Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 111430 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 29, 2010, 08:59:21 »
Według mnie Diakun z wielkim poparciem społecznym powinien mieć możliwość stanąć do wyborów ale z wpisem o agenturze,
no ale tak nie będzie - dlatego myślę, że komisarzem powinien zostać L. Guździoł, który powinien stanąc do wyborów na burmistzrza

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:17:55 »
A jak na fakt wyroku zareaguje koalicjant Gryfa - policki PiS? Czy Antoni "Teczka" Macierewicz nie po to walczył żeby teraz PiS wchodził w komitywę ze skazanymi.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:53:40 »
Cytat: "EVPolice"
Według mnie Diakun z wielkim poparciem społecznym powinien mieć możliwość stanąć do wyborów ale z wpisem o agenturze,
no ale tak nie będzie - dlatego myślę, że komisarzem powinien zostać L. Guździoł, który powinien stanąc do wyborów na burmistzrza

Kolejny raz zwracam uwagę, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Na razie zapadł nieprawomocny wyrok sądu pierwszej instancji, a burmistrz w świetle polskiego prawa wciąż nie jest kłamcą lustracyjnym.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:46:18 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "EVPolice"
Według mnie Diakun z wielkim poparciem społecznym powinien mieć możliwość stanąć do wyborów ale z wpisem o agenturze,
no ale tak nie będzie - dlatego myślę, że komisarzem powinien zostać L. Guździoł, który powinien stanąc do wyborów na burmistzrza

Kolejny raz zwracam uwagę, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Na razie zapadł nieprawomocny wyrok sądu pierwszej instancji, a burmistrz w świetle polskiego prawa wciąż nie jest kłamcą lustracyjnym.


Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że burmistrz Polic Władysław Diakun skłamał w oświadczeniu lustracyjnym, czyli został skazany i dostał wyrok. Wyrok jest nieprawomocny więc przysługuje odwołanie zgodnie z KPK.  I to jest niestety fakt !. A co przyniesie apelacja, która zapowiada Pan Diakun tego ja nie wiem, bo czytając Wasze posty to będzie uniewinniający. Zaznaczę, że ten z 27.12.2010 r.  tez miał być uniewinniający.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:55:33 »
Cytat: "babadraba"
Szczecińska TV podeszła do przekazu informacji profesjonalnie:

http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-publicystyczne/kronika/wideo/1700-271210/3685136

Ale z tym Waldemarem Wojciechowskim jako pierwszym szefem UOP chyba coś im się pokręciło. Pierwszy był Kozłowski, po nim Milczanowski.
Swoją drogą Waldemara Wojciechowskiego w katalogu IPN nie ma. Ciekawe, co? Jest tylko drugi z występujących w sprawie esbeków, Waldemar Kata.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

anto100

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 29, 2010, 12:00:49 »
poprostu ktoś chce go zniszczyc

anakonda

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:27:58 »
hb
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "EVPolice"
Według mnie Diakun z wielkim poparciem społecznym powinien mieć możliwość stanąć do wyborów ale z wpisem o agenturze,
no ale tak nie będzie - dlatego myślę, że komisarzem powinien zostać L. Guździoł, który powinien stanąc do wyborów na burmistzrza

Kolejny raz zwracam uwagę, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Na razie zapadł nieprawomocny wyrok sądu pierwszej instancji, a burmistrz w świetle polskiego prawa wciąż nie jest kłamcą lustracyjnym.




Zastanawiajace jest to dlaczego za wszelka cene probujesz go bronic?czyzbys obawial sie tego ze skoncza sie granty z gminy...?

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:40:59 »
Cytat: "anakonda"
hb
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "EVPolice"
Według mnie Diakun z wielkim poparciem społecznym powinien mieć możliwość stanąć do wyborów ale z wpisem o agenturze,
no ale tak nie będzie - dlatego myślę, że komisarzem powinien zostać L. Guździoł, który powinien stanąc do wyborów na burmistzrza

Kolejny raz zwracam uwagę, że to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Na razie zapadł nieprawomocny wyrok sądu pierwszej instancji, a burmistrz w świetle polskiego prawa wciąż nie jest kłamcą lustracyjnym.




Zastanawiajace jest to dlaczego za wszelka cene probujesz go bronic?czyzbys obawial sie tego ze skoncza sie granty z gminy...?


"ONI" dadzą sobie radę! Byki z Gryfa już robią podchody i umizgi do PO :). Bo przecież przez pewien czas w Gminie w przypadku prawomocnego skazującego wyroku rządzić będzie PO (komisarz).
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 29, 2010, 14:47:51 »
Cytat: "anakonda"

Zastanawiajace jest to dlaczego za wszelka cene probujesz go bronic?czyzbys obawial sie tego ze skoncza sie granty z gminy...?

O, jedna z anonimowych kupek łajna oderwała się od modłów o to, aby jej sąsiad miał tak samo źle jak ona...
Wiesz coś o jakichś grantach? To się podziel tą wiedzą, sprawdzimy, który z twoich panów je ukradł.

Wykidajło! Nie obrażaj innych użytkowników.
Kolejne tego typu przewinienie będzie skutkować regulaminową karą.
Pozdrawiam Denver
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:40:27 »
Spokojnie poczekajmy do odwołania ,ale z reguły patrząc na inne procesy to nic nie da,szkoda tylko że najprawdobodobniej wydamy publiczne pieniadze na nowe wybory a mozna by je rozdzielić między potrzebujących,a tak już dodając ja pamiętam czasy PRL i odczułem je na własnej skórze.
Mariusz

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 29, 2010, 15:53:19 »
Cytat: "mariusz88887"
Spokojnie poczekajmy do odwołania ,ale z reguły patrząc na inne procesy to nic nie da,szkoda tylko że najprawdobodobniej wydamy publiczne pieniadze na nowe wybory a mozna by je rozdzielić między potrzebujących,a tak już dodając ja pamiętam czasy PRL i odczułem je na własnej skórze.


Jeśli już by doszło do wyborów w 2011 roku, to można je połączyć z wyborami parlamentarnymi - będzie taniej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 29, 2010, 18:12:18 »
Cytat: "anakonda"

czyzbys obawial sie tego ze skoncza sie granty z gminy...?


Cytuj (zaznaczone)
Wykidajło! Nie obrażaj innych użytkowników.
Kolejne tego typu przewinienie będzie skutkować regulaminową karą.
Pozdrawiam Denver

Denver! Jeżeli chodzi Ci o to, żebym nie reagował na takie zaczepki jak zacytowana, to lepiej od razu daj mi bana. Będziesz miał mniej roboty.
Również pozdrawiam.

Ps. Tylko mnie uprzedź, żebym zdążył Zdanowicza krótko poinformować o skutkach jego donosów do moich szefów. W tej chwili zdaje się go nie ma, więc pisałbym w próżnię :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:03:11 »
Witam,
Czy ktos, znajacy to "prawo" lustracyjne i zasady postepowania - bylby uprzejmy
wyjasnic mi, ile jest procedur odwolawczych, a co najbardziej istotne, czy pierwsza
apelacja jest rozpatrywana przez ten sam sad (w Szczecinie) i rowniez przez te sama
liczbe sedziow, czy tez sklad  sedziow jest rozszerzony ?
Czy kazdy sedzia ma prawo orzekania w sprawach lustracyjnych, czy tez musi
zaliczyc jakies seminarium uzupelniajace Jego zakres wiedzy ?
Czy na wniosek obroncy, apelacja moze byc skierowana do rozpatrzenia w innym
miescie (np.Poznaniu)?
Jaka wage w tego typu sprawach maja orzeczenia przeszle (czy sa precedensowe?).
Mam na mysli sprawy innych osob, ale o podobnych zarzutach (Jurczyk).
Czy i w jakim stopniu UE moze miec w takich sprawach cos do powiedzernia ?
Za odpowiedz z gory dziekuje. Pozdrawiam - Bill

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #133 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:30:58 »
Przypominam również sprawę wiceministra Tomaszewskiego /chyba administracji/ w rządzie AWS. Puszczono na niego bąka o współpracy, facet zrezygnował ze stanowiska do czasu wyjaśnienia bo twierdził że jest czysty. Po pół roku stwierdzono ze jest czysty, ale stanowisko było zajęte. I  uważam że gdyby były papiery SB na Diakuna, to zostałyby użyte na początku stanu wojennego. Przecież wtedy była teczka kompletna.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #134 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:48:10 »
Cytat: "billkronos"
Witam,
Czy ktos, znajacy to "prawo" lustracyjne i zasady postepowania - bylby uprzejmy
wyjasnic mi, ile jest procedur odwolawczych, a co najbardziej istotne, czy pierwsza
apelacja jest rozpatrywana przez ten sam sad (w Szczecinie) i rowniez przez te sama
liczbe sedziow, czy tez sklad  sedziow jest rozszerzony ?
Czy kazdy sedzia ma prawo orzekania w sprawach lustracyjnych, czy tez musi
zaliczyc jakies seminarium uzupelniajace Jego zakres wiedzy ?
Czy na wniosek obroncy, apelacja moze byc skierowana do rozpatrzenia w innym
miescie (np.Poznaniu)?
Jaka wage w tego typu sprawach maja orzeczenia przeszle (czy sa precedensowe?).
Mam na mysli sprawy innych osob, ale o podobnych zarzutach (Jurczyk).
Czy i w jakim stopniu UE moze miec w takich sprawach cos do powiedzernia ?
Za odpowiedz z gory dziekuje. Pozdrawiam - Bill




W sprawach zgodności z prawdą oświadczeń lustracyjnych orzeka, w składzie 3 sędziów, sąd okręgowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej oświadczenie lustracyjne. Rozprawa w postępowaniu lustracyjnym odbywa się jawnie. Udział prokuratorów biur lustracyjnych IPN w postępowaniu lustracyjnym jest obowiązkowy.
Postępowanie lustracyjne w pierwszej instancji kończy się wydaniem orzeczenia na piśmie. Do orzeczenia stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące wyroku. Sąd wydaje orzeczenie stwierdzające fakt złożenia przez osobę lustrowaną niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego albo stwierdzające, że oświadczenie było prawdziwe. Wydając orzeczenie stwierdzające fakt złożenia niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego sąd orzeka utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego oraz organu jednostki pomocniczej jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, na okres do 10 lat. Orzeczenia sądu wymagają uzasadnienia. W przypadku, gdy w trakcie postępowania lustracyjnego zostanie stwierdzone, iż osoba lustrowana, podejmując pracę lub służbę w organach bezpieczeństwa państwa albo współpracę z nimi, działała pod przymusem w obawie utraty życia lub zdrowia przez nią lub przez osoby dla niej najbliższe w rozumieniu przepisów Kodeksu karnego, fakt ten podawany jest w orzeczeniu sądu.
Orzeczenie sądu wraz z uzasadnieniem doręcza się niezwłocznie stronie. W terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia stronie przysługuje apelacja, w której może ona również złożyć wnioski dowodowe. Apelację rozpoznaje się na rozprawie. Sąd rozpoznaje odwołanie w składzie trzech sędziów, z wyłączeniem tych, którzy uczestniczyli w wydaniu orzeczenia w pierwszej instancji. Co najmniej dwóch sędziów jest sędziami sądu apelacyjnego, w tym przewodniczący. Sąd wyznacza termin rozprawy nie później niż na 30 dzień od dnia przyjęcia apelacji. Orzeczenie sądu wydane w drugiej instancji jest prawomocne. Uzasadnienie orzeczenia sporządza się z urzędu w terminie 30 dni od daty wydania orzeczenia.
W postępowaniu lustracyjnym kasację od prawomocnego orzeczenia sądu mogą wnieść wyłącznie Prokurator Generalny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich z urzędu lub na wniosek osoby lustrowanej. Kasacja może być wniesiona:
- z powodu rażącego naruszenia prawa, jeżeli mogło ono mieć istotny wpływ na treść orzeczenia,
- jeżeli utrzymanie orzeczenia w mocy byłoby rażąco niesprawiedliwe.
Termin do wniesienia kasacji wynosi 12 miesięcy od daty uprawomocnienia się orzeczenia. Kasacja w stosunku do tej samej osoby lustrowanej i tego samego orzeczenia może być przez ten sam uprawniony podmiot wniesiona tylko raz. Sąd Najwyższy rozpoznaje kasację w terminie 3 miesięcy od daty jej wniesienia.

W Polsce nie ma precedensów.

Czarno widzę apelację :(
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk