Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zmiana adresu MAC  (Przeczytany 10182 razy)

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« dnia: Października 31, 2011, 22:23:50 »
hej.

Kupiłam sobie dziś router Linksys WRT54GH i chciałabym zmienić w nim adres MAC. Czy jest to możliwe i czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to zrobić? Dzięki z góry
“imperfections make you more beautiful”

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #1 dnia: Października 31, 2011, 22:45:00 »
Zaloguj się na swój router ( wpisz w oknie przeglądarki zamiast strony www 192.168.1.1)

wejdz w ustawienia i powinna być tam opcja Mac Address Clone. Kliknij i sklonuje ci automatycznie z kompa chyba że chcesz podać inny mac niż z kompa to wpisujesz mac sama. Ale jeśli kupiłaś dzisiaj ten router i nie umiesz w nim zmienić mac to lepiej poproś kogoś znajomego niech ci go skonfiguruje, bo np mac zmienisz a zostawisz dostęp otwarty i ktoś będzie korzystał z twojej sieci ;)

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #2 dnia: Października 31, 2011, 22:51:48 »
Przy logowaniu na router prawdopodobnie będą potrzebne takie dane:
username: (zostaw puste)
hasło: admin

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #3 dnia: Października 31, 2011, 22:57:43 »
beerman a nie odwrotnie ? lub username: admin i password: admin. A tak poza tym to chodź na beer :]

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #4 dnia: Października 31, 2011, 22:58:05 »
Cytat: "beerman"
Przy logowaniu na router prawdopodobnie będą potrzebne takie dane:
username: (zostaw puste)
hasło: admin

W linksysie tylko "admin admin" :).  Lilo, napisz na priv to Ci powiem jak krok po kroku temat załatwić.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2011, 08:08:39 »
Chciałem dodać, że adresu MAC nie da się zmienić. Jest on unikalny na skalę światową. Można go emulować programowo.

- Wpisz proszę w przeglądarce taki adres - 192.168.1.1 i kliknij Enter.
- Odszukaj pole Login/Username - zostaw puste, pole Password/Hasło - wpisz "admin".
- Następnie znajdź zakładkę Setup i kliknij na nią.
- Poniżej pojawi się kolejna zakładka - MAC Adress Clone, także na nią kliknij.
- Jeżeli firma która zakładała Ci internet wpisała adres MAC komputera na którym obecnie pracujesz po prostu kliknij Clone. Jeżeli jest to inny komputer, musisz wpisać jego adres MAC tam, bądź zalogować się na nim jak napisałem to wcześniej i wcisnąć Clone.

Oto adres do manuala, niestety w języku angielskim (informacje o klonowaniu adresu MAC - strona 9): LINK

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 01, 2011, 08:15:03 »
udało mi się , dzięki wielkie za pomoc! ;)
“imperfections make you more beautiful”

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 03, 2012, 09:06:20 »
Czy orientuje się ktoś może jaka jest różnica między IP zewnętrznym a wewnętrznym? :>
“imperfections make you more beautiful”

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 03, 2012, 13:03:22 »
Zewnętrzny jest widoczny z internetu, tj. można go wykorzystać do łączenia się na komputer z zewnątrz (ja tak robię), wewnętrzny ip jest widoczny tylko w sieci lokalnej tj. użytkownicy łączą się z internetem przez ruter u operatora który jest widoczny z zewnątrz jako jedna maszyna z jednym ip.

Kiedyś (przed erą skype) zewnętrzny ip był potrzebny do prowadzenia wideokonferencji czy przesyłania plików przez gg, teraz już chyba są inne rozwiązania.

Wewnętrzne ip to te z zakresu 10.x.x.x lub 192.168.x.x Nie wiem po co ci ta wiedza potrzebna, ale skoro nie znasz różnic to zewnętrzny ip pewnie jest Ci niepotrzebny.