Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 112584 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 28, 2010, 09:27:40 »
Cytat: "Beobachter"

Radzę poczekać z sądami do jutrzejszej edycji "Kuriera" i wywiadu z W. Diakunem przeprowadzonym przez J. Spirydowicza.

[ciach!]

"Jeśli o mnie chodzi - to samo, co wcześniej. Mam gdzieś, czy był TW, czy jakaś szumowina z SB 35 lat temu nabijała sobie punkty produkowaniem papierowych agentów.
Być może zawartością archiwów IPN przejmowałbym się trochę bardziej gdyby nie świadomość, że jest w nich tylko to, co celowo zostawili najpierw esbecy, a później Macierewicz i spółka"

...wywiad na_pewno będzie rzetelny i nie mający podtekstów.


Cytat: "Ela"

Co Ty w ogóle piszesz? Rozumiesz własne słowa?


Ci co powinni na_pewno to zrozumieli.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 28, 2010, 11:44:05 »
Jestem zaskoczona tym, takim wyrokiem. Ale czy tak samo jak osoba, której dotyczy?
Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i mam pytanie do więcej wiedzących, czy lustracja to wróżenie z herbacianych fusów?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

mysza007

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:20:12 »
Dziwne jest w ogóle to, że te brudy zostały wyciągnięte dopiero niedawno, dlaczego nikt ich nie wyciągnął jeszcze przed pierwszą kadencją burmistrza lub w jej trakcie?
A to Polska właśnie...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:25:17 »
Cytat: "Daria"

Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i mam pytanie do więcej wiedzących, czy lustracja to wróżenie z herbacianych fusów?

Nie. Lustracja to zbiorowa kąpiel w szambie, z esbekami jako instruktorami pływania.
Cytat: "Denver"

Nikt nie sądzi Diakuna za to czy był agentem, czy nie był, czy donosił czy nie. Chodzi o sam fakt kłamstwa lustracyjnego. Czyż nie uczciwiej jest przyznać się do współpracy, mówiąc, że takie czasy, że trudna sytuacja, że rodzina, że młodość czy brak świadomości, czy szantaż - cokolwiek, niż kłamać i liczyć, że się nie wyda. Bo wyda się zawsze - im lepiej, im wyżej jesteś - tym więcej masz wrogów - proste.

Skoro nie sądzisz, to powinieneś brać też pod uwagę taką możliwość, że on nie skłamał i nie ma się do czego przyznawać.
Cytuj (zaznaczone)
Czy można było nie wiedzieć, że według papierów było się TW? Niby można, ale dokumenty takie nie powstawały ot tak - z Kowalskiego zrobię agenta

Taaa, jasne. W UB i SB byli sami kryształowo uczciwi, którzy nigdy nie splamiliby się wykonywaniem planu na papierze, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiedzieli, że przecież przełożony nie pójdzie z nimi na schadzkę z agentem.
Denver, UB, a później SB, to była elita. Elita szumowin.
Cytuj (zaznaczone)
można było sprawdzić w IPN czy są jakieś dokumenty, a później składać oświadczenia.

W 2006? O ile pamiętam, było to o wiele bardziej skomplikowane niż dziś. Mam w szufladzie moje oświadczenie lustracyjne, które musiałem wypełnić w kwietniu 2007. Zupełnie poważnie rozważałem wówczas wpisanie, że byłem świadomym i tajnym. Z prostego powodu: nie byłem w stanie szybko sprawdzić, czy nie figuruję w jakiejś teczce. Mało prawdopodobne, ale jeden z kolegów na studiach był aktywny w NZS, więc możliwe, że inny był aktywny gdzie indziej, a imprezy w akademikach bywały mocno zakrapiane. Wpisanie "byłem" byłoby więc praktyczniejsze: jest teczka, nie ma kłamstwa - nie ma teczki? To spróbujcie [censored] udowodnić, że skłamałem :)
Na szczęście większość sędziów Trybunału Konstytucyjnego miała dosyć rozumu, aby mocno ukrócić lustracyjną szajbę i nie muszę się dziś martwić, że przyjdzie jakieś ścierwo i zapłaci innemu ścierwu, które zezna, że robiłem coś, czego nie robiłem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 28, 2010, 12:36:45 »
Cytat: "mysza007"
Dziwne jest w ogóle to, że te brudy zostały wyciągnięte dopiero niedawno, dlaczego nikt ich nie wyciągnął jeszcze przed pierwszą kadencją burmistrza lub w jej trakcie?
A to Polska właśnie...

W nawiązaniu do powyższego postu, muszę zauważyć, że wywiad udzielony po wyroku, nie ma dla mnie większej wartości.
Czy przed terminem rozprawy,znanym dużo, dużo wcześniej, było oficjalne dementi?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:14:19 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Daria"

Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i mam pytanie do więcej wiedzących, czy lustracja to wróżenie z herbacianych fusów?

Nie. Lustracja to zbiorowa kąpiel w szambie, z esbekami jako instruktorami pływania.
Cytat: "Denver"

Nikt nie sądzi Diakuna za to czy był agentem, czy nie był, czy donosił czy nie. Chodzi o sam fakt kłamstwa lustracyjnego. Czyż nie uczciwiej jest przyznać się do współpracy, mówiąc, że takie czasy, że trudna sytuacja, że rodzina, że młodość czy brak świadomości, czy szantaż - cokolwiek, niż kłamać i liczyć, że się nie wyda. Bo wyda się zawsze - im lepiej, im wyżej jesteś - tym więcej masz wrogów - proste.

Skoro nie sądzisz, to powinieneś brać też pod uwagę taką możliwość, że on nie skłamał i nie ma się do czego przyznawać.
Cytuj (zaznaczone)
Czy można było nie wiedzieć, że według papierów było się TW? Niby można, ale dokumenty takie nie powstawały ot tak - z Kowalskiego zrobię agenta

Taaa, jasne. W UB i SB byli sami kryształowo uczciwi, którzy nigdy nie splamiliby się wykonywaniem planu na papierze, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiedzieli, że przecież przełożony nie pójdzie z nimi na schadzkę z agentem.
Denver, UB, a później SB, to była elita. Elita szumowin.
Cytuj (zaznaczone)
można było sprawdzić w IPN czy są jakieś dokumenty, a później składać oświadczenia.

W 2006? O ile pamiętam, było to o wiele bardziej skomplikowane niż dziś. Mam w szufladzie moje oświadczenie lustracyjne, które musiałem wypełnić w kwietniu 2007. Zupełnie poważnie rozważałem wówczas wpisanie, że byłem świadomym i tajnym. Z prostego powodu: nie byłem w stanie szybko sprawdzić, czy nie figuruję w jakiejś teczce. Mało prawdopodobne, ale jeden z kolegów na studiach był aktywny w NZS, więc możliwe, że inny był aktywny gdzie indziej, a imprezy w akademikach bywały mocno zakrapiane. Wpisanie "byłem" byłoby więc praktyczniejsze: jest teczka, nie ma kłamstwa - nie ma teczki? To spróbujcie [censored] udowodnić, że skłamałem :)
Na szczęście większość sędziów Trybunału Konstytucyjnego miała dosyć rozumu, aby mocno ukrócić lustracyjną szajbę i nie muszę się dziś martwić, że przyjdzie jakieś ścierwo i zapłaci innemu ścierwu, które zezna, że robiłem coś, czego nie robiłem.



Z Twojego tekstu wnioskuję, że to sąd jest winny :)
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:20:43 »
A mnie tam rybka czy był czy nie był,żyłam w tamtych czasach i wiem jak to wyglądało jak chcieli to i niemowlakowi mogli założyć teczkę.Ja patrze przez pryzmat tego co zrobił dla Polic. :fish:

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:24:29 »
Tak samo nasz policki prorok Jan Antoni pisał, że wyrok na pierwszej rozprawie będzie uniewinniający :), a tu psikus! Wiem, że w naszym kraju mamy dwuinstancyjność ale brzemię pozostanie. W wyrok skazujący nie wierze, ale niesmak pozostanie i odbije się to na nas mieszkańcach gminy. Teraz energia Burmistrza skupi się na procesie odwoławczym, do którego Pan Mecenas Sochański będzie się musiał bardziej przyłożyć, bo w pierwszą instancję zbagatelizował i o to jest wynik.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 28, 2010, 13:46:52 »
Cytat: "Ona7718"
Z Twojego tekstu wnioskuję, że to sąd jest winny :)

O. A możesz przybliżyć proces wnioskowania?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 28, 2010, 14:01:43 »
Wykidajło "Nie. Lustracja to zbiorowa kąpiel w szambie, z esbekami jako instruktorami pływania." - a sprawdzającym umiejętności pływania jest skład sędziowski

Wykidajło"Skoro nie sądzisz, to powinieneś brać też pod uwagę taką możliwość, że on nie skłamał i nie ma się do czego przyznawać" - te słowa mówią o tym, że Ty już osadziłeś, a sędziowie postąpili źle!

[ciach!]
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 28, 2010, 14:05:04 »
Cytat: "czolgu0"
pełniac funkcje publiczna nalezy byc przede wszystkim szczerym skoro sie klamie to takiej funkcji pelnic nie mozna proste i nie wiem nad czym tutaj dywagowac


W takim razie chyba 99% posłów na Wiejskiej powinno w trybie natychmiastowym zrezygnować z pełnienia funkcji. Co by mnie bardzo ucieszyło.

A jeśli chodzi o Diakuna to hm... Nie znam sprawy dokładnie więc wnikać nie będę. Powiem tylko, że ja już dawno przestałem wierzyć w coś takiego jak "niezawisłość sądu". :>
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 28, 2010, 14:11:13 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "czolgu0"
pełniac funkcje publiczna nalezy byc przede wszystkim szczerym skoro sie klamie to takiej funkcji pelnic nie mozna proste i nie wiem nad czym tutaj dywagowac


W takim razie chyba 99% posłów na Wiejskiej powinno w trybie natychmiastowym zrezygnować z pełnienia funkcji. Co by mnie bardzo ucieszyło.

A jeśli chodzi o Diakuna to hm... Nie znam sprawy dokładnie więc wnikać nie będę. Powiem tylko, że ja już dawno przestałem wierzyć w coś takiego jak "niezawisłość sądu". :>



KAŻDY ma coś za uszami. Każdy.
Nie myśl, że jeżeli jesteś tzw "porządnym obywatelem", to ktoś nie znajdzie na ciebie haka. Zawsze się da.
Jak to szło ? "Pokaż mi człowieka, a znajdę na niego paragraf" ?
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 28, 2010, 14:13:09 »
Ja nie mam.

Zdanowicz:

Cytuj (zaznaczone)
Wiesz co. Cieszył bym się niezmiernie, gdyby zdobył te głosy większości na demokratycznych zasadach. Społeczność policka, zagłosowała wbrew sumieniu i demokracji, wykazując się instynktami zawiści i odwetu.


Może tak łaskawie panie kolego nie mów mi czy zagłosowałem wbrew sumieniu i demokracji, tak? Bo, jakby Ci to delikatnie powiedzieć, wiem lepiej niż Twoja skromna osoba jak głosowałem. Także stfu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 28, 2010, 15:12:13 »
Cytuj (zaznaczone)
Teraz energia Burmistrza skupi się na procesie odwoławczym, do którego Pan Mecenas Sochański będzie się musiał bardziej przyłożyć, bo w pierwszą instancję zbagatelizował i o to jest wynik.


...i nie jest to prawdą. Słuchając mowy obrońcy, można wywnioskować iż po przedstawieniu dokumentów (tych jawnych, bo były też tajne) nie miał żadnych argumentów. Poprzez wymienianie zasług i odznaczeń, także niemieckich, prosił sąd bardziej o "łaskę" niż udowodnienie niewinności.
Słowa prokuratora i obszerne uzasadnienie sądu wyraźnie wskazuje na to że przez pewien okres był zarejestrowanym agentem i brał udział w "operacjach" SB. Moim zdaniem, p.Diakun miał czas aby to mieszkańcom wyjaśnić, tym bardziej że sam zrezygnował ze współpracy i nie dał się zwerbować ponownie.

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 28, 2010, 15:40:09 »
no dobrze,,, a jeżeli okaże się że jest winny to kto będzie burmistrzem czy jakieś wybory będa czy co?