Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej  (Przeczytany 27059 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 06, 2012, 18:38:37 »
Cytat: "Mickd"
No i jest efekt brak rozumu u tych co odpowiadaj za drogi.
Cytat: "pol"
67-letni mężczyzna prowadzący osobową Hondę podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, przeciął ścieżkę rowerową i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu."
I to jest niby wina drogowców tak?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Nil

  • Gość
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 06, 2012, 19:03:05 »
Rozsądek trzeba zachować, to że się ma zimówki nie oznacza, że można szaleć. Człowiek jak wpadnie w poślizg (niekontrolowany) to już może zapomnieć o tym że uda mu się wyprowadzić auto.
40km/h to też spora prędkość- zależy którą częscią ciała uderzy w nieodpowiedne (np ostre) miejsce.
Dodam, że ja mogę jechać ostrożnie zaś ktoś po drugiej stronie pasów będzie szalał lub wpadnie w niekontrolowany i klapa.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 06, 2012, 19:58:30 »
Dajcie spokój. Ręka w górę ten, kto wyprzedza na takiej nawierzchni. Nie widzę. Zabił się przez własną głupotę, mieszanie osób trzecich bezpodstawne.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 06, 2012, 20:07:36 »
TrzebieżCITY  
Szanowny panie wszystko wiedzący, jechałem tamtędy krótko przed wypadkiem ślizgo było jak diabli na całej trasie do Tanowa . Policjanci jak zobaczyli drogę to aż się przerazili. Szybko ściągano sprzęt do odśnieżania i posypania .Wiec kolego nie gadaj głupot intuicyjnie. Sprawdź u źródła a potem polemizuj.
 Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 06, 2012, 20:08:32 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
I to jest niby wina drogowców tak?

A podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze mówi: dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze i do własnych umiejętności. Niektórym jednak - jak widzisz - wygodniej jest zwalić odpowiedzialność na „cygana”.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 06, 2012, 20:36:25 »
Mickd, sam pewnie wiesz, że trzeba dostosować się do panujących warunków na drodze. Wyprzedzanie na lodzie to skrajna nieodpowiedzialność!!!! Przecena własnych umiejętności? Nie mnie to osądzać. Ja czuję RESPEKT przed zimą i wolę poświęcić kwadrans dłużej na dojazd do pracy, a dojechać w jednym kawałku, a mam do pokonania codziennie cały Szczecin aż do Jasienicy. Nie jestem wszechwiedzący, zachowuje po prostu zdrowy rozsądek. Drogowcy- temat rzeka. Nie ufajmy własnym umiejętnościom w takich warunkach pogodowych. Również pozdrawiam. P.S. Wiadomość o okolicznościach wypadku za Radiem Szczecin.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 06, 2012, 20:50:09 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Nie ufajmy własnym umiejętnościom w takich warunkach pogodowych.


Myślę, że należy ufać swoim umiejętnościom, nie należy ich jednak przeceniać. Jazda zimą może dawać wiele frajdy, jednak przyjemność i bezpieczeństwo kończy się wtedy, gdy zaczyna się ułańska fantazja.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 06, 2012, 21:02:06 »
Cytat: "speedbax"
Myślę, że należy ufać swoim umiejętnościom, nie należy ich jednak przeceniać.
O to mi chodziło właśnie :) Ja tam nie szarżuję, bo nie umiem, a i autko już starutkie ;D
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 06, 2012, 21:19:28 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ja tam nie szarżuję, bo nie umiem, a i autko już starutkie ;D


Nie chodzi o szarżowanie, a o poznanie dynamiki samochodu na śliskiej nawierzchni i wyprowadzanie go z ekstremalnych sytuacji. Jest to umiejętność, którą powinien opanować każdy jeżdżący kierowca. Szkoda, że w naszym kraju nie ma ośrodków/torów z kursami ekstremalnej jazdy. Drogowcy nigdy nie będą w stanie zapewnić w 100% bezpiecznych, odśnieżonych dróg, dlatego ważne jest to, by podnosić swoje umiejętności i odpowiednio dbać o stan techniczny auta.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 06, 2012, 21:26:13 »
Szkoda Bartosz i to bardzo, bo człowiek chętnie by się podszkolił. Parę zarzuceń dupencją było, ale dało się radę. Pierwsze uderzenie zimy było porażające. Zbity śnieg od samego Dąbia do Jasienicy :devil: Respekt dla takich warunków to podstawa. Wczoraj miszczu zawinął Alfą Romeo z rana na Merkatora o drzewko. 2 promile w krwi. Czyżby się grzał na wypadek mrozów? :crazy:  Nie zwalajmy wszystkiego na drogowców, bo oni nigdy wszystkim nie dogodzą. Zdrowy rozsądek to podstawa. Pozdrawiam. Również z mrozami moja staruszka świetnie sobie radzi i pali bez problemu, nawet dzisiaj przy - 22 stopniach o 6 rano :)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 06, 2012, 23:00:59 »
Cytat: "speedbax"
Szkoda, że w naszym kraju nie ma ośrodków/torów z kursami ekstremalnej jazdy

A kochane polskie drogi nie spełniają wymagań toru do ekstremalnej jazdy? :lol2:  Poza sezonem zimowym też mamy ciekawą ofertę.
Szkoda człowieka, ale wyprzedzanie w takich warunkach... no coment.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 06, 2012, 23:38:30 »
na woj.polskiego tam gdzie jest schronisko dla zwierzat jest tor gokartowy i jest szkola doskonalenia jazdy ,tam mozna pojechac i poczwiczyc ,swego czasu tam jezdzilem podszkolic swoje umiejetnosci jak zdalem prawko i odziwo do dzis zostalo jak reagowac w poslizgu lub jak zaczyna tanczyc autko lub jak podjechac pod oblodzona gorke (to ostatnie przydalo mi sie bardzo w zeszlym tygodniu przy jezdzie do pracy ) w tym wypadku wiadukt na ktorym utknol tir.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 06, 2012, 23:39:25 »
Heh, nawet nie wiecie ile osób mnie wyprzedzalo jak wracałem z ZCh Kuźnicka w stronę rurowej. A były to pierwsze dni opadów.

Jadę spokojnie 40-50km/h, a twardziele się spieszą i pomykaja... 55km/h. :-D  Komicznie wyglądali.

Ja już tak nie wyprzedzam odkąd kilka lat temu wylądowałem w rowie przez to. Na szczęście mała prędkość i duża warstwa śniegu mnie uchroniły przed jakimiś większymi szkodami.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 07, 2012, 11:07:51 »
Cytat: "speedbax"
Szkoda, że w naszym kraju nie ma ośrodków/torów z kursami ekstremalnej jazdy

Na szczęście jest telewizja. Na kilku kanałach puszczają Ice Road Truckers. Może warto rzucić okiem ;)

A poważnie rzecz biorąc to by była totalna porażka. Debile czuli by się bogami na drogach, bo mają papier z takiego szkolenia, a w domu konsolę do treningów w lecie. To byśmy dopiero wypadków mieli - jak znam życie to taki idiota trzymałby się jakoś drogi, natomiast wszyscy inni musieliby uciekać w rowy...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Drogowcy nie zaspali oni śpią dalej
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 07, 2012, 19:00:28 »
Ja zapraszam do Skandynawii, celem zobaczenia jak wygląda zimowe utrzymanie dróg. Poza głównymi drogami nikt się nie bawi w odgarnianie śniegu. Przejedzie piaskarka, posypie kamyczkami i już:) Inna sprawa, że tu nikt nie próbuje jeździć na letnich oponach. I kierowcy jakby mniej panikują na widok pierwszego śniegu. U nas to jednak spadnie 2cm śniegu i już wielka panika i jeżdżenie 25km/h. Tutaj w zasadzie jeżdżą tak samo jak latem.