Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?  (Przeczytany 31753 razy)

TW_BOLEK

  • Gość
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 18, 2010, 21:02:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dzis rano, niesiony emocjami odpowiedziałem na zadanie w temacie wątku pytanie mniej wiecej tak:"rząd w latach 70-tych był nie nasz, nadany z obcego państwa i stanowiący fasade dla faktycznych rządów komunistycznej partii, dzisiejszy rząd wyłoniony jest z demokratycznie wybranej większości parlamentarnej i może byc odwołany przez wyborców"
Póxniej zdecydowałem się wykasowac taką odpowiedź bo widzę, że tu o inne sprawy chodzi.

Gigus nie wiem ile masz lat, ja wspomnianych lat 70-tych nie pamiętam, urodziłem się wtedy dopiero. Pamiętam za to bidę z końca lat 80-tych, ciche wzdychania gdy ktos pokazywał coś z Pewexu, farbowanie dzinsów, żeby były modniejsze(bo na te oryginalnie modne stać nie było), 125 marek dedeerowskich, jakie można było zabrać ze soba legalnie na wycieczkę do Locknitz, że o legendarnych kolejkach po zielone pomarańcze nie wspomnę.
Dzis jednak to wszystko wygląda inaczej. Moge sobie pójśc do sklepu bez grosza i wrócić z telewizorem, Ba! Poszedłem kiedyś do banku bez grosza i wróciłem jako posiadacz mieszkania!
Ale rozumiem tez strach i frustrację przed nagłym, znacznym pogorszeniem się warunków życia. Szczególnie mocno mozna to odczuć w naszych Policach, gdzie widmo biedy wynikającej z możliwego upadku ZCH jest dla wielu przerażające.

Podsumowując. Uważam, że dzisiejsze czasy są o niebo lepsze od czasów komuny. Nie ma we mnie najmniejszego śladu nostalgii za tamtymi czasami. Choc nie ukrywam, że rozczarowują mnie ostatnie rządy w Polsce i irytuje brak rozsądnej alternatywy dla rządów obecnych,

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Solidarność walczyła wtedy o coś lepszego niż tamta rzeczywistość. W różnych wymiarach: ideowym, społecznym, socjalnym. Myślę, że to sie udało. A, że ta nowa rzeczywistość nie jest idealna... cóż... może teraz kolej na nasze pokolenie aby walczyć o zmiany na lepsze? Bo taka chyba jest kolej rzeczy...?



Panie Grzegorzu pragnę zauważyć, że właścicielem to się staje po spłaceniu kredytu, nie po jego wzięciu... Co do rządów to alternatywą jest PiS, kiedy indziej po 89 roku jakikolwiek rząd obniżał podatki? Niech pan spojrzy na swoje odcinki płacowe ile zyskał pan dzięki cięciom profesor Gilowksiej, a potem po 1 stycznia niech pan idzie do sklepu i sprawdzi paragon ile więcej pan zapłaci za koszyk najpotrzebniejszych artykułów niż rok wcześniej . PiS nie jest alternatywą tak na prawdę tylko w kręgu tych złodziei z Agory i ITI. PiS nie ufał ruskim w kwestii śledztwa smoleńskiego, tusk (celowo małą literą)oddał śledztwo bez mrugnięcia okiem i dzisiaj wszyscy widzimy gdzie była racja!

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 18, 2010, 23:06:23 »
Cytat: "TW_BOLEK"
tych złodziei z Agory i ITI

I widzisz Bolku- za ten kawałek wypowiedzi już można Cię ciągać po sądach. Nie jesteś anonimowy...
SPZP "Skarb"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 19, 2010, 00:16:35 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Panie Grzegorzu pragnę zauważyć, że właścicielem to się staje po spłaceniu kredytu, nie po jego wzięciu... Co do rządów to alternatywą jest PiS, kiedy indziej po 89 roku jakikolwiek rząd obniżał podatki? Niech pan spojrzy na swoje odcinki płacowe ile zyskał pan dzięki cięciom profesor Gilowksiej, a potem po 1 stycznia niech pan idzie do sklepu i sprawdzi paragon ile więcej pan zapłaci za koszyk najpotrzebniejszych artykułów niż rok wcześniej . PiS nie jest alternatywą tak na prawdę tylko w kręgu tych złodziei z Agory i ITI. PiS nie ufał ruskim w kwestii śledztwa smoleńskiego, tusk (celowo małą literą)oddał śledztwo bez mrugnięcia okiem i dzisiaj wszyscy widzimy gdzie była racja!


Święta racja, co do mieszkania. Jestem powiedzmy... jego uzytkownikiem, a nie włascicielem. Ale bardziej mi zalezało na pokazaniu mechanizmu.
Co do alternatywy dla obecnego rzadu. Nie podzielam opinii o takiej mocy PiSu. Ale oczywiście kazdy tutaj ma prawo mieć swoje opinie i przekonania. W każdym razie, w obecnym czasie, dostrzegam jako ułomność w polskiej polityce, brak poważnej alternatywy dla złych rządów PO. Dla jasności ani Palikot, ani PJN nie są, w mojej ocenie, niczym alternatywnym i ciekwym.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 19, 2010, 10:47:25 »
Cytat: "TW_BOLEK"
tusk (celowo małą literą)oddał śledztwo bez mrugnięcia okiem i dzisiaj wszyscy widzimy gdzie była racja!


Śwęta prawda. Do naszego ,,genialnego" premiera po ośmiu miesiącach dotarła prawda , którą mądrzy ludzie znali już po katastrofie smoleńskiej, że śledztwo prowadzone przez Rosjan będzie nierzetelne, pełne fałszerstw i przekłamań. Polecam wypowiedzi niektórych forumowiczów z tamtego okresu, kiedy prowadziliśmy dyskusję między innymi o oddaniu śledztwa w ręce Rosjan i o słuszności podjęcia takiego kroku.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 19, 2010, 11:58:28 »
Nie znacie treści raportu , a wymądrzacie się jak byście wszystkie rozumy pozjadali.A pana panie Grzegorzu rozumiem dlaczego nie lubi pan rządów prawicowych,zresztą sam pan się deklarowal iż w wyborach prezydenckich w pierwszej turze popiera pan Napieralskiego z SLD ,poniekąd się nie dziwię ,bo miaszkam już kilkadziesiąt lat w Policach.
Mariusz

jezat

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 19, 2010, 16:37:18 »
Cytat: "sekator"

Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.

Cytat: "wykidajło"
Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu?  ;D


Cytat: "dnfan1"
jak widać teza sekatora potwierdza się wpisem Wykidajły, ogłupianie opanowane do perfekcji, i jak tutaj wierzyć w bezstronność mediów?

Dokładnie dnfan1 wyłozył ideologię PiS, [ciach!].Można do tego dodać jeszcze setki innych okresleń,tylko po co .Wiadomo ,że nikt im nie wmówi ,że białe jest biale.Frustracja z powodu kolejnych przegranych d0prowadza do umysłowej aberacji.Co obserwujemy nie tylko na tym forum.Pozdrowienia dla wwszystkich wielbicieli szarych komórek w życiu politycznym.

dnfan1

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 19, 2010, 17:32:28 »
ciekawe skąd wynika Twoja frustracja i kompleksy na punkcie PiS??

jezat

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 19, 2010, 18:30:29 »
Cytat: "dnfan1"
ciekawe skąd wynika Twoja frustracja i kompleksy na punkcie PiS??

Tak się dziwnie składa ,że to nie ja przegrywam kolejne wyścigi do "koryta"

dnfan1

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 19, 2010, 19:29:34 »
czyli masz kompleksy z powodu ciągłych zwycięstw Twojej formacji??  :rotfl:

jezat

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 19, 2010, 19:54:21 »
Cytat: "dnfan1"
czyli masz kompleksy z powodu ciągłych zwycięstw Twojej formacji??  :rotfl:

Natychmiast zmień zawód.Masz wyjątkowe predyspozycje na jasnowidza.Tylko zapytaj o pozwolenie najbliższego egzorcystę.Oni nie tolerują konkurencji.

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 19, 2010, 21:07:19 »
Grunt to trzymanie się tematu dyskusji. A mialo być tak pięknie...

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 20, 2010, 09:30:57 »
Podobieństwa rządów Tuska i komuny:
1. Obecnie, jak w gabinecie figur woskowych, tylko na żywo możemy oglądać postacie rodem z  PRLu. Nastepny etap - gloryfikacja i budowa pomników.
2. Zaciąganie długów jest sukcesem gospodarczym.
millena

Mamabije

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 20, 2010, 10:56:34 »
Tak podobieństw jak i różnic możnaby doszukiwać się bez końca- tylko po co? Co komu z tego przyjdzie, jeśli będziecie się non stop "żreć" na forum, obrażać, przekonywać adwersarzy, że nie mają oleju w głowie bo głosowali tak a nie inaczej.
Prawda jest taka, że zawsze ktoś będzie niezadowolony, nieważne, jaka partia będzie rządziła. Czy inaczej byście rozmawiali, gdyby to PiS wygrał wybory? Nie. Zmieniły by się tylko strony, nic poza tym. I, jak teraz, zwolennicy przegranych byliby pewni, że ich partia rządziłaby lepiej.
Szczerze? I tak wszyscy żyjemy w jednym kraju i stoimy po tej samej stronie: po stronie Polski.

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 20, 2010, 11:32:14 »
Cytat: "Mamabije"
I tak wszyscy żyjemy w jednym kraju i stoimy po tej samej stronie: po stronie Polski


I tutaj się z Toba zgodzę całkowicie. Naprawdę ładnie napisałaś.
W moim przypadku najśmieszniejsze jest to, że tutaj na forum ,,urywamy sobie czasem głowy" a w realu wielu z nas mogłoby zostać dobrymi znajomymi. Jak się tak zastanowić, to wśród moich znajomych i rodziny jest wielu zwolenników PO,SLD PiSu i moje sympatie, czy atypatie wobec nich nie są kształtowane poprzez pryzmat ich poglądów politycznch, ale przez to  jakimi są ludzmi na codzień.
pozdrawiam sekator

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 20, 2010, 12:57:33 »
quote="Mamabije"]Czy inaczej byście rozmawiali, gdyby to PiS wygrał wybory? Nie. Zmieniły by się tylko strony, nic poza tym. I, jak teraz, zwolennicy przegranych byliby pewni, że ich partia rządziłaby lepiej. [/quote]

Czyli, zgodnie z twoją filozofią wszystko jedno kto rządzi, po co w ogóle wydawać pieniądze na wybory, jak i tak nie ma to przełozenia na życie szarego obywatela. A podatki to krasnoludki podnoszą. Tudzież nowe ustawy uchwalają.
millena