Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?  (Przeczytany 55689 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 13, 2011, 17:19:43 »
Cytat: "Kilofownikownia"
nie mam tylko "A" i "T"


Jeżeli masz "C", to nie potrzebujesz "T", możesz latać traktorem z jedną przyczepą, a jak masz "E" do"C", to z dwoma przyczepami. Prawko na motor jest dobrą sprawą, czczególnie latem. ;)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 13, 2011, 17:43:25 »
Cytat: "speedbax"

Jeżeli masz "C", to nie potrzebujesz "T", możesz latać traktorem z jedną przyczepą, a jak masz "E" do"C", to z dwoma przyczepami.
Wiem. To by była sztuka dla sztuki po prostu:)
Cytat: "speedbax"
Prawko na motor jest dobrą sprawą, czczególnie latem. ;)
Aktualnie to też by była sztuka dla sztuki bo nie mam nawet gdzie trzymać sprzętu :/ Ale będzie prawko to i zapewne sprzęt oraz miejsce dla niego się znajdą :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 14, 2011, 14:25:23 »
Cytat: "speedbax"
Nie chcę byc złośliwy, ale mam szczerą nadzieję, że takich "dociekliwych" kierowców, jak Ty, nie spotkam na drodze. Wyjeżdzający z Hożej muszą ustąpić, bo od ich strony nie ma sygnalizacji... Ci jadący z Polic, czy Szczecina mają sygnalizatory, a gdy mają zielone światło przed skrzyżowaniem, to znaczy, masz pierwszeństwo! To są podstawy zasad Ruchu Drogowego...

Ja jednak wolę kierowców dociekliwych niż bezmyślnie powtarzających "przepis się zmienił, więc zmieniły się zasady".
Co do podstaw: proponuję zwolennikom teorii KrP sprawdzenie, co naprawdę oznacza zielone światło na sygnalizatorze i do czego upoważnia. Znajdziecie to w rozporządzeniu, stanowiącym intergralną część zasad ruchu drogowego. Może będziecie mniej skłonni do przyjmowania na wiarę reguł wykładających się na pierwszym skrzyżowaniu.

A zapis "Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu" oznacza, że mają pierwszeństwo - i nic więcej.
Cała reszta to już internetowe interpretacje, które prawa nie stanowią. Na szczęście ich weryfikacja w praktyce jest bardzo mało prawdopodobna.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 14, 2011, 14:55:04 »
Wykidajlo, czyli dalej uwazasz, ze odpowiedz "A" z pytania KrP jest prawidlwowa.

Jezeli tak, to obejrzyj sobie ten film jeszcze raz:

http://www.tvp.pl/krakow/motoryzacja/jedz-bezpiecznie/wideo/pierwszenstwo-przejazdu-na-skrzyzowaniu-ulic-rakowickiej-i-lubicz-11-xi-2007/1686792

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 14, 2011, 15:10:46 »
Ok, czyli na państwowych egzaminach mają karygodne błędy! A Wykidajlo wie lepiej. I kropka <tupniecie nozka>.

speedbax: zaraz uslyszysz, że filmy to sobie możesz o chemtrailsach wklejac. Masz dac wyrok NSA, SN, pisemne potwierdzenie prezydenta i ustną akceptację Obamy.

P.S. Wykidajlo, nie "przepis się zmienił bo zmieniły się zasady" tylko "zmieniły się zasady bo zmienił się przepis".
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 14, 2011, 15:15:29 »
Cytat: "KrP"
pisemne potwierdzenie prezydenta i ustną akceptację Obamy.


Obawiam sie, ze ustna akceptacja Obamy nie wystarczy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 14, 2011, 15:19:53 »
Nie uważasz, że to strata czasu? Przepis w nowej wersji obowiązuje od 1 stycznia 2008, film jest z 11 listopada 2007. Gdyby był w nim jakiś argument oprócz "pan X uważa tak samo", KrP z pewnością by go przytoczył.

Widzisz, rzecz w tym, że nikt ze zwolenników teorii KrP nie potrafi wskazać żadnego uzasadnienia dla tezy: "ma pierwszeństwo" oznacza "znaki nie obowiązują". Ani wyroku, ani zasady prawnej, ani nawet logicznego uzasadnienia. Nic.

Na szczęście - jak już pisałem - nasz spór jest teoretyczny.

Jeszcze coś. Zielone światło nie oznacza, że masz pierwszeństwo.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 14, 2011, 15:26:20 »
Cytat: "Wykidajło"
Zielone światło nie oznacza, że masz pierwszeństwo.


Wiem, ze chodzi Ci o skret w prawo przy zielonym swietle, jednak jadac na wprost, badz majac zielona strzalke kierunkowa, zawsze masz pierszenstwo, wyjatek stanowia pojazdy uprzywilejowane.

Cytat: "Wykidajło"
Przepis w nowej wersji obowiązuje od 1 stycznia 2008, film jest z 11 listopada 2007. Gdyby był w nim jakiś argument oprócz "pan X uważa tak samo", KrP z pewnością by go przytoczył.


Mozesz podac jego pelna tresc, albo jakiegos linka?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 14, 2011, 17:06:04 »
Cytat: "Wykidajło"

Nie uważasz, że to strata czasu? Przepis w nowej wersji obowiązuje od 1 stycznia 2008, film jest z 11 listopada 2007. Gdyby był w nim jakiś argument oprócz "pan X uważa tak samo", KrP z pewnością by go przytoczył.


A to ciekawe, bo ja prawko zdawałem w 2004 i już wtedy te przepisy obowiązywały. Siakieś czary.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082201411
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082201426
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082231462
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082231462
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082341573
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082341574

To są wszystkie zmiany w PoRD w 2008 roku, nie widzę tam tego o czy mówisz.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20070570381
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20071230845

W 2007 też takich zmian nie ma. Bo obowiązywały już wcześniej. Od 1998r. Tutaj ustawa z 1983r, do której się odnosisz.

Cytuj (zaznaczone)
Widzisz, rzecz w tym, że nikt ze zwolenników teorii KrP nie potrafi wskazać żadnego uzasadnienia dla tezy: "ma pierwszeństwo" oznacza "znaki nie obowiązują". Ani wyroku, ani zasady prawnej, ani nawet logicznego uzasadnienia. Nic.


Zasadę prawną znasz, wiesz pod jakim numerkiem szukać przepisu. Teraz tylko kwestia Twojego poprawnego zrozumienia go. Ale tu niestety, nawet ustna akceptacja Obamy chyba nie pomoże.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 14, 2011, 17:44:22 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Zielone światło nie oznacza, że masz pierwszeństwo.


Wiem, ze chodzi Ci o skret w prawo przy zielonym swietle, jednak jadac na wprost, badz majac zielona strzalke kierunkowa, zawsze masz pierszenstwo, wyjatek stanowia pojazdy uprzywilejowane.

Nie, chodzi mi tylko o to, że samo zielone jako takie nie daje Ci pierwszeństwa (również w przypadku jazdy na wprost).

Cytat: "Wykidajło"
Przepis w nowej wersji obowiązuje od 1 stycznia 2008, film jest z 11 listopada 2007. Gdyby był w nim jakiś argument oprócz "pan X uważa tak samo", KrP z pewnością by go przytoczył.


Cytat: "speedbax"
Mozesz podac jego pelna tresc, albo jakiegos linka?

Oops, przepraszam. Nie wiem jak, ale 1998 na drugiej stronie tego wątku przeczytałem jako 2008. Resztę podtrzymuję.
Ale KrP moje "więc" (kilka postów wyżej) przeczytał jako "bo", więc w przekłamaniach jest remis ;)

Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Widzisz, rzecz w tym, że nikt ze zwolenników teorii KrP nie potrafi wskazać żadnego uzasadnienia dla tezy: "ma pierwszeństwo" oznacza "znaki nie obowiązują". Ani wyroku, ani zasady prawnej, ani nawet logicznego uzasadnienia. Nic.


Zasadę prawną znasz, wiesz pod jakim numerkiem szukać przepisu. Teraz tylko kwestia Twojego poprawnego zrozumienia go.

Nie, kolego. W tym przypadku to Ty twierdzisz, że "ma pierwszeństwo" oznacza coś więcej niż "ma pierwszeństwo". Co, nie potrafisz tego udowodnić? No tak, cały KrP...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 14, 2011, 18:34:37 »
Oto jak jeździ buractwo w Szczecinie  :crazy: Zabić to mało... Moje okolice.. To zjazd w Zdroje przed Struga
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 14, 2011, 18:42:42 »
Trochę nie w ten temat się wstrzeliłeś, ale ok.

Kierowcy nie usprawiedliwiam bo to tchórz i zasługuje na karę. Ale kurde, tam jest droga rowerowa, często ten odcinek pokonywałem...

BTW kręcone kaszanką chyba. Po co kamery, z których nawet rejestracji nie można odczytać?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 14, 2011, 20:09:47 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie, chodzi mi tylko o to, że samo zielone jako takie nie daje Ci pierwszeństwa (również w przypadku jazdy na wprost).


Jeżeli możesz, to rozwiń i uzasadnij swoją wypowiedź. Napisz jakie przypadki masz na myśli.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 14, 2011, 21:44:38 »
a ja mam pytanie z innej beczki, chodzi mi o skrzyżowanie ulicy Okulickiego z Wyszyńskiego, czesto gesto wyjeżdżający z parkingu na przeciwko tego skrzyżowania i skręcający w prawo w stronę Kingi wpychają się przed tych wyjeżdżających z Okulickiego i skręcających w lewo. Według mnie jest to błąd, ponieważ wyjeżdżają z parkingu, chyba że się mylę? podobna sytuacja jest przy skrzyżowaniu Wróblewskiego z Siedlecką.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Zielone światło - daje pierwszeństwo czy nie daje?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 14, 2011, 22:40:50 »
piotr0822, i jeden i drugi włącza się do ruchu. Jadący z Okulickiego ma wyjeżdżającego z parkingu, więc powinien go puścić.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.