Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 105437 razy)

Offline karolak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #195 dnia: Maja 16, 2014, 21:46:02 »
Oj! zabolało. Ale spokojnie, nie denerwuj się Ronin. I nie licz, że zniżę się do twojego poziomu obrażania. A jak szukasz kumpla, to szukaj dalej.
A tak nawiasem mówiąc to twoja Ronin i KOOWALSKIEGO wiedza o Sp-ni ODRA jest imponująca . Takie szczegóły jakimi operujecie nie są podawane na stronie internetowej ODRY.
Czyżby wtyczka w Odrze, a może któryś z was pracuje w odrze lub jest w radzie nadzorczej i robi „krecią” robotę, bo w zarządzie raczej was nie widzę.
Sorry Ronin, nie mogę więcej poświęcić  ci swojego cennego czasu, pomimo że tak bardzo się starałeś. Śpij Ronin spokojnie.


Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #196 dnia: Maja 17, 2014, 19:51:19 »
Zamiast przepychać się personalnie napiszcie dlaczego blok 5-6 jest tak ,,pieszczony"? No bo; ocieplany kilka razy, wymienione wycieraczki, balustrada za 5 tys.(?!), a teraz coś a'la hydranty na chodniku ( tym za 75 tys.(?!). Ten ostatni pomysł to dodane zadanie za dodatkowe pieniądze? Komu to potrzebne? Ktoś zasłużony mieszka w tym bloku? Co z pomysłem placu zabaw za ok. 350 tysięcy?


W tym bloku mieszka m.in. członek zarządu odpowiedzialny za sprawy finansowe w sm "odra (słynny Staś ;) )[size=78%], [/size]ale nie tylko, bo także obecni i byli pracowni tej s-ni.
Pan Staś już w tym bloku nie mieszka.Wybudował sobie niezłe gniazdko w Szczecinie - w końcu to budowlaniec z wykształcenia,dlatego w S - ni odpowiada za finanse.  W polickim mieszkaniu bywa od czasu do czasu aby otworzyć okna i pokazać się sąsiadkom.Poza tym w bloku mieszka również były członek Rady Nadzorczej poprzedniej kadencji,jednym słowem ELYTA.  Elicie w Policach się należy, dlatego z okazji korzysta podobnie jak pani przedsiębiorcza.Wczoraj dokładnie przyjrzałam się słynnemu placowi zabaw,którym aktualnie rządzi synowa przedsiębiorczej.Zastanawiam się za co właściwie "Odra"płaci?Z tego placu nie ma co ukraść ani zniszczyć.Wszystko solidnie wykonane i jeszcze mocniej przymocowane do gleby.Chyba najwyższy czas aby S - nia przestała trwonić kasę na czyjeś fanaberie.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #197 dnia: Maja 18, 2014, 21:47:43 »
właściwie te wasze przepychanki, to koło pędzla mi latają. chcę się tylko z wami podzielić jednym swoim przemyśleniem - moim zdaniem koowalski i ronin to jedna osoba. a teraz możecie dołożyć do pieca - jazda POLSKA!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #198 dnia: Maja 20, 2014, 13:04:45 »
A tak przy okazji dyskusji. Rozumiem, że podniesiona stawka funduszu remontowego, jaką płacą razem z czynszem mieszkańców bloków przy ul. PCK, to "spłata" kosztów docieplenia budynku.  Jak długo będzie trwała ta spłata - czyli jak długo będzie obwiązywał "większy czynsz?"

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #199 dnia: Maja 20, 2014, 18:33:47 »
A tak przy okazji dyskusji. Rozumiem, że podniesiona stawka funduszu remontowego, jaką płacą razem z czynszem mieszkańców bloków przy ul. PCK, to "spłata" kosztów docieplenia budynku.  Jak długo będzie trwała ta spłata - czyli jak długo będzie obwiązywał "większy czynsz?"
Może tak długo jak w temacie wodomierzy. Czas zakończenia pobierania dodatkowej opłaty miał zależeć od ustalenia rzeczywistych kosztów. A więc nie podano konkretnej daty. W uchwale RN podano tylko datę rozpoczęcia pobierania opłaty.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #200 dnia: Maja 20, 2014, 20:25:10 »
Oj! zabolało. Ale spokojnie, nie denerwuj się Ronin. I nie licz, że zniżę się do twojego poziomu obrażania. A jak szukasz kumpla, to szukaj dalej.
A tak nawiasem mówiąc to twoja Ronin i KOOWALSKIEGO wiedza o Sp-ni ODRA jest imponująca . Takie szczegóły jakimi operujecie nie są podawane na stronie internetowej ODRY.
Czyżby wtyczka w Odrze, a może któryś z was pracuje w odrze lub jest w radzie nadzorczej i robi „krecią” robotę, bo w zarządzie raczej was nie widzę.
Zgadza się mamy wtyczki w Odrze,nazywają się Zarząd SM"Odra".Pan/Pani karola k też może z nich korzystać  posiłkując się zapisami statutu i ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.Nawet jak władcy nie chcą udostępnić np kopii faktur to nakaże im Sąd Rejestrowy.To akurat nie wymaga kasy i wysiłku intelektualnego.Po prostu, w ciągu siedmiu dni od udzielonej odmowy na dostęp do zagwarantowanej ustawowo informacji kieruje się wniosek do Sądu Rejestrowego i w zdecydowanej większości przypadków Sądy sprowadzają władców na ziemię.Szkoda tylko,że ustawodawcy nie wprowadzili wysokich kar dla władców wszelkiej maści S - ni mieszkaniowych za utrudnianie dostępu do informacji.Pan/Pani karol k oczywiście myśli ,że wynajęci do zarządzania S - nią ludzie są bezkarni.Nie są ,czego przykładem jest prowadzone przeciwko Pani L. Walczak i  G.Hinnelowi postępowanie prokuratorskie w związku z przekroczeniem uprawnień.Pamiętać należy ,że w tym procederze udział brała Rada Nadzorcza.
jestem gorszego sortu

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #201 dnia: Maja 21, 2014, 18:46:02 »
A tak przy okazji dyskusji. Rozumiem, że podniesiona stawka funduszu remontowego, jaką płacą razem z czynszem mieszkańców bloków przy ul. PCK, to "spłata" kosztów docieplenia budynku.  Jak długo będzie trwała ta spłata - czyli jak długo będzie obwiązywał "większy czynsz?"
Może tak długo jak w temacie wodomierzy. Czas zakończenia pobierania dodatkowej opłaty miał zależeć od ustalenia rzeczywistych kosztów. A więc nie podano konkretnej daty. W uchwale RN podano tylko datę rozpoczęcia pobierania opłaty.

To trochę niepokojące. Ustalenie rzeczywistych kosztów inwestycji przerasta spółdzielnię?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #202 dnia: Maja 23, 2014, 21:26:46 »
A tak przy okazji dyskusji. Rozumiem, że podniesiona stawka funduszu remontowego, jaką płacą razem z czynszem mieszkańców bloków przy ul. PCK, to "spłata" kosztów docieplenia budynku.  Jak długo będzie trwała ta spłata - czyli jak długo będzie obwiązywał "większy czynsz?"
Może tak długo jak w temacie wodomierzy. Czas zakończenia pobierania dodatkowej opłaty miał zależeć od ustalenia rzeczywistych kosztów. A więc nie podano konkretnej daty. W uchwale RN podano tylko datę rozpoczęcia pobierania opłaty.

To trochę niepokojące. Ustalenie rzeczywistych kosztów inwestycji przerasta spółdzielnię?
Nie przerasta tylko jest celowym działaniem.Dzięki temu można funduszem remontowym dowolnie rozporządzać.Jak spłacicie koszty docieplenia okaże się,że coś jeszcze trzeba zlecić "zaprzyjaznionym firmom" i Rada Nadzorcza dokona stosownej korekty w treści uchwały wprowadzającej wysoką stawkę funduszu remontowego celowego.Przy okazji mam pytanie;jaka jest aktualna stawka opłaty na bieżący fundusz remontowy z wyłączeniem oczywiście celowego,
budynków PCK - Bankowa?
jestem gorszego sortu

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #203 dnia: Maja 30, 2014, 22:06:48 »
Tak to bywa. Na zebraniach jest niska frekwencja, a później spółdzielcey dziwią się, że za nich zdecydowano. Znaczna część mieszkańców jest właścicielami mieszkań. Właściciel ma prawo o wielu sprawach decydować właśnie biorąc udział w walnym, przedstawiając sprawy, które go dotyczą, wybierać władze. Temu trzeba i należy poświęcić czas, aby później nie być zaskakiwan Ale te pojedyncze głosy grupy osób już mogą mieć wpływ. Można nie lubić tych, którzy w naszym imieniu działają, ale należy dbać o swoje interesy. Zachęcam do udziału w zebraniach, tym bardziej że będziemy wybierać radę nadzorczą na nową kadencję. Zastanówmy się kogo będziemy wybierać. Może nowa rada bardziej zadba o nasze interesy. Niektórzy zapominają, że funkcję się pełni przez jakiś czas, natomiast członkiem spółdzielni się jest.
Właśnie przyszedł czas ,żeby nowo wybranej radzie nadzorczej z paroma starymi nazwiskami pokazać czerwoną kartkę.Już 11 czerwca będzie można odrzucić sprawozdanie Rady Nadzorczej za brak kontroli i tuszowanie dziwnych posunięć zarządu SM "Odra".
Pisałam już o tym wcześniej ale pozwolę sobie przypomnieć fakty z niewielkiego wycinka działalności Zarządu.
1.Zarząd S - ni ogłasza przetarg na budowę blaszanych garaży przy ul Pu nie mając zgody RN na uruchomienie środków na ten cel.
2.Kilka tygodni pózniej postawiona pod ścianą RN wyraża zgodę na budowę owych garaży.
3.Po następnych kilku dniach przetarg rozstrzygnięty i rusza budowa dla jak się początkowo okazało wybranych.
4.Kilkanaście tygodni po zakończeniu robót Rada Nadzorcza dokłada wykonawcy ponad 86 tys złotych do kwoty określonej w przetargu
5.W sierpniu 2013 Zarząd zleca(należy domniemywać,że bez przetargu)roboty związane z tzw programem termomodernizacji budynków
   Mieszka I 3 I 4.Zarząd zleca te roboty nie posiadając na nie zezwolenia administracji budowlanej.Wydane pozwolenia na prowadzenie
   w/w robót budowlanych zostały uchylone ponieważ wystąpiono o pozwolenia praktycznie po zakończeniu robót,których zakres został
   ograniczony po burzliwym spotkaniu w dn.30 września 2013  mieszkańców osiedla Dąbrówka z Zarządem "Odry" na którym było ponad
   90 osób
6.Ponieważ administracja budowlana starostwa zaczęła kombinować po wniosku kilku osób o wznowienie postępowania w sprawie
   wydanego pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych dla budynków Mieszka I 3 i 4 w oparciu o niezgodne z prawem
  oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane  zawiadomiono PINB.Dzięki PINB  starostwo zostało
   zobowiązane do uchylenia wydanych niezgodnie z obowiązującym prawem decyzji o pozwoleniu na wykonywanie robót budowlanych.
7.W sprawie złożonego oświadczenia o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane niezgodnie z obowiązującą wykładnią
    prawa(uchwała NSA z 13.11.2012) prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające.Pikanterii dodaje fakt ,że 30 września 2013 na
    spotkaniu Zarządu z mieszkańcami Dąbrówki Zarząd potwierdził znajomość uchwały NSA stwierdzającej,iż S - nia występując o
     pozwolenie na  prowadzenie robót budowlanych musi uzyskać zgodę właścicieli wyodrębnionych lokali.Również znajomość tej uchwały
    NSA  potwierdził nowo wybrany przew. RN na spotkaniu mieszkańców Dąbrówki z przedstawicielami RN w dn.6 grudnia 2013.
7.Firma ,której zlecono wykonywanie robót na budynkach Mieszka I 3 i 4 wystawiła fakturę/y zawierającą koszty nie wykonanych robót
   na wielu balkonach.Kiedy koło sprawy zrobił się szum podjęto działania zmierzające do korekty zobowiązań.Ktoś jednak wcześniej
  polecił dokonać wypłaty
To tylko jak wspomniałam na wstępie drobne fragmenty z codziennej działalności Zarządu SM"Odra" nie kontrolowanego przez RN a mimo to RN zamiast za działania na granicy prawa lub prawo naruszające   odpowiedzialnych odwołać występuje o absolutorium dla Zarządu.Śmiechu warte!
 

« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 22:09:59 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline karolak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwca 03, 2014, 10:24:27 »
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że spółdzielnia wprowadziła do porządku obrad walnego zgromadzenia w pkt. 13 uchwałę w sprawie prowadzenia działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej. Z tego tytułu, jak wynika z projektu uchwały, każdy członek  będzie obciążony miesięczną opłatą w wys. 0,01 zł/m2. Rzekomo to „społeczna” inicjatywa 10-ciu osób. Niech mi ktoś wytłumaczy co to za twór pod w/w hasłem się kryje? - pachnie to „komuną”.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwca 03, 2014, 11:57:02 »
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że spółdzielnia wprowadziła do porządku obrad walnego zgromadzenia w pkt. 13 uchwałę w sprawie prowadzenia działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej. Z tego tytułu, jak wynika z projektu uchwały, każdy członek  będzie obciążony miesięczną opłatą w wys. 0,01 zł/m2. Rzekomo to „społeczna” inicjatywa 10-ciu osób. Niech mi ktoś wytłumaczy co to za twór pod w/w hasłem się kryje? - pachnie to „komuną”.

Przeglądając projekty uchwał zwróciłam uwagę na ten pomysł. Działalność społeczna, działalność oświatowa, działalność kulturalna to nowe zadania dla spółdzielni? Skąd ten pomysł? Jaki cel? Baaardzo pojemne... Za kilka dni Walne, dobrze wiedzieć co będziemy głosować.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwca 03, 2014, 14:18:34 »
Rzekomo to „społeczna” inicjatywa 10-ciu osób.

Od lat jest możliwość składania wniosków, żądań, projektów uchwał, zmian w porządku obrad przez spółdzielców. Ot, skorzystali. Brak dopowiedzenia kto autorem tej inicjatywy i w czym rzecz.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwca 03, 2014, 16:16:54 »
Rzekomo to „społeczna” inicjatywa 10-ciu osób.

Od lat jest możliwość składania wniosków, żądań, projektów uchwał, zmian w porządku obrad przez spółdzielców. Ot, skorzystali. Brak dopowiedzenia kto autorem tej inicjatywy i w czym rzecz.
Słyszałam od agencji JPP,że ten skok na kasę szykuje Towarzystwo Wzajemnej Adoracji z osiedla Mieszka I(dawniejsza Dąbrówka) pod światłym patronatem airam. To to samo towarzystwo,którego przedstawicielki nie dostały się do Rady Osiedla nr 4 i usiłuje tworzyć za nasze pieniądze równoległą strukturę powielając część zadań RO nr 4 .To to samo towarzystwo ,które uzurpuje sobie prawo decydowania o tym kto i kiedy może korzystać z siedziby rady zespołu nieruchomości nr 3 .To to samo towarzystwo,które działa wg instrukcji zarządu SM"Odra" i realizuje jego zalecenia.To to samo towarzystwo,którego "kierowniczką"jest pani przedsiębiorcza dojąca jeszcze do niedawna kasę za otwieranie i zamykanie placu zabaw - boiska Z KTÓREGO NIC NIE MOŻNA UKRAŚĆ.To to samo towarzystwo,które wsparło przekazanie synowej pani przedsiębiorczej kasę za otwieranie i zamykanie placu zabaw - boiska Z KTÓREGO NIC NIE MOŻNA UKRAŚĆ.Wniosek jest tylko jeden, tym paniom należy powiedzieć na walnym stanowcze nie,czyli głosować przeciw uchwale nr 10 o wprowadzeniu opłaty, o której mowa w dołożonym projekcie uchwały.Jeśli TWA chce się realizować w działalności charytatywnej wystarczy zarejestrować stowarzyszenie.Pani airam na pewno pomoże.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2014, 16:21:08 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwca 03, 2014, 17:32:18 »
Panie Koowalski
Długo wytrzymywałam Pańskie ataki i pomówienia, ale właśnie straciłam cierpliwość.
Na początek wyjaśnię – nie próbowałam ubiegać się o funkcje w Radzie Osiedla Nr 4, komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie mam takiego zamiaru.
Działam społecznie (jeżeli Pan tego nie rozumie – to wyjaśnię: w moim prywatnym czasie, bez wynagrodzenia). Czuję taką potrzebę. I dzieje się to nie od dziś, ale chyba tego Pan też nie rozumie.
Nie chce załatwić niczego dla siebie prywatnie. Szukam ludzi podobnych sobie, z którymi chcę współpracować. Początkowo myślałam, że Pan do nich należy – rozczarowałam się. Ja chcę tworzyć, Pan chce niszczyć. Nie tworzę nowych struktur jak Pan pisze. Istnieje podział Gminy Police na rady osiedla, a Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” na rady nieruchomości. Tak działam w jednej z takich rad. W czym to Panu przeszkadza?
Organizowałam spotkania mieszkańców zasobów Spółdzielni „Odra” w dobrej wierze, o czym zawsze mówiłam. Doprowadziłam do tego, że to Zarząd Spółdzielni przyszedł na spotkanie z mieszkańcami. Na kolejne spotkanie przyszła także większość członków Rady Nadzorczej. Fakty te miały miejsce po raz pierwszy odkąd istniej Spółdzielnia. Mieszkańcy mieli możliwość przedstawienia swoich problemów i spraw, wskazania tego, co im się nie podoba, z czym się nie zgadzają. Nie dostrzega Pan skutków tych spotkań w pracy organów Spółdzielni? Ja dostrzegam i cieszę się z tego.
Wypraszam sobie używania terminu „towarzystwo”.
Wypraszam sobie posądzanie, że „działamy wg instrukcji zarządu SM "Odra" i realizujemy jego zalecenia”.
Ja chcę tworzyć, integrować a nie rujnować. Dlatego po raz kolejny złożyłam wniosek o utworzenie funduszu na działalność „tzw. kulturalną”.
Dziwnym trafem nie dostrzega Pan, że ci ludzie, których nazywa Pan „towarzystwem” w tym roku po raz kolejny zupełnie społecznie (wyjaśnienie wyżej) 31 maja zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Znaleźli sponsorów, zebrali zabawki, słodycze – przeprowadzili imprezę dla 100 dzieci. A Pan w czymś takim brał udział? Nie pamiętam. Na szczęście jest wiele osób nie podobnych do Pana. Im się chce działać bez „pompy”, „hałasu”, pomówień, liczenia tylko na korzyści.
Nam ta działalność sprawia przyjemność, daje satysfakcję, nagrodą jest uśmiech dziecka, zadowolenie mieszkańców.
A tak jeszcze dla przypomnienia: Pan również zabiegał w Spółdzielni o „otwieranie i zamykanie placu zabaw - boiska Z KTÓREGO NIC NIE MOŻNA UKRAŚĆ” – wielka „fucha”, na którą też miał Pan chrapkę.
Dlatego proszę ważyć słowa, nie kryć się za ogólnikami, nie posądzać innych o cne (złe) zamiary.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwca 04, 2014, 16:12:59 »
Panie Koowalski
Długo wytrzymywałam Pańskie ataki i pomówienia, ale właśnie straciłam cierpliwość.
Na początek wyjaśnię – nie próbowałam ubiegać się o funkcje w Radzie Osiedla Nr 4, komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie mam takiego zamiaru.
Działam społecznie (jeżeli Pan tego nie rozumie – to wyjaśnię: w moim prywatnym czasie, bez wynagrodzenia). Czuję taką potrzebę. I dzieje się to nie od dziś, ale chyba tego Pan też nie rozumie.
Nie chce załatwić niczego dla siebie prywatnie. Szukam ludzi podobnych sobie, z którymi chcę współpracować. Początkowo myślałam, że Pan do nich należy – rozczarowałam się. Ja chcę tworzyć, Pan chce niszczyć. Nie tworzę nowych struktur jak Pan pisze. Istnieje podział Gminy Police na rady osiedla, a Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” na rady nieruchomości. Tak działam w jednej z takich rad. W czym to Panu przeszkadza?
Organizowałam spotkania mieszkańców zasobów Spółdzielni „Odra” w dobrej wierze, o czym zawsze mówiłam. Doprowadziłam do tego, że to Zarząd Spółdzielni przyszedł na spotkanie z mieszkańcami. Na kolejne spotkanie przyszła także większość członków Rady Nadzorczej. Fakty te miały miejsce po raz pierwszy odkąd istniej Spółdzielnia. Mieszkańcy mieli możliwość przedstawienia swoich problemów i spraw, wskazania tego, co im się nie podoba, z czym się nie zgadzają. Nie dostrzega Pan skutków tych spotkań w pracy organów Spółdzielni? Ja dostrzegam i cieszę się z tego.
Wypraszam sobie używania terminu „towarzystwo”.
Wypraszam sobie posądzanie, że „działamy wg instrukcji zarządu SM "Odra" i realizujemy jego zalecenia”.
Ja chcę tworzyć, integrować a nie rujnować. Dlatego po raz kolejny złożyłam wniosek o utworzenie funduszu na działalność „tzw. kulturalną”.
Dziwnym trafem nie dostrzega Pan, że ci ludzie, których nazywa Pan „towarzystwem” w tym roku po raz kolejny zupełnie społecznie (wyjaśnienie wyżej) 31 maja zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Znaleźli sponsorów, zebrali zabawki, słodycze – przeprowadzili imprezę dla 100 dzieci. A Pan w czymś takim brał udział? Nie pamiętam. Na szczęście jest wiele osób nie podobnych do Pana. Im się chce działać bez „pompy”, „hałasu”, pomówień, liczenia tylko na korzyści.
Nam ta działalność sprawia przyjemność, daje satysfakcję, nagrodą jest uśmiech dziecka, zadowolenie mieszkańców.
A tak jeszcze dla przypomnienia: Pan również zabiegał w Spółdzielni o „otwieranie i zamykanie placu zabaw - boiska Z KTÓREGO NIC NIE MOŻNA UKRAŚĆ” – wielka „fucha”, na którą też miał Pan chrapkę.
Dlatego proszę ważyć słowa, nie kryć się za ogólnikami, nie posądzać innych o cne (złe) zamiary.
Pan/pani airam.Po pierwsze nie jestem mężczyzną.Po drugie nie zauważyłam aby w treści mojego postu znalazły się pod pan/pani adresem uwagi dotyczące startu w jakichkolwiek wyborach.Po trzecie patronat a członkostwo to dwie różne sprawy - nie napisałam,że jest pan/pani członkiem TWA. Po czwarte,jeśli chce pan/pani działać społecznie to wskazówkę umieściłam w ostatnim zdaniu.Najłatwiej rządzić czyimiś pieniędzmi,najlepiej publicznymi a taki charakter miałaby uchwalona przez nielicznych"danina" na tzw działalność społeczno-oświatowo-kulturalną.Działalność taka jest już w oparciu o nasze podatki prowadzona przez Rady Osiedlowe i Sołeckie więc wystarczy dojenia naszych kieszeni. NIECH WAM DALEJ TA DZIAŁALNOŚĆ SPRAWIA PRZYJEMNOŚĆ ALE ZA ŚRODKI POZYSKANE OD DARCZYŃCÓW I SPONSORÓW,tak będzie czytelniej.
Jeśli chodzi o pan/pani zasługi to akurat nie pan/pani zasługą jest ujawnienie nieprawidłowości w działalności Zarządu SM"Odra".Pan/pani usiłowała te nieprawidłowości bagatelizować ,twierdząc np że słynna uchwała NSA 13 listopada 2012 nie daje nam ,członkom spółdzielni prawa do kwestionowania legalności złożonego przez przedstawicieli zarządu oświadczenia o prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
To również pan/pani pozytywnie zaopiniowała kandydaturę synowej pani przedsiębiorczej do pobierania kasy za obsługę placu zabaw - boiska Z KTÓREGO NIC NIE MOŻNA UKRAŚĆ czyli poparła pan/pani kumoterstwo w czystej postaci.Proponuję pójść dalej i zaoferować tej rodzince dozorowanie wszystkich placów zabaw w S - ni,oczywiście odpłatnie.Może wystartuję do takiego maratonu jako kobieta.
jestem gorszego sortu