Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Warsztat samochodowy  (Przeczytany 25742 razy)

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« dnia: Października 25, 2009, 19:25:34 »
Witam. Jestem mechanikiem samochodowym z dużym doświadczeniem (najlepszym jakiego znam :jupi: ) żarcik. Zastanawiam się czy w Policach miałby szansę utrzymać się kolejny warsztat samochodowy? Specjalnością zakładu byłaby ogólnie pojęta mechanika, elektryka, diagnostyka komputerowa samochodów grupy VW (skoda, audi, volkswagen, seat), ale również inne marki, lecz priorytet grupa VW? Jakieś propozycje lokalizacji? Oczekiwania co do świadczonych usług? Ogólnie zbieram wywiad gdyż zastanawiam się czy nie otworzyć czegoś swojego w Policach lub okolicy.

mkw

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #1 dnia: Października 25, 2009, 20:16:49 »
Jeśli będziesz nie drogi to podjadę ze skodą

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2009, 20:36:55 »
Dobry fachowiec, dobre ceny więc czemu nie.
A nie myślałeś podpiąć się pod jakiś inny warsztat?
Zawsze to tańsze koszta utrzymania lokalu.

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2009, 20:51:57 »
Jak na razie to tak jak  napisałem zbieram wywiad i rozważam różne możliwości. A skoda to moja specjalność ( 10 lat pracy w serwisie). Nie jestem zbyt biegły na Polickim rynku motoryzacyjnym jeżeli chodzi o podłączanie się, ale jakby była możliwość to może i to jest dobry pomysł na początek.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2009, 21:50:48 »
W Policach jest wiele warsztatów w których nie wykonuje się mechaniki, a są tam warunki lub takie warsztaty w których wykonuję się takie usługi ale na niskim poziomie.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2009, 22:37:16 »
Cytat: "mariom122"
( 10 lat pracy w serwisie)
Można wiedzieć w jakim?

Ogólnie w Policach jest sporo warsztatów, więc by nowy się utrzymał musiałbyś mieć bardzo niskie ceny. Najlepiej popytaj w jakiś warsztatach czy nie potrzebują dobrego pracownika.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #6 dnia: Października 26, 2009, 08:25:20 »
Serwis skody na zielonogórskiej i 2,5 roku w serwisie skody w Irlandii Płn. Z cenami to wiadomo jak jest, każdy chce żyć. Osobiście uważam, że usługa wykonana w odpowiedniej jakości powinna mieć swoją cenę inaczej klient zaczyna być podejrzliwy co do fachowości. A pracę to ja mam, szukam tylko innych alternatyw.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #7 dnia: Października 26, 2009, 14:25:26 »
Cytat: "mariom122"
Osobiście uważam, że usługa wykonana w odpowiedniej jakości powinna mieć swoją cenę inaczej klient zaczyna być podejrzliwy co do fachowości.


Racja. Do tanich idą sknery i potem płacą podwójnie bo im ktoś chu... zrobi brykę. ;-)

Mam auto z grupy VW więc niewykluczone, że byłbym Twoim klientem ;-) Nie wiem jak dokładnie ma się sprawa w Policach (choć tu mieszkam), ale na Przęsocinie mam sporo mechaników znajomych i kolejki do nich bywają masakryczne (bardzo często trzeba czekać około tygodnia żeby mechanik takie auto w ogóle przyjął). Więc chyba z popytem nie miałbyś problemu. Inna sprawa, że najpierw musiałbyś się rozreklamować a potem po prostu wykonywać dobrą robotę.
I love the night.
1101110100101111

Bizon

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #8 dnia: Października 26, 2009, 21:45:49 »
masz garaż??

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #9 dnia: Października 26, 2009, 21:57:36 »
Zasadniczo mam. Teściu ma garaż z kanałem i zawsze użyczy w razie potrzeby. Trochę tam ciasno ale kanał jest i na głowę się nie leje.
Cytat: "dd2f"
Racja. Do tanich idą sknery i potem płacą podwójnie bo im ktoś chu... zrobi brykę. ;-)
a to są święte słowa. Nie raz widziałem różne cuda pseudomechaników, na pewno byli tani i dojście do ładu po ich wyczynach nierzadko kosztuje o wiele więcej niż porządna usługa u porządnego fachowca. Nie mówiąc już o spieprzonej robocie i awarii w środku nocy, w środku lasu, z dala od domu :wall:

Offline logout11

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #10 dnia: Października 26, 2009, 23:12:10 »
Przykład:
Ile byś skasował delikwenta za wymianę np. uszczelki pod głowicą w silniku TDI PD ?
Nie licząc kosztów samej uszczelki.
Jak poniżej 400 zł to myślę że taki warsztat, to strzał w 10, oczywiście jeśli wykonasz robotę z należytym zaangażowaniem i na odp. poziomie.

Klient zadowolony statystycznie poleci ciebie 3 osobom, klient nie zadowolony odradzi twój serwis 10 znajomym - dlatego niska cena oraz jakość usług muszą czasem "iść" w parze.

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #11 dnia: Października 26, 2009, 23:30:08 »
Myślę że dałoby się zrobić. Roboty dużo, cena przyzwoita, ale czego się nie robi żeby klient był zadowolony. Jak pracowałem w Irlandii to widziałem jak tam się traktuje klienta. Klient był najważniejszy i musiał być zawsze zadowolony, a co za tym idzie ludzie serwisowali swoje auta latami i nawet oleju nie pojechali nigdzie indziej sprawdzić.

mariusz3811

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2009, 13:01:33 »
witam!co myślicie o warsztatach na Tanowskiej?

[ Dodano: 2009-11-15, 13:04 ]
podobno nowy blacharz to kozak!

Offline Dj Thompson

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2009, 13:17:40 »
O jaki ci zakład chodzi? bo na Tanowskiej jest kilka.:)

mariusz3811

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 15, 2009, 13:30:50 »
ten nowy ,chyba Tanowska 18