Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 112589 razy)

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 28, 2010, 15:45:56 »
Wojewoda wybierze dla Gminy Komisarza ktory bedzie pelnil funkcje Burmistrza. Wybory? Zapewne jesienia
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 28, 2010, 16:04:29 »
Cytat: "KrP"
A jeśli chodzi o Diakuna to hm... Nie znam sprawy dokładnie więc wnikać nie będę. Powiem tylko, że ja już dawno przestałem wierzyć w coś takiego jak "niezawisłość sądu". :>


Oni wszyscy są tacy sami i powinni dawno odejść na śmietnik historii, ewentualnie zostać rozstrzelani. Dla przywrócenia zasad.

http://www.dailymotion.com/video/xc69fb_wojciech-cejrowski-o-komunistycznyc_lifestyle
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 28, 2010, 16:19:35 »
Cytat: "The_Bill"
Wojewoda wybierze dla Gminy Komisarza ktory bedzie pelnil funkcje Burmistrza. Wybory? Zapewne jesienia


Wojewoda Zachodniopomorski
http://www.szczecin.uw.gov.pl/bip/wojewoda/Strony/Wojewoda.aspx
W punkcie przynależność partyjna - Platforma Obywatelska
To chyba dobrze ?
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

DIAKUN ODEJDZ

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 28, 2010, 17:02:58 »
admin ma jakiś problem ale cóż.
Napisze jeszcze raz.
1. Współpracował z SB z własnej woli. Jakoś nigdy nie mówił że, był internowany lub ktoś z jego rodzinny więc poszedł śmiało kapować.
2. Żaden z niego gospodarz:
- Afera w ZwiK
- Inwestycja w hotele z 5 letnim opóźnieniem ( już nie mówię że powinno zniknąć w 1994)
- Zakłady i chęć pomocy ( 2,5 mln gmina inkasuje)
- kolejna willa mimo domu w Trzebieży
- INWESTYCJE DROGOWA z potężnym, opóźnieniem
- Budżet na 15-20% minusie
- Przejście z liberalnego Po do konserwatywnego Pisu ( poparcie)

Jak pisałem 16 lat był, wziął co miał wziąć więc może iść. A sąd na pewno zdejmie go z ciepłego fotela burmistrza.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 28, 2010, 17:06:46 »
Wyciąłem wszystkie wycieczki osobiste z tego wątku. Ale tym razem oświadczam, że święta się już skończyły i nie będę już miły.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 28, 2010, 18:51:52 »
Mnie zastanawia jedna sprawa.Pan Diakun sprawuje swoją rolę już 4 kadencję, będąc wcześniej wickiem.To szmat czasu.Pytanie brzmi:Dlaczego do diabła taka sprawa nie została załatwiona wcześniej?Wcześniej nie było tematu?Może nie było owej teczki.Dla mnie to co najmniej dziwne.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 28, 2010, 18:53:57 »
Jak to mówili starożytni górale - potrzeba matką wynalazku. Może było tak i w tym przypadku?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 28, 2010, 19:01:49 »
Cytat: "Kuba"
Jak to mówili starożytni górale - potrzeba matką wynalazku. Może było tak i w tym przypadku?


E tam nie wydaje się Wam, że to za niski pułap? Spreparować teczkę to nie lada sztuka i znajomości kto u nas by takie miał (biedne Police) ? Może rzeczywiście nasz Ojciec Gminy "klapał" na lewo i prawo i ktoś to podłapał w latach 70 - tych.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 28, 2010, 19:45:13 »
Cytat: "Daria"

Czy przed terminem rozprawy,znanym dużo, dużo wcześniej, było oficjalne dementi?

Dementi? Chyba to trochę nie to słowo.
Bo jeśli chodzi o "nie współpracowałem", to było w sierpniu 2009, zaraz po skierowaniu przez IPN wniosku do sądu.
Cytat: "TrzebieżCITY"
Mnie zastanawia jedna sprawa.Pan Diakun sprawuje swoją rolę już 4 kadencję, będąc wcześniej wickiem.To szmat czasu.Pytanie brzmi:Dlaczego do diabła taka sprawa nie została załatwiona wcześniej?Wcześniej nie było tematu?Może nie było owej teczki.Dla mnie to co najmniej dziwne.

Tu jest napisane, co na temat Władysława Diakuna ma IPN.
http://katalog.bip.ipn.go...&osobaId=25070&
A tu - jak te napisy rozumieć.
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/dictionary.do
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3868
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 28, 2010, 19:51:00 »
Popraw link.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 28, 2010, 19:53:40 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Daria"

Czy przed terminem rozprawy,znanym dużo, dużo wcześniej, było oficjalne dementi?

Dementi? Chyba to trochę nie to słowo.
Bo jeśli chodzi o "nie współpracowałem", to było w sierpniu 2009, zaraz po skierowaniu przez IPN wniosku do sądu.
Cytat: "TrzebieżCITY"
Mnie zastanawia jedna sprawa.Pan Diakun sprawuje swoją rolę już 4 kadencję, będąc wcześniej wickiem.To szmat czasu.Pytanie brzmi:Dlaczego do diabła taka sprawa nie została załatwiona wcześniej?Wcześniej nie było tematu?Może nie było owej teczki.Dla mnie to co najmniej dziwne.

Tu jest napisane, co na temat Władysława Diakuna ma IPN.
http://katalog.bip.ipn.go...&osobaId=25070&
A tu - jak te napisy rozumieć.
http://katalog.bip.ipn.gov.pl/dictionary.do


Stan zachowanych dokumentów:
Dziennik rejestracyjny KW MO/WUSW Szczecin, poz. 14720; dziennik archiwalny działu I KW MO/WUSW Szczecin, poz. 17/1981; protokół brakowania akt sygn. I KW MO/WUSW w Szczecinie, poz. 3643; mikrofilm o sygn. IPN Sz 0053/584 (17278/2). ciekawe co zawiera mikrofilm ? jeśli zdjęcia akt j/w to ciężko będzie się naszemu Ojcu Gminy obronić

Informacje zawarte w dokumentach organow bezpieczeństwa
W dniu 01.07.1976 zarejestrowany pod numerem 14720 przez Wydz. III KWMO Szczecin w kategorii kTW. Dnia 25.07.1977 zmieniono kategorię rejestracji na TW ps. "Jan". Zdjęto z ewidencji 09.02.1981, materiały złożono w archiwum Wydz "C" KWMO Szczecin pod numerem 43099/I. Materiały zniszczono za protokołem brakowania nr 4/90 z 11.01.1990.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:10:37 »
Prędzej, czy później Gmina będzie ,,pacyfikowana"przez jedynie słuszną w tym kraju formację polityczną. Czeka nas jeszcze wiele zaskakujących zdarzeń (także personalnych),  z których wyrok na Diakuna jest jedynie maleńką przygrywką. Rozmiękczanie i erozja personalna będzie postępowała powolnie, ale skutecznie.
Jak to mawiał dozorca Popiołek, ,,Cyryl jak Cyryl, ale te metody!!!" :devil:
PS. Następny w kolejce czeka Krzystek. Podobno wczoraj zainteresowano się wysokością nakładów na remont jego mieszkania. Ot taki przypadek.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:48:32 »
Przeciwnicy Diakuna nie wiedzieli jak się do Niego dobrać, to uderzyli w teczkową sprawę.I jak narazie udaje się.Tylko czy to zmieni podejście do burmistrza w oczach mieszkańców Polic i gminy?Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie?Dlaczego tej "afery" nie załatwiono w 1998 r.?Albo i wcześniej?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

v26

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:53:39 »
Problemu by nie było, gdyby sam oświadczył, że współpracował.
Policzanie go lubią, bo to naprawdę lubiany gość. Gdzie człowiek pójdzie, tam p. Diakun, wszędzie go zapraszają, wszędzie jedzie, wszędzie się gości.
Ot człowiek dusza towarzystwa.

A co do wymiany personalnej w najważniejszych urzędach. W Sz-nie wymiana jest co 4 lata, w Policach przydałaby się nutka świeżego powietrza, bo te co jest, zatęchło i muchy...

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:56:34 »
Wynika że jawnych dokumentów nie ma /są odpisy odpisów/ a tajne są. Co po 35 latach może być tajnego? Pewnie  teczka Tymińskiego. W 1981 roku i w stanie wojennym teczka jeszcze była. Czyli można było delikwenta szantażować  lub puścić tekst w obieg na Zakładach.  Nic takiego nie było.  Również przypominam jak wyglądała sytuacja w roku 1976. Pracowałem wtedy w Fabryce Kabli w Załomiu.  Był to rok "wyborów". Rok wcześniej były protesty intelektualistów przeciwko zmianom w konstytucji. Każdy większy zakład miał swojego "opiekuna" z SB. Nie głosowałem. Miałem rozmowę z "opiekunem", kierownikiem Hotelu Robotniczego /Kaczmarczyk/, moim kierownikiem działu/Andrzej Gontarz/ i dyrektorem /Włodzimierz Marszałek/.  Na rozmowie u dyrektora było ok. 30 osób, osobno, wszyscy czekali w kolejce. Jakie notatki były robione po rozmowach - nie mam pojęcia. Dopiero później ukazał się poradnik "Obywatel a SB".