Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.  (Przeczytany 80119 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 29, 2010, 20:23:01 »
sekator powiedz czy Ty osobiście odczuwasz kryzys lub pogorszenie się stopy życiowej?Ja miałem takie pół roku na przełomie starego i obecnego roku.Obecnie jest ok.Oddech i normalne pensje.Sektor prywatny dochodzi do siebie.Moja firma miała mało zleceń,ale teraz nie nadążamy z robotą,ba potrzebujemy fachowców,także ja nie mogę powiedzieć,że mam źle.Dla nieroba każdy pretekst dobry.Pozdrawiam.Pochwal się gdzie się wyurlopowałeś?:)Ja to weselicho mam za pasem,na urlop przyjdzie czas..To tak dla rozładowania i poza tematem.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 29, 2010, 20:41:45 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Nominalnie największe wrażenie robią przekraczające 1,7 biliona euro długi Niemiec, c


Masz rację Trzebież, jednak Niemcy mają potężnie rozbudowany przemysł, który pod względem eksportu jest w ścisłej światowej czołówce. Niemiecki rząd walcząc z kryzysem zrobił wszystko, by ożywić gospodarkę: dopłaty do samochodów, obniżenie podatków i rozpoczęcie nowych inwestycji drogowych. Dziś po niespełna roku już widać tego efekty, duże koncerny drugi kwartał 2010 zamykają na plusie. Dużą rolę odegrały także rynki chiński, indyjski i o dziwo amerykański, który powoli podnosi się z kolan. Rząd Donalda chce zrobić dokładnie na odwrót, gdzie za wszystko zapłacą najbiedniejsi. To, że sklepikarz podniesie ceny nie znaczy, że będzie miał automatycznie większy zarobek. Pomysł z podwyższaniem VAT-u to strzał w kolano polskiego społeczeństwa.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2010, 20:51:28 »
Z podatkiem to wyskoczyli jak Filip z Konopii:/23% na 3 lata,bardzo ciekawe...Ehh złodziejstwo
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 29, 2010, 20:56:16 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Nominalnie największe wrażenie robią przekraczające 1,7 biliona euro długi Niemiec, c


Cytat: "speedbax"
Masz rację Trzebież, jednak Niemcy mają potężnie rozbudowany przemysł, który pod względem eksportu jest w ścisłej światowej czołówce. Niemiecki rząd walcząc z kryzysem zrobił wszystko, by ożywić gospodarkę: dopłaty do samochodów, obniżenie podatków i rozpoczęcie nowych inwestycji drogowych. Dziś po niespełna roku już widać tego efekty, duże koncerny drugi kwartał 2010 zamykają na plusie. Dużą rolę odegrały także rynki chiński, indyjski i o dziwo amerykański, który powoli podnosi się z kolan. Rząd Donalda chce zrobić dokładnie na odwrót, gdzie za wszystko zapłacą najbiedniejsi. To, że sklepikarz podniesie ceny nie znaczy, że będzie miał automatycznie większy zarobek. Pomysł z podwyższaniem VAT-u to strzał w kolano polskiego społeczeństwa.

Niemcy mają dług publiczny w stosunku do PKB w wysokości 73,2% o czym wspomniał TC.Podniesienie VATu nie obciąży polskich przedsiębiorców ,bo zostanie opodatkowana konsumpcja.Współwinnym obecnej sytuacji budżetowej jest PiS,który w czasach dobrej koniunktury gospodarczej zamiast obnizac deficyt budzetowy i dług publiczny obnizył wpływy do budżetu poprzez obniżenie PITu i składki rentowej.Dzisiaj ci uzdrawiacze polskiej gospodarki z PiSu podnoszą wielkie larum,że rośnie dług publiczny w związku z czym nie wolno;podwyższać podatków i obniżać wydatków.Genialne!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 29, 2010, 21:00:29 »
Wzrost podatku VAT o 1% i tak nie rozwiąże problemu.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 29, 2010, 21:15:09 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Ja miałem takie pół roku na przełomie starego i obecnego roku.Obecnie jest ok.Oddech i normalne pensje.Sektor prywatny dochodzi do siebie.Moja firma miała mało zleceń,ale teraz nie nadążamy z robotą,ba potrzebujemy fachowców,także ja nie mogę powiedzieć,że mam źle.Dla nieroba każdy pretekst dobry

Zgadzam się,parę miesięcy było ciężkich,mąż też prywaciarz przynosił połowę pensji a ja jako że na wychowawczym wspomóc nie mogłam
Cytat: "TrzebieżCITY"
Człowieku nie wypowiadaj się w kwestii w której nie masz zielonego pojęcia.Nie życzę Ci bezpłodności lub Twojej żonie...Czy ty słuchasz sam siebie?Czy ty wiesz że w tym kraju ludzi więcej umiera niż się rodzi?Czy wiesz,że in vitro to ostateczność gdy zawiodą inne metody leczenia bezpłodności???

In Vitro popieram i nie rozumiem co posiadanie dzieci ma wspólnego z polityką,nie powinno się w ogóle tych tematów łączyć,ja jako mama 3 dzieci,która 2 lata leczyła się,aby zajść w ciążę i na szczęście leczenie podstawowe się powiodło,wiem co to znaczy dla kobiety,która nie może dziecka mieć,która nie czuje się spełniona w swojej roli,czyli jako matka i żona.Tylko my kobiety powinnyśmy mieć prawo do wypowiadania się w tej kwestii i wtedy sprawa szybko się rozwiązała,a co może powiedzieć na ten temat taki polityk,który ma i którego stać na utrzymanie gromadki dzieciaków-moim zdaniem wielkie g.....Jak się czuje facet niepełnosprawny,który nie może zarobić na utrzymanie swoje i swojej rodziny co w naszym państwie jest uznawane za normę.Czuje,że do niczego się nie nadaje,że życie jego nie ma sensu i tak samo czuje się kobieta,która nie może mieć dzieci,więc jeżeli ktoś nie zna problemu z autopsji to dobrze by było by zamknął mor.. ik się w ogóle nie wypowiadał na ten temat,szczególnie w dziale o polityce.Pozdrawiam wszystkich.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 29, 2010, 22:02:07 »
Cytat: "Marcin069"
Temat in vitro powraca ciągla jak bumerang, więc i ja raz jeszcze zapytam:

Dlaczego in vitro ma być refundowane? Jest więcej Czy posiadania dziecka to obowiazek? Jeżeli  ktoś bardzo pragnie mieć dziecko, to zorganizuje sobie 10 tys zł. A jak mają się słowa Ewy Kopacz, która mówi, że całość pochłonie tylko 10 mln?


Jak tak 3/4 tych ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci nie znajdą tych 10 tys. zł, a pech będzie chciał, że Ci co mogą mieć dzieci wybiorą karierę i pracę a nie macierzyństwo, to ciekawe kto będzie zarabiał na nasz kraj... Jak potomstwa będzie coraz mniej. Państwo wyda 10 tys. zł a obywatel zwróci w podatkach sumę o niebo wyższą.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 29, 2010, 22:43:04 »
Cytat: "Mariusz1989"
Państwo wyda 10 tys. zł a obywatel zwróci w podatkach sumę o niebo wyższą.


1,5 mln bezpłodnych par, czy ewentualnie 750 tys zapłodnień in vitro, nie wiem ile z tych osób jest gotowa na in vitro, ale  jak szacuje nasza pani minister, koszty in vitro nie przekroczą 10 mln rocznie.

kinia

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 30, 2010, 07:01:06 »
Tak czytam i czyta i wiecie co nie życzę nikomu z was oby znalazł się w takiej sytuacji,że będzie bardzo pragnął dziecka a jedyną drogą ku szczęściu będzie in vitro i nie będzie posiadał tych 10 tyś.Zresztą co wy panowie możecie powiedzieć w tym temacie jak to nie u was budzi się silny instynkt macierzyński,jak to nie u was przejście koło cudzego wózka wzbudza w Was zazdrość i powoduje łzy.Zaczyna się dyskusja w Polsce ,że co druga młoda kobieta/mężczyzna ma problemy z płodnością i zajściem w ciążę.I są to młode osoby sama mam wiele koleżanek młodszych od siebie które chcą a nie mogą,leczą się i nie rzadko leczą też depresję.Smutne to ale prawdziwe :<

b.b.

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 30, 2010, 08:50:47 »
Wyszedł niezły off top, no ale skoro tak można to i ja wtrącę swoje spostrzeżenie. Dostrzegam pewną niekonsekwencję wśród "postępowców"

1. Chcą aby in vitro było dotowane przez państwo - uzasadniają to niskim przyrostem naturalnym i pomocą w spełnieniu marzeń par o własnym dziecku; powodem są też utrudnione procedury przy adopcji dziecka - które niejednokrotnie trwają po kilkadziesiąt miesięcy
2. Chcą aby aborcja była całkowicie legalna, niektórzy nawet aby państwo ją dotowało - no bo przecież płód to nie dziecko;
3. Chcą pozwolić na związki partnerskie i inne przywileje dla homoseksualistów - co jak uczy nas historia - w konsekwencji prowadzić ma do możliwości adopcji dzieci przez te pary; zwolennicy adopcji przez homoseksualne pary jako argument podają: czy lepiej, żeby dziecko żyło w sierocińcu czy w kochającej homoseksulanej "rodzinie" (jakby tylko taka alternatywa była...)

Czy mi się wydaje, czy wybiórczo stosują przeciwstawne argumenty?
B.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 30, 2010, 10:19:34 »
Cytat: "speedbax"
Wzrost podatku VAT o 1% i tak nie rozwiąże problemu.

To prawda, ale w rękach rządu jest jeszcze wiele instrumentów zwiększających dochody jak np akcyza,likwidacja ulg dla wszystkich np.ulga na dzieci czy becikowe.

kieliszek

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 30, 2010, 10:55:03 »
Cytat: "jezat"
Cytat: "speedbax"
Wzrost podatku VAT o 1% i tak nie rozwiąże problemu.

To prawda, ale w rękach rządu jest jeszcze wiele instrumentów zwiększających dochody...


ad. wszyscy dyskutujący:

1)wyższe dochody budżetu = niższe dochody Kowalskiego,
polecam szczególnie to:
http://www.reagan.org.pl/artykul/milton-friedman-a-zamowienia-publiczne

ponadto:
2) http://forsal.pl/grafika/349928,26603,jak_bardzo_rekordowy_jest_rekordo

3) http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=805

4) http://monitorekonomiczny.pl/s17/Artykuły/a119/WAŻNE_Bankructwo_Polski.html

i jeszcze jeden link dla chcących (o tym, że problem dotyczy całej Europy), osobiście zgadzam się z przedstawionymi tu tezami:
5) http://www.prawica.net/opinie/22794

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 30, 2010, 11:30:55 »
Cytat: "jezat"
Podniesienie VATu nie obciąży polskich przedsiębiorców ,bo zostanie opodatkowana konsumpcja.

Obciąży. Z każdych wydanych na konsumpcję 100 zł państwo zabierze 18,7 proc. zamiast 18,03 proc. Jeżeli nie będzie podwyżek cen, cały skutek zmiany stawki wezmą na siebie przedsiębiorcy. A podwyżki zmienią tylko tyle, że stracą również konsumenci, zaś przedsiębiorcy nie zyskają. Paradoks? Nie. Konsument nadal będzie miał do wydania tylko te 100 zł - co oznacza, że kupi mniej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 30, 2010, 11:48:33 »
Cytat: "jezat"
Podniesienie VATu nie obciąży polskich przedsiębiorców ,bo zostanie opodatkowana konsumpcja.

Cytat: "Wykidajło"
Obciąży. Z każdych wydanych na konsumpcję 100 zł państwo zabierze 18,7 proc. zamiast 18,03 proc. Jeżeli nie będzie podwyżek cen, cały skutek zmiany stawki wezmą na siebie przedsiębiorcy. A podwyżki zmienią tylko tyle, że stracą również konsumenci, zaś przedsiębiorcy nie zyskają. Paradoks? Nie. Konsument nadal będzie miał do wydania tylko te 100 zł - co oznacza, że kupi mniej.

Przecież o tym napisałem-opodatkowana zostanie konsumpcja a nie przedsiębiorcy.Oni tylko podniosą cenę o wyższy VAT.VAT nie jest dochodem przedsiębiorcy.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil