodzi o logo. Niby nic, ale np. tak wygląda koszulka zawodnika Pogoń Szczecin.
Czy tak zostanie?


Od najbliższego meczu z Polonią Warszawa na koszulkach będą mieli nowe logo.

7
Sport / Nowe siedziska na piaskowej
« dnia: Grudzień 04, 2012, 12:39:53  »
Cytat: "m74"
Pytanie podstawowe: czy są to nowe czy używane krzesełka?


Są o nowe krzesełka. Byłem wczoraj po 18 i już były zamontowane wszystkie. Szkoda, że są to siedziska praktycznie bez oparć, ale przynajmniej takie będą wytrzymalsze.

Jakby jeszcze wymienili krzesełka na piaskowej oraz zamontowali na krytej zamiast ławek.

8
Sport / Nowe siedziska na piaskowej
« dnia: Grudzień 03, 2012, 15:44:09  »
Dzisiaj zauważyłem, że na stadionie na piaskowej są montowane nowe krzesełka. To dobrze.

Pytanie dlaczego są one koloru czerwonego, a nie żółte i zielone?

Czy wie ktoś czy zdemontowane krzesełka, które są w dobrym stanie zostaną zamontowane na siedleckiej?

9
Tematy różne / [Police] Zawory termostatyczne SM Chemik
« dnia: Listopad 15, 2012, 23:11:44  »
Mieszkam w wieżowcu na Zamenhofa i po sezonie grzewczym wymienili nam zawory na nowe. Zawory działają w taki sposób że przy pewnej temperaturze się otwierają, żeby zimą nie zamarzły rury itp. Kiedyś przy zakręconych zaworach można było otworzyć okno i przewietrzyć natomiast teraz starczy na chwilę otworzyć okno i kaloryfer momentalnie robi się ciepły. Podzielnik zaczyna nabijać, a potem z tego powodu może być niemiła niespodzianka w postaci dużej niedopłaty.
 
1. Podejrzewam, że temperaturę progową przy której zawór się otwiera można wyregulować. Pytanie w jaki sposób?
2. Dlaczego domyślnie w nowych zaworach ta temperatura jest tak wysoka?
3. Możliwe, że producent tak ustawia domyślnie, a w dziale technicznym spółdzielni nikt na to nie zwrócił uwagi.

Nie chce mi się wierzyć w to co napisałem w punkcie trzecim.

10
Tematy różne / Re: S.M. ODRA na plus ;)
« dnia: Listopad 04, 2012, 22:40:50  »
Cytat: "Marek4614"
IVAN, a dostaliście do wejścia breloczek? bo ten domofon ma opcję wejścia na dotyk breloka. Macie takie cacko ?


Ja nie na temat. Masz może zdjęcie tego breloka? Ciekawi mnie co to może być za rozwiązanie - pierwsze co mi przyszło do głowy to pastylka ibutton http://pl.wikipedia.org/wiki/IButton

11
Komputery, internet, telefonia i inne technologie / Vectra
« dnia: Marzec 26, 2012, 22:49:41  »

12
Komputery, internet, telefonia i inne technologie / Zmiana adresu MAC
« dnia: Marzec 03, 2012, 13:03:22  »
Zewnętrzny jest widoczny z internetu, tj. można go wykorzystać do łączenia się na komputer z zewnątrz (ja tak robię), wewnętrzny ip jest widoczny tylko w sieci lokalnej tj. użytkownicy łączą się z internetem przez ruter u operatora który jest widoczny z zewnątrz jako jedna maszyna z jednym ip.

Kiedyś (przed erą skype) zewnętrzny ip był potrzebny do prowadzenia wideokonferencji czy przesyłania plików przez gg, teraz już chyba są inne rozwiązania.

Wewnętrzne ip to te z zakresu 10.x.x.x lub 192.168.x.x Nie wiem po co ci ta wiedza potrzebna, ale skoro nie znasz różnic to zewnętrzny ip pewnie jest Ci niepotrzebny.

13
Trudne tematy / [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Luty 08, 2012, 22:34:49  »
Cytat: "jula1980"
Jestem posiadaczem psa od tygodnia. Ponieważ mała jest w okresie ochronnym, na razie siedzi w domku i tu też się załatwia. Co oczywiste sprzątam po niej, także kupy.
Nie widzę problemu, aby sprzątać też na zewnąrz - kupa ta sama.
Szlag mnie trafia, jak widzę psa robiącego kupę na trawie, czy chodniku i beztroskiego właściciela odchodzącego z zadowoloną miną, bo psu ulżyło - a o sprzątaniu ani myśli.
Nie ważne, czy to park, las, czy trawnik koło bloku - sprzątanie jest naszym obowiązkiem!


Piękna postawa. Ja jestem posiadaczem psa od około roku. Na początku miałem takie samo nastawienie, ale potem (po jakichś 3 miesiącach) przestałem sprzątać po psie, bo i tak nikt nikt o to nie dba. Jestem w stanie się założyć, że za jakiś czas zapał Ci przejdzie i będziesz robić tak jak ja.

Oczywiście zawsze jestem przygotowany, jakby narobił komuś pod oknem albo na chodniku, ale ja z nim chodzę do lasu albo na polanę, więc rzadko kiedy narobi tam gdzie nie powinien.

14
I bardzo fajnie.

Strony: [1] 2 3 ... 7