Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu  (Przeczytany 38257 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 17, 2010, 21:08:12 »
Cytat: "bob"
Na całe szczęście żyjemy w cywilizowanym świecie, i na wszystko jest paragraf


Niestety jesteś w dużym błędzie, przedstaw paragraf, który jednoznacznie i bezapelacyjnie wyjaśni spór w tej kwestii.

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 17, 2010, 21:20:27 »
Cytat: "speedbax"
paragraf, który jednoznacznie i bezapelacyjnie wyjaśni spór w tej kwestii

Oto § 8 "Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 marca 2002 r. w sprawie warunków i trybu obejmowania oraz zwalniania lokali przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe", w całości:
Cytuj (zaznaczone)
"W przypadku śmierci osoby uprawnionej w czasie zajmowania przez nią kierowniczego stanowiska państwowego, dysponent lokalu może, po uzyskaniu zgody Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych sytuacją mieszkaniową małżonka zmarłej osoby uprawnionej, wyrazić zgodę na zawarcie z tym małżonkiem umowy najmu na czas oznaczony."

(Pogrubienia moje - bob). Nie ma mowy o "członkach rodziny", "kumplu z wojska" lub "sąsiadce", a konkretnie o "małżonku". Marta Kaczyńska ponad wszelką wątpliwość nie była małżonkiem żadnego z świętej pamięci Państwa Kaczyńskich, ergo nie miała żadnych praw do lokalu służącego jako rezydencja Prezydenta RP i pozostającego w gestii Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z treścią odpowiedniej Ustawy i całego Rozporządzenia.

Pozdrawiam!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 17, 2010, 21:59:40 »
Cytat: "bob"
kierownicze stanowiska państwowe


Kierownik, czy prezydent, to mała różnica, ten zapis nie mówi nic o prezydencie RP.

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 17, 2010, 22:28:20 »
speedbax, błagam Cię! Jeśli dla Ciebie sformułowanie "osoba zajmująca kierownicze stanowisko państwowe" to po prostu "kierownik", to nie mam więcej pytań... A akurat hasło "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej" stoi jak byk zarówno w ustawie, jak i w rozporządzeniu, które tu przytoczyłem (Jak nie wierzysz, to wciśnij sobie w każdym dokumencie Ctrl+F i wpisz hasło "Prezydent") Mało tego: ustawa wyraźnie powołuje się na to właśnie rozporządzenie (w art.5b, ust. 4) a z pierwszego zdania rozporządzenia jasno wynika, że jest ono konsekwencją właśnie tej ustawy...

Ja rozumiem, że czytanie ze skupieniem potrzebnym do zrozumienia czytanego tekstu może być bolesne, ale to tylko dwie strony maszynopisu!  :study:

Pozdrawiam i kończę temat, bo mi powoli ręce opadają...  :<

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 17, 2010, 22:53:17 »
Ok. pozwolisz, że jeszcze poczytam te zapisy, bo mam pewne wątpliwości co do ich interpretacji.

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 17, 2010, 23:08:07 »
Cytat: "speedbax"
sprawa reguł prawnych, które przetaczasz dotyczy wynagradzania/przywieli za piastowane funkcje państwowe

Cytat: "Ustawa o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, art. 5b ust. 1 "
Osobie zajmującej kierownicze stanowisko państwowe przysługuje lokal służący do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych (...) na czas zajmowania stanowiska

Cytat: "speedbax"
nie ma jednak nigdzie mowy o nagłej śmierci i procedurach, które będą regulowały tryb postępowania w takich okolicznościach

Cytat: "Ustawa o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, art. 5b ust. 4 "
Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, warunki i tryb obejmowania i zwalniania lokali przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe.

Cytat: "Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie warunków i trybu obejmowania oraz zwalniania lokali przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe, § 8"
W przypadku śmierci osoby uprawnionej w czasie zajmowania przez nią kierowniczego stanowiska państwowego, dysponent lokalu może, po uzyskaniu zgody Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych sytuacją mieszkaniową małżonka zmarłej osoby uprawnionej, wyrazić zgodę na zawarcie z tym małżonkiem umowy najmu na czas oznaczony


Dobranoc!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 17, 2010, 23:09:29 »
Cytat: "bob"
Cytat: "speedbax"
paragraf, który jednoznacznie i bezapelacyjnie wyjaśni spór w tej kwestii

Oto § 8 "Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 marca 2002 r. w sprawie warunków i trybu obejmowania oraz zwalniania lokali przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe", w całości:
Cytuj (zaznaczone)
"W przypadku śmierci osoby uprawnionej w czasie zajmowania przez nią kierowniczego stanowiska państwowego, dysponent lokalu może, po uzyskaniu zgody Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych sytuacją mieszkaniową małżonka zmarłej osoby uprawnionej, wyrazić zgodę na zawarcie z tym małżonkiem umowy najmu na czas oznaczony."

(Pogrubienia moje - bob). Nie ma mowy o "członkach rodziny", "kumplu z wojska" lub "sąsiadce", a konkretnie o "małżonku". Marta Kaczyńska ponad wszelką wątpliwość nie była małżonkiem żadnego z świętej pamięci Państwa Kaczyńskich, ergo nie miała żadnych praw do lokalu służącego jako rezydencja Prezydenta RP i pozostającego w gestii Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z treścią odpowiedniej Ustawy i całego Rozporządzenia.

Pozdrawiam!


Moze z malzonkiem zawrzec umowe najmu, nigdzie nie jest napisane, ze nikt inny procz malzonka mieszkac tam nie moze.

No i co w sytuacji gdy oboje malzonkowie zmarli, a dzieci (niekoniecznie pelnoletnie) mieszkaly z nimi w palacu.

Prawo naprawde wszystkich sytuacji nigdy nie przewidzi, kto twierdzi inaczej jest po prostu ignorantem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 17, 2010, 23:15:52 »
Cytat: "bob"
Dobranoc!


Słoma z butów. Szkoda gadać...

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 17, 2010, 23:21:37 »
Cytat: "KrP"
nigdzie nie jest napisane, ze nikt inny procz malzonka mieszkac tam nie moze

No jest napisane, bo rezydencja Prezydenta RP jest w zasadzie jego "mieszkaniem służbowym", które może dzielić jedynie z małżonkiem, bo to nie prezydent dysponuje tym lokalem, a "dysponent" w osobie Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (§ 2.2 Rozporządzenia) Wiem, że nie ma w rozporządzeniu hasła "jedynie", ale przy elementarnej znajomości prawodastwa doskonale wiadomo, o co chodziło ustawodawcy. Pójdź dalej tym tropem, a stwierdzisz że samemu pewnie też miałbyś prawo tam mieszkać, wszak rozporządzenie nie wspomina o Tobie ani słowem...

Cytat: "KrP"
No i co w sytuacji gdy oboje malzonkowie zmarli, a dzieci (niekoniecznie pelnoletnie) mieszkaly z nimi w palacu.

Przypominam, że wątek dotyczy pani Marty Kaczyńskiej - osoby bezsprzecznie pełnoletniej...

Dobranoc!

PS: speedbax, co się pieklisz? Napisałem Ci wszystko w taki sposób, żeby było jak najjaśniej: bez żadnych didaskaliów, tylko Twoje pytania i odpowiednie fragmenty ustaw. Nie moja wina, że w międzyczasie edytowałeś swojego posta i wyciąłeś fragmenty, do których się odwołałem...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 17, 2010, 23:44:36 »
Bob:

Ad.1 Nie jest napisane. Artykul wyraznie mowi z kim moze zostac zawarta umowa, nie okresla, ze w jej tresci musi byc zawarta klauzula o zakazie mieszkania innych osob.

Argument typu "wiadomo o co chodzilo ustawodawby" jest kiepski. Ostatnio jakas sedzina stwierdzila, ze ustawodawcy, ktory zapisal w ustawie, ze "zabrania sie pic alkoholu na ulicach, w parkach i placach" chodzilo o cala przestrzen publiczna. Coz, nie chodzilo, wiec pisanie "ustawodawca mial na mysli" jest niezbyt dobre.

Ad.2 Watek tak, ale zycie rozne sytuacje pisze, a prawo ich wszystkich nigdy nie przewidzi.

A osoba pelnoletnia tez ma prawo mieszkac z rodzicami.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 18, 2010, 07:34:21 »
Cytat: "bob"
speedbax, co się pieklisz? Napisałem Ci wszystko w taki sposób, żeby było jak najjaśniej: bez żadnych didaskaliów,


Ok. Już się nie pieklę. :wink:. Jak pisze KrP trudno jednoznacznie określić, czy te zapisy można odnieść do tej sytuacji. Ja prawnikiem nie jestem, widzę, że Wy lepiej się znacie na paragrafach. Pewnie wyjaśnicie sobie te kwestie. Pozdrawiam.

Offline bustafan

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 18, 2010, 20:31:34 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
No to niech 'Kaczyński wytłumaczy się z afery z FOZZ za czasów porozumienia centrum.Krótka pamięc PISmaki?Jakoś potrafili idealnie wrzucić tą sprawę pod dywan.Jedyni nieomylni i wspaniali tylko ciemny lud na nich cię nie poznał cytując Kurskiego.



hehe   piwko chłodne masz u mnie jak wrócę człowieku men  :jupi:
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 19, 2010, 12:51:50 »
KrP, nie wiem czy nie mozesz, czy tylko nie chcesz zrozumiec; a moze po prostu lubisz sie droczyc?

Posesja przy Krakowskim Przedmiesciu jest rezydencja Prezydenta RP. Naturalna koleja rzeczy jest, ze umowe najmu moze podpisac w normalnych okolicznosciach wylacznie on - bo to on jest ta "osoba pelniaca kierownicze stanowisko w panstwie". W przypadku jego smierci podczas sprawowania mandatu, prawo do podpisana takiej umowy na czas okreslony od 2 do 6 miesiecy ma wylacznie jego malzonek/malzonka - jako malzonek zmarlego Prezydenta RP. Fakt, ze w Rozporzadzeniu napisano wylacznie o "malzonku" oznacza, ze Rozporzadzenie nie daje takiego prawa nikomu wiecej. Najlepszy przyklad, ze tak jest znajdziesz w pierwszej ustawie, ktora Ci podalem: TAM jest mowa o wstepnych, zstepnych itp.; TUTAJ nie!

Sorry panowie, ale nie mam specjlanie duzo czasu, wiec koncze; mam nadzieje ze nie bedziecie miec pretensji.

Pozdrawiam!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 19, 2010, 14:19:30 »
Cytat: "bob"
KrP, nie wiem czy nie mozesz, czy tylko nie chcesz zrozumiec; a moze po prostu lubisz sie droczyc?

Posesja przy Krakowskim Przedmiesciu jest rezydencja Prezydenta RP. Naturalna koleja rzeczy jest, ze umowe najmu moze podpisac w normalnych okolicznosciach wylacznie on - bo to on jest ta "osoba pelniaca kierownicze stanowisko w panstwie". W przypadku jego smierci podczas sprawowania mandatu, prawo do podpisana takiej umowy na czas okreslony od 2 do 6 miesiecy ma wylacznie jego malzonek/malzonka - jako malzonek zmarlego Prezydenta RP. Fakt, ze w Rozporzadzeniu napisano wylacznie o "malzonku" oznacza, ze Rozporzadzenie nie daje takiego prawa nikomu wiecej. Najlepszy przyklad, ze tak jest znajdziesz w pierwszej ustawie, ktora Ci podalem: TAM jest mowa o wstepnych, zstepnych itp.; TUTAJ nie!

Sorry panowie, ale nie mam specjlanie duzo czasu, wiec koncze; mam nadzieje ze nie bedziecie miec pretensji.

Pozdrawiam!


Kończ, ale widzę, że dalej nie rozumiesz.

Nikt nie przeczy temu, że podpisać umowę ma prawo małżonek zmarłego. Ale cały czas Ci tłumaczę - nigdzie nie jest napisane, że umowa ta zabrania mieszkania w Pałacu rodziny pary prezydenckiej. A Ty w kółko tylko powtarzasz, że jedynie z małżonkiem można podpisać umowę. Ok, temu nikt przecież nie przeczy, ale zrozum to co już pisałem - w umowie nie musi być klauzuli zakazującej mieszkania w Pałacu innym.

W pierwszej ustawie, którą przytoczyłeś jest wyraźnie napisane:

"Art. 2. 1. Przepisów ustawy nie stosuje się do najmu okazjonalnego.
2. Do lokali mieszkalnych będących w dyspozycji jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji(...)".

Podejrzewam, że Pałac Prezydencki podlega pod MSWiA, a jak nie tam to pod inne ministerstwo. Na pewno nie należy do spółdzielni "Wspólny Dom" or sth. Dlatego ta ustawa go nie dotyczy.

Pozdrawiam również.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 19, 2010, 14:31:58 »
Cytat: "bob"
KrP, nie wiem czy nie mozesz, czy tylko nie chcesz zrozumiec; a moze po prostu lubisz sie droczyc?

Posesja przy Krakowskim Przedmiesciu jest rezydencja Prezydenta RP. Naturalna koleja rzeczy jest, ze umowe najmu moze podpisac w normalnych okolicznosciach wylacznie on - bo to on jest ta "osoba pelniaca kierownicze stanowisko w panstwie". W przypadku jego smierci podczas sprawowania mandatu, prawo do podpisana takiej umowy na czas okreslony od 2 do 6 miesiecy ma wylacznie jego malzonek/malzonka - jako malzonek zmarlego Prezydenta RP. Fakt, ze w Rozporzadzeniu napisano wylacznie o "malzonku" oznacza, ze Rozporzadzenie nie daje takiego prawa nikomu wiecej. Najlepszy przyklad, ze tak jest znajdziesz w pierwszej ustawie, ktora Ci podalem: TAM jest mowa o wstepnych, zstepnych itp.; TUTAJ nie!

Daj spokój. Gość nie rozumie lub nie zna podstaw systemu prawnego obowiązującego w Polsce, a te braki nadrabia uporem. Nie przekonasz go. Jak wyciągniesz konstytucję i wytłumaczysz, co znaczy działanie "na podstawie i w granicach prawa", to zacznie dowodzić, że pałac prezydencki pod siły zbrojne podlega, bo prezydent jest ich zwierzchnikiem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.