Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu  (Przeczytany 38094 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 19, 2010, 14:36:17 »
Tylko z drugiej strony - czy jeśli faktycznie miałoby dojść do złamania prawa, to czy PO zrezygnowałoby ze złożenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa? Nie sądzę, a jakoś na razie cisza...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 19, 2010, 14:42:29 »
Cytat: "Kuba"
Tylko z drugiej strony - czy jeśli faktycznie miałoby dojść do złamania prawa, to czy PO zrezygnowałoby ze złożenia do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa? Nie sądzę, a jakoś na razie cisza...

Eee, Kuba, jak sobie rozbiję namiot na Twoim podwórku, te jeszcze żadnego przestępstwa nie popełniam :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 19, 2010, 14:44:30 »
No właśnie - czyli cała ta dyskusja jest o przysłowiową pietruszkę  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 19, 2010, 14:51:28 »
Cytat: "Kuba"
No właśnie - czyli cała ta dyskusja jest o przysłowiową pietruszkę  :devil:

Otóż to. Ale o ile rozumiem jeszcze nabijanie się (bez przywoływania przepisów) z p. Marty, że jej dużo czasu zajęła przeprowadzka, to czepiania się tego, że jej mąż nocował u teściów, gdy do Warszawy przyjeżdżał, już nie. Bo niby dlaczego nie mieli go gościć?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 19, 2010, 15:40:16 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "bob"
KrP, nie wiem czy nie mozesz, czy tylko nie chcesz zrozumiec; a moze po prostu lubisz sie droczyc?

Posesja przy Krakowskim Przedmiesciu jest rezydencja Prezydenta RP. Naturalna koleja rzeczy jest, ze umowe najmu moze podpisac w normalnych okolicznosciach wylacznie on - bo to on jest ta "osoba pelniaca kierownicze stanowisko w panstwie". W przypadku jego smierci podczas sprawowania mandatu, prawo do podpisana takiej umowy na czas okreslony od 2 do 6 miesiecy ma wylacznie jego malzonek/malzonka - jako malzonek zmarlego Prezydenta RP. Fakt, ze w Rozporzadzeniu napisano wylacznie o "malzonku" oznacza, ze Rozporzadzenie nie daje takiego prawa nikomu wiecej. Najlepszy przyklad, ze tak jest znajdziesz w pierwszej ustawie, ktora Ci podalem: TAM jest mowa o wstepnych, zstepnych itp.; TUTAJ nie!

Daj spokój. Gość nie rozumie lub nie zna podstaw systemu prawnego obowiązującego w Polsce, a te braki nadrabia uporem. Nie przekonasz go. Jak wyciągniesz konstytucję i wytłumaczysz, co znaczy działanie "na podstawie i w granicach prawa", to zacznie dowodzić, że pałac prezydencki pod siły zbrojne podlega, bo prezydent jest ich zwierzchnikiem.


Ty specjalisto od jeżdżenia po rondzie może też lepiej zamilcz. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 20, 2010, 09:18:53 »
Cytat: "KrP"
Ty specjalisto od jeżdżenia po rondzie może też lepiej zamilcz. :)

A znalazłeś już to rondo (lub "skrzyżowanie o ruchu okrężnym") w kodeksie drogowym czy nadal szukasz, panie Zakaz Cofania Na Jednokierunkowej? :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #96 dnia: Lipca 20, 2010, 09:45:48 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "KrP"
Ty specjalisto od jeżdżenia po rondzie może też lepiej zamilcz. :)

A znalazłeś już to rondo (lub "skrzyżowanie o ruchu okrężnym") w kodeksie drogowym czy nadal szukasz, panie Zakaz Cofania Na Jednokierunkowej? :)


Ja się chociaż już dawno przyznałem do błędu panie Skręcam w Lewo z Prawego Pasa. ^^"
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #97 dnia: Lipca 20, 2010, 09:50:57 »
Kończymy wątek ronda  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #98 dnia: Lipca 20, 2010, 10:52:47 »
Cytat: "Kuba"
Kończymy wątek ronda  :devil:

Słusznie, zwłaszcza że KrP zaczął gadać do siebie  :devil:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #99 dnia: Lipca 20, 2010, 11:14:01 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Kuba"
Kończymy wątek ronda  :devil:

Słusznie, zwłaszcza że KrP zaczął gadać do siebie  :devil:


Nope, do Ciebie waść.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

bob

  • Gość
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 20, 2010, 16:06:57 »
Cytat: "KrP"
nigdzie nie jest napisane, że umowa ta zabrania mieszkania w Pałacu rodziny pary prezydenckiej

Zgoda: nigdzie nie jest napisane, że taka umowa zabrania mieszkania w Pałacu rodzinie prezydenta; najprawdopodobniej po prostu nie zabrania, masz rację. Ale zwróć uwagę, że 10 kwietnia taka umowa z podpisem "Kaczyński" i odnosząca się do jego gości wygasła - bo prezydent zmarł... Nie podpisano później umowy z wdową po prezydencie, bo ta zmarła jak wiadomo razem z nim... Tym samym jedyne dwie osoby w całym panstwie upoważnione do podpisania umowy najmu i rozporządzania Pałacem Prezydenckim (podczas kadencji danego prezydenta!) wedle woli (w tym do zapraszania tam kogo im sie podoba) - nieodwracalnie zeszły z tego swiata, a Pałac powrócił w ręce dysponenta; jak dla mnie MSWiA czy kogo chcesz. Koniec pieśni! Za rządów taty mogła pani Marta Kaczyńska robić w Pałacu cokolwiek jej się podobało (i czego nie zabraniała jej umowa najmu); po jego śmierci może się tam dostać ponownie ALBO jako turystka, ALBO wybrany prezydent lub członek jego rodziny, ALBO gość urzędującego prezydenta - nowego!.

Dziś nie ma do tego praw większych ode mnie czy od Ciebie - czyli żadnych - bo w świetle prawa jesteśmy identyczni, jako że ani ustawa, ani rozporządzenie nie wspominają o nas ani słowem! O kim "Rozporządzenie w sprawie warunków i trybu obejmowania oraz zwalniania lokali przez osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe" w ogóle nie wspomina - ten najwyraźniej nie tylko nie zajmuje "kierowniczego stanowiska", ale i w ogóle nie ma praw do takich lokali specjalngo przeznaczenia, jakim jest m.in. Pałac Prezydencki w Warszawie. Koniec!

Ponieważ się jednak powoli przekonuję, że i ten argument Cię nie przekona :-) to mam pytanie: jaki zapis musiałbym znaleźć w ustawie, żebyś zgodził się ze mną co do tego, że po 10 kwietnia 2010 roku nie mogła w rezydencji Prezydenta RP mieszkać pani Marta Kaczyńska? Jakie sformułowanie nie budziłoby w Tobie wątpliwości takich, jakie najwyraźniej rodzi przytoczona tu ustawa?

Pozdrawiam!

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #101 dnia: Lipca 20, 2010, 17:50:08 »
Boże jedyny,nie jestem fanem Kaczyńskich,ale dalibyście już spokój tej dziewczynie...Rzeczy po rodzicach było multum na bank,zdecydowanie więcej,niż po zwykłym człowieku,a poza tym załatwienie innych spraw po zmarłych rodzicach.Może nie jest idealna,ale nie wydaje mi się,żeby zamieszkiwała tam samowolnie,bez wiedzy rządzących...Akurat wiem,co to stracić tragicznie rodzica...Ból nie do opisania...iu miejsce,w którym mieszkał,ciężko rozstać się...Ehhh niedługo rok,a człowieka boli żywym ogniem,jakby to dzisiaj było...Więcej życiowego zrozumienia,bo nie znacie kochani dnia ani godziny...

[ Dodano: 2010-07-20, 17:51 ]
Tak jak prrzerzucanie się paragrafami ,ustawami itp.Dajcie już święty spokój...W sierpniu będzie już nowy mieszkaniec pałacu i będzie święty spokój...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #102 dnia: Lipca 20, 2010, 18:27:35 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
W sierpniu będzie już nowy mieszkaniec pałacu i będzie święty spokój...


No..., to się dopiero okaże jaki "święty" będzie ten spokój.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #103 dnia: Lipca 20, 2010, 18:47:10 »
spedd popatrz co się teraz wyrabia...Bicie krzyżem i dzielenie ludzi przez PIS..Gorzej już nie może być...

[ Dodano: 2010-07-20, 18:48 ]
Jeżeli to są wielkie standardy to ja dziękuję za takich przyszłych rządzących..PIS powołał komisję..Będą telepać kasę za pierdzenie w stołek i wielkie g... zrobią...Polityczna komedia...Jak Palikot mówił o odpowiedzialności prezydenta za katastrofę to larum,ale jak PIS obarcza premiera zto cacy...DO WIDZENIA!!!Macierewiczowi Kempie i podobnym oszołomom mówię NIE!!!!!!!
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Marta Kaczyńska w Pałacu Prezydenckim do końca 2 tu
« Odpowiedź #104 dnia: Lipca 20, 2010, 19:02:34 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
.Bicie krzyżem i dzielenie ludzi przez PIS..Gorzej już nie może być...


Oczywiście masz rację, mi się to również nie podoba, ale o tym pisałem już wcześniej.