Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 216245 razy)

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 08, 2010, 07:13:11 »
Ja często używam zamiast woreczków jednorazowych rękawiczek - to też praktyczne. Po sprzątnięciu, wystarczy wywinąc taką rękawiczkę na lewą stronę i po sprawie. No, ale ja mam małego pieska więc robi niewiele więcej niż świnka morska, a właścicielom dużych psów współczuję  :rotfl:

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 08, 2010, 09:59:30 »
Cytat: "Zafrina"
a właścicielom dużych psów współczuję :rotfl:


Nie jest tak źle. Kwestia przyzwyczajenia - jak do wszystkiego. Nawet z wielkim brzuchem, pod koniec ciąży, sprzątnięcie po psie nie stanowiło dla mnie problemu. Mieszkałam wtedy na osiedlu przy ul. Zamenhofa i byłam dziwnie obserwowana, gdy sprzątałam to co chwilę wcześniej nawalił pies.  
Pies jak to pies, zdarzało się, że zrobił tam gdzie nie powinien i bywało mi głupio, ale starałam się szybko niwelować skutki.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 08, 2010, 20:08:44 »

Proszę bardzo! Kiepskie zdjęcie ale co nieco widać: piesek już w pozycji na kangurka grubo sadzi kasztana a babcia (ok 70 lat) czai się za nim z foliową torebeczką. Pies zrobił swoje a starsza Pani zaraz uprzątnęła teren. Brawo! Można?? Okazuje się że o dziwo można...!
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #213 dnia: Marca 08, 2010, 20:26:43 »
Cytuj (zaznaczone)
Co do torebek, to ich nie widać. Są gdzieś, nawet za darmo, ale one nie kłują codziennie w oczy.
A myślę, że pojawienie się pojemników było by całkiem sensowne. Tak jak było z butelkami. Ich także nikt nie segregował, a jak pojawiły się pojemniki, to od razu część ludzi się zmobilizowało. Ostatnio nawet widziałam pana, który szedł z dwoma butelkami tylko po to, żeby je wyrzucić. Nie miał innych śmieci.
Więc, jak się chce, to można.

dokładnie tak,postawcie też w lesie,to i w lesie ja będę sprzątać po swoim(bo moja tylko w lesie robi)a tak jak nie ma to przecież przez dwie godziny na spacerku nie będę z gówienkiem w ręku szła.ja tam i z gazetami,słoikami i plastikowymi butelkami chodzę,no ale pojemniki stoją przed blokiem,do skupu bym nie zanosiła.
Cytuj (zaznaczone)
Pies zrobił swoje a starsza Pani zaraz uprzątnęła teren. Brawo! Można?? Okazuje się że o dziwo można...!

brawa dla starszej pani.a jednak da się nauczyć też starego czegoś nowego.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #214 dnia: Marca 09, 2010, 20:05:31 »
brawo robert 1995 to jest optymistyczne...to jest sposób... na dobro i zło ... może też pstryknę coś na komórce i nadeślę

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 09, 2010, 20:17:15 »
Cytat: "tad19601963"
brawo robert 1995 to jest optymistyczne

To nie mi się brawa należą :) Mam nadzieję, że przez tą fotkę chociaż niektórym zrobiło się głupio...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 09, 2010, 21:32:59 »
Na klatkach pojawiły się informacje odnośnie sprzątanie po swoich pupilach, postaram się zrobić zdjęcie treści ;)

[ Dodano: 2010-03-10, 23:52 ]

PSIA_KUPA

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 14, 2010, 21:23:33 »
Prawda, pojawiła się ulotka "SANEPIDU". U mnie wisiała całe 2 dni, ale później zniknęła. W klatce na 8 mieszkań doliczyłem się 5 piesków u 3 sąsiadów. Mam jedynie nadzieję, że posłużyła do posprzątania po którymś z pupilków... ;D
Te psie kupy i niektóre wypowiedzi to jak wiatraki Cervantesa.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 14, 2010, 21:52:11 »
skąd się to zna :D mieszkałem w bloku gdzie 3 rodziny na 8 miały pieski. podwórko całe obejs.... że nie szło przejść nie wdeptując, wiec grzecznie wywiesiłem karteczkę z prośbą o posprzątanie po swoim psie... na drugi dzień juz jej nie było. ciężko co niektórych nauczyć kultury.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 14, 2010, 23:26:25 »
W naszym kochanym kraju powszechnie rządzi "tumiwisizm" więc nie sądzę,by za naszego życia sprawa psich kup została rozwiązana.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #220 dnia: Marca 15, 2010, 00:31:21 »
A ja dalej uważam, że zniesienie podatku i postawienie specjalnych, oznakowanych śmietników by wystarczyło. I przyniosłoby nieporównywalnie większy efekt niż taka propaganda jaka jest teraz.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #221 dnia: Marca 15, 2010, 12:12:53 »
Może i tak,ale bardziej pomogłoby surowe karanie właścicieli migających się od sprzątania po ustawieniu oznakowanych pojemników.Póki co nie pomaga nawet zwracanie uwagi w sytuacji,gdy pies(i to nie mały ale całkiem pokaźnych rozmiarów) wali kupę na krawędzi trawnika przy chodniku.Mnie się za wtrącanie oberwało słownie-na moje słowa,że tu chodzi się z dziećmi i one nieraz włażą na trawnik pani wyjechała z twarzą że "od kiedy to dzieci chodzą po trawnikach a pies się wysrać musi".Sytuacja miała miejsce na deptaku blisko placu zabaw,nawiasem mówiąc też z lekka "ozdobionego".

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #222 dnia: Marca 15, 2010, 16:21:07 »
Problem ,,ozdobionych'' trawników ma swój plus. Przynajmniej nie trzeba stawiać tabliczek - NIE DEPTAĆ TRAWNIKÓW! Nikt rozsądny nie zapuści się przecież na tak zaminowany teren.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #223 dnia: Marca 15, 2010, 19:52:28 »
Fakt,nikt raczej ryzykował nie będzie.A "zaminowanie" chodników ma też i dobre strony:ze 3 tyg.temu idąc do sklepu pilnie patrzyłam pod nogi,żeby nie wdepnąć w kupę bo po ataku zimy psy załatwiały się na odśnieżonych chodnikach i...znalazłam 10 złotych ^^ a naogół patrzę zawsze przed siebie a nie w dół.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #224 dnia: Marca 15, 2010, 20:20:08 »
może w dwóch 5 złotówkach czy w banknocie 10 zł ???...ale reasumując nie chciałbym nawet za tą kwotę wnieść kupę ( inaczej mówiąc odchody )  do mieszkania na podeszwach obuwia a później...hulaj  dusza piekła nie ma ... może znajdzie się... na talerzu  :szukaj!: