Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 217032 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #600 dnia: Maja 20, 2013, 23:44:22 »
REGULAMIN UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENIE GMINY POLICE
§ 18.
1. Właściciele zwierząt domowych, w tym ptaków, są zobowiązani do usuwania spowodowanych przez nie zanieczyszczeń na klatkach schodowych, także z szyb okiennych, korytarzach, strychach, w windach lub innych pomieszczeniach budynków służących do użytku publicznego oraz na ulicach, chodnikach, parkach, skwerach, zieleńcach.
2. Zakazuje się wyprowadzania zwierząt domowych do piaskownic i innych urządzeń służących do zabawy dla dzieci.


...ulice, skwery, zieleńce, parki... niezależnie od tego kto jest właścicielem terenu, jeżeli sa one przeznaczone do użytku publicznego, obowiązuje ten przepis

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #601 dnia: Maja 21, 2013, 00:21:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Udało się, pierwszy krok wykonany.
W drugiej połowie roku w Policach pojawią się dystrybutory z workami na psie odchody.
Mam nadzieję, ze przyniesie to dobre skutki i bedzie czyściej.

http://grzegorzufniarz.pl...polowie-2013-r/

Kolejne kroki do zrobienia to: wybiegi i czipowanie...


Super :)

Cytat: "Dr.Kafar"
albo jeszcze lepiej, wprowadzić zakaz trzymania psów w blokach


A niby dlaczego,może zakażemy posiadania samochodu wszystkim,bo coraz więcej parkingów niż miejsc zielonych,bo coraz bardziej zanieczyszczone powietrze!!!

Cytat: "Wojtek Dudek"
Ludzie nie posiadający psów? A z jakiej to niby racji? Posiadanie psa to kaprys nie obowiązek. Taki sam jak posiadanie innej rzeczy. Zwalnianie właścicieli psów z opłat, to nic innego, jak tylko przenoszenie kosztów ich kaprysu na innych obywateli. Na to zgody być nie powinno.

Już kiedyś pisałam,ale napiszę jeszcze raz:A niby dlaczego posiadacz psa ma płacić na schronisko,to nie posiadacz psa porzuca zwierzę,tylko ten,który zwierzaka nie ma,dlaczego ja mam płacić na schronisko,jeżeli ja mam zwierzaka ze schroniska,za którego zresztą musiałam w schronisku zapłacić.Przyczyniłam się do zmniejszenia bezdomności i jeszcze mam za to płacić!!!
Dlatego też najbardziej sprawiedliwe jest to,by wszyscy płacili!!!

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"nie mam woreczków". "Proszę - oto woreczki, sprzątajcie, niech będzie czyściej i ładniej.


Niestety na niektórych to nie podziała.Ostatnio będąc z psami na spacerze w tozie(a czasami jeden spacer jest z czterema psami po kolei lub parami) zawsze mam woreczki tozowe papierowe i po każdym psiaku sprzątam,pani wyszła ze swoim starym wielkim kundlem pod siedzibę tozu by nam na trawniku narobił,gdy jej zwróciłam uwagę powiedziała,że nie ma woreczka,a gdy jej wręczyłam nasz stwierdziła,że ten papierowy jej nie odpowiada i posprząta następnym razem,niereformowalne babsko i dla takich muszą być kary,bo inaczej się nie nauczą niestety.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #602 dnia: Maja 21, 2013, 10:26:04 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ahaha takiej herezji dawno nie czytałem ;D

Kurczę aż chyba nagram filmik jak Twoje bydle puszczone luzem się garbi, a Ty udajesz, że nie widzisz i idziesz dalej jak gdyby nigdy nic ;D


Nigdy takiej sytuacji nie zobaczysz,a więc powodzenia w staraniach!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #603 dnia: Maja 22, 2013, 09:11:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Panie Wojtku, to niebezpieczne myślenie, bo za chwile ci którzy nie mają dzieci albo mają dzieci dorosłe powiedzą, nie płace podatków na szkoły, przedszkola itp.

Sorry Grzegorzu! – ale rozbawiłeś mnie tym porównaniem. Ono świadczy o tym, że to nie moje myślenie jest niebezpieczne. Niebezpieczna jest ideologia, którą sam z takim oddaniem propagujesz. Taka ideologia jest gorsza od tej, która ponoć skończyła się bezpowrotnie w 1989 roku. Natomiast porównanie, którego użyłeś, dla mnie jest tylko przejawem czystego populizmu.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dbałość o bezdomne zwierzęta to zadanie własne gminy.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Z kolei darmowe worki i pojemniki na psie kupy to próba realizowania zadania utrzymania porządku i czystości.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Czipowanie jest sposobem przeciwdziałania bezdomności zwierząt więc bez problemu mieści się w tej kategorii.

Grzegorzu! Idąc dalej tym tokiem rozumowania to powinieneś jeszcze zadbać o to aby:

- uchylić opłatę za odbiór, wywóz i utylizację śmieci bo to przecież zadanie gminy,
- znieść opłatę za wodę, bo zaopatrzenie w wodę to zadanie gminy,
- wprowadzić bezpłatną komunikację autobusową, bo transport publiczny to też zadanie gminy,
- kupić samochody i pokryć całkowite koszty ich eksploatacji tym mieszkańcom, którzy dojeżdżają tam gdzie nie kursują autobusy, bo przecież z łatwością da się to podszyć pod transport publiczny.
- bezpłatnie zaopatrywać dzieci w pampersy, bo to przecież w niczym się nie różni od rozdawania darmowych woreczków,
- bezpłatnie zaopatrzyć właścicieli psów w smycze i kagańce, bo przecież bezpieczeństwo publiczne to też zadanie gminy,
- skoro darmowe czipowanie to znieść również opłaty rejestracyjne pojazdów, ponieważ to też jest przeciwdziałanie porzucaniu aut gdzie popadnie,
- rozdawać nieruchomości gruntowe bezpłatnie wszystkim wierzącym, ponieważ to wpisuje się w konstytucyjna chrześcijańską tradycję. Wg chrześcijan ziemia pochodzi od Boga. A zatem gmina nie powinna jej sprzedawać nie mając zgody właściciela, tylko rozdawać.

I mógłbym tu wyliczać dalej, lecz po co? Jak mawiał mój dziadek: „choćbyś niewidomemu wydłubał oczy na wierzch, to i tak nie zobaczy tego co powinien.

Cytat: "tatankas"
Już kiedyś pisałam,ale napiszę jeszcze raz:A niby dlaczego posiadacz psa ma płacić na schronisko,to nie posiadacz psa porzuca zwierzę,tylko ten,który zwierzaka nie ma,

Tatankas – czy Ty czytałaś to co napisałaś. Człowiek, który nie posiada psa jest tym, który go porzuca? Litości!!! Każdy porzucony pies miał wcześniej swojego właściciela i to właściciel tego psa go porzucił. Dlatego powinien płacić wtedy gdy go posiadał i to znacznie więcej niż wynosi obecna opłata. Powiem więcej. Właściciele psów powinni też mieć przymus obowiązkowego ubezpieczenia psów.

Cytat: "tatankas"
Dlatego też najbardziej sprawiedliwe jest to,by wszyscy płacili!!!

Dawno już nie słyszałem równie bzdurnej ideologii sprawiedliwości. Przypomina mi ona czasy, które ja pamiętam, kiedy takie frazesy nagminnie padały z ust rozmaitych towarzyszy, produkujących się na  trybunach pierwszomajowych.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #604 dnia: Maja 22, 2013, 11:09:49 »
Niech Pan, Panie Wojtku tak nie przejaskrawia, nie ma takiej potrzeby. Gmina działa w oparciu o zasady solidarności i subsydiarności. Usługi komunalne to materia, która nie jest dochodowa, nie jest interesem, a powyższe zasady w praktyce wyglądają tak, że wszyscy zrzucają się na pokrycie kosztów tych usług, choć nie wszyscy z nich korzystają.

Przykładowo: nie da się prowadzić opieki nad zwierzętami tylko ze środków z opłaty za psy, nie da się prowadzić szkół na odpowiednim poziomie tylko z subwencji oświatowej, nie da się utrzymać transportu publicznego tylko z biletów(chyba, ze się "urealni" ich cenę).

Zadania własne gminy są wyszczególnione w przepisach i gminy maja obowiązek je realizować. A po to stworzono system dochodów własnych gminy, aby ta mogła finansować realizacje zadań własnych. To tak w skrócie.

Mój pomysł z darmowym czipowaniem jest, w moim przekonaniu,  podyktowany interesem gminy(gminę tworzą jej mieszkańcy). Skoro gmina ma obowiązek zajmować się bezpańskimi zwierzętami - kupować usługi odławiania, płacić za kwarantannę(ponad 2 tys. zł za jednego psa) oraz utrzymywać schroniska dla zwierząt, to ja proponuje wprowadzić preferencje, które mogą ograniczyć ilość bezpańskich psów, a przez to oszczędzić pieniądze. Czipowanie psa jest w interesie gminy, bo jeżeli pies zostanie złapany i zidentyfikowany będzie jego właściciel dzięki czipowi, to właściciel poniesie koszty odłowienia i przechowywania psa.
Ponieważ nie można nakazać czipowania, to warto do tego zachęcić. Zaczipowanie psa(ok. 60 zł) oraz ulga w opłacie za psy(30 zł), to pieniądze, które trzeba "włożyć", po to, by kiedyś, gdy taka okoliczność nastąpi nie wydać tych 2 tysięcy.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #605 dnia: Maja 23, 2013, 11:47:33 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Niech Pan, Panie Wojtku tak nie przejaskrawia, nie ma takiej potrzeby. Gmina działa w oparciu o zasady solidarności i subsydiarności. Usługi komunalne to materia, która nie jest dochodowa, nie jest interesem, a powyższe zasady w praktyce wyglądają tak, że wszyscy zrzucają się na pokrycie kosztów tych usług, choć nie wszyscy z nich korzystają.
Przykładowo: nie da się prowadzić opieki nad zwierzętami tylko ze środków z opłaty za psy, nie da się prowadzić szkół na odpowiednim poziomie tylko z subwencji oświatowej, nie da się utrzymać transportu publicznego tylko z biletów(chyba, ze się "urealni" ich cenę).
Zadania własne gminy są wyszczególnione w przepisach i gminy maja obowiązek je realizować. A po to stworzono system dochodów własnych gminy, aby ta mogła finansować realizacje zadań własnych. To tak w skrócie.

Zatem też tak w skrócie. Piękny wykład chociaż bezcelowy i nieco spóźniony (powiedzmy jakieś 50 lat!). Mój dziadek był szybszy i bardziej wiarygodny w przedmiocie wyjaśniania mi zasad, którymi powinny kierować się samorządy.
Ale odejdźmy już od propagandy i skupmy się na konkretach.

Zadałem Ci Grzegorzu pytania, na które nie odpowiedziałeś. Może wyraziłem się zbyt skomplikowanie, zatem powtórzę je nieco prościej:

Dlaczego jako radny nakładasz na mieszkańców opłaty za wykonywane przez gminę zadania własne (opłaty za wodę, śmieci, komunikację itp.) jednocześnie sugerując tu na forum, że zadania własne gmina powinna realizować bezpłatnie? Co jest powodem takiej sprzeczności poglądowej u Ciebie lub wybiórczego traktowania tych zadań?

Oraz, dlaczego jako radny chcesz zwolnić z opłat bałaganiarzy nie przestrzegających ustanowionego porządku i ładu, usiłując przenieść koszty wynikające z ich fanaberii (czipy, woreczki, uprzątanie i utylizacja odchodów, opłaty) na wszystkich mieszkańców, bezpodstawnie przypisując te koszty do katalogu zadań własnych gminy, skoro one takimi zadaniami nie są (pomijam tu sprawy schronisk i odławiania zwierząt bezpańskich)?

Dla urozmaicenia dodam jeszcze trzecie pytanie.
Czy ustanawiając sposób odpłatności za śmieci, rozważałeś również i to, że oprócz ludzi potencjalnie śmieci produkują również psy (opakowania po karmach i nie tylko) i naliczyłeś dodatkową opłatę posiadaczom psów? Bo rozumiem, że za małe dzieci opłata pewnie jest chociaż one wyprodukują tych śmieci tyle samo (a niekiedy nawet mniej!) co duży pies?

To tyle!
Tylko błagam, nie cytuj mi kolejnych wersów statutu gminy lub ustawy o samorządach lokalnych, lecz udziel mi własnej odpowiedzi na postawione powyżej pytania. Pozdrawiam

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #606 dnia: Maja 23, 2013, 15:39:56 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Tatankas – czy Ty czytałaś to co napisałaś. Człowiek, który nie posiada psa jest tym, który go porzuca? Litości!!! Każdy porzucony pies miał wcześniej swojego właściciela i to właściciel tego psa go porzucił. Dlatego powinien płacić wtedy gdy go posiadał i to znacznie więcej niż wynosi obecna opłata. Powiem więcej. Właściciele psów powinni też mieć przymus obowiązkowego ubezpieczenia psów.


Czy ty czytasz siebie,właściciel psa,który psa zgubił to osoba,która psa nie posiada.Jeżeli widzisz osobę,która ma psa to posądzasz ją o porzucenie? Nie ,to osoba,która nie ma psa prawdopodobnie go porzuciła.

Cytat: "Wojtek Dudek"
równie bzdurnej ideologii sprawiedliwości


Dla ciebie bzdurna jest moja ideologia,dla mnie twoja :ass:

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Przykładowo: nie da się prowadzić opieki nad zwierzętami tylko ze środków z opłaty za psy, nie da się prowadzić szkół na odpowiednim poziomie tylko z subwencji oświatowej, nie da się utrzymać transportu publicznego tylko z biletów(chyba, ze się "urealni" ich cenę).


Dokładnie :)

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
płacić za kwarantannę(ponad 2 tys. zł za jednego psa)


I teraz sobie wszyscy przeliczcie,jak miesięcznie hycel wyłapuje 10 psów,rocznie 120x2 tys.zł=240tys zł rocznie,proste przeliczenie,czyli gmina hyclowi tyle płaci rocznie za 120 psów,które i tak trafiają do schroniska,my jako toz oddałyśmy do adopcji ponad 200 zwierząt za 20 tys zł,czyli za kwotę 12 razy mniejszą-co się bardziej opłaca?Sami sobie odpowiedzcie !
I GMINA NIE MA DLA NAS LOKALU DO PROWADZENIA NASZYCH DZIAŁAŃ.

Cytat: "Wojtek Dudek"
oprócz ludzi potencjalnie śmieci produkują również psy (opakowania po karmach i nie tylko) i naliczyłeś dodatkową opłatę posiadaczom psów?


To może najpierw zawalcz o to,bo ten skromny twoim zdaniem podatek płacili ci,co mają koty,króliki,choiki,myszy,świnki i inne zwierzątka domowe,bo one też produkują śmieci,ja chociaż płacę podatek od psa.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #607 dnia: Maja 23, 2013, 16:49:39 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Dlaczego jako radny nakładasz na mieszkańców opłaty za wykonywane przez gminę zadania własne (opłaty za wodę, śmieci, komunikację itp.) jednocześnie sugerując tu na forum, że zadania własne gmina powinna realizować bezpłatnie? Co jest powodem takiej sprzeczności poglądowej u Ciebie lub wybiórczego traktowania tych zadań?


Nie sugeruję by gmina realizowała zadania bezpłatnie, tylko postuluję dostępność do darmowych worków na psie kupy. Dlaczego? Bo uważam, że dotychczasowe metody nie rozwiązują problemu zanieczyszczenia przestrzeni miejskiej, a jest oczekiwanie ze strony mieszkańców aby te przestrzenie były czyste. Uliczne kosze na śmieci tez są bezpłatne, a są po to, by śmieci nie walały się po ulicach i skwerach. Koszt ich obsługi ponosimy wszyscy i godzimy się na to, bo chcemy mieć czysto, choć przepisy mówią, że śmiecić nie wolno.
A koszty moich pomysłów pokryją opłaty za psy, bo jak Pan pewnie pamięta, wpływy z opłaty od psów wynoszą ponad 60 tys. rocznie, a szacowany koszt pilotażu, o którym wspominałem nie powinien przekroczyć kwoty kilku tysięcy złotych(w zależności od zasięgu akcji). Nie będę kolejny raz uzasadniał tego pomysłu, bo już się o tym nagadałem wiele. Do Pana i innych mieszkańców należy ocena czy pomysł jest słuszny, czy nie.

I mała korekta - nakładam jako radny opłat za usługi dostarczania wody, wywozu odpadów, transportu zbiorowego bo tak mówią przepisy, że jest to kompetencja rady miejskiej. Odpady są wyjątkiem, bo prawo nakazuje każdemu płacić za odpady ale przecież nie ma przymusu korzystania z wody i z transportu. Zadaniem własnym gminy jest zapewnić dostawy wody i transport zbiorowy ale przepis nie nakazuje mieszkańcom z tego korzystać. Jak Pan nie chce korzystać z autobusów i tramwajów, to niech Pan chodzi piechotą, jak Pan nie chce płacić za wodę w kranie, proszę rozwiązać umowę i zdobywać wodę innymi sposobami. Gmina ma tylko zapewnić warunki do tego, by Pan mógł korzystać z tych usług. Pomijam tu zupełnie fakt, bardzo istotny, ze każda z tych sfer, które obejmują zadania własne gminy, jest inaczej skodyfikowana przepisami szczególnymi. Inaczej się ustala opłaty za wodę, inaczej za śmieci, jeszcze inaczej za transport
Dodatkowym aspektem jest to, że ustawa nie mówi, że gmina ma zapewniać to wszystko za co odpowiada bezpłatnie. Ma to zapewnić, a sposoby i formy są dowolne.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Oraz, dlaczego jako radny chcesz zwolnić z opłat bałaganiarzy nie przestrzegających ustanowionego porządku i ładu, usiłując przenieść koszty wynikające z ich fanaberii (czipy, woreczki, uprzątanie i utylizacja odchodów, opłaty) na wszystkich mieszkańców, bezpodstawnie przypisując te koszty do katalogu zadań własnych gminy, skoro one takimi zadaniami nie są (pomijam tu sprawy schronisk i odławiania zwierząt bezpańskich)?


Nie postuluje zwalniania, jak to Pan określił "bałaganiarzy" z jakichkolwiek opłat. Proponuje stworzyć "bałaganiarzom" warunki do tego, by nauczyli się nie być "bałaganiarzami" i nauczyli się odpowiedzialności za to by dbać o porządek. A chcę to osiągnąć to w formie darmowych worków na psie odchody, bo uważam, że dotychczas stosowane metody są niewystarczające, nieskuteczne i w takim modelu dostrzegam szanse na zmianę postaw "bałaganiarzy". To wszystko postuluję finansować z opłat za posiadanie psów, które ponoszą ci, którzy, jak to Pan określił, maja fanaberie by posiadać psy. Pozostali mieszkańcy tej opłaty nie ponoszą, więc nie jest to zamach na kieszenie tych co psów nie mają. A celem jest porządek i ład (czyli, nie cytując żadnych zapisów ustawy ;) ład i porządek w myśl art. 7).
Z kolei pomysł z darmowym czipowaniem psów(również finansowanym z tej psiej opłaty) wynika z troski o to, że nie maleje liczba bezpańskich psów, a koszty system odławiania i przechowywania tych zwierząt w schroniskach(co jest zadaniem własnym gminy) stale rosną. Uważam, że jest prawie pewne, że zaczipowane psy nigdy nie staną się psami bezdomnymi. Nie zostaną wyrzucone z domu przez właścicieli, bo ci będą się obawiali "namierzenia". W związku z tym jest to sposób na zwalczanie bezdomności zwierząt(bez naciągania, jak to Pan sugeruje).

Cytat: "Wojtek Dudek"
Dla urozmaicenia dodam jeszcze trzecie pytanie.
Czy ustanawiając sposób odpłatności za śmieci, rozważałeś również i to, że oprócz ludzi potencjalnie śmieci produkują również psy (opakowania po karmach i nie tylko) i naliczyłeś dodatkową opłatę posiadaczom psów? Bo rozumiem, że za małe dzieci opłata pewnie jest chociaż one wyprodukują tych śmieci tyle samo (a niekiedy nawet mniej!) co duży pies?


Istotnie, trudno takiego pytania nie uznac za urozmaicenie :)
Pomijając fakt, ze ustawa nie przewiduje takiego zwolnienia, a decyzje podejmuje się w oparciu o ustawę, to uważam, że te odpady(opakowania po karmach) są produkowane przez ludzi ,nie przez psy. A najlepiej kupować karmy luzem(jest taniej), wtedy opakowań nie będzie :)

Chyba dawno Pan nie miał małego dziecka Panie Wojtku :) Zapewniam, ze małe dziecko "wytwarza" więcej odpadów niż dorosły człowiek, o psie już nie wspominając. I dzieci sa liczone jako osoba zamieszkująca dany lokal i normalnie naliczana jest na dziecko opłata smieciowa(tak przecież było tez do tej pory).

Cytat: "Wojtek Dudek"
Pozdrawiam


Ja również pozdrawiam

PS - Tatankas, proszę się nie rozpędzać - te 2 tys. to koszt całościowy: odłowienia, kwarantanny i umieszczenia w schronisku. Więc nie wszystko trafia do Pan hycla.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #608 dnia: Maja 23, 2013, 17:51:54 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - Tatankas, proszę się nie rozpędzać - te 2 tys. to koszt całościowy: odłowienia, kwarantanny i umieszczenia w schronisku. Więc nie wszystko trafia do Pan hycla.


ok,ale u nas za te 2 tys zł zostaje uratowanych około 20  zwierzaków i nie trafiają one do schroniska,gdzie ktoś musi je dalej utrzymywać,te zwierzaki trafiają do domków własnych,a to chyba lepsze ? 1 zwierzak a 20 zwierzaków-czy tylko ja widzę różnicę?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #609 dnia: Maja 23, 2013, 22:00:16 »
Pewnie że to lepsze rozwiązanie. Ja tylko chciałem podkreślić, że te 2 tysiaki nie trafiają do kieszeni pana łowczego.
Adopcja jest dobrym pomysłem ale adoptowane psy i koty, oprócz tego, że sa wysterylizowane powinny tez być czipowane, to powinien być warunek adopcji.

Czytałem, że niektóre gminy wolą nawet dać 1 tys. złotych osobie, która adoptuje zwierzaka, niż płacić za odłowienie, kwarantannę i umieszczenie w schronisku.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #610 dnia: Maja 23, 2013, 22:41:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Uliczne kosze na śmieci tez są bezpłatne, a są po to, by śmieci nie walały się po ulicach i skwerach. Koszt ich obsługi ponosimy wszyscy i godzimy się na to, bo chcemy mieć czysto,

Zgadza się Grzegorzu! Ale gmina po to jest, aby załatwiać wspólnotowe potrzeby związane z bytem ludzi ją zamieszkujących. Ludzi a nie zwierząt, które oni hodują.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
A koszty moich pomysłów pokryją opłaty za psy, bo jak Pan pewnie pamięta, wpływy z opłaty od psów wynoszą ponad 60 tys. rocznie,

Czyli koszty przedsięwzięcia muszą zmieścić się w kwocie uzyskiwanej z wnoszonych opłat za psy. Wtedy Ok. Ale skoro zamierzasz zwalniać z opłat tych, którzy psy zaczipują, to z tych 60 tys. szybko może zrobić się 6 tys. albo jeszcze mniej, a wtedy środków na pokrycie tych darmowych usług może szybko zabraknąć. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego gmina nie podjęła do tej pory żadnych zdecydowanych kroków, aby ta kwota wynosiła dużo więcej niż owe 60 tys. Bo chyba nie jest to dla nikogo tajemnicą, że psów w gminie jest przynajmniej trzy razy więcej.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zadaniem własnym gminy jest zapewnić dostawy wody i transport zbiorowy ale przepis nie nakazuje mieszkańcom z tego korzystać. Jak Pan nie chce płacić za wodę w kranie, proszę rozwiązać umowę i zdobywać wodę innymi sposobami.

Wszystko to brzmi pięknie, ale sęk w tym, że nawet budując własną studnię głębinową (o ile w ogóle dostanę na to pozwolenie) i tak muszę odprowadzać opłaty za czerpaną z niej wodę (rozp. R. M. z 20 grudnia 2005 r.)

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Dodatkowym aspektem jest to, że ustawa nie mówi, że gmina ma zapewniać to wszystko za co odpowiada bezpłatnie. Ma to zapewnić, a sposoby i formy są dowolne.

Czyli jesteśmy tu zgodni. Czipy, woreczki, instalacja pojemników, opróżnianie ich i utylizacja odchodów – gmina zapewnia, ale płacą tylko właściciele psów. Wobec tego nie mam uwag.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
A chcę to osiągnąć to w formie darmowych worków na psie odchody, bo uważam, że dotychczas stosowane metody są niewystarczające, nieskuteczne i w takim modelu dostrzegam szanse na zmianę postaw "bałaganiarzy". To wszystko postuluję finansować z opłat za posiadanie psów, które ponoszą ci, którzy, jak to Pan określił, maja fanaberie by posiadać psy. Pozostali mieszkańcy tej opłaty nie ponoszą, więc nie jest to zamach na kieszenie tych co psów nie mają.

Czyli de facto nie darmowych lecz zakupionych z pieniędzy odprowadzanych w formie opłat przez właścicieli psów. Jednym słowem finansowanych tylko przez beneficjentów akcji. To rozumiem i wobec tego jestem za, podobnie jak i w tym przypadku…
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Z kolei pomysł z darmowym czipowaniem psów(również finansowanym z tej psiej opłaty)

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tych pieniędzy rzeczywiście wystarczy i przyniesie to oczekiwany skutek, bo mnie jakoś to nie przekonuje.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
uważam, że te odpady(opakowania po karmach) są produkowane przez ludzi ,nie przez psy.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zapewniam, ze małe dziecko "wytwarza" więcej odpadów niż dorosły człowiek, o psie już nie wspominając.

Skoro odpady związane z trzymaniem psa zaliczasz do produktu wytwarzanego przez jego opiekuna, to tym bardziej widzę tu sprzeczność. W takim przypadku dziecko od momentu urodzenia do pewnego wieku też nie produkuje odpadów. Robią to jego rodzice. Czyli analogicznie dzieci też nie powinny być brane pod uwagę przy naliczaniu opłaty. Przynajmniej do osiągnięcia  pewnego wieku. W obecnie funkcjonującym systemie dzieci te są dyskryminowane w porównaniu z psami. Nie sądzisz? – bo ja tak uważam.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Chyba dawno Pan nie miał małego dziecka Panie Wojtku  :smile:  

W moim wieku nie jest to jakimś zjawiskiem abstrakcyjnym. Ale mimo tego wieku i uwielbiania potraw mięsno-wędliniarskich, pamięć z tamtych lat jakoś się zachowała. A ponieważ wtedy jeszcze zamiast pampersów używało się pieluch z tetry, to tych odpadów było dosłownie zero. Mówię oczywiście o początkowym etapie życia.  :wink:

Cytat: "tatankas"
To może najpierw zawalcz o to,bo ten skromny twoim zdaniem podatek płacili ci,co mają koty,króliki,choiki,myszy,świnki i inne zwierzątka domowe,

A niby z jakiej racji ja? To Ty jesteś fanatyczną miłośniczką zwierząt, więc walcz. Mi wystarcza troska o to, aby dzieci i ludzi nie stawiano w hierarchii ważności poniżej psów.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #611 dnia: Maja 23, 2013, 22:53:56 »
Panie Wojtku, nie wnikając za głęboko w rozważania prawne, istotą opłaty jest to, że w zamian za jej wnoszenie następuje tzw. świadczenie wzajemne. Tu na tym forum nieraz przewijał się ten temat. Właściciele psów głośno pytali co otrzymują w zamian za to, ze wnoszą te opłatę. Takie opinie padały w kontekście rozważań o wybiegach dla psów, czipowaniu i innych.
Gmina od wielu lat rozdaje darmowe torby na sprzątanie psich kup. Rozpoczęła to jeszcze Pani Ela Kruszyńska. Jak się to odbywa szczegółowo?-nie wiem. Ale chciałbym aby się umacniał ten mechanizm, że wnoszenie opłat za psy oznacza jakieś konkretne udogodnienia dla ich posiadaczy. Jest to jakaś forma propagowania i zachęcania do płacenia tej opłaty, bo teraz rzeczywiście wnosi ją(szacuję na oko) jakieś 25% posiadaczy psów.

PS - mówiłem już kiedyś o tym na forum - ustawa o opłatach lokalnych nie przewiduje dla gmin możliwości pobierania opłat czy podatków od posiadania kotów, chomików, papug. Gminy mogą ustalać te opłatę tylko za psy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #612 dnia: Maja 24, 2013, 07:46:56 »
Mam propozycję: zacznijcie tę opłatę egzekwować. Na początek: niech hycel wyłapie pieski biegające bez opiekunów. Wszystkie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #613 dnia: Maja 24, 2013, 10:49:52 »
Cytat: "Wykidajło"
Mam propozycję: zacznijcie tę opłatę egzekwować. Na początek: niech hycel wyłapie pieski biegające bez opiekunów. Wszystkie.

Jestem jak najbardziej za...! Bo takich sytuacji jak ta TUTAJ jest coraz więcej.

Offline szopik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #614 dnia: Maja 24, 2013, 11:29:37 »
zastanawiam sie czy nie zaczac srac przed waszymi klatkami i balkonami jak w dniu swira