Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Które auto?

S60
2 (100%)
V50
0 (0%)

Głosów w sumie: 2

Głosowanie skończone: Maja 19, 2009, 00:53:30

Autor Wątek: Co kupić?  (Przeczytany 23233 razy)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 20, 2009, 11:42:28 »
Dokładnie, BMW nie pali więcej niż inne samochody, wszystko zależy od tego jaki ma się silnik i nogę. Przy czym silniki diesla od BMW to już oszczędność na max. Kolega ma 3 litrowego diesla osadzonego w BMW serii 5 z '99 roku. W trasie przy jeździe 120-180km/h spalił mu średnio 7l, przyznacie chyba, że to nie dużo mając na uwadze pojemność silnika i masę pojazdu?
Żeby nie było, że tylko diesle mało palą, to 1,6 z '98 w nadwoziu coupe seria 3 pali w trybie mieszanym około 7l/100km.
Natomiast wiadomo, że jak ktoś ma 2,5 litrową benzynę i lubi depnąć to nic nie pomoże mu w mniejszym spalaniu - z tym się chyba trzeba liczyć. BMW pali tak jak każde inne auto o podobnej pojemności i masie.

A nawiązując do wcześniejszych postów o tym kto jeździ BMW - to stereotyp. Praktycznie tylko w Polsce istnieje takie przeświadczenie, że jak BMW - to łysy dres palący trawkę, z kastetem w kieszeni wiezie swoją pustą lalę pod dyskotekę z piskiem opon. W innych krajach BMW postrzegane jest jako marka luksusowa, być może i Polska kiedyś do tego dorośnie. W mojej skromnej opinii BMW to bardzo dobre auta :-)
I love the night.
1101110100101111

jurgenson

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 20, 2009, 11:50:54 »
Cytuj (zaznaczone)
Dobra, widzę, że trzeba kończyć dyskusję, nie ma sensu. ;]

Krp
To nie było do Ciebie , cała odpowiedż jest do Swierzak
Zacytowałem Ciebie i napisałem ze też tego nie rozumiem ! - może nie jasno to wyszło z opisu.

Kuba napisał/a:
Tak, lepiej kupić beemkę lub merola, który w mieście pali 12 litrów i więcej ;]

Zakładasz gaz sekwencyjny i bajka -chodzi bez najmniejszych problemów.
Weż pod uwagę komfort ,klasę samochodu , wyposażenie -bezpieczeństwo co najważniejsze , a nie poruszanie sie w skaczącej taczce .

Walder
towarzysz jurgenson może trochę przekolorował w niektórych momentach sprawę


Czemu Towarzysz ? nigdy nie miałem nic wspólnego z żadną Partią!
W czym przekolorowałem ?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2009, 12:03:42 »
Cytuj (zaznaczone)
KrP przyznaj się ile masz lat, bo czytając Twoje wypowiedzi dałbym Ci nie więcej niż 15 i powiedziałbym, że niewiele w życiu widziałeś :P


Nie wychodzi Ci interpretacja ludzi przez internet. ;/

Cytuj (zaznaczone)
towarzysz jurgenson może trochę przekolorował w niektórych momentach sprawę, ale się z nim zgadzam, z reguły to czym jeździsz w jakiś sposób odzwierciedla to, kim jesteś albo chciałbyś być, ale też nie należy oceniać książki po okładce.


To samo można powiedzieć o wózkach widłowych.

Dla mnie samochód ma być - ekonomiczny i pojemny (w sensie włożę do niego 5 ludzi i lodówkę, ale i tak będę mógł w nim spać). Tuning mnie nie fascynuje, jak już to seryjny i delikatny (felgi, lekko przyciemnione szyby i jakiś mały spoiler).

Nie utożsamiam się z moim samochodem. To tylko przedmiot. Są ważniejsze rzeczy na świecie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

jurgenson

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2009, 12:13:24 »
Cytat: "KrP"
Nie wychodzi Ci interpretacja ludzi przez internet. ;/


Jeszcze raz ci piszę -to nie było do ciebie -przeczytaj spokojnie ponownie , moze nie najlepiej to wyszło ale całosć była do -świerzaka.
Po czasie nie mozna edytowac wiec zostało to troche moze nie jasno wyrażone.
Zacytowałem ciebie ,ze Ty sie dziwisz i niżej ja sie dziwie co ma KRD ,do marki sam.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 20, 2009, 13:06:03 »
A ja z kolei pisałem do weldera. XD

Nie zrozumieliśmy się, ale już jest ok. Miłość i pokój.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline logout11

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 21, 2009, 15:57:49 »
Popieram.. Nigdy nie zrozumiem osób ktore kupują auto ze względu na markę. Zresztą Volvo itak nie ma ładnych samochodów. I wmawianie że jadąc Volvo 1000 km mniej sie zmęcze niż jadąc Citroenem to jakaś kompletna bzdura, kto ci takich bajeczek naopowiadał - toż to zależy od kierowcy a nie od samochodu po jakim czasie się on zmęczy.

Bizon

  • Gość
Co kupić?
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 21, 2009, 20:50:52 »
francuzofani widzę że nie dopuszczają do wiadomości opinii awaryjności ich bryczek  ;D  
a jak jest tak na prawdę każdy wie Sypią się gdzie się da.Po co komu max wypasik skoro każdy wyjazd poza miasto wiąże się ze stresem powrotu do domu,co to za auto gdzie instalacja elektryczna waży więcej niż blacha i praktycznie paść może dosłownie wszystko.Auto z założenia ma dowieść cię z pkt A do pkt B PEWNIE I BEZ STRESU..
Niemieckie auta nudne? owszem ale przez to staja się długoterminowe,są cienko wyposażone?owszem tez w latach 90 tak nowszym nie brakuje niczego a made in france??
pamięta ktoś lagune 1?? jaki szał jakie auto a teraz?? padaczka którą można kupić za wypłate  :lol2:
Co do miękkości VW i Audi to nie wiem skąd to wziąłeś kolego nie spotkałem się jeszcze z żadnym VW żeby był mięciutki jak sofa

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2009, 21:55:48 »
Żadne VW nie jest wygodne bo są to poprostu traktory, prostackie prymitywne traktory!!!! Wiem że moja Renia ma pare wad ale które auto ich nie ma ? Wole mieć mojego frnacuzika niż jakiegoś biednego i twardego niemca do którego za części wołają ogromne sumy. Fakt chodziło mi wyposażeniem o auta z lat od 1990- 2002. Znam troche osób co lata francuzami i nic w nich nie robią, bo są poprostu dobre, a fani Niemców czyli GERMANY STYLE  :lol2:  :lol2:  (żałosne) to typowe łyse karki(oczywiście nie wszyscy bez obrazy) który kupil sobie BMW z 1985 2.5 TD i sie wozi na kołpaczkach spinerach po mieście. Bizon to co Francuz wprowadził w latach 90 w standracie to Niemiec postanowił w 2000. Nie obrażaj Lagun bo podejżewam że nie masz połowy tego co ona ma :D

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 22, 2009, 00:25:35 »
Cytat: "Swierzak"
Żadne VW nie jest wygodne bo są to poprostu traktory, prostackie prymitywne traktory!!!!

Umiesz tylko rzucać puste hasła i slogany bez pokrycia czy masz jakieś konkretne argumenty? Jeździłeś wszystkimi, że stwierdzasz, że żadne VW nie jest wygodne?

Cytat: "Swierzak"
Wole mieć mojego frnacuzika niż jakiegoś biednego i twardego niemca do którego za części wołają ogromne sumy.

No to miej. Ogromne ceny za części? Zależy co kupisz, jak kupujesz limuzyne (S, 7) to zapłacisz słono za części. Natomiast u francuzów nie znajdziesz drogich części bo oni nie produkują limuzyn.

Cytat: "Swierzak"
Fakt chodziło mi wyposażeniem o auta z lat od 1990- 2002. Znam troche osób co lata francuzami i nic w nich nie robią, bo są poprostu dobre,

Nie ma aut bezawaryjnych "z marki", są zadbane egzemplarze, lub też takie o które nikt nie dba tudzież trefne. Odrywają się od tego nieco auta japońskie produkowane w japonii, technologia i przede wszystkim jakość wykonania pod względem wytrzymałościowym elementów mechanicznych powoduje ich niewielką przewagę nad "resztą świata". Tyczy się to głównie aut produkowanych do połowy lat '90, potem globalizacja zrobiła już swoje.

Cytat: "Swierzak"
Bizon to co Francuz wprowadził w latach 90 w standracie to Niemiec postanowił w 2000.

Widać wiedza twa mała, ale starasz się a to się liczy... Poczytaj sobie kto pierwszy wprowadził pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i inne technologie, które zmieniały świat aut - zapewniam Cię, że francuzi są daleko z tyłu.

Cytat: "Swierzak"
Niemców czyli GERMANY STYLE :lol2: :lol2: (żałosne) to typowe łyse karki(oczywiście nie wszyscy bez obrazy) który kupil sobie BMW z 1985 2.5 TD i sie wozi na kołpaczkach spinerach po mieście

To to o czym pisałem wcześniej, oceniasz markę po tym kto nią jeździ? brawo... To może ja pooceniam smak posiłku po układzie izobar na 13.01.2009 roku nad Azją? Co ma jakość prowadzenia się BMW, które niewątpliwie ma znacznie precyzyjniejszy układ kierowniczy niż Francuzy, do tego kto nim czasem jeździ? Szpanerów znajdziesz wszędzie, nie tylko w BMW. Walczysz przy pomocy stereotypów z realiami?
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 22, 2009, 11:44:28 »
Cytat: "jurgenson"
bo inaczej wiedziałbyś kto?, kiedy ,?stworzył w samochodzie pierwsze kabiny nie zgniatalne , pierwsze poduszki , ABS, SRS , i wiele wiele innych dodatków .


Ja tam nie chcę nic mówić, ale:

Airbag: An American inventor, Dr. Allen S. Breed, invented and developed a key component for automotive use: the ball-in-tube inertial sensor for crash detection. Breed Corporation then marketed this innovation first in 1967 to Chrysler.

ABS: Anti-lock braking systems were first developed for aircraft in 1929, by the French automobile and aircraft pioneer, Gabriel Voisin

FAIL
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 22, 2009, 15:10:40 »
DD2f nie wiem skąd czerpiesz swoją więdzę ale widzę że chyba TVN TURBO o ile wiem to Renault Safrane jest limuzyną którą jeździli prezdynci Francuscy i cały rząd, więc nie twierdź że francja nie ma limuzyn, aha i kolega KRP napisał któ stworzył ABS. Nie chce komentować twojej wypowiedzi bo jest na zbyt niskim poziomie skoro nie znasz podstaw. Jeździłem i Golfem III która nic nie miała w wyposażeniu po za obrotomierzem który zapewne też był opcjonalny  :lol2:  :lol2:  Audi B4 wąziutko w środku jechać się nie da ;/;/ A4 Aluminiowe zawieszenie poprostu poezja gdy trzeba wymieniać całe zawieszenie u mechnika raz na rok. No i BMW to jest bryka jechałem BMW seri 3 z 2000r zegary żywo wyciągnięte z BMW z 1985 :D:D wiadomo nowe technologie i ulepszenia. A Ty Jurgenson jesteś kompletnym idiotą co potwierdzają twoje wypowiedzi a więc JA napisałem że denerwuję mnie to na rondach że gdy wjeżdżam na nie i skręcam w lewo zajmuje lewy pas i tak samo wewnętrzny na rondzie a równomiernie ze mną wjeżdża ktoś z prawego pasa i zewnętrznym próboje skręcić w lewo.Zrozum Ty niezwykle doświadczony kierowco ( :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2: ) że z zewnętrznego pasa można JECHAĆ TYLKO NA WPROST LUB W PRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co oczywiście załączyłem w zdjęciu z podręcznika dla początkujących kierowców który przydałoby się że byś posiadał.
Co do japońców to się zgodzę. Mam trochę Renię i nie było problemów z rzeczami o których piszesz, zapewne powiedział Ci ję twój kolega z działu Z.CH Police w garażu przy Bosmanie Czerwonym. I z psuciem się aut nie napisałem żadnych bzdur, gdyż w jednych się psuję blacharka, w innych skrzynie, a w innych głowice itp itd nie ma ideałów. Kolega Ma VW TDI i już 2 razy na zmianie  TURBO był 2 razy regulować coś na pompię itd.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 22, 2009, 22:27:40 »
Każda marka aut ma swoich amatorów i przeciwników. Po to jest ich tyle, aby każdy nabywca znalazł coś dla siebie. Dajcie sobie spokój, bo dyskusja prowadzi na grząskie pola dyskusji ;)

Dzisiejszy artykuł znaleziony zupełnie przypadkiem Uwaga na Volvo z wadą hamulców!
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 22, 2009, 23:18:46 »
Dobrze że tej wady nie ma S60, bo bym już nie kupował. A co do ronda to drodzy panowie miałem już tam parę stłuczek i zawsze z czyjejś winy. I ten który jedzie wewnętrznym pasem ZAWSZE musi ustąpić pierwszeństwa temu z zewnętrznego. Bynajmniej z dwóch powodów, zmienia pas ruchu i ten na zewnętrznym jest po prawej, a u nas jest ruch prawostronny i jeśli znaki nie wskazują inaczej, jadący z prawej ma pierwszeństwo. Nie ważne jest też którym wjazdem na rondo wjeżdża i którym zjeżdża. Tak, tak, tak, powinien zająć wewnętrzny jeśli.... ale nie musi. Więc to robi dużą różnicę. A jak ktoś nie wierzy to zapraszam na rondo :devil: Koło ryneczku między hotelami i Baljo też są takie uliczki bez znaków pierwszeństwa przejazdu i tam też bardzo łatwo można dać się kupić na zasadę prawej ręki.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 23, 2009, 10:28:52 »
Swierzaku, Renault Safrane we Francji faktycznie może być używany dla prezydenta i rządu, ale nigdzie poza nią, auto było konkurentem co najwyżej dla Audi A6, BMW 5 czy Mercedesa E, na świecie jest to klasa wyższa średnia a nie limuzyna, od tego "święta trójca" z niemiec ma wyższe modele. Dodatkowo nigdzie poza francją ten model nie zyskał miana samochodu dla rządu czy VIP'a. Teraz tak, zobaczmy sobie Renault Safrane na otomoto, rocznik 2000 kosztuje śmieszne pieniądze, to passat (ten od ciągników ;-) ) z tego samego roku jest blisko dwukrotnie droższy z porównywalnym wyposażeniem, a Passat nie jest limuzyną. Coś w tym musi być. To, że rząd francji tym jeździł to nie znaczy, że to limuzyna, po prostu mieli "odruch patriotyczny". Świat ogólnie nie przyjął tego jako limuzyny i za jako taką Safrane nie uchodzi, jedyne co wiąże go z limuzyną to wybór typu nadwozia na otomoto (sedan/limuzyna) ;-) a wygląd tego samochodu to tylko klasa średnia (pierwsze skojarzenie - Mazda 626, jeśli chodzi o drugą generację Safrane).

Swoją wiedzę (która nie jest duża i wiele jeszcze przede mną) czerpię z wielu źródeł i z doświadczenia swojego i wielu ludzi, TVN Turbo też lubię czasem obejrzeć jak mam czas.

Jeśli chodzi o zawieszenie aluminiowe w wypustach VW/Audi - to masz rację, nie jest to trafiony pomysł na polskie drogi, kilkadziesiąt kilometrów na zachód nie mają tego problemu, te samochody były robione na normalne drogi a normalne są płaskie, nikt z niemieckich inżynierów nie myślał o Polsce/Indiach tworząc aluminiowe wielowahaczowe zawieszenie, tylko o tym jak by tu zmniejszyć masę pojazdu. Ja mam jedno z tych aut ze stajni VW/Audi i pragnę Cię poinformować, że jeżdżę szybko i nieraz z rozpędem wpadłem w dziurę - nie musiałem jeszcze z tego powodu wymieniać wahaczy, jest to więc mit, że trzeba je często wymieniać. Pewnie nie są tak wytrzymałe jak te stalowe, ale mówię Ci, że katastrofy nie ma :-) Poza tym nie jest to argument na słabostkę samochodu bo każdy ma jakieś wady, to że jechałeś Golfem bez wyposażenia to też nie argument, są wersje dobrze i słabo wyposażone.

A wygląd zegarów w BMW? Możesz mieć takie odczucie, pewnie, tyle, że BMW nadal wygląda o wiele lepiej niż jakikolwiek francuski samochód. Ale, to jest właśnie kwestia o której nie powinniśmy dyskutować - tak mawiają ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Co kupić?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 23, 2009, 21:36:37 »
Tak Tak Jurgenson ma swoje których się trzyma, najlepiej nalep se z tyłu i z przodu JURGENSON to wiemy ze jedzie tak zwana ZGRoza. DD2F nie wątpie że jeździsz szybko bo kazdy czasami depnie, ale kuzyn ma A4 i szykuje mu sie wymiana wahaczy nie pamietam kwoty wymiany ale się za głowe złapałem. Nie wiem czy wiesz, ale AUDI B3 miały zbornik na paliwo za tylnym siedzeniem pasażerów. Napewno zaraz napiszesz jako fan Niemieckiej trójki że to było dobre rozwiązanie i szkoda że się z tego wycofali. Każde Auto się psuje nie ma reguł jak już mówiłem, każdy woli swoję marki i tyle ja wole Renault ty wolisz VW/Audi i skonczmy na tym.