Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który samochód ma pierwszeństwo?  (Przeczytany 73204 razy)

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 10, 2014, 21:42:03 »
A ja uważam że w tej sytuacji pierwszeństwo ma ten kto ma Auto Casco  :P

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 10, 2014, 22:41:07 »
Taa.

Podjeżdża kierowca TIRa do skrzyżowania. Z lewej Smart, z prawej też wolne.

;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 10, 2014, 23:51:59 »
Cytat: "KrP"
No, poprawnie to BAC i nie ma dyskusji już. ;]
Mea maxima culpa i posypuję głowe piaskiem :) Przyznaje rację ;)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 11, 2014, 08:20:10 »
BAC, kierowca C dojeżdżając do skrzyżowania nie musi widzieć lub wiedzieć, że A ma znak STOP, gdyż z punktu widzenia C znak STOP dla A może być zwyczajnie zasłonięty. Ze znaków, kierowca C wie tylko, że oba samochody A i C są na podporządkowanej a zmiana kierunku jazdy przez C wymusza na nim ustąpienie pierwszeństwa dla A.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 23, 2015, 18:09:45 »
Witam. Spotkała mnie dziś taka sytuacja na rondzie na Sprzymierzonych, mianowicie dojeżdżam do ronda ulicą Piłsudskiego z zamiarem zjazdu w 5 Lipca i zajmuje przy dojeździe lewy pas i z niego wjeżdżam na pas środkowy, a obok jedzie babka prawym pasem i z tego prawego pasa wjeżdża na rondo również na pas wewnętrzny i prawie wali mi w bok. Ledwo zdążyłem uciec odbijając na pas wewnętrzny. I teraz mam pytanie. Czy można z prawego pasa przed rondem wjechac na pas środkowy lub wewnętrzny na rondzie? Bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji. I kto popełnił tu błąd, bo wydaje mi się że ta kobieta.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 23, 2015, 18:24:43 »
Bo to nie jest sprecyzowane, nie powinno się tak robić , Ale ona by była na wygranej pozycji, gdyż jest po twojej prawej stronie... Była kiedyś długa dyskusja na ten temat na suszą dyskusje...
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 23, 2015, 18:47:59 »
Dziwne by czegoś takiego nie doprecyzować. Ale u nas to standard, każdy precyzuje przepis jak chce.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 23, 2015, 19:07:59 »
U nas na rondach należy stosować się do ogólnych przepisów ruchu drogowego. Dobrym obyczajem jest wjeżdżając na rondo wjechać na ten sam pas, z którego się wjeżdża, ale żaden przepis tego nie reguluje, dlatego w tej sytuacji stosowano by regułę prawej ręki. Niestety nie mogę znaleźć tej dyskusji, ale tak na pewno jest. Sam byłem święcie przekonany, że w takim wypadku to by była wina wjeżdżającej, ale jednak się myliłem...
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2015, 19:09:37 wysłana przez bydy »
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 23, 2015, 19:30:59 »
Mam prawko od kilku lat.
Uczono mnie, że na rondo można wjechać na dowolny pas z dowolnego pasa, z którego się wjeżdża. Przy czym osoba wjeżdżająca z pasa najbardziej po prawej ma tu pierwszeństwo. Więc wjeżdżając na rondo z prawego pasa nawet na najbardziej wewnętrzny to taka osoba ma pierwszeństwo. W tej sytuacji najprawdopodobniej to ta kobieta miałaby wygraną sprawę.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #159 dnia: Kwietnia 02, 2016, 15:30:05 »
pytanko - ul. korczaka w policach zrobili jednokierunkową. skręcając z piłsudskiego w korczaka jest znak - droga jednokierunkowa. wyjeżdżałem ostatnio od znajomego z garażowiska i wjeżdżając w ul. korczaka nie było znaku nakaz jazdy w prawo. i tu moje pytanie - czy mogę skręcić w lewo jak nie ma znaku nakaz jazdy w prawo?
może rysunek trochę pomoże - niebieska strzałka - początek drogi jednokierunkowej
czerwona strzałka - skąd wyjeżdżałem i gdzie chciałem skręcić - ale podobno nie mogę
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/pCPXhtjZqePTASWBrqWyWjxKb2hocg
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2016, 15:35:17 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #160 dnia: Kwietnia 03, 2016, 08:57:40 »
O

Post Merge: Kwietnia 03, 2016, 09:04:28
[
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2016, 09:04:28 wysłana przez MANIEK M5 »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #161 dnia: Kwietnia 03, 2016, 20:19:54 »
jeszcze raz - moderator możesz zrobić porządek :D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #162 dnia: Kwietnia 04, 2016, 12:11:11 »
Nie możesz skręcić w lewo, bo wjedziesz pod prąd. Wjeżdzając w ulicę widziałeś informację o drodze jednokierunkowej. Wyjazd z garazowiska to nie skrzyżowanie i ciężko, by umieszczali znaki nakazu skrętu przy wyjedźcie z każdej posesji.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #163 dnia: Kwietnia 04, 2016, 13:40:42 »
Wjeżdzając w ulicę widziałeś informację o drodze jednokierunkowej.
właśnie tu jest problem - nie wjeżdżałem w tą ulicę autem. znajomy miał awaryjną sytuację, a że był po kilku piwach poprosił mnie abym zawiózł go jego samochodem, który jest w garażu. do garażu poszliśmy pieszo. wyjeżdżając w ul. korczaka nie miałem zielonego pojęcia, że jest to droga jednokierunkowa. gdyby znajomy mi o tym nie powiedział to bym skręcił w lewo i co więcej - na pewno nie przyjąłbym ewentualnego mandatu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Który samochód ma pierwszeństwo?
« Odpowiedź #164 dnia: Kwietnia 04, 2016, 19:09:19 »
Czy wyjeżdżając z posesji przy PCK 5 (budynek pomiędzy targowiskiem, a nowymi blokami) skręcisz w lewo czy w prawo?

https://www.google.pl/maps/place/Polskiego+Czerwonego+Krzy%C5%BCa,+Police/@53.5426904,14.5530008,241m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47aa0cb263f02fcb:0x67f8fefb86415a4

Na wjeździe na tą ulicę są znaki informujące o kierunku ruchu i twoim obowiązkiem, jako kierowcy, jest upewnienie się, że jedziesz zgodnie z przepisami. Gdyby stawiali znaki "nakaz skrętu" przy wyjeździe z każdej posesji, to zaraz były by krzyki, że marnują pieniądze na niepotrzebne znaki i stawiają las słupów.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.