Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?  (Przeczytany 30565 razy)

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Oglądam telewizje i oczom nie wierze spiker mówi w tv że ludzie w grudniu 70 wyszli na ulice bo komunistyczny rząd drastycznie podniósł ceny mięsa a przepraszam a teraz co jest, bida aż piszczy ,ceny paliwa drastycznie wzrosły wszystko drogie i mam pytanie gdzie teraz nie zadowolone tłumy na ulicy ? Takie żale bo za komuny takie ceny ,nic nie ma a przepraszam teraz lepiej same zakazy nic nie wolno wszystko na podsłuchu,co drugi w tłumie to agent czemu nie ma  protestów ,nikt nie bije się z policją. Tusk podnosi VAT gdzie protesty ,pensja w dól ,zakłady pracy padają jeden po drugim czy o taką Polskę walczyliście że dzieci nie mają co jeść .Dzięki ci Solidarność za taką ojczyznę wy kasę napychacie do kabzy reszta się nie liczy,o to walczyliście? Samo pytanko się nasuwa czym różni się Tusk od rządów komuny ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2010, 00:00:37 »
Cytat: "gigus 36"
a przepraszam a teraz co jest, bida aż piszczy ,ceny paliwa drastycznie wzrosły wszystko drogie


Nie chcę Cię martwić, ale w przyszłym roku będzie jeszcze "lepiej", coraz częściej słychać, że UE się rozpadnie, tzn. może nie całkiem, ale na pewno podzieli się na części. Dziś w niemieckim radiu słyszałem wypowiedź Angeli, miała rację mówiąc, że każdy powinien odpowiadać za swoje błędy. I tak się stanie, to tylko kwestia czasu.

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2010, 13:38:17 »
Czym się różni ? Moim zdaniem metodami. Za komuny dominowało zniewalanie, dzisiaj - ogłupianie. Jak życie pokazuje, obie metody są dosyć skuteczne w rządzeniu masami.
W historii spotykamy częto stosowanie obydwu praktyk, z tym że w czasach niedemokratycznych dominowała pierwsza z technik. Od momentu pojawienia się demokratycznych systemów na plan pierwszy wysuwają się nieocenione media, które, skutecznie manipulują opinią publiczną i kreują postawy, zachowania, wybory, modę, sympatie i antypatie.
Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.
pzdr sekator

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 17, 2010, 13:59:35 »
Cytat: "sekator"

Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.

Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu?  ;D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 17, 2010, 14:19:09 »
Cytat: "Wykidajło"
Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu



Odnieś się proszę do tematu i nie zaprzątaj sobie głowy noja skromną osobą, tworząc offtopa. Naprawdę każda dyskusja musi się kończyć twoimi przytykami i złośliwościami ?

dnfan1

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 17, 2010, 14:56:07 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "sekator"

Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.

Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu?  ;D



jak widać teza sekatora potwierdza się wpisem Wykidajły, ogłupianie opanowane do perfekcji, i jak tutaj wierzyć w bezstronność mediów?

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 17, 2010, 15:24:40 »
Zaraz zaczniecie jeszcze pisać że " za komuny było lepiej".

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 17, 2010, 16:17:16 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "gigus 36"
a przepraszam a teraz co jest, bida aż piszczy ,ceny paliwa drastycznie wzrosły wszystko drogie


Nie chcę Cię martwić, ale w przyszłym roku będzie jeszcze "lepiej", coraz częściej słychać, że UE się rozpadnie, tzn. może nie całkiem, ale na pewno podzieli się na części.


Heh, przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek zdaje sobie sprawę, że twór jakim jest UE nie przetrwa. Ile związków państw w historii świata przetrwało dłużej niż ~50 lat?

Ja UE daję jeszcze jakieś optymistyczne 10 lat.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 17, 2010, 17:20:17 »
Dzis rano, niesiony emocjami odpowiedziałem na zadanie w temacie wątku pytanie mniej wiecej tak:"rząd w latach 70-tych był nie nasz, nadany z obcego państwa i stanowiący fasade dla faktycznych rządów komunistycznej partii, dzisiejszy rząd wyłoniony jest z demokratycznie wybranej większości parlamentarnej i może byc odwołany przez wyborców"
Póxniej zdecydowałem się wykasowac taką odpowiedź bo widzę, że tu o inne sprawy chodzi.

Gigus nie wiem ile masz lat, ja wspomnianych lat 70-tych nie pamiętam, urodziłem się wtedy dopiero. Pamiętam za to bidę z końca lat 80-tych, ciche wzdychania gdy ktos pokazywał coś z Pewexu, farbowanie dzinsów, żeby były modniejsze(bo na te oryginalnie modne stać nie było), 125 marek dedeerowskich, jakie można było zabrać ze soba legalnie na wycieczkę do Locknitz, że o legendarnych kolejkach po zielone pomarańcze nie wspomnę.
Dzis jednak to wszystko wygląda inaczej. Moge sobie pójśc do sklepu bez grosza i wrócić z telewizorem, Ba! Poszedłem kiedyś do banku bez grosza i wróciłem jako posiadacz mieszkania!
Ale rozumiem tez strach i frustrację przed nagłym, znacznym pogorszeniem się warunków życia. Szczególnie mocno mozna to odczuć w naszych Policach, gdzie widmo biedy wynikającej z możliwego upadku ZCH jest dla wielu przerażające.

Podsumowując. Uważam, że dzisiejsze czasy są o niebo lepsze od czasów komuny. Nie ma we mnie najmniejszego śladu nostalgii za tamtymi czasami. Choc nie ukrywam, że rozczarowują mnie ostatnie rządy w Polsce i irytuje brak rozsądnej alternatywy dla rządów obecnych,

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Solidarność walczyła wtedy o coś lepszego niż tamta rzeczywistość. W różnych wymiarach: ideowym, społecznym, socjalnym. Myślę, że to sie udało. A, że ta nowa rzeczywistość nie jest idealna... cóż... może teraz kolej na nasze pokolenie aby walczyć o zmiany na lepsze? Bo taka chyba jest kolej rzeczy...?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 17, 2010, 18:55:34 »
Cytat: "dnfan1"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "sekator"

Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.

Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu?  ;D

jak widać teza sekatora potwierdza się wpisem Wykidajły, ogłupianie opanowane do perfekcji,

Chcesz powiedzieć, że to ja ogłupiłem sekatora??? Nie przyznaję się. To nie ja go uczyłem polskiego.
Cytuj (zaznaczone)
i jak tutaj wierzyć w bezstronność mediów?

Nie wiem. Ale skoro chcesz w nią wierzyć, możesz poprosić swojego guru, żeby pokazał, które to są te bezstronne. Poczytasz sobie Nasz Dziennik albo inny wzorzec bezstronności i będziesz mógł wierzyć we wszystko.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Podsumowując. Uważam, że dzisiejsze czasy są o niebo lepsze od czasów komuny.

Grzegorz, o to też nie chodzi ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 17, 2010, 19:01:50 »
Wykidajło wiem ;)

Ale nie chce pchac tego tematu w tamtą stronę. Wole porozmawiać o czymś bardziej uniwersalnym i ważnym.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 17, 2010, 19:23:34 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wykidajło wiem ;)

Ale nie chce pchac tego tematu w tamtą stronę. Wole porozmawiać o czymś bardziej uniwersalnym i ważnym.

Nie dasz rady. Najlepsze, co możesz zrobić, zrobiłeś w wątku o liście z Polski.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2010, 19:36:25 »
My mieszkający w okolicach Polic jeszcze biedy nie widzieliśmy, wierzcie zapraszam na ścianę wschodnią

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2010, 19:39:10 »
Cytat: "gigus 36"
i mam pytanie gdzie teraz nie zadowolone tłumy na ulicy ?



No co ty,przy takiej temperaturze siedzą w domu.

A tak poważnie,to scenariusz grecki coraz bardziej realny się staje w naszym kochanym kraju.

A w telewizji : jest dobrze,jesteśmy zielona wyspą,bla bla bla.....
Na razie nie ma podpisu......

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 17, 2010, 20:27:53 »
Cytat: "Wykidajło"
To nie ja go uczyłem polskiego


Całe szczęście. Mieliśmy z Tomkiem K. tę samą nauczycielkę języka polskiego, co mu nie przeszkodziło zostać redaktorem naczelnym Kuriera (innych kolegów i koleżanek redakcyjnych nie wspomnę).Powątpiewasz w ich zdolności ?
PS Uprzedzając twoją kolejną złośliwość, pragnę cię poinformować, że z języka polskiego mieliśmy prawie takie same oceny.

Wracając do tematu, to zgadzam się z moim przedmówcą,że czeka nas coś na wzór scenariusza greckiego i to już w przeciągu dwóch, trzech następnych lat. Moim zdaniem sytuacja finansowo-gospodarcza zmusi w końcu polski rząd do ostrego cięcia wydatków i podnoszenia podatków. To doprowadzi w efekcie do eskalacji konfliktów społecznych. Jest to tylko kwestią czasu.