Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Które auto?

S60
2 (100%)
V50
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Głosowanie skończone: Maja 19, 2009, 00:53:30

Autor Wątek: Co kupić?  (Przeczytany 23236 razy)

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Co kupić?
« dnia: Maja 17, 2009, 00:53:30 »
Witam czy lepiej kupic Volvo S60 diesel w sedanie na pełnym kozaku z 2004r, czy V50 diesel również kozak w kombi z 2005 ew. 06r. Oto jest pytanie, nad którym już myślę jakiś czas. Internet i fora tematyczne nie naprowadziły mnie do tej pory na odpowiedni tor. Zostaje więc koło ratunkowe - publiczność.

jurgenson

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2009, 02:21:09 »
Moze ten bardziej by ci pasował  :
http://moto.allegro.pl/item628073691_volvo_v_70_t_5.html

Pełna opcja - 240 KM - bardzo szybkie auto , wspaniale się prowadzi - miałem takie nie moge złego słowa powiedziec , cos niesamowitego co ten samochód potrafi .
Jest jedno ale !!!  - trzeba umieć korzystać z jego walorów - jest niebezpieczny dla niezrównoważonych.
Na temat volvo moge sporo powiedziec.

Tu masz jak s60 z ferrarii roboi porządek :


a tu jak 850 daje popis :


a tu jak sie młodzież w szwecji bawi :


tu masz z porsche :

a tu z BMW :


A tu masz v50 :


[ Dodano: 2009-05-17, 03:25 ]
Cytat: "jurgenson"
Moze ten bardziej by ci pasował  :
http://moto.allegro.pl/item628073691_volvo_v_70_t_5.html

Pełna opcja - 240 KM - bardzo szybkie auto , wspaniale się prowadzi - miałem takie nie moge złego słowa powiedziec , cos niesamowitego co ten samochód potrafi .
Jest jedno ale !!!  - trzeba umieć korzystać z jego walorów - jest niebezpieczny dla niezrównoważonych.
Na temat volvo moge sporo powiedziec.

Tu masz jak s60 z ferrarii roboi porządek :


a tu jak 850 daje popis :


a tu jak sie młodzież w szwecji bawi :


tu masz z porsche :

a tu z BMW :


A tu masz v50 :

i na koniec z 500KM Toyotą suprą :


[ Dodano: 2009-05-17, 03:27 ]
W zwiazku z ograniczeniem czasowym jakis bałagan sie zrobił , ale to u nas normalne - ograniczenia , zakazy , nakazy -no w końcu Polska !

Offline logout11

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2009, 23:25:46 »
Kolego LUPKA dlaczego decyzja padła na VOLVO ??
Przypominam iż właścicielem marki jest Ford..
Silniki TDCI, TDDI nie należą do najlepszych jesli chodzi o Forda.

jurgenson

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 19, 2009, 10:36:02 »
Cytat: "logout11"
Kolego LUPKA dlaczego decyzja padła na VOLVO ??

Bo posiadaja renome bardzo dobrze wykonanych samochodów , przede wszystkim są robione funkcjonalnie t.z. wygodne dla kierowcy , mozna nimi przejechać 1000 km i zmeczenie nie jest tak dokuczliwe jak w innych markach.
Konstrukcja karoserii zapewnia ogromne bezpieczeństwo , bardzo dobrze zrobiony układ jezdny -świetnie się prowadzą .
Masywna konstrukcja śróby miedziowane ,bez problemu dają sie odkrecać ,a nie jak w wv trzeba ukrecac niejednokrotnie.
O stali szwedzkiej nie trzeba pisać .
Silniki - cóz silniki się zmieniaja w zależności od kondycji finansowych fabryki , ale trzeba dodac że problem ze sprzedazą volvo na rynkach ,równiez wiaże sie z powodu bardzo długiego okresu ich eksploatowania mało awaryjnie, szwedzi jeżdża po 20 lat nimi i sobie bardzo chwalą.
Wersji i typów jest sporo ,każdy wybiera to co mu pasuje najlepiej , ale niektóre wersje z silnikami 240KM  -pozwalaja na nie zapomniane efekty.
Oczywiście mowa tu o rozważnym kierowaniu tymi autami.
Dlaczego inne nie ??
WV - miałem , miękki , odpada ,nigdy nie kupię ,choćby toalete w nim zamontowali , jeżdziłem przez pare lat i to róznymi.
Audii -to samo , owszem sporo się w nich pozmieniało , ale nadal miekki.
Opel - jest ok też jeżdziłem parę lat , konstrukcyjnie lepszy od WV - masywniejszy ,ale to nie to -kompletna porażka z Astrą.
BMW - miałem przez pare lat - chodzi nie zle , ale też jest nie dla wszystkich , specyficzny właściciel musi być.
Francuskie totalnie odpadają -nikomu nie polecam -Rene , Peże ., Citrone - jak to brzmi ? -to nie auto dla prawdziwego mężczyzny , chyba że dla tych myslacych inaczej.  :lol2:   :lol2:   :lol2:
Mercedes - to jest auto które daje maximum satysfakcji , owszem ma swoje wady ,ale komfort bezpieczeństwo , prowadzenie - to jest to !!!!
Nigdy nie zrozumiem kupującego jakaś skode ,czy japończka , albo jakie kolwiek auto za kwotę 30 tys , w sytuacji gdy można już kupiś dobre volvo , lub mercedesa za te pieniądze i być naprawde bardzo zadowolonym , oczywiście nie wspomne o tych co stac ich jast na droższy .

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 19, 2009, 13:39:27 »
Dzięki za wszystkie posty, zostaje przy planach na volvo i to na S60, oczywiście minimum 163KM. Czekam tylko na odpowiednie autko.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 19, 2009, 15:33:07 »
Ja tylko przy okazji chciałbym zapytać kolegę jurgensona, co takiego specyficznego jest we mnie, skoro mam właśnie BMW...?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 19, 2009, 15:40:49 »
Cytuj (zaznaczone)
to nie auto dla prawdziwego mężczyzny , chyba że dla tych myslacych inaczej.


Uwielbiam facetów dla których samochód jest przedłużeniem męskości. Chylę czoła przed tak, jak to mawiasz, specyficznym myśleniem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 19, 2009, 22:02:45 »
Cytat: "jurgenson"
Francuskie totalnie odpadają -nikomu nie polecam -Rene , Peże ., Citrone - jak to brzmi ? -to nie auto dla prawdziwego mężczyzny , chyba że dla tych myslacych inaczej.

Taa myślący praktycznie raczej tego nie kupi. Zdaje się, że to właśnie francuskie auta prowadzą w rankingu najbardziej skomplikowanej wymiany żarówek. Niby drobiazg, niby prosta rzecz. No właśnie, prosta - i większość wybierając model samochodu nie zwróci na to uwagi, ale moim zdaniem demontowanie elementów nadwozia czy nawet konieczność użycia jakichkolwiek narzędzi przy wymianie żarówki to zdecydowanie przesada. W życiu bym nie kupił takiego samochodu.

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 19, 2009, 22:28:49 »
Jurgenson skoro się tak znasz na autach podejrzewam czytając tylko Auto Świat bądź motor nie obrażaj francuskich marek. Auta Francuskie potrzebują pożadnej ręki a nie jakis amatorów co nie potrafią oleju sprawdzić. Z twojej wypowiedzi można przeczytać że miałeś wiele marek.......... podejrzewam że tylko znaczki na ścianie  :lol2:  :lol2:
O ile wiem to Volvo ani żadne Niemieckie marki nie prowadzą w F1 czy Rajdach,  to właśnie Citroen i silniki Renault wygrywają. Zacznij studiować Kodeks Ruchu Drogowego bo masz z nim ogromny problem. :lol2:  :lol2:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 19, 2009, 22:33:08 »
Co ma KRD do marek samochodów?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jurgenson

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2009, 02:27:39 »
Cytat: "robert1995"
Ja tylko przy okazji chciałbym zapytać kolegę jurgensona, co takiego specyficznego jest we mnie, skoro mam właśnie BMW...?

Własnie fakt samego posiadania go przez ciebie.
BMW -myslę nie potrzebnie ma przypisane szpanerstwo zwłaszcza przez młodych ludzi , powoduje to niepotrzebną i zbyteczna agresje ich za kierownica tego autka.
Oczywiscie nie można stosowac jednej miary ,ale niestety najczęsciej spotyka sie za kierownicą młodego człowieka mylnie myślacego że w rakiecie siedzi.
Żadko spotyka sie starsze osoby i zrównowazone .
A wiec mimo że jest to dobra marka małolaty psują tak naprawde jej renome.
Mała wada jej jest to ze przy bardzo szybkiej jeżdzie przez dłuższy okres trzeba uważać na przegrzewanie sie silnika w dawniejszych 7,5,3, pekały głowice , było to strasznie denerwujace.
Ogólnie nic do BMW nie mam , ale myslę że już nigdy nie kupię .
Cytat: "Swierzak"
Jurgenson skoro się tak znasz na autach podejrzewam czytając tylko Auto Świat bądź motor nie obrażaj francuskich marek.

Nie podejrzewaj tylko przyjmij do siebie że nie mam naście lat i miałem sporo marek w swoim życiu ,samochód zawsze traktuję jako srodek do pracy i sprawnego poruszania się -ma być bardzo szybki jak potrzeba i sprawny zebym zawsze wrócił ,a nie stał jak palant i czekał na pomoc drogową.
A Francuskie marki - tu masz częściową odpowiedz :
Cytat: "gumastic"
Zdaje się, że to właśnie francuskie auta prowadzą w rankingu najbardziej skomplikowanej wymiany żarówek. Niby drobiazg, niby prosta rzecz. No właśnie, prosta - i większość wybierając model samochodu nie zwróci na to uwagi, ale moim zdaniem demontowanie elementów nadwozia czy nawet konieczność użycia jakichkolwiek narzędzi przy wymianie żarówki to zdecydowanie przesada. W życiu bym nie kupił takiego samochodu

Mogę dodac że jak w serwisie reno zapytasz czemu potrafia w ogniu stanąć - z jakiego powodu , to nie idzie tego zrozumieć jak mozna takie cudo wogóle wyprodukować .
Mój syn kupił kiedys citroena c5 kombi - po wyjściu z auta jeszcze przez 20 minut sam sie trzepał na posesji -trudno było zrozumieć o co mu chodzi.  :lol2:  jakby chciał odlecieć   :lol2:  
Pomyślałem nic tylko jechać z nim za granice - a spowrotem na lawecie .
Szybko został sprzedany dla wielbiciela.
Jechałem do Norwegi ze znajomym jakims wanem Citroenem i nadziwić się nie mogłem że ma na tyle sprężyny cienkie jak najmniejszy palec u reki , cała powrotna droge tak przezyłem i przysiegłem sobie że w Francuza nigdy już nie wsiade .
Cytat: "Swierzak"
Auta Francuskie potrzebują pożadnej ręki a nie jakis amatorów co nie potrafią oleju sprawdzić
.
Tak masz racje potrzebuja reki wiecznego grzebania w nich , a potem stres podczas jazdy czy sie nie rozleci.
Cytat: "Swierzak"
O ile wiem to Volvo ani żadne Niemieckie marki nie prowadzą w F1 czy Rajdach, to właśnie Citroen i silniki Renault wygrywają.

Rozumiem że młody jestes i myslisz innymi kryteriami - jak podrosniesz to zrozumiesz co to jest F1 i do czego słuzy a co to są auta produkowane seryjnie i do czego służą.
Cytat: "Swierzak"
Zacznij studiować Kodeks Ruchu Drogowego bo masz z nim ogromny problem.

Cytat: "KrP"
Co ma KRD do marek samochodów?

Też tego nie rozumiem , ale jak wspomniałem napewno jestes młody i jeszcze nie rozumiesz czym tak naprawde róznią sie między soba poszczególne marki samochodów - jak pożyjesz jeszcze troche to zrozumiesz.
Zamiast prowadzić jałowa dyskusję -poprostu poproś kogos niech da ci się przejechac volvem 850 v70 , s60 , albo mercedesem np. kl.S, E avangard  a zrozumiesz dlaczego różnią sie od innych marek - jestem pewien że na Francuza nawet spojrzeć nie będziesz chciał.
Cytat: "KrP"
Uwielbiam facetów dla których samochód jest przedłużeniem męskości. Chylę czoła przed tak, jak to mawiasz, specyficznym myśleniem.

Powiem ci że z autem to jest jak z psami upodobniajacymi sie do właściciela.
Po samochodzie mozna wstepnie poznac charakter człowieka - cos w tym jest!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2009, 09:35:54 »
Cytuj (zaznaczone)
Też tego nie rozumiem , ale jak wspomniałem napewno jestes młody i jeszcze nie rozumiesz czym tak naprawde róznią sie między soba poszczególne marki samochodów - jak pożyjesz jeszcze troche to zrozumiesz.


XD

Dobra, widzę, że trzeba kończyć dyskusję, nie ma sensu. ;]

Cytuj (zaznaczone)
Zamiast prowadzić jałowa dyskusję -poprostu poproś kogos niech da ci się przejechac volvem 850 v70 , s60 , albo mercedesem np. kl.S, E avangard a zrozumiesz dlaczego różnią sie od innych marek - jestem pewien że na Francuza nawet spojrzeć nie będziesz chciał.


Ja nigdy nie twierdziłem, że samochody się od siebie nie różnią.

Cytuj (zaznaczone)
Powiem ci że z autem to jest jak z psami upodobniajacymi sie do właściciela.
Po samochodzie mozna wstepnie poznac charakter człowieka - cos w tym jest!


Tak. A potem przyjdzie smok i zje wszystkie dziewice.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

welder

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 20, 2009, 10:19:52 »
KrP przyznaj się ile masz lat, bo czytając Twoje wypowiedzi dałbym Ci nie więcej niż 15 i powiedziałbym, że niewiele w życiu widziałeś :P

towarzysz jurgenson może trochę przekolorował w niektórych momentach sprawę, ale się z nim zgadzam, z reguły to czym jeździsz w jakiś sposób odzwierciedla to, kim jesteś albo chciałbyś być, ale też nie należy oceniać książki po okładce.

jeżdżę oplem, mam kolegę, który dał mi się przejechać volvem, które jest niewiele młodsze ode mnie i wyjść z podziwu nie mogłem, że auto, które jest w takim wieku i o takim przebiegu prowadzi się znacznie lepiej niż samochody, które są młodsze od niego przynajmniej 10 lat i tak niewiele przy nim roboty jest. Miałem okazje jeździć różnymi samochodami, ale volvo jest bez porównania lepsze :) i jak tylko się dorobię, to kupię właśnie volvo

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 20, 2009, 10:20:18 »
Cytat: "jurgenson"
Francuskie totalnie odpadają -nikomu nie polecam -Rene , Peże ., Citrone - jak to brzmi ? -to nie auto dla prawdziwego mężczyzny , chyba że dla tych myslacych inaczej.


Tak, lepiej kupić beemkę lub merola, który w mieście pali 12 litrów i więcej ;]
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 20, 2009, 11:15:30 »
Cytat: "Kuba"
Tak, lepiej kupić beemkę lub merola, który w mieście pali 12 litrów i więcej

Skąd Kuba u Ciebie to fałszywe przeświadczenie, że BMW to takie smoki?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...