Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Radni Gminy Police  (Przeczytany 24247 razy)

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Radni Gminy Police
« dnia: Grudnia 14, 2018, 19:41:33 »
Pytanie do Radnych, kiedy uchwała i jaka bonifikata?
W przypadku gruntów Skarbu Państwa bonifikaty będą obowiązkowe i wyniosą 60 proc., jeśli właściciel domu czy mieszkania ureguluje należności w tym samym roku, w którym nastąpi przekształcenie. W drugim roku będzie to 50 proc., w trzecim – 40. W każdym kolejnym spada o 10 proc.
Inaczej będzie się miała sytuacja z gruntami komunalnymi, bo to gminy podejmą decyzję, czy zastosują bonifikaty. Apeluje o to wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
- Samorządy zgodnie z konstytucyjną zasadą mają autonomię. Dlatego kieruję apel do samorządów aby rozpoczęły prace nad korzystnymi dla mieszkańców warunkami przekształcenia i uwzględniały lokalną specyfikę. Z pewnością bonifikaty nie powinny być gorsze. Nie narzucamy tych warunków, samorządy mają w tym pełną swobodę – podkreślił Soboń.


Zachęcał, by w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi gminy i powiaty pochyliły się nad tematem możliwie szybko, tak by mieszkańcy wiedzieli, co samorządowcy mają im do zaproponowania. Soboń ma nadzieję, że gminy zaproponują jak najwyższe bonifikaty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2018, 08:35:12 »
Ktoś tu chyba tęskni za czasami kiedy wszystko było sterowane z Warszawy.
Soboń, to nadzieję sobie może mieć. Niech on i jemu podobni nie wtrącaja się w pracę samorządów. Wara i jak najdalej. Nie bez przyczyny nazywa to się samorząd.
Radni ustalą, to co ustalą, i to my policzanie, a nie żaden kacyk z partii ,będziemy ich rozliczać.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2018, 11:05:48 »
Nikt nie tęskni,  tylko już chyba pora na podjęcie takiej decyzji,  nie które gminy zrobiły to już przed wyborami.Jakis problem że zrozumieniem ?
To są nasze pieniądze.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2019, 17:19:06 »
Nasza Gmina ani przed wyborami ani po wyborach na ten temat milczy a milczenie stwarza zawsze niepokój.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2019, 03:39:12 »
Drogi "k3vin"! Czy Ty Bracie coś więcej czytasz niż to na co przypadkiem natrafisz? Chyba nie, bo znałbyś dwa oświadczenia Grzegorza Ufniarza. Pierwsze, oficjalne, całkowicie zaprzeczające rewelacjom red. Wosika i drugie informujące o wytoczeniu redaktorowi sprawy sądowej? Wiedziałbyś też o przyjęciu oświadczenia przewodniczącego Rady Miejskiej jako oficjalnego stanowiska Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI oraz o zamieszczeniu tegoż oświadczenia pod artykułem Adama Wosika na stronie Radia Szczecin. Ale nie, Ty takich faktów nie znasz, bo nie kierowałbyś forumowiczów do fałszywych oskarżeń.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 10, 2019, 11:50:19 »
validator, sprawą jest prosta i nie wygrasz dlaczego ? Bo k3vin ma wiarę, a nie wiedze, a z takim ludźmi nie wygrasz.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 10, 2019, 12:49:04 »
Czy Ty Bracie coś więcej czytasz niż to na co przypadkiem natrafisz? Chyba nie, bo znałbyś dwa oświadczenia Grzegorza Ufniarza.
Ty na poważnie? Myślisz że ludzie mają czas żeby śledzić wszystkie różne źródła? Pod zamieszczonym linkiem nie widzę żadnego odnośnika do innych powiązanych źródeł. Jeżeli jestem w błedzie to możesz zawsze wpis sprostować dodając kolejne źródła.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2019, 21:41:45 »
Naprawdę tak myślisz? Poważnie sądzisz, że autor pomówienia opublikuje pod swoim postem odsyłacze  do dementi i sprostowań?

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2019, 22:34:12 »
Poważnie sądzisz, że autor pomówienia opublikuje pod swoim postem odsyłacze  do dementi i sprostowań?

Nie wiem czy to pomówienie ale patrząc na politykę radnych w wiele informacji jestem w stanie uwierzyć. Odnośnie drugiej części pytania - zapewne nie choć to zależy od wielu okoliczności.
A teraz pytanie z mojej strony (może któryś z radnych się wypowie?) - faktycznie taka propozycja z podwyżkami o ponad 200% ma/miała miejsce?


Edit:
Tak cała sytuacja mnie bawi że jeszcze zaproponuję obejrzenie poniższego materiału:)
https://www.facebook.com/policebezcenzury/videos/758785091148102/

Od siebie dodam że czytałem oświadczenie pana U i było dla mnie bez żadnych konkretów, wręcz manipulowanie tą częścią społeczeństwa, która ma problemy z logicznym myśleniem i kojarzeniem faktów...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2019, 22:48:55 wysłana przez k3vin »

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 14, 2019, 01:29:34 »
Wiesz, takie rozumowanie, jakie prezentujesz, Grecy nazywali terminem "osobliwe" („idiotropos). Bo wciąż czytasz wybiórczo. Przeczytałeś oświadczenie przewodniczącego Rady i zawarte w nim wyraźne zaprzeczenie insynuacjom red. Wosika. Oto przytoczenie fragmentu Oświadczenia:
"Wpis zawiera nieprawdziwe informacje o tym, że:
1 – jako Przewodniczący Rady Miejskiej skierowałem do radnych projekt uchwały dotyczący zmian wysokości diet radnych.
2 – klub radnych GRYF XXI przygotował projekt uchwały w tej sprawie.
Oświadczam, że podane w artykułach informacje są nieprawdziwe, a ww. dziennikarz rozpowszechnia kłamliwe treści godzące w moje dobre imię."

Nie wiem gdzie w tych prostych i jednoznacznych stwierdzeniach dostrzegasz brak konkretów i manipulowanie świadomością odbiorców?
Przeczytałeś też notę obronną red. Wosika na stronie "Police bez cenzury". I znów czytasz wybiórczo, bowiem zapoznać się z komentarzami już nie raczyłeś. A tam jest wszystko wyjaśnione.
W niedzielę (13 stycznia) podobnie rozumujący osobnik w Gdańsku zabił lub chciał zabić (bo może ofiara ocaleje) prezydenta miasta. Też rozumował wybiórczo. Skazano go (za przestępstwa kryminalne) w czasach rządów PO, uznał to za krzywdę, prezydent jest związany z PO, no to zabijając go - zrekompensował sobie urojone udręczenia. Aczkolwiek między jego skazaniem, a osobą prezydenta żadnego związku przyczynowo-skutkowego nie było i nie ma.
Podobnie niebezpieczną konstrukcję myślową objawiasz w swoich postach na forum. Prawda jest taka, jak Ty uważasz, a jeśli fakty temu zaprzeczają - tym gorzej dla faktów. Tak się rozmawiać nie da, a przed potencjalnymi skutkami prób rozpowszechniania tzw. czarnej propagandy prowadzącej do nienawiści zawczasu trzeba się bronić. 

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 14, 2019, 07:49:13 »
Jeszcze raz zadaje pytanie do radnych , jakie przewidują bonifikaty  dla mieszkańców gminy Police ? Samorządy mają w tym pełną swobodę , większość gmin już to dawno zrobiło!
A my , na co czekamy, słyszy się o podwyżkach dla radnych, może kosztem bonifikaty ? Nie wiem ? Jesteście radnymi,  większości macie dobre i dobrze płatne stanowiska w innych firmach , może dla tego nie macie czasu na zajęcie się ta sprawą?

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 14, 2019, 21:07:11 »


Nie wiem gdzie w tych prostych i jednoznacznych stwierdzeniach dostrzegasz brak konkretów i manipulowanie świadomością odbiorców?
Dla mnie to, że ktoś oświadczy że coś jest nieprawdą nic nie znaczy a szczególnie jak mówi to osoba, która jest upolityczniona. Do rzeczy:
"Wpis zawiera nieprawdziwe informacje o tym, że:
1 – jako Przewodniczący Rady Miejskiej skierowałem do radnych projekt uchwały dotyczący zmian wysokości diet radnych.
2 – klub radnych GRYF XXI przygotował projekt uchwały w tej sprawie.
Oświadczam, że podane w artykułach informacje są nieprawdziwe, a ww. dziennikarz rozpowszechnia kłamliwe treści godzące w moje dobre imię."
Dla mnie to oświadczenie to słowo przeciwko słowu. Równie dobrze mogę sobie oświadczyć że moje poprzednie wpisy są napisane przez inną osobę - czy już mi wszyscy wierzą?
Jakie pytania się rodzą podczas czytania tego oświadczenia:
- czy ktokolwiek stworzył taki dokument? Jeżeli tak to kto?
- czy w ogóle powstał taki dokument? (podobno tak) Jeżeli tak, to kiedy dokladnie?
- jeżeli taki dokument powstał to czy faktycznie wygląda on tak jak przedstawił to P. Wosik? A jeżeli nie to co było w nim zawarte?

W kolejnym materiale Pan Wosik przedstawia dokument - z mojego punktu widzenia ten człowiek jest wiarygodny ponieważ coś przedstawia. A pan U? On tylko napisze oświadczenie i w dodatku tak ogólnikowe, że nic z niego nie wynika poza jednym - że się nie przyznaje...(nic dziwnego). No dobra, jeszcze dodatkowo pogrozi palcem że sprawa zakończy się w sądzie - teraz się okaże czy ktoś jest słowny czy lubi coś powiedzieć a dopiero potem pomyśleć...
Kolejne pytanie które się pojawia - może brakuje konkretów ze strony oskarżonego ponieważ w przypadku konkretnych informacji gdy jedną się obali (zakładając, że Pan Wosik ma racje bo pewności nigdy nie mamy) to reszta automatycznie przestaje być wiarygona?

W odpowiedzi na Twoje pytanie - tutaj widzę brak konkretów.

Jeszcze Pytanie do Ciebie – na jakiej podstawie domniemasz, po której stronie leży prawda? Podziel się na forum, może zmienisz mój tok myślenia.

Co do reszty nie będę się odnosił bo nie lubię aż tak wybiegać poza temat jak Ty.


Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2019, 23:57:28 »
Nie będę dalej prowadził tej dyskusji. Albo coś z Tobą jest "nie tak", albo zabawiasz się w przekorne gierki. Jeśli nie rozumiesz różnicy między oficjalnym oświadczeniem osoby publicznej i pełniącej urząd a sugestiami dziennikarza (jakiegokolwiek) opartymi na podejrzeniach - to ja już tego nie zmienię. A na pseudologiczne zabawy czasu nie mam. Bądź zdrów.

Offline Consensus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Radni Gminy Police
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 15, 2019, 09:02:51 »
A mi to wszystko jedno ile radni zarabiają najważniejsze jest to ze są pchane pieniądze w nasza Trzebiez a nie te śmierdzące Police :) może i wkoncu urząd miasta przeniosą do naszej kochanej Trzebiezy. Powietrze mamy zdrowsze, piękne widoki, drogi mamy lepsze a nawet place zabaw się nie porównają do tej biedoty Polickiej :) no i wiadomo u nas mieszka Elita Policka