Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Halloween  (Przeczytany 59061 razy)

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 02, 2011, 14:30:35 »
Wreszcie jakiś post na poziomie. Denver , po raz pierwszy sie z Tobą zgadzam. Tylko jak mozna wyrażac opinie  na temat ludzi jeśli sie ich nie zna? To straszne i krzywdzące.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 02, 2011, 17:04:52 »
Cytat: "Patijot"
Tylko jak mozna wyrażac opinie  na temat ludzi jeśli sie ich nie zna? To straszne i krzywdzące.


Bo nasz mózg leniwy i tak jest i prościej i łatwiej. We własne atrybucje się wierzy, nawet jeśli są bardzo słabe i naiwne. Tak też powstają stereotypy, które były, są i będą powszechne, bo zwalniają nas z myślenia.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 02, 2011, 18:41:54 »
Masz na myśli wiarę w to, że dziecko jest dobrze wychowane, bo nie rzuca jajkami, tylko opryskuje bitą śmietaną?
Czy może wiarę w to, że dobrze wychowany jest dzieciak dzwoniący do drzwi obcych ludzi dla zabawy?
A może w to, że bitą śmietanę dziecko bierze na Halloween, żeby ją dodać do porcji truskawek?

Patijot, bawisz się z synem w domu w "cukierek albo bita śmietana na ścianie"? Nie? A dlaczego?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 02, 2011, 18:49:22 »
Wykidajło odpuśc sobie już , bo to sie nudne robi, wzorowy tatusiu. Zachowujesz sie tak jakby Ci granatami rzucali w drzwi.

TW_BOLEK

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 02, 2011, 19:10:47 »
Cytat: "Patijot"
Wykidajło odpuśc sobie już , bo to sie nudne robi, wzorowy tatusiu. Zachowujesz sie tak jakby Ci granatami rzucali w drzwi.
Nikt nie jest nieomylny, ale wysyłać dzieciaka na żebry? Co wy? Cyganie?  :devil:

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 02, 2011, 20:43:40 »
Tak czytam i czytam wasze wypowiedzi pełne jadu i powiem szczerze, że nie spodziewałam się czego innego, Szczególnie po tych , którzy zawsze najgłośniej krzyczą na tym forum. Wy zaszczujecie najbardziej niewinną osobę, która zechce się z wami podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Oplujecie, ochlapiecie błotem...zamiast napisać, że to i owo nie przypadło wam do gustu.
I, a jakże nazywacie się sami " dyskutantami".... żałosna to dyskusja.
Pati, proszę nic więcej już nie pisz, bo to mija się z celem. To, że okradli twojego syna jest karygodne, ale to daje lekcję na przyszłość. Ktoś tu mądrze napisał, że z dziećmi powinna być chociaż jedna dorosła osoba.
W tym roku też miałam zapas cukierków i obdarowywałam dzieciaki, to wielka frajda dla nich, jak i dla mnie, zobaczyć te uśmiechnięte buzie i fajne przebrania. Ale zauważyłam coś jeszcze, czego dotąd nie widziałam... otóż dwie grupy dzieciaków były z osobą dorosłą.
Myślę, że tutaj jest rozwiązanie.... zarówno na chuligańskie wybryki wobec lokatorów jak i wobec samych dzieci.
Patijot, głowa do góry , pozdrawiam

Offline vena777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Re: Halloween w Policach.
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 02, 2011, 21:30:51 »
Druga rzecz - niczego nikomu nie będę narzucać i zabraniać - ale Halloween? Co to za święto? Nasze? Polskie? No mam raczej do tego wątpliwości. Cudze chwalicie, swego nie znacie.[/quote]

święta prawda... kiedyś nie mieliśmy takich naleciałości i jakoś się dobrze bawiliśmy:) a co do zabaw w Halloween, to do koleżanki też przyszły dzieciaki ale na brak słodyczy odpowiedziały "może być pieniążek... papierkowy"  :<

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 02, 2011, 21:30:54 »
Cytat: "jasia"
Tak czytam i czytam wasze wypowiedzi pełne jadu i powiem szczerze, że nie spodziewałam się czego innego, Szczególnie po tych , którzy zawsze najgłośniej krzyczą na tym forum. Wy zaszczujecie najbardziej niewinną osobę, która zechce się z wami podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Oplujecie, ochlapiecie błotem...zamiast napisać, że to i owo nie przypadło wam do gustu.
I, a jakże nazywacie się sami " dyskutantami".... żałosna to dyskusja.
Pati, proszę nic więcej już nie pisz, bo to mija się z celem. To, że okradli twojego syna jest karygodne, ale to daje lekcję na przyszłość. Ktoś tu mądrze napisał, że z dziećmi powinna być chociaż jedna dorosła osoba.
W tym roku też miałam zapas cukierków i obdarowywałam dzieciaki, to wielka frajda dla nich, jak i dla mnie, zobaczyć te uśmiechnięte buzie i fajne przebrania. Ale zauważyłam coś jeszcze, czego dotąd nie widziałam... otóż dwie grupy dzieciaków były z osobą dorosłą.
Myślę, że tutaj jest rozwiązanie.... zarówno na chuligańskie wybryki wobec lokatorów jak i wobec samych dzieci.
Patijot, głowa do góry , pozdrawiam


Też widziałem grupkę dzieci z dorosłym - pisałem o tym wyżej. Choć dla niektórych jest to tylko półśrodek, bo negują całe święto, ale nie tylko zachowanie samych dzieci. Mniejsza z tym.
Ty widziałeś uśmiechnięte buzie - fajnie, ja nie miałem takiej okazji, bo zwyczajnie nie było mnie w domu i gdy tego dnia wróciłem późno jedyne co mogłem zobaczyć, to nie kolorowe stroje, ale papierki po cukierkach pod domem i jajka rozbite na oknach, które zaczęły już do nich lekko przymarzać. Myślisz, że za rok, potencjalnie tym samym "dzieciom" mam dawać cukierka?
Mówiłem już to - chcecie, to się bawcie w swoje zwyczaje i święta, ale nie zmuszajcie innych do zabawy polegającej min. na myciu okien po nocach.

Jakoś nie potrafimy czerpać od innych tego co dobre - mi się w innych kulturach podoba np. radosne świętowanie Dnia Niepodległości - Hallowen natomiast nie. Argument, że dziecko samo chciało pozostawiam bez komentarza, bo jak dziecko rządzi rodzicem to mogę tylko współczuć.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 02, 2011, 22:03:27 »
Denver, moge ci tylko współczuć, że w twojej okolicy "świętują" chuligani... jednego roku zwyczajnie zapomniałam o tym zwyczaju, ( bo niestety nie nasz) i nic w domu nie miałam. Dzieciaki pukały , a ja im .... bardzo mi przykro, ale nic nie mam.... i wiesz , żadnego psikusa nie było...
Być może, to też chodzi o podejście do tematu.
Ale jak wyżej napisałam na chuliganów nie ma sposobu.... i nie ważne, jakie to świętowanie, w drugi dzień świąt wielkanocy też masę chuliganów spotkasz .... bo ja i owszem....

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 02, 2011, 23:10:01 »
Gdzie wyście się ludzie chowali że tyle w was jadu wobec dzieci ?Nigdy nic złego mnie ze strony dzieci w Halloween nie spotkało,żałujecie im trochę zabawy .Zapomniał wół jak cielęciem był   .W moich stronach w Wielkanocny poniedziałek też dzieci chodziły zbierały pisanki ,słodycze,ciasto  i nikt tego nie nazywał żebractwem lub chuliganerią .Boże chroń dzieci przed głupimi rodzicami  ;D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 03, 2011, 08:08:04 »
Cytat: "Patijot"
Wykidajło odpuśc sobie już , bo to sie nudne robi, wzorowy tatusiu. Zachowujesz sie tak jakby Ci granatami rzucali w drzwi.

Odpuszczę, jak odpowiesz na proste pytania, które Ci kolejny raz zadaję.
1. Po co uzbroiłaś dziecko w bitą śmietanę?
2. Czy bawisz się ze swoim dzieckiem w "cukierek albo bita śmietana na ścianie w salonie"?
3. Jeśli nie, to dlaczego?

A jeżeli to prawda, że Twój syn tej bitej śmietany ani razu nie użył, to gratuluję. Twój dwunastolatek ma więcej rozumu niż jego supermamuśka.


Cytat: "Storczyk"
Boże chroń dzieci przed głupimi rodzicami  ;D

Słusznie: a najbardziej chroń ich przed tymi, którzy uważają, że dziecko ma prawo się bawić, jeżeli syf robi u kogoś, a nie we własnym domu.

Cytat: "jasia"
Tak czytam i czytam wasze wypowiedzi pełne jadu i powiem szczerze, że nie spodziewałam się czego innego, [...]
Patijot, głowa do góry , pozdrawiam

Jasiu droga, było już napisane, ale powtórzę: gdyby to dziecko wracało z urodzin, byłoby oburzenie na napastników i współczucie dla ofiary. Ale ponieważ wracało z "zabawy", do której próbowało zmuszać innych, współczucia zrobiło się mniej. A gdy się jeszcze okazało, że żali się mamuśka, dla której pomazanie przez jej dziecię komuś ściany bitą śmietaną jest świetnym dowcipem (w przeciwieństwie do pomazania nią ściany w jej salonie), współczucie się praktycznie skończyło.


Cytat: "Denver"
Mówiłem już to - chcecie, to się bawcie w swoje zwyczaje i święta, ale nie zmuszajcie innych do zabawy polegającej min. na myciu okien po nocach.

Dokładnie. Macie nie zmuszać innych nawet do tłumaczenia, że się z Wami nie bawią. Między sobą obrzucajcie się czym chcecie.

Ps. Pierwszy dom po lewej na Morelowej (idąc od dołu) nadal ma dużą plamę po jajku na lewo od drzwi frontowych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Patijot

  • Gość
[Police] Halloween
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 03, 2011, 08:31:38 »
Wykidajło , umrzesz w nieświadomości ;D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 03, 2011, 08:46:31 »
To były pytania retoryczne, droga pani.
Takich typów jak Ty widziałem już mnóstwo. "Dziecko musi się wyszaleć" - ale nie we własnym domu. "Bita śmietana na klamce to niewinny kawał" - byle na cudzej klamce. "W moim domu się nie pali, żeby nie śmierdziało" - dlatego palimy na klatce schodowej... I tak dalej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Halloween
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 03, 2011, 08:47:42 »
Wykidajło, Denver, dajcie sobie spokój. Takich ludzi jak Patijot nie przekonacie. Ona jest Panią i Ona wie co jest dobre i to Ona mówi w co się można bawić, a w co nie. Ja też nie lubię tego święta (tzn święto lubię, ale nie u nas). Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś naprawdę chce z dziećmi chodzić po sąsiadach, jest wywieszka na klatce czy tablicy ogłoszeń kilka dni wcześniej i prośba, że jeżeli ktoś chce się bawić to niech wywiesi na klamce czerwoną wstążkę (czy coś takiego). I do tego 4 warunki:

- Nie ma wstążki, nie pukamy,
- Dzieci mają być ładnie przebrane, a nie w dresach i adidasach z reklamówką z biedronki
- Żadnego obrzucania jajkami, papierem, śmietaną czy czymkolwiek
- DZIECI CHODZĄ Z OSOBĄ DOROSŁĄ!!

Wtedy na pewno ludzie będą życzliwiej patrzyli na bawiące się dzieci i może na następny raz też się przyłączą.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Halloween
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 03, 2011, 15:12:05 »
Podoba mi się. Mamuśka inicjująca zabawę też musi kupić cukierki i wstążeczkę powiesić, a nie tylko dać dzieciakowi reklamówkę z Lidla i kawałek starego prześcieradła, do częstujących zlatują się sępy z całego osiedla (włącznie z tymi uzbrojonymi w jajka i bitą śmietanę) albo i z sąsiednich...
I za rok mamy wszyscy święty spokój :pom:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.