Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja  (Przeczytany 74126 razy)

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 17, 2010, 19:14:05 »
Po dzisiejszych dociekaniach wiem, że Pachis krzyczał, wstawszy ze swego miejsca (siedział przy laptopie sterującym rzutnikiem) i przysunąwszy się do stołu radnych. Tyle zdołałem ustalić.
A co do scenariuszy zebrań - jak są skonfliktowane grupy scenariusze zawsze powstają poza salą.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 17, 2010, 20:54:40 »
Cytat: "yak"
Po dzisiejszych dociekaniach wiem, że Pachis krzyczał, wstawszy ze swego miejsca (siedział przy laptopie sterującym rzutnikiem) i przysunąwszy się do stołu radnych.


Dziekuje, to właśnie chciałem wiedzieć.

[ Dodano: 2010-05-17, 21:00 ]
Cytat: "Wykidajło"
Ejże, bez takich kitów proszę. Nagranie jest do momentu ogłoszenia przez Witolda Króla terminu wznowienia obrad. Całość obejmuje trochę ponad 5 minut sesji.


Kit, wciskają w ludzi media. Skonfrontuj to teraz z tym co napisał Yak. Żadne z kamer nie nagrały tego momentu?

yak napisał/a:
Po dzisiejszych dociekaniach wiem, że Pachis krzyczał, wstawszy ze swego miejsca (siedział przy laptopie sterującym rzutnikiem) i przysunąwszy się do stołu radnych.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 18, 2010, 10:48:50 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Wykidajło"
Ejże, bez takich kitów proszę. Nagranie jest do momentu ogłoszenia przez Witolda Króla terminu wznowienia obrad. Całość obejmuje trochę ponad 5 minut sesji.


Kit, wciskają w ludzi media.

Kit wciskają ci, którzy wciskają kit. W tym przypadku gostek twierdzący, że na nagraniu widać coś, czego na nim nie widać.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Skonfrontuj to teraz z tym co napisał Yak. Żadne z kamer nie nagrały tego momentu?

Nie zdziwiłoby mnie to. Kamery był skierowane na głównego aktora, podobnie jak uwaga większości obecnych na sali.
Tak czy inaczej tu nie ma symetrii. Nagranie mogłoby dowieść, że groźba padła - ale jego brak nie dowodzi, że jej nie było. W tej sytuacji zostajemy na poziomie wiary. I ja bardziej jestem skłonny wierzyć osobom, o których wiem, że pod swoimi stwierdzeniami mają prawdziwe imiona i nazwiska.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 18, 2010, 11:09:09 »
Dwie godziny temu rozmawiałem z kolegami z TVP Szczecin (po konferencji ZCh). I oni nie mają nagrania momentu, mają natomiast pełny tekst wypowiedzi K. Wirkijowskiego. W "Kronice" tekst ten ucięli po słowach "groził mi przedstawiciel Platformy Obywatelskiej". W następnym zdaniu było - "przewodniczący powiatowej organizacji partyjnej, pan Bartłomiej Pachis". Ze zrozumiałych powodów nazwiska "nie puszczono".

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 18, 2010, 11:26:22 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie zdziwiłoby mnie to. Kamery był skierowane na głównego aktora, podobnie jak uwaga większości obecnych na sali.
Tak czy inaczej tu nie ma symetrii. Nagranie mogłoby dowieść, że groźba padła - ale jego brak nie dowodzi, że jej nie było. W tej sytuacji zostajemy na poziomie wiary.


Zaczynasz być śmieszny. Nie wiem jaki masz z w tym interes? Symetria została zachowana. Widać i lewą stronę i prawą gdzie siedzi radny Wirkijowski.
Popatrz sobie jeszcze raz na ten klip:

od początku widać że radny Pachis siedzi przy stoliku (widać go za plecami radnego Tokarczyka) od początku klipu w momwncie kiedy Przewodniczący ogłasza głosowanie. Na innych klipach widać że siedzi tam jak radny Wirkijowski zgłasza wniosek formalny. Poźniej wstaje, dochodzi do p. Kardziejonka. Następnie  wraca, składa laptopa i wraca do stołu. Wychodzi razem z radnym Kardziejonkiem na korytarz. Kiedy więc podbiega do stołu na przeciwko p. Wirkijowskiego? Napisałem już że siedziałem po lewej stronie na wysokości radnego Tokarczyka i praktycznie w tym samym czasie opuściliśmy budynek. Więc mogę stwierdzić że incydentu takiego nie zauważyłem

Cytuj (zaznaczone)
I ja bardziej jestem skłonny wierzyć osobom, o których wiem, że pod swoimi stwierdzeniami mają prawdziwe imiona i nazwiska.


Czy masz wątpliwości co do mojego nazwiska? Ujawnij swoje. Pamiętam, kiedyś nakazałeś wykasować post użytkownika gdy użył Twojego. Wstydzisz się?

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 18, 2010, 11:46:49 »
A ja się zastanawaim czy Pan Antoni Kłys (yak) zatrudniony na stanowisku inspektora ds. zabytków w Urzędzie Miejskim ma jakiś dodatkowy etat rzecznika prasowego bo z tego co widać to w godzinach pracy zamiast zająć się tym za co bierze pensję, udziela się bardzo intnsywnie na forum poruszając kwestje , któe śmiem twierdzić nie należą na pewno do jego obowiązków. Nawet rzecznik prasowy powinien udzielać wypowiedzi oficjalnie a nie na jakimś śmiesznym forum.
Spodziewam się że Yak zaraz mnie zwyzywa od szczyli i gówniarzy bo tak najlepiej potrafi reagować na słowa krytyki pod swoim adresem.

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 18, 2010, 11:54:04 »
Nie zajmuję się leczeniem chorób psychicznych i to jeszcze u "kondonków".

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 18, 2010, 12:04:14 »
Cytat: "yak"
Nie zajmuję się leczeniem chorób psychicznych i to jeszcze u "kondonków".


Dobreee  :crazy: , nie ma to jak rzeczowa i merytoryczna wypowiedź.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 18, 2010, 12:04:34 »
Drogi YAKu- wybacz, że jeszcze nie ustosunkowałem się do tego, co napisałeś mi wcześniej w tym temacie (brak czasu), lecz widzę, iż między czasie rozwinął się tu zupełnie nowy interesujący wątek, który teraz podlega dyskucie.

Moim zdaniem- nie istotne jest, czy ktoś słyszał, czy nie słyszał gróźby Radnego Pachisa. Nie istotne jest również, czy zostało to nagrane na jakimkolwiek nośniku medialnym.
Albowiem w tej sytuacji mamy do czynienie z Kodeksową Groźbą bezprawną (pojęcie kodeksu karnego traktujące szerzej zakres groźby karalnej). Uregulowane to jest w art 191 KK. i stanowi groźbę popełnienia przestępstwa na szkodę zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, wzbudzająca uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, a także groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej..
Przy tej okazji polecam również art. 250 Kodeksu Karnego stanowiący:
Wywieranie przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności wpływu na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmuszanie ją do głosowania lub powstrzymywanie od głosowania stanowi występek przeciwko wyborom i referendum zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czyli jeśli Radny Wirkijowski poczuł nawet subiektywne zagrożenie spełnienia gróźb wypowiedzianych przez Randengo Pachisa- Sąd z pewnością uwględniłby to.
Teraz zastanówmy się, czy groźba P. Pachisa w kierunku  P. Wirkijowskiego mogłaby być uzasadniona?... i tu się zaczyna robić ciekawiej.

Z braku czasu- pozostawiam moją wypowiedź niedokończona byście Państwo się również nad tym aspektem zastanowili.

[ Dodano: 2010-05-18, 12:10 ]
Cytat: "konDonek"
A ja się zastanawaim czy...

Wracaj gumko na swoje miejsce... zapobiegaj choróbskom i wyżowi demograficznemu, a nie mąć na tym "śmiesznym forum".

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 18, 2010, 12:18:58 »
Cytat: "MrW"

Moim zdaniem- nie istotne jest, czy ktoś słyszał, czy nie słyszał gróźby Radnego Pachisa. Nie istotne jest również, czy zostało to nagrane na jakimkolwiek nośniku medialnym.
Albowiem w tej sytuacji mamy do czynienie z Kodeksową Groźbą bezprawną (pojęcie kodeksu karnego traktujące szerzej zakres groźby karalnej). Uregulowane to jest w art 191 KK. i stanowi groźbę popełnienia przestępstwa na szkodę zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, wzbudzająca uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, a także groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej..


Skoro uważasz że to mało istotne, proponuje administracji zamknąć temat gdyż takie rozumowanie nic nie wniesie do odkrycia prawdy.

_________________
Dlaczego należy mówić prawdę mimo iż łatwiej jest kłamać?........bo należy mówić prawdę.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 18, 2010, 13:01:48 »
Cytat: "MrW"
Drogi YAKu- wybacz, że jeszcze nie ustosunkowałem się do tego, co napisałeś mi wcześniej w tym temacie (brak czasu), lecz widzę, iż między czasie rozwinął się tu zupełnie nowy interesujący wątek, który teraz podlega dyskucie.

Moim zdaniem- nie istotne jest, czy ktoś słyszał, czy nie słyszał gróźby Radnego Pachisa. Nie istotne jest również, czy zostało to nagrane na jakimkolwiek nośniku medialnym.
Albowiem w tej sytuacji mamy do czynienie z Kodeksową Groźbą bezprawną (pojęcie kodeksu karnego traktujące szerzej zakres groźby karalnej). Uregulowane to jest w art 191 KK. i stanowi groźbę popełnienia przestępstwa na szkodę zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, wzbudzająca uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, a także groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej..
Przy tej okazji polecam również art. 250 Kodeksu Karnego stanowiący:
Wywieranie przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności wpływu na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmuszanie ją do głosowania lub powstrzymywanie od głosowania stanowi występek przeciwko wyborom i referendum zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czyli jeśli Radny Wirkijowski poczuł nawet subiektywne zagrożenie spełnienia gróźb wypowiedzianych przez Randengo Pachisa- Sąd z pewnością uwględniłby to.
Teraz zastanówmy się, czy groźba P. Pachisa w kierunku  P. Wirkijowskiego mogłaby być uzasadniona?... i tu się zaczyna robić ciekawiej.

Z braku czasu- pozostawiam moją wypowiedź niedokończona byście Państwo się również nad tym aspektem zastanowili.

[ Dodano: 2010-05-18, 12:10 ]
Cytat: "konDonek"
A ja się zastanawaim czy...

Wracaj gumko na swoje miejsce... zapobiegaj choróbskom i wyżowi demograficznemu, a nie mąć na tym "śmiesznym forum".


A ja zapytam tak z ciekawości, bo widzę, że się orientujesz w kwestiach prawnych:
Czy publiczne nazywanie przewodniczącego rady gminy oszustem itd. łapie się pod jakiś paragraf?

Gminka

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 18, 2010, 13:08:58 »
Cała sesja była skrzętnie wyreżyserowana. To nie ulega wątpliwości. Za reżyserię i scenariusz odpowiada W. Król. Aktorem amatorem stał się Wirkijowski. Miał do odegrania krótką, ale znaczącą rolę. Musiał się poświęcić w imię układu w który wszedł. Myslę, że nie zrobił tego chętnie, ale cóż - taka rola. Po przydzieleniu mu tej roli, mogły nim targać pewne wątpliwości. Oto symulacja przykładowej rozmowy:
W.K.:  Słuchaj Kaziu, …i wtedy ja udzielę Ci jako pierwszemu głosu. Ty wygłosisz kwestię którą Ci przygotowałem.
K.W.: Witek, co Ty ! Przecież wiesz, ze ja święty nie jestem, za dużo mam do stracenia. Mogę spodziewać się kontroli w banku, a wtedy wiesz…
W.K.: Spokojnie Kaziu, o tym też pomyślałem. Po całym zajściu, powiesz mediom, że Ci  grożono kontrolą w banku. Media to podchwycą, zrobią aferę. Jasiu też pociągnie sprawę, zrobi się szum. I jak myślisz, ktoś będzie miał na tyle odwagi w tej sytuacji żeby wprowadzać Ci kontrolę w banku?
K.W: Jesteś geniuszem Witku !

A ja się pytam: o co tyle szumu? Czyżby było uzasadnione podejrzenie, że kontrola może coś wykryć?
Jeżeli Wirkijowski nie ma sobie nic do zarzucenia, to w tej sytuacji sam powinien poprosić o kontrolę, aby oczyścić się ze zbędnych (pewnie nieprawdziwych) podejrzeń. Kontrola to nic nadzwyczajnego. Czyste konto przyda się mu przed kolejnymi wyborami.
To wszystko co napisałam, to jedynie przypuszczenia i gdybanie, czyli forma dominująca na tym forum.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 18, 2010, 13:54:07 »
Cytat: "Denver"
Czy publiczne nazywanie przewodniczącego rady gminy oszustem itd. łapie się pod jakiś paragraf?

Reguluje to art. 226 KK.
Ale w związku z art. 216 KK, par. 3, sytuacja się komplikuje, albowiem: "Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego ..., sąd może odstąpić od wymierzenia kary". Również interpretacja wspomnianego art. 226 wskazuje, że nie nosi cech poniżania stawianie zarzutów prawdziwych, służących obronie społecznie uzasadnionego interesu {por. ZOLL}.
Więc sprawa, o którą pytasz nie jest jednoznaczna.
Jak będziesz potrzebował dokładniejszej analizy- służę komantarzem.  

Cytat: "Zdanowicz.J"
Skoro uważasz że to mało istotne, proponuje administracji zamknąć temat gdyż takie rozumowanie nic nie wniesie do odkrycia prawdy.

Przeczytaj jeszcze raz, co napisalem. Odwiedź wymionione przeze mnie artykuły Kodeksu Karnego. Przeczytaj komantarze tych artykułow. I wtenczas się może Tobie rozjaśni, o co mi chodzi.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 18, 2010, 13:57:57 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Wykidajło"
Nie zdziwiłoby mnie to. Kamery był skierowane na głównego aktora, podobnie jak uwaga większości obecnych na sali.
Tak czy inaczej tu nie ma symetrii. Nagranie mogłoby dowieść, że groźba padła - ale jego brak nie dowodzi, że jej nie było. W tej sytuacji zostajemy na poziomie wiary.

Zaczynasz być śmieszny. Nie wiem jaki masz z w tym interes? Symetria została zachowana. Widać i lewą stronę i prawą gdzie siedzi radny Wirkijowski.

Polska język trudna język. "Symetria" nie dotyczyła tego, co widać, tylko wartości nagrań jako dowodu "na tak" i "na nie". Może wynajmij sobie tłumacza? Po co masz się dalej ośmieszać...
Co do interesów, to takie sugestie wysuwają wyłącznie ludzie, którzy sami nie znają innej motywacji. Ale ten swój kolorek już dawno pokazałeś.
Cytat: "Zdanowicz.J"
Popatrz sobie jeszcze raz na ten klip:

od początku widać że radny Pachis siedzi przy stoliku (widać go za plecami radnego Tokarczyka) od początku klipu w momwncie kiedy Przewodniczący ogłasza głosowanie.

Ten klip ma niecałe 3 minuty. Sesja trwała kwadrans.
Cytat: "Zdanowicz.J"
Na innych klipach widać że siedzi tam jak radny Wirkijowski zgłasza wniosek formalny. Poźniej wstaje, dochodzi do p. Kardziejonka. Następnie  wraca, składa laptopa i wraca do stołu. Wychodzi razem z radnym Kardziejonkiem na korytarz.

Na co najmniej kilku klipach (w tym moim i Wojciecha Dudka) widać, że było inaczej niż tu przedstawiasz, panie prawdomówny.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Napisałem już że siedziałem po lewej stronie na wysokości radnego Tokarczyka i praktycznie w tym samym czasie opuściliśmy budynek.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Byłem obecny w promieniu dwóch metrów od radnego Pachisa do momentu opuszczenia budynku.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Jak wspomniałem, siedziałem w pobliżu stolika gdzie ustawiony był laptop. Z zapisów kamer wyraźnie widać że radny Pachis nie odchodził od tego miejsca

To jak w końcu było, panie prawdomówny?

Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytuj (zaznaczone)
I ja bardziej jestem skłonny wierzyć osobom, o których wiem, że pod swoimi stwierdzeniami mają prawdziwe imiona i nazwiska.


Czy masz wątpliwości co do mojego nazwiska?Ujawnij swoje.

Mojego nie trzeba ujawniać, bo nikt go nie utajniał. Ty jak dla mnie w podpisie równie dobrze możesz mieć "Doe.J".

Cytat: "Zdanowicz.J"
Pamiętam, kiedyś nakazałeś wykasować post użytkownika gdy użył Twojego.

Grzecznie poprosiłem, panie prawdomówny. I nie post, tylko samo nazwisko, panie prawdomówny.
Nawet to zresztą tam uzasadniłem. I mam w głębokim poważaniu, czy się to podoba panu prawdomównemu, który nie potrafi trzymać się tej samej wersji zeznań nawet w ramach jednego wątku.

[ Dodano: 2010-05-18, 14:02 ]
Cytat: "MrW"
Czyli jeśli Radny Wirkijowski poczuł nawet subiektywne zagrożenie spełnienia gróźb wypowiedzianych przez Randengo Pachisa- Sąd z pewnością uwględniłby to.
Teraz zastanówmy się, czy groźba P. Pachisa w kierunku  P. Wirkijowskiego mogłaby być uzasadniona?... i tu się zaczyna robić ciekawiej.

Ja mimo wszystko zacząbym jednak od zastanowienia się, czy groźba była _bezprawna_.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 18, 2010, 14:09:22 »
Cytat: "Wykidajło"
Na co najmniej kilku klipach (w tym moim i Wojciecha Dudka) widać, że było inaczej niż tu przedstawiasz, panie prawdomówny.


To napisz co widać?

Cytuj (zaznaczone)

Zdanowicz.J napisał/a:
Napisałem już że siedziałem po lewej stronie na wysokości radnego Tokarczyka i praktycznie w tym samym czasie opuściliśmy budynek.

Zdanowicz.J napisał/a:
Byłem obecny w promieniu dwóch metrów od radnego Pachisa do momentu opuszczenia budynku.

Zdanowicz.J napisał/a:
Jak wspomniałem, siedziałem w pobliżu stolika gdzie ustawiony był laptop. Z zapisów kamer wyraźnie widać że radny Pachis nie odchodził od tego miejsca


Tym razem Ty potrzebujesz tłumacza?