Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 111425 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:57:05 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie?Dlaczego tej "afery" nie załatwiono w 1998 r.?Albo i wcześniej?

Odpowiedź jest banalnie prosta-należało tylko w oświadczeniu lustracyjnym wpisać prawdę,ujawnić fakt współpracy.Odciąłby "pępowinę" i skomplikował "politycznej opozycji" plany.Nie jeden polityk w taki właśnie sposób wymanewrował przeciwników.Tak więc obecny stan i rozlane mleko powstałej "rany" już nie wyleczy-co najwyżej "zabliźni"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:05:53 »
Cytat: "Król podziemia"
Odpowiedź jest banalnie prosta-należało tylko w oświadczeniu lustracyjnym wpisać prawdę,ujawnić fakt współpracy.Odciąłby "pępowinę" i skomplikował "politycznej opozycji" plany


Prawda. W myśl starej zasady:,, Chcesz pokoju, gotuj się na wojnę". Nie należy dawać przeciwnikowi argumentów do ręki, tym bardziej wiedząc z jakim przeciwnikiem ma się do czynienia i jakimi metodami ten przeciwnik się posługuje.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:16:37 »
LUUDZIE! Czy dziś, np. przy porodzie, stosuje się automatycznie zabieg lobotomii?
Czasem mam takie wrażenie.
Nikt nikomu jeszcze NICZEGO NIE UDOWODNIŁ. Na razie - pomówił. A kiepski sędzia (bo kiepski, dowodów nie badał) uznał za podstawę wyroku rzekome odpisy teczek dokonane przez esbeka 34 lata temu (1976) i ponoć pieczołowicie przechowywane przez ponad trzy dziesięciolecia. W jakimś proroczym natchnieniu, że komuś, po coś, będą, kiedyś potrzebne.
Ja rozumiem, że pokolenia się zmieniają i - po mojemu - na gorsze, głupieją. Ale aż tak? Nieprawdopodobne. A jednak - sądząc po postach...
Zejdźcie Państwo na ziemię. Fakty są zerowe, by nie rzec - minusowe. Faktów NIE MA. Są - pomówienia. A Państwo je uznajecie za pewnik. Skąd się takie pokolenie wzięło? I co będzie dalej? To bardziej niepokojące pytanie od dywagacji nad osobą Burmistrza Polic.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:19:29 »
Cytat: "Król podziemia"
Odpowiedź jest banalnie prosta-należało tylko w oświadczeniu lustracyjnym wpisać prawdę,ujawnić fakt współpracy.Odciąłby "pępowinę" i skomplikował "politycznej opozycji" plany.


Najprościej byłoby tę całą hecę ze śmiesznym IPNem załatwić w taki sposób, że wszyscy (poza prawiczkami) przyznają się do bycia TW. Wtedy IPN polowałby (lub bardziej pozorowałby polowanie) wyłącznie na prawiczków.

Problem w tym, że wtedy dobraliby się politykom do tyłka od drugiej strony. O ile wiedza mnie nie myli to przyznawanie się do bycia TW gdy się nim nie było też jest karalne. Sugeruje się, że burmistrz został załatwiony przez przeciwników politycznych. Skoro "wrobili" go w bycie TW to z wykazaniem, że nie był agentem też nie powinno być problemów. Nie wiem tylko, czy sankcje są takie same.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:24:29 »
Panie Janie, niech powie Pan w takim razie kto nakręcił tą aferę teczkową?Mam w pracy kilku kolegów, którzy pracowali z p.Diakunem na Z.CH i śmieją się z tego wyroku.Mają jak najlepsze zdanie o burmistrzu.Pytam dlaczego wcześniej jego przeciwnicy nie wyciągnęli trupa z szafy?Brak merytorycznych argumentów w sporze?Kogoś bardzo boli piastowanie funkcji burmistrza 4 kadencję, i wiadomo kto teraz najbardziej zaciera ręce z zaistniałej sytuacji.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

v26

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:27:10 »
Co w przypadku jak wyrok zostanie utrzymany w mocy?
burmistrz wyleci jak z procy - ciekawe czy będzie musiał oddać pobory za ostanie lata nieprawnie sprawowanych rządów.

sekator

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:31:54 »
Cytat: "Beobachter"
A kiepski sędzia (bo kiepski,


Sędziowie wydający wyroki nie po naszej myśli zazwyczaj są kiepscy, fachowcami są tylko ci, którzy wyrokują zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Faktycznie, dalsza dyskusja w tym temacie zaczyna przypominać kabaret
pozdrawiam sekator

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:33:06 »
Jasne-żyjemy w Państwie bezprawia,w systemie komunistycznym,gdzie wszelakie normy prawne ma się za nic.Jak kali wybić oko to beeee-jak kalemu wybito oko to ok........tak kolego yak-u postrzegasz praworządność.Fakty są niezaprzeczalne i podważanie wyroków Sądów jest niepoważne,tak jak fakt skazania.Nie przekłamuj też faktów bowiem nie mówimy tu o żadnym pomówieniu a o oskarżeniu !!!! na bazie zebranego materiału zapadł wyrok skazujący,więc nie możemy też mówić o tym,że nikt nikomu  jeszcze nic nie udowodnił bo dokładnie jest odwrotnie-Sąd w imieniu Rzeczypospolitej wydał wyrok.Inną natomiast kwestią jest odwołanie się od wyroku,które przysługuje skazanemu-to są dwie różne kwestie i staraj się być rzetelny w ocenie i dobieraniu właściwych zwrotów by nie zafałszowywać stanu rzeczywistości.Wiem,że jest Ci niezręcznie zajmować stanowisko jednak bądź obiektywny i rzetelnie wypełniaj swoją misję
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

v26

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:42:48 »
Teraz "przyjaciele" p. burmistrza zacierają ze szczęścia ręce i poklepują się zamaszyście po plecach. Może znowu zrobią "zebranie" u Dobosza :)
Jednego nie będę mógł znieść, znowu twarze straszące ze słupów, płotów i drzew.

ps. parafrazując jednego polityka " Mężczyznę można poznać nie po tym jak zaczyna, tylko jak kończy"

Panie burmistrzu, Pan się nie boi, pół Polic za panem stoi !!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 28, 2010, 21:52:43 »
Cytat: "C80"
O ile wiedza mnie nie myli to przyznawanie się do bycia TW gdy się nim nie było też jest karalne.

Nie myli. Ale spróbuj komuś udowodnić, że nie był TW, jeżeli on twierdzi, że był, i ma trochę oleju w głowie  :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 28, 2010, 22:16:59 »
Cytuję, co już raz napisałem (post wyżej):

Całą sprawę zaaranżowało trzech panów.
Pierwszemu to i owo ściskała nienawiść, chwilowo miał wpływy i moce - podjął działania.
Potem już ich kontynuacji nie chciał, ale było za późno, mleko się rozlało. Dziś - żałuje.
Inicjatywę tego pana podjęło kolejnych dwóch.
Jeden - bankrut finansowy z własnej winy - chciał się zemścić. Jako były milicaj (z PRL) znał tych i owych.
Drugi był kiedyś prostolinijny, ale jak dorwał się do kasy (uczciwej) - to mu odbiło.
Zatem poprosił bankruta aby ten znalazł odpowiednich ludzi. Bankrut znalazł.
Były prostolinijny z kasą odpowiednio tych odpowiednich zamotywował.
A co dalej? Dalej lokalne służby szeroko pojętej Temidy "wykazały czujność" w nadziei poklasku wyżej.
Znamy to z PRL: "wicie, rozumicie, ja się wykażę, wy się odwołacie i załatwicie sprawę".
Dziesiątki razy to przeżywałem.
Mechanizm jest ten sam, nic się nie zmienił.
Tylko co mogą o tym wiedzieć ludzie, którzy się urodzili w roku 1980 i później?
NIC!
Nic więc nie wiedzą i myślą po swojemu.
Stąd ta dyskusja i wątek.
A finał będzie stary. Za jakieś dwa lata zakończy go uniewinnienie.
Tylko oskarżonemu przybędzie zmarszczek i siwych włosów. Bo stres swoje robi.
A co z oskarżycielami?
Obaj promotorzy zdarzeń są wierzący. Zatem niech sobie zrobią rachunek sumienia.
Nie moja sprawa.
I to by było na tyle!

Cytat z szacunku dla Pawła, który go ominął. Czy muszę coś dodawać? Jak będę musiał - dodam. Ja nigdy niczego się nie bałem.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 28, 2010, 22:31:20 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Teraz gdyby ten donosiciel, kapuś i łajdak miał odrobinę honoru złożyłby mandat burmistrza


No to chyba towarzysz zakończy karierę na forum po tej wypowiedzi.....
Na razie nie ma podpisu......

Ciaciek

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 28, 2010, 22:33:17 »
Cytat: "TW_BOLEK"
...może oni dziś bezrobotni zbierający po śmietnikach...

I piszą takie głupoty... Prawda? Internet to jednak dobre rozwiązanie dla takich osób, które muszą się gdzieś "wykazać" a zarazem pozostać anonimowe :)

bajtek5

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:11:30 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Szanowny Zdanowicz a w jakim charakterze uczestniczyłeś w procesie jeśli nie tajemnica?Pozdrawiam


Dla zaspokojenia Twojej ciekawości dodam, iż dostałem tylko upomnienie  :rotfl:


Kultura wymaga nie rzuć gumy na rozprawie sądowej ;). Tak duży facet powinien o tym wiedzieć .

EDIT: Tak na marginesie, nie żebym się czepiał, ale mnie korciło.

Co do samej sprawy to zobaczymy jak się potoczy dalej, dla mnie świadek sam plątał się w swojej wypowiedzi, może nie chciał pamiętać niektórych faktów? Ale nie mnie to oceniać i nie przesądzajmy od razu decyzji sądu..

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 29, 2010, 06:25:10 »
Działania IPN wyglądają tak:
1. Konkurs na stanowisko szefa IPN kilka lat temu. Poważnym kandydatem jest Andrzej Przewoźnik. Z krakowskiego oddziału z którego startuje drugi kandydat, Janusz Kurtyka, wychodzi bąk o współpracy Przewoźnika z SB. Przewoźnik odpada. Po konkursie, który wygrywa Kurtyka okazuje się że bąk był nieprawdziwy.
2. Rządzi PIS. Pojawiają się bączki że Jarosław Kaczyński był TW. W ciągu tygodnia jest wyrok uniewinniający.
3. Rządzi PIS. Zyta Gilowska jest oskarżana o współpracę. Teraz też jest szybkie uniewinnienie, rozmawiała z mężem koleżanki który był w SB. A ten ją wpisał jako TW.
4. A kuriozalny przypadek Jurczyka. Zostały jego podpisy na dokumentach, a sąd uznał że nie był kłamcą lustracyjnym, bo nikomu nie zaszkodził. Po tym wyroku Korwin-Mikke wyzwał publicznie sąd od debili, sąd się odgrażał rozprawami, ale ucichło.
Czyli sąd nie jest tworem idealnym i boskim.