Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: naleśnikarnia  (Przeczytany 41195 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 05, 2011, 12:27:23 »
Cytat: "Kuba"
za 3 porcje dorsza smażonego z frytkami i surowką zapłaciliśmy coś koło 60 zł


No to jeszcze w miare wzglednie, myslalem, ze jest drozej, przed 3-4 laty placilem tez cos kolo 20 zl za porcje.

Malgorzata2052

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 05, 2011, 12:38:37 »
A czy ktoś z Was zamawiał tam koktajl truskawkowy cena to chyba o ile dobrze pamiętam 6 zł nie wiem jak inni ale mi smakował był bardzo gęsty zimniutki i syty. Co do ceny naleśników może fakt ciut za dużo ale to pierwszy taki lokal w Policach. Fakt jest też wenecja pizzerie i inne takie typu fast food ale to zawsze coś nowego u nas i nie uważacie że wystrój jest bardzo zachęcający.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 05, 2011, 12:43:51 »
Cytat: "Malgorzata2052"
że wystrój jest bardzo zachęcający.


Wystrojem sie nie najesz droga Malgorzato, lokal ten bedzie bardziej zachecajacy, jak wydluzy czasy otwarcia, szczegolnie w weekendy, no i gdy obnizy ceny.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
naleśnikarnia
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 05, 2011, 12:58:46 »
Cytat: "KrP"
Byś się zdziwił z tym morzem. Kebab w Pobierowie już chyba 13zł kosztuje (w bułce oczywiście). :S

Nie jadam tego.
W tym sezonie jeszcze nie byłem. W poprzednim w Niechorzu za porcję pierogów płaciłem 6-7 zł, pamiętam, że naleśniki były tańsze.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline magmixa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 05, 2011, 13:01:16 »
Byłam właśnie w naleśnikarni. Nie prawdą jest to co piszecie ,ze z dżemem kosztuje tyle samo co z mięsem, a mianowicie kosztuje 3- 4zł, z owocami i dodatkami 6 a obiadowe 7-8zł. Ja zamówiłam azjatyckiego i był super, koleżanka która była ze mną jadła kurczaka słodko-kwaśnego i jej wrażenia były takie same. Zamówiłyśmy sobie jeszcze po " a la kebab" , bo pisaliście że takie małe i niestety nie dałyśmy rady ich zjeść. Jednym słowem jak dla mnie ok, Może tylko te godziny otwarcia powinny zmienić.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 05, 2011, 13:15:22 »
Cytat: "magmixa"
a mianowicie kosztuje 3- 4zł, z owocami i dodatkami 6 a obiadowe 7-8zł.


Wiec jaka jest roznica miedzy tymi nalesnikami? Obiadowe sa wieksze, czy z innymi dodatkami? Nadal jednak twierdze, ze 7-8 zl to zbyt drogo.

anastazja

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 05, 2011, 13:19:22 »
Ja właśnie wróciłam z naleśnikarni, ale nie jadłam tam jeszcze nic, tylko wziełam sobie ulotke. Ceny są różne i w większości przypadków przystępne. Nie_wiem jak samo jedzenie, ale z postów wynika, że smaczne.
Dla porównania idąc do kawiarni za kawałek ciasta zapłacę 6-10 zł, więc jeżeli patrząc na cenę słodkich naleśników, to jest ok. Ciastem też się nie najem, ale jako deser w sam raz.

Przykładowo naleśnik z serkiem waniliowym i malinami 7zł, z nutellą i bananem też 7zł, więc jak dla mnie to ceny są normalne.
Obiadowe też nie mają za wysokich cen bo za dwa a'la kebab musiałabym wydać 15zł, więcej niż w zwykłej kebabowni, ale to zawsze jakaś odmiana.

Mam pytanie do osób, które już tam były. Czy sos, bita śmietana i gałka lodu wchodzą w cenę naleśnika deserowego, bo na ulotce nie ma przy_nich ceny? Czy trzeba osobno dopłacać?

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline caarola

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 05, 2011, 13:46:36 »
Cytat: "magmixa"
Byłam właśnie w naleśnikarni. Nie prawdą jest to co piszecie ,ze z dżemem kosztuje tyle samo co z mięsem, a mianowicie kosztuje 3- 4zł, z owocami i dodatkami 6


Cytat: "anastazja"
(...)naleśnik z serkiem waniliowym i malinami 7zł, z nutellą i bananem też 7zł


Różne ulotki czy co?

Nalesnik ma 30 cm srednicy zlozony w trojkat.  Horpyną faktycznie nie jestem - Wykidajło ;) i nie wierze ze ktos  najadl sie jednym i nie dal rady polowce drugiego...

I tak mi przyszlo do glowy, porownanie 2 nalesnikow za 15 zl i np. kebaba u turka za 14 chyba - po nalesnikach czulabym niedosyt, a po zjedzeniu 2/3 kebcia nie moge sie ruszac z obzarstwa :)
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 05, 2011, 14:05:48 »
Cytuj (zaznaczone)

Czasem kalkuluję. Dlatego np. płytki kładę sam. Nie dość, że wydaję trzy razy mniej pieniędzy, to jeszcze mam pewność, że jest zrobione dobrze.
Rozumiem, że Twoje rachunki płacą rodzice, dlatego nie zwracasz uwagi na cenę?

Co do kafelek to gratuluję chciałbym mieć takie umiejętności.
A teraz wytłumacz mi jak doszedłeś do tego, że nie zwracam uwagę na cenę? Napisałem, że nie odnoszę się co do ceny - mówię tylko, że odnoszenie kosztu czegoś + usługa do kosztu wykonania samemu mija się z celem. Porównywać to można ale do podobnej usługi!
Zęba też byś sobie sam wyrwał bo taniej?

Swoje rachunki opłacam sam, na cenę zawsze zwracam uwagę, ale nie kalkuluję, że w pubie kosztuje piwo 6 zł a mogę wypić w domu za 2 (albo uwarzyć samemu) skoro mam ochotę iść właśnie do pubu!
Nie namawiam nikogo do przepłacania - skoro jest za drogo to nie kupujcie, ale bądźmy chociaż fair i porównujmy z sensem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 05, 2011, 14:26:01 »
Cytat: "b.b."
skoro jest za drogo to nie kupujcie, ale bądźmy chociaż fair i porównujmy z sensem.


Mysle, ze porownujemy jak najbardziej z sensem, na rynku w Brukseli nalesnik kosztuje w granicach 2-4 Euro, w zaleznosci z czym sie chce go zjesc, ceny innych szybkich przekasek (gofry i ich slynne frytki) sa podobne. Nie musze przypominac, ze tam ludzie zarabiaja "nieco" wiecej, no i miasto jest oblegane przez rzesze turystow. Nie ujmujac nic Policom, to cena 8 zl jest lekkim przegieciem.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
naleśnikarnia
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 05, 2011, 14:37:44 »
Cytat: "b.b."

A teraz wytłumacz mi jak doszedłeś do tego, że nie zwracam uwagę na cenę?

W taki sam sposób w jaki Ty doszedłeś do tego, że ja zawsze kalkuluję "czy w danym punkcie usługowym wyjdzie taniej niż wykonanie danej usługi sobie samemu".
Cytat: "b.b."
Napisałem, że nie odnoszę się co do ceny - mówię tylko, że odnoszenie kosztu czegoś + usługa do kosztu wykonania samemu mija się z celem. Porównywać to można ale do podobnej usługi!

Niekoniecznie. Wszystko zależy od celu porównania.
Cytat: "b.b."
Zęba też byś sobie sam wyrwał bo taniej?

Gdybym umiał, to czemu nie? :)
Cytat: "b.b."
Swoje rachunki opłacam sam, na cenę zawsze zwracam uwagę, ale nie kalkuluję, że w pubie kosztuje piwo 6 zł a mogę wypić w domu za 2 (albo uwarzyć samemu) skoro mam ochotę iść właśnie do pubu!
Nie namawiam nikogo do przepłacania - skoro jest za drogo to nie kupujcie, ale bądźmy chociaż fair i porównujmy z sensem.

Ale my porównujemy z sensem. Jeżeli mam ochotę iść do pubu, to się zastanawiam, do którego. Jeżeli mam ochotę się napić piwa, to się zastanawiam, jakiego i gdzie (np. czy w pubie, czy w domu).
Tu jest podobnie, tylko naleśnikarnia to nie jest miejsce, do którego się chodzi spędzać czas (w odróżnieniu od restauracji). Idę tam, bo mam ochotę na naleśniki lub chcę po prostu coś zjeść. W tej sytuacji porównanie kosztów "naleśnikarnia" - "dom" - "inny punkt gastronomiczny" jest jednym z oczywistych kryteriów wyboru.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 05, 2011, 14:42:47 »
Cytat: "speedbax"
Mysle, ze porownujemy jak najbardziej z sensem,

owszem, wtedy kiedy padają tu porównania do cen innych przekąsek/ jedzenia, ale nie wtedy gdy ktoś mówi o robieniu sobie po kosztach w domu - jaki sens ma takie porównanie? i tylko do tego się przyczepiłem ale już kończę bo w sumie robi się przerost formy nad treścią ;)

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 05, 2011, 16:31:40 »
No no najlepiej jakby naleśniki po 2 zł były ;)
Porównajcie sobie ceny z innymi naleśnikarniami.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
naleśnikarnia
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 05, 2011, 17:25:13 »
Cytat: "beerman"
No no najlepiej jakby naleśniki po 2 zł były ;)

Za sztukę? Całkiem sensowna cena.
Cytuj (zaznaczone)
Porównajcie sobie ceny z innymi naleśnikarniami.

A gdzie masz te inne?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 05, 2011, 19:10:11 »
No to wreszcie po ile te naleśniki? 3-4 zł czy 7-8?
Co do najedzenia- jako deser to ok.Jako substytut obiadu- to już odpada, chyba że ktoś koniecznie chce wydać 40 zeta aby szybko coś zeżreć. :chef:
Na razie nie ma podpisu......