Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: naleśnikarnia  (Przeczytany 40727 razy)

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 04, 2011, 14:27:33 »
To ja potrafie ponad 6 zjesc :D wiec nie mam co tam sie wybierac bo sie nie wyplace :D

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 04, 2011, 14:40:28 »
Ja tez uważam ze cena jest przesadzona za jednego naleśnika. To prawda ze sa smaczne, ale jeden nalesnik to tylko na zrobienie sobie apetytu. No i te styropianowe tacki i plastikowe sztućce. :(( Niestety ale na takich tackach to juz nie ten smak.
Kawa cappucino smaczna:))

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 04, 2011, 15:07:56 »
Cytat: "caarola"
bo za 40 zl grubciu ktore wydaliscie, zrobilabys goooooore nalesnikow - zapewne nie gorszych
ja tam nie byłam... mówiłam o naleśnikach, które sama robię w domu. Nigdy nie dałam i raczej nie dam 8 zł za naleśnika!
Pozdrawiam Cię caarola,  :*
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 04, 2011, 15:23:59 »
Chciałem iść,spróbować ale cena mnie odstraszyła.
 8zł za sztukę,a w domu zjadam 5-6 aby się najeść,rachunek prosty: 40zł to np.dobry obiad w Mirage dla dwóch osób.Ładnie podany,nie na styropianie czy plastiku.
 Gdyby to była cena za porcję,np. 2 czy 3 naleśników w zależności od nadzienia to jeszcze rozumiem.
Na razie nie ma podpisu......

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 04, 2011, 15:54:15 »
Cytat: "caarola"
8zl/szt to jednak drogo, bo za 40 zl grubciu ktore wydaliscie, zrobilabys goooooore nalesnikow - zapewne nie gorszych ;)


Nie rozumiem takiego przeliczania na to za ile można samemu zrobić.
Przecież chodzi właśnie o to, żeby nie robić, nie tracić czasu na przygotowanie i zmywanie. Czas to pieniądz - ile tracisz czasu na przygotowanie takich 5 naleśników i później posprzątanie? Za wygodę się płaci.
Mnie taka cena nie dziwi.Jak sobie pomyślę o kosztach, Vat i innych podatkach to i tak się zastanawiam jakim cudem u nas takie interesy przędą.
Pozdrawiam
B.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 04, 2011, 16:05:56 »
Cytat: "b.b."
Za wygodę się płaci.


Faktycznie wygoda, jesc ze styropianu. Zgadzam sie z przedmowcami, 8 zl to zbyt drogo, lepiej sprzedawac wiecej i taniej, jedynie takim sposobem mozna pozyskiwac nowych klientow, tym bardziej na poczatku dzialalnosci, z reszta rynek sam ureguluje cene.

Offline caarola

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 04, 2011, 16:08:28 »
grubciu faktycznie, nie wiem czemu tak Twoj post zrozumialam ;)

b.b. - coz,  jesli ten przelicznik do Ciebie nie przemawia, to moze powinnam napisac ze polowe kwoty wydanej za syty obiad w nalesnikarni, zjadloby sie np 2 porzadne kebcie ;) ale to takie moje rozwazania :D i tez bez sprzatania itd itp, jak mowisz :)
Nalesnikarni zycze jak najlepiej, ale niestety nie wroze przyszlosci.. wlasnie te opłaty. koszty.. ;/
Zeby nie wyszlo ze im tu jakas antyreklame robie.. ale bylam przekonana ze 8 zl to za jakas porcje 2-3 szt a nie za 1.. i sie mooocno zdziwilam, stad taka moja opinia.
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 04, 2011, 16:10:55 »
Cytat: "speedbax"
Faktycznie wygoda, jesc ze styropianu. Zgadzam sie z przedmowcami, 8 zl to zbyt drogo,


1. Wygoda - tak jak napisałem - ktoś za Ciebie przygotowuje i nie musisz zmywać naczyń. Za to się płaci więcej niż za same produkty. to chyba oczywiste?
2. Czy cena za wysoka - ja się do tego nie odnoszę bo to czyjeś subiektywne odczucie więc nie mogę polemizować. To co miałem na myśli - cena w lokalu ma się nijak do tego za ile sobie samemu można zrobić i takie porównywanie nie ma sensu.

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 04, 2011, 16:15:35 »
Cytat: "caarola"
to moze powinnam napisac ze polowe kwoty wydanej za syty obiad w nalesnikarni, zjadloby sie np 2 porzadne kebcie


Takie porównanie już jest dużo lepsze moim zdaniem :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 04, 2011, 16:18:33 »
Cytat: "b.b."
1. Wygoda - tak jak napisałem - ktoś za Ciebie przygotowuje i nie musisz zmywać naczyń.


Nie no oczywiscie, przeciez za darmo tego nie robi, a zmywanie naczyn to dla mnie najmniejszy problem.

Cytat: "b.b."
2. Czy cena za wysoka - ja się do tego nie odnoszę bo to czyjeś subiektywne odczucie więc nie mogę polemizować.


Mysle ze nieco za wysoka, tym bardziej, jak wspomnialem, na poczatku dzialalnosci. Chyba, ze te nalesniki sa tak megasmaczne... Jak bede w Policach, to z ciekawosci sprobuje. Do tej pory najlepsze kupne nalesniki byly dla mnie w szczecinskim "Turyscie". :)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 04, 2011, 16:27:58 »
Można zawsze przynieść swój talerzyk i sztućce ;-) w czym problem-? Na zachodzie takich lokali jest cała masa
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
naleśnikarnia
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 04, 2011, 17:40:23 »
Cytat: "b.b."
Cytat: "caarola"
8zl/szt to jednak drogo, bo za 40 zl grubciu ktore wydaliscie, zrobilabys goooooore nalesnikow - zapewne nie gorszych ;)


Nie rozumiem takiego przeliczania na to za ile można samemu zrobić.
Przecież chodzi właśnie o to, żeby nie robić, nie tracić czasu na przygotowanie i zmywanie. Czas to pieniądz - ile tracisz czasu na przygotowanie takich 5 naleśników i później posprzątanie? Za wygodę się płaci.

Jasne, że się płaci - ale nie aż tyle.
Czas to pieniądz, mówisz? No to jedziemy: przeciętny Polak na te 5 naleśników musi pracować 2,5 godziny. Zrobienie ich samemu zajmie mu kwadrans, drugi kwadrans to wartość materiałów. To ja wolę pracować pół godziny, a dwie godziny mieć wolne :)
Oczywiście są i tacy, którzy na te 5 naleśników pracują 5 sekund. Ale oni raczej nie jadają na plastikach w przydrożnej budzie...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

b.b.

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 04, 2011, 18:14:30 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "b.b."
Cytat: "caarola"
8zl/szt to jednak drogo, bo za 40 zl grubciu ktore wydaliscie, zrobilabys goooooore nalesnikow - zapewne nie gorszych ;)


Nie rozumiem takiego przeliczania na to za ile można samemu zrobić.
Przecież chodzi właśnie o to, żeby nie robić, nie tracić czasu na przygotowanie i zmywanie. Czas to pieniądz - ile tracisz czasu na przygotowanie takich 5 naleśników i później posprzątanie? Za wygodę się płaci.

Jasne, że się płaci - ale nie aż tyle.
Czas to pieniądz, mówisz? No to jedziemy: przeciętny Polak na te 5 naleśników musi pracować 2,5 godziny. Zrobienie ich samemu zajmie mu kwadrans, drugi kwadrans to wartość materiałów. To ja wolę pracować pół godziny, a dwie godziny mieć wolne :)
Oczywiście są i tacy, którzy na te 5 naleśników pracują 5 sekund. Ale oni raczej nie jadają na plastikach w przydrożnej budzie...


Rozumiem, że z takim podejściem zawsze kalkulujesz czy w danym punkcie usługowym wyjdzie taniej niż wykonanie danej usługi sobie samemu? Z takim podejściem to nic się do jedzenia na mieście nie kupi, bo zawsze będzie drożej. Przecież to musi być droższe niż zrobione w domu - jak można mieć co do tego wątpliwości?
I nadal nie wypowiadam się czy to drogo czy nie (nie wiem np jakiej wielkości są te naleśniki).
P.S.
Kupowaliście kiedyś rybę i frytki nad morzem? Na przyszłość podpowiadam - samemu można sobie taniej zrobić (a nawet wyłowić!).

pac

  • Gość
naleśnikarnia
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 04, 2011, 21:24:18 »
8zł za naleśnika obiadowego (z jakimś mięsem) to cena wydaje się ok,
ale tyle samo za jednego naleśnika z dżemem to za dużo,
ja zjem z 2-3, żona tyle samo, synek jednego, coś do picia i dniówki braknie :)
a mówimy o obiedzie na styropianie

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
naleśnikarnia
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 04, 2011, 21:35:26 »
Cytat: "b.b."
nie tracić czasu na przygotowanie i zmywanie

No nie żartuj! Naleśniki to nie jest obiad z 2 dan + deser. Jakie to przygotowywanie, a jeszcze o zmywaniu mówisz. Nie byłam tam i pewnie nie będę, ale tez uważam, że 8zł/szt to wiele za dużo. Police do nie centrum Warszawy.
Pozdrawiam naleśnikożerców :P