Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 108271 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #270 dnia: Stycznia 07, 2011, 18:21:17 »
[quote="Beobachter]... Czy Ty nie widzisz, że jest tu prowadzona świadoma akcja wmawiania ludziom, że Burmistrz Polic jest czemuś winny?...[/quote]
Nie ma prawomocnego wyroku. A temat wywołuje różne refleksje, nie tylko dotyczące naszego burmistrza.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #271 dnia: Stycznia 07, 2011, 18:30:18 »
OK "Dario". Tylko akurat Twoje komentarze, czy pytania, do których masz podmiotowe prawo, nie budzą żadnych podejrzeń, ani tym bardziej poirytowań - są uczciwe. Wojtek Dudek też jest do zaakceptowania, aczkolwiek, jak to mówią "pojechał po bandzie", bo jemu akurat nic wyjaśniać nie trzeba.
Ja nie mam uwag, gdy ktoś wątpi, pyta, ma swoje zdanie, własny pogląd itd. Jednak kiedy wykorzystuje się to forum w celu siania nienawiści i judzenia - to już inna sprawa. I tylko o takie postawy chodzi. Jeśli ktoś zechce poważnie debatować nad tematem - jak będę umiał -z szacunkiem odpowiem. Ale kiedy zaczynają funkcjonować różne niegodne ujęcia - muszę protestować. Jak każdy człowiek, który chce być uczciwy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #272 dnia: Stycznia 07, 2011, 18:53:40 »
Beobachter, chyba rozumiem, a przynajmniej, się staram.
System szkolny, chociażby w PRL, wykorzystywany był do indoktrynacji młodzieży. Dzisiaj, młodzież przyznaje, że żyje w stanie niewiedzy. Dorośli z najbliższego otoczenia, niewiele mówią, w szkole tego nie uczą. Dzisiaj młodzi muszą sami odkrywać historię. Zajęcie ciekawe ale i stresujące.
Wcześniej (lata np. 70, 80 )młodzi mogli mieć poczucie, że współtworzą historię. Ale wtedy i dzisiaj wszyscy możemy mieć pewność co do jednego, tak myślę, że żyjemy w ciekawych czasach.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #273 dnia: Stycznia 07, 2011, 20:00:52 »
Najpierw o czasach. Niejeden powie, że nie tyle w ciekawych, co w eschatologicznych.
Co do lat PRL - masz rację. Łatwiej było widzieć czarne-białe. A półtonów nie było. Albo - albo. Z drugiej strony życie jest bogatsze niż wtedy sądziliśmy, nie wszystko da się opisać matematycznie i ta świadomość to pewnie zdobycz naszych czasów. Tyle tylko, że na razie mamy coś na kształt chaosu, z którego raczej nie my, ale nasi potomkowie może wyprowadzą zupełnie nowe, konstruktywne linie.
Filozofuję? Pewnie, ale to prosta dialektyka, całkiem niezła, choć marksistowska, metoda badania.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #274 dnia: Stycznia 07, 2011, 23:14:38 »
Hello Janku,
Czyt Ty musisz mnie gonic do siegania po slownik ? Moglbys moze rozwinac
nieco te "eschatologie" ? Jakos dotad nie zauwazylem, zebysmy dyskutowali
o losach posmiertnych czlowieka, czy przeznaczeniu i celu ostatecznym swiata !
Dyskusja o religiach i niektorych systemach filozoficznych to tez nie jest.
A innych mozliwosci zastosowania tego hasla - slownik nie podaje ! (PWN)
Dziekuje z gory za odpowiedz. Pozdrowienia - Bill

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #275 dnia: Stycznia 08, 2011, 03:18:57 »
Dobrze Billu, ale odpowiem krótko, jako, że to nie ten wątek, nadto nie sądzę by temat zainteresował szerszą grupę dyskutujących. "Eschatologiczny" to tyle co odnoszący się do "końca" - kresu egzystencji indywidualnej lub zbiorowej. A tym samym do perspektywy jaką dookreślenie to stwarza. Sam wiesz, że sposób pojmowania charakteru rzeczy ostatecznej w życiu człowieka jaką jest śmierć oraz nadzieja na "życie po życiu" lub jej brak - determinuje zachowania doczesne. Dywagacje na ten temat prowadą wszystkie filozofie i systemy teologiczne, szersze użycie terminu występuje od średniowiecza, powszechne od XIX wieku.
Obok eschatologii indywidualnej istnieje zbiorowa, odnosząca się do losów świata. W chrześcijaństwie wprowadza ją m.in. Apokalipsa św. Jana.

Ja jednak użyłem określenia w sensie temporalnym (czasowym), dla oznaczenia pewnego stanu świadomości co do naszego usytuowania (tak indywidualnego, jak i zbiorowego) na osi czasu. Indywidualnie i Ty, i ja żyjemy w uświadomionej sobie conradowskiej "smudze cienia", choć nie wiemy któremu z nas przyjdzie jako pierwszemu ją przekroczyć. Inaczej wprawdzie widzimy perspektywę "co dalej", lecz świadomość zmierzchu jest wspólna. To nasza eschatologia indywidualna.

We współczesnej kulturze zachodniej, w której wszyscy funkcjonujemy, istnieje też i, co ciekawsze, narasta, przekonanie o nadchodzeniu kresu rzeczywistości zbiorowej, czyli o perspektywie końca świata. Obsesje roku 2012 są jednym z wyrazów tego przekonania, które bierze swój początek prawdopodobnie w wielkich tragediach XX wieku, szczególnie w okrucieństwach II wojny światowej. Dziś dołącza się nurt inny, dekadencko-pesymistyczne przekonanie o wyczerpaniu przez ludzkość "programu rozwoju".

Z jednej strony mamy apollińskie (lub raczej lucyferyczne) tendencje do autodeifikacji (samoubóstwienia) człowieka, eliminujące jakąkolwiek myśl o Stwórcy i Stwórcę samego. Wraz z próbą bezpardonowego wkraczania w przypisane tylko Jemu uprawnienia, co wielokrotnie jest skrzywioną realizacją postulatu upodabniania się człowieka do Boga. Aspiracjom tym, dostępnym relatywnie wąskim grupom, towarzyszy powszechny kult idei dionizyjskich, zredukowanych do praktyki użycia, przekształconej w skrajny hedonizm.

O ile nie nastąpią jakieś masowe kataklizmy, których przezwyciężenie stanie się celem etapowym, odpowiedź tak indywidualna, jak i zbiorowa na pytanie: Po co żyjemy na tym świecie? - stanie się coraz trudniejsza, jeśli nie niemożliwa. Dostrzeganemu w świecie zachodnioeuropejskim (włączając doń UE i Amerykę) poczuciu braku programu dla ludzkości towarzyszy obserwacja koncentracji "znaków czasu". Rozmaitych dramatów, naturalnych (tsunami, trzęsienia ziemi, powodzie i epidemie), jak i wywołanych przez ludzi (zanieczyszczenie środowiska, konflikty zbrojne - vide Afryka, akty terroru). Wielu obserwatorów wyciąga stąd wniosek o nadejściu czasów eschatologicznych, czyli końcowych. Zamykających dzieje cywilizacji, jaką znamy. Czy również dzieje świata? A któż to może wiedzieć?

Odpowiedziałem Zbyszku, boś mnie wywołał do tablicy. Ale ta nasza wymiana myśli funkcjonuje w tym wątku niczym Piłat w Credo i raczej nikogo poza nami nie zainteresuje. Dlatego potencjalną dysputę pewnie pokontynuujemy prywatnie. Pozdrawiam Cię (i wszystkich) bardzo serdecznie.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 08, 2011, 08:00:32 »
Hello Janku,
Na post Darii, jak sam piszesz - odpowiedziales filozoficznie, co juz nie bylo scisle zwiazane
z tematem. Mnie proponujesz przejscie na korespodencje prywatna, na ktora i tak nie
odpowiesz, z "braku czasu".
Znaczenie eschatologii filozoficznie i obszernie rozwodniles, nie wiele dodajac do tego,co
zawiera slownik. Moze tylko te wtret o Conradzie.
Natomiast raz jeszcze dales dowod, ze mimo braku czasu, nigdy nie omijasz okazji do
zaaplikowania indoktrynacji religijnej, co w stosunku do mnie jest rzeczywista strata czasu,
a jako prowokacja do debaty filozoficznej - tez mija sie z celem..
Dlatego popieram Twoja sugestie, bysmy powrocili do tematu forum, a dyskusje typu:
Mickiewicz jako taki......., odlozyli na lepsze czasy.
Lacze serdeczne pozdrowienia - Bill
P.S. Marksistowska dialektyka - prosta (!) metoda badania !? Hmmm....

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 08, 2011, 09:24:40 »
Ja przynajmniej nie fantazjuję. Przeglądnąłem kilka wezwań, postanowień itd. Podpisy to prokurator Ludwik Poradzewski /obecnie funkcjonuje w Szczecinie adwokat o takim nazwisku, ale czy to ten sam to nie wiem/, ppłk w.Gajowniczek, ppłk. T.Młynarczyk. A nie są to wszystkie pisma. Część się zawieruszyła podczas przeprowadzek czy rewizji. Część zabrano i nie zwrócono. Jak zsumowałem moje przesłuchania i rozmowy,  było tego ok. 30. A byłem, jak już uprzednio napisałem krasnoludkiem. Z każdej pewnie robiono notatki. I na podstawie tych esbeckich notatek miałbym w tej chwili być oskarżany? Chore. Ten link o łódzkich wójtach potwierdza moją tezę. Przyszedł esbek do gościa. Zagadnął - co u was? - ten odpowiedział - syf, kiła i mogiła, a w raporcie pojawiło się że jest chętny do współpracy w zakresie opieki zdrowotnej. Esbek dostał premię i talon na kilo rabarbaru.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 08, 2011, 12:51:36 »
Cytat: "piotr S"
Przeglądnąłem kilka wezwań, postanowień itd. Podpisy to prokurator Ludwik Poradzewski /obecnie funkcjonuje w Szczecinie adwokat o takim nazwisku, ale czy to ten sam to nie wiem/

Tak to ten sam.Kiedyś Ci być może szkodził-dzisiaj ( masz moją gwarancję) Ci pomoże ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 08, 2011, 14:18:10 »
Ale skromny. Mógłby zrobić karierę jako biegły w Sądzie Lustracyjnym.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 08, 2011, 16:48:50 »
A jeszcze dziennikarz Janusz Sokalski  z Głosu Szczecińskiego który wszystkich obsmarowywał. Jako główny świadek. Miał dużo informacji z SB.

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 09, 2011, 16:57:04 »
Cytat: "piotr S"
Ja przynajmniej nie fantazjuję. Przeglądnąłem kilka wezwań, postanowień itd. Podpisy to prokurator Ludwik Poradzewski /obecnie funkcjonuje w Szczecinie adwokat o takim nazwisku, ale czy to ten sam to nie wiem/, ppłk w.Gajowniczek, ppłk. T.Młynarczyk. A nie są to wszystkie pisma. Część się zawieruszyła podczas przeprowadzek czy rewizji. Część zabrano i nie zwrócono. Jak zsumowałem moje przesłuchania i rozmowy,  było tego ok. 30. A byłem, jak już uprzednio napisałem krasnoludkiem. Z każdej pewnie robiono notatki. I na podstawie tych esbeckich notatek miałbym w tej chwili być oskarżany? Chore. Ten link o łódzkich wójtach potwierdza moją tezę. Przyszedł esbek do gościa. Zagadnął - co u was? - ten odpowiedział - syf, kiła i mogiła, a w raporcie pojawiło się że jest chętny do współpracy w zakresie opieki zdrowotnej. Esbek dostał premię i talon na kilo rabarbaru.

Dokładnie opisałeś metody działania SB-cji.Zapomniałeś tylko dodać,że nie wiesz czy założono ci teczkę TW.Jeśli jeszcze ci w IPnie jej nie założono, to masz ją pewną jak w banku, jeśli zostaniesz osobą publiczną.Taki mechanizm zastosowano wobec W.Diakuna.To szambo zwane INSTYTUTEM żyje z tffffffffurczości ludzi którzy powinni być napiętnowani.Tymczasem tzw.INSTYTUT traktuje SB jak prawdziwych bohaterów tamtych czasów.Ich słowa,czyny i pisma to prawda objawiona,tfu.Do grona mędrców z IPN u dołączają jeszcze jacyś "niezawiśli"sędziowie,również uważający słowa SBków za prawdę objawioną.Brak dowodów współpracy - autentycznych dokumentów,nie jest dla "niezawisłości" sędziowskiej żadną przeszkodą w politycznej rozgrywce.Dlaczego?Bo są nietykalni.Tak samo jak ESBEcy!

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #282 dnia: Stycznia 09, 2011, 17:58:43 »
Ustawa lustracyjna została uchwalona głosami PO i PiS. Chyba tylko w celu hakowania niewygodnych. Sędzia Kryże /chyba nie przekręciłem nazwiska/ nie przeszkadzał PiS-owi, mimo ze oskarżał politycznych w stanie wojennym. No i nie podlegał pod lustrację.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #283 dnia: Stycznia 09, 2011, 20:40:21 »
Cytat: "jezat"

Dokładnie opisałeś metody działania SB-cji.Zapomniałeś tylko dodać,że nie wiesz czy założono ci teczkę TW.Jeśli jeszcze ci w IPnie jej nie założono, to masz ją pewną jak w banku, jeśli zostaniesz osobą publiczną.Taki mechanizm zastosowano wobec W.Diakuna.To szambo zwane INSTYTUTEM żyje z tffffffffurczości ludzi którzy powinni być napiętnowani.Tymczasem tzw.INSTYTUT traktuje SB jak prawdziwych bohaterów tamtych czasów.Ich słowa,czyny i pisma to prawda objawiona,tfu.Do grona mędrców z IPN u dołączają jeszcze jacyś "niezawiśli"sędziowie,również uważający słowa SBków za prawdę objawioną.Brak dowodów współpracy - autentycznych dokumentów,nie jest dla "niezawisłości" sędziowskiej żadną przeszkodą w politycznej rozgrywce.Dlaczego?Bo są nietykalni.Tak samo jak ESBEcy!


Mądrze prawisz kolego-marnujesz się oj marnujesz ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 09, 2011, 20:50:47 »
Cytat: "jezat"

Dokładnie opisałeś metody działania SB-cji.Zapomniałeś tylko dodać,że nie wiesz czy założono ci teczkę TW.Jeśli jeszcze ci w IPnie jej nie założono, to masz ją pewną jak w banku, jeśli zostaniesz osobą publiczną.Taki mechanizm zastosowano wobec W.Diakuna.To szambo zwane INSTYTUTEM żyje z tffffffffurczości ludzi którzy powinni być napiętnowani.Tymczasem tzw.INSTYTUT traktuje SB jak prawdziwych bohaterów tamtych czasów.Ich słowa,czyny i pisma to prawda objawiona,tfu.Do grona mędrców z IPN u dołączają jeszcze jacyś "niezawiśli"sędziowie,również uważający słowa SBków za prawdę objawioną.Brak dowodów współpracy - autentycznych dokumentów,nie jest dla "niezawisłości" sędziowskiej żadną przeszkodą w politycznej rozgrywce.Dlaczego?Bo są nietykalni.Tak samo jak ESBEcy!


Cytat: "król podziemia"
Mądrze prawisz kolego-marnujesz się oj marnujesz ;-)

A poza tym masz jeszcze na kogoś kserokopie?