Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Trudne tematy => Wątek zaczęty przez: lolek w Grudzień 14, 2018, 19:41:33

Tytuł: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: lolek w Grudzień 14, 2018, 19:41:33
Pytanie do Radnych, kiedy uchwała i jaka bonifikata?
W przypadku gruntów Skarbu Państwa bonifikaty będą obowiązkowe i wyniosą 60 proc., jeśli właściciel domu czy mieszkania ureguluje należności w tym samym roku, w którym nastąpi przekształcenie. W drugim roku będzie to 50 proc., w trzecim – 40. W każdym kolejnym spada o 10 proc.
Inaczej będzie się miała sytuacja z gruntami komunalnymi, bo to gminy podejmą decyzję, czy zastosują bonifikaty. Apeluje o to wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
- Samorządy zgodnie z konstytucyjną zasadą mają autonomię. Dlatego kieruję apel do samorządów aby rozpoczęły prace nad korzystnymi dla mieszkańców warunkami przekształcenia i uwzględniały lokalną specyfikę. Z pewnością bonifikaty nie powinny być gorsze. Nie narzucamy tych warunków, samorządy mają w tym pełną swobodę – podkreślił Soboń.


Zachęcał, by w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi gminy i powiaty pochyliły się nad tematem możliwie szybko, tak by mieszkańcy wiedzieli, co samorządowcy mają im do zaproponowania. Soboń ma nadzieję, że gminy zaproponują jak najwyższe bonifikaty.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: dapol w Grudzień 15, 2018, 08:35:12
Ktoś tu chyba tęskni za czasami kiedy wszystko było sterowane z Warszawy.
Soboń, to nadzieję sobie może mieć. Niech on i jemu podobni nie wtrącaja się w pracę samorządów. Wara i jak najdalej. Nie bez przyczyny nazywa to się samorząd.
Radni ustalą, to co ustalą, i to my policzanie, a nie żaden kacyk z partii ,będziemy ich rozliczać.

Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: lolek w Grudzień 15, 2018, 11:05:48
Nikt nie tęskni,  tylko już chyba pora na podjęcie takiej decyzji,  nie które gminy zrobiły to już przed wyborami.Jakis problem że zrozumieniem ?
To są nasze pieniądze.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: zrównoważona w Styczeń 09, 2019, 17:19:06
Nasza Gmina ani przed wyborami ani po wyborach na ten temat milczy a milczenie stwarza zawsze niepokój.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Styczeń 09, 2019, 21:25:58
Jak mowa o radnych to warto poczytać ten artykuł:

https://policebezcenzury.pl/2-aktualnosci/196-polickiego-konwoju-wstydu-ciag-dalszy?fbclid=IwAR32GmSPNkHM-C8CpKQCkU4DDkCnuNlhblAedAbUPh6nY_jwCPuPAYZXprI

Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Validator w Styczeń 10, 2019, 03:39:12
Drogi "k3vin"! Czy Ty Bracie coś więcej czytasz niż to na co przypadkiem natrafisz? Chyba nie, bo znałbyś dwa oświadczenia Grzegorza Ufniarza. Pierwsze, oficjalne, całkowicie zaprzeczające rewelacjom red. Wosika i drugie informujące o wytoczeniu redaktorowi sprawy sądowej? Wiedziałbyś też o przyjęciu oświadczenia przewodniczącego Rady Miejskiej jako oficjalnego stanowiska Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI oraz o zamieszczeniu tegoż oświadczenia pod artykułem Adama Wosika na stronie Radia Szczecin. Ale nie, Ty takich faktów nie znasz, bo nie kierowałbyś forumowiczów do fałszywych oskarżeń.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Styczeń 10, 2019, 11:50:19
validator, sprawą jest prosta i nie wygrasz dlaczego ? Bo k3vin ma wiarę, a nie wiedze, a z takim ludźmi nie wygrasz.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Styczeń 10, 2019, 12:49:04
Czy Ty Bracie coś więcej czytasz niż to na co przypadkiem natrafisz? Chyba nie, bo znałbyś dwa oświadczenia Grzegorza Ufniarza.
Ty na poważnie? Myślisz że ludzie mają czas żeby śledzić wszystkie różne źródła? Pod zamieszczonym linkiem nie widzę żadnego odnośnika do innych powiązanych źródeł. Jeżeli jestem w błedzie to możesz zawsze wpis sprostować dodając kolejne źródła.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Validator w Styczeń 10, 2019, 21:41:45
Naprawdę tak myślisz? Poważnie sądzisz, że autor pomówienia opublikuje pod swoim postem odsyłacze  do dementi i sprostowań?
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Styczeń 13, 2019, 22:34:12
Poważnie sądzisz, że autor pomówienia opublikuje pod swoim postem odsyłacze  do dementi i sprostowań?

Nie wiem czy to pomówienie ale patrząc na politykę radnych w wiele informacji jestem w stanie uwierzyć. Odnośnie drugiej części pytania - zapewne nie choć to zależy od wielu okoliczności.
A teraz pytanie z mojej strony (może któryś z radnych się wypowie?) - faktycznie taka propozycja z podwyżkami o ponad 200% ma/miała miejsce?


Edit:
Tak cała sytuacja mnie bawi że jeszcze zaproponuję obejrzenie poniższego materiału:)
https://www.facebook.com/policebezcenzury/videos/758785091148102/

Od siebie dodam że czytałem oświadczenie pana U i było dla mnie bez żadnych konkretów, wręcz manipulowanie tą częścią społeczeństwa, która ma problemy z logicznym myśleniem i kojarzeniem faktów...
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Validator w Styczeń 14, 2019, 01:29:34
Wiesz, takie rozumowanie, jakie prezentujesz, Grecy nazywali terminem "osobliwe" („idiotropos). Bo wciąż czytasz wybiórczo. Przeczytałeś oświadczenie przewodniczącego Rady i zawarte w nim wyraźne zaprzeczenie insynuacjom red. Wosika. Oto przytoczenie fragmentu Oświadczenia:
"Wpis zawiera nieprawdziwe informacje o tym, że:
1 – jako Przewodniczący Rady Miejskiej skierowałem do radnych projekt uchwały dotyczący zmian wysokości diet radnych.
2 – klub radnych GRYF XXI przygotował projekt uchwały w tej sprawie.
Oświadczam, że podane w artykułach informacje są nieprawdziwe, a ww. dziennikarz rozpowszechnia kłamliwe treści godzące w moje dobre imię."

Nie wiem gdzie w tych prostych i jednoznacznych stwierdzeniach dostrzegasz brak konkretów i manipulowanie świadomością odbiorców?
Przeczytałeś też notę obronną red. Wosika na stronie "Police bez cenzury". I znów czytasz wybiórczo, bowiem zapoznać się z komentarzami już nie raczyłeś. A tam jest wszystko wyjaśnione.
W niedzielę (13 stycznia) podobnie rozumujący osobnik w Gdańsku zabił lub chciał zabić (bo może ofiara ocaleje) prezydenta miasta. Też rozumował wybiórczo. Skazano go (za przestępstwa kryminalne) w czasach rządów PO, uznał to za krzywdę, prezydent jest związany z PO, no to zabijając go - zrekompensował sobie urojone udręczenia. Aczkolwiek między jego skazaniem, a osobą prezydenta żadnego związku przyczynowo-skutkowego nie było i nie ma.
Podobnie niebezpieczną konstrukcję myślową objawiasz w swoich postach na forum. Prawda jest taka, jak Ty uważasz, a jeśli fakty temu zaprzeczają - tym gorzej dla faktów. Tak się rozmawiać nie da, a przed potencjalnymi skutkami prób rozpowszechniania tzw. czarnej propagandy prowadzącej do nienawiści zawczasu trzeba się bronić. 
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: lolek w Styczeń 14, 2019, 07:49:13
Jeszcze raz zadaje pytanie do radnych , jakie przewidują bonifikaty  dla mieszkańców gminy Police ? Samorządy mają w tym pełną swobodę , większość gmin już to dawno zrobiło!
A my , na co czekamy, słyszy się o podwyżkach dla radnych, może kosztem bonifikaty ? Nie wiem ? Jesteście radnymi,  większości macie dobre i dobrze płatne stanowiska w innych firmach , może dla tego nie macie czasu na zajęcie się ta sprawą?
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Styczeń 14, 2019, 21:07:11


Nie wiem gdzie w tych prostych i jednoznacznych stwierdzeniach dostrzegasz brak konkretów i manipulowanie świadomością odbiorców?
Dla mnie to, że ktoś oświadczy że coś jest nieprawdą nic nie znaczy a szczególnie jak mówi to osoba, która jest upolityczniona. Do rzeczy:
"Wpis zawiera nieprawdziwe informacje o tym, że:
1 – jako Przewodniczący Rady Miejskiej skierowałem do radnych projekt uchwały dotyczący zmian wysokości diet radnych.
2 – klub radnych GRYF XXI przygotował projekt uchwały w tej sprawie.
Oświadczam, że podane w artykułach informacje są nieprawdziwe, a ww. dziennikarz rozpowszechnia kłamliwe treści godzące w moje dobre imię."
Dla mnie to oświadczenie to słowo przeciwko słowu. Równie dobrze mogę sobie oświadczyć że moje poprzednie wpisy są napisane przez inną osobę - czy już mi wszyscy wierzą?
Jakie pytania się rodzą podczas czytania tego oświadczenia:
- czy ktokolwiek stworzył taki dokument? Jeżeli tak to kto?
- czy w ogóle powstał taki dokument? (podobno tak) Jeżeli tak, to kiedy dokladnie?
- jeżeli taki dokument powstał to czy faktycznie wygląda on tak jak przedstawił to P. Wosik? A jeżeli nie to co było w nim zawarte?

W kolejnym materiale Pan Wosik przedstawia dokument - z mojego punktu widzenia ten człowiek jest wiarygodny ponieważ coś przedstawia. A pan U? On tylko napisze oświadczenie i w dodatku tak ogólnikowe, że nic z niego nie wynika poza jednym - że się nie przyznaje...(nic dziwnego). No dobra, jeszcze dodatkowo pogrozi palcem że sprawa zakończy się w sądzie - teraz się okaże czy ktoś jest słowny czy lubi coś powiedzieć a dopiero potem pomyśleć...
Kolejne pytanie które się pojawia - może brakuje konkretów ze strony oskarżonego ponieważ w przypadku konkretnych informacji gdy jedną się obali (zakładając, że Pan Wosik ma racje bo pewności nigdy nie mamy) to reszta automatycznie przestaje być wiarygona?

W odpowiedzi na Twoje pytanie - tutaj widzę brak konkretów.

Jeszcze Pytanie do Ciebie – na jakiej podstawie domniemasz, po której stronie leży prawda? Podziel się na forum, może zmienisz mój tok myślenia.

Co do reszty nie będę się odnosił bo nie lubię aż tak wybiegać poza temat jak Ty.

Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Validator w Styczeń 14, 2019, 23:57:28
Nie będę dalej prowadził tej dyskusji. Albo coś z Tobą jest "nie tak", albo zabawiasz się w przekorne gierki. Jeśli nie rozumiesz różnicy między oficjalnym oświadczeniem osoby publicznej i pełniącej urząd a sugestiami dziennikarza (jakiegokolwiek) opartymi na podejrzeniach - to ja już tego nie zmienię. A na pseudologiczne zabawy czasu nie mam. Bądź zdrów.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Consensus w Styczeń 15, 2019, 09:02:51
A mi to wszystko jedno ile radni zarabiają najważniejsze jest to ze są pchane pieniądze w nasza Trzebiez a nie te śmierdzące Police :) może i wkoncu urząd miasta przeniosą do naszej kochanej Trzebiezy. Powietrze mamy zdrowsze, piękne widoki, drogi mamy lepsze a nawet place zabaw się nie porównają do tej biedoty Polickiej :) no i wiadomo u nas mieszka Elita Policka
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 15, 2019, 12:17:56
Śmierdzi to Ci z buzi trolu
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Styczeń 15, 2019, 21:32:11
Jeśli nie rozumiesz różnicy między oficjalnym oświadczeniem osoby publicznej i pełniącej urząd a sugestiami dziennikarza (jakiegokolwiek) opartymi na podejrzeniach - to ja już tego nie zmienię.
Pewien prezydent dużego kraju również oficjalnie oświadczał, że to nie jego wojska znajdują się na terenie Półwyspu Krymskiego - widzisz korelacje?
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Marzec 26, 2019, 10:54:04
Dnia 27 marca nasi radni zadecydują o sposobie opłaty za śmieci. W obecnej chwili płacimy od  ilosci zamieszkiwanych osób w danym lokalu i chyba jest to najlepsze rozwiązanie. Proponowane jest od metrażu, co wiąże się z podwyżkami, zwłaszcza dla tych, co jest ich dwoje góra troje. Wielodzietne rodziny zyskają. Do tych, co zaproponowali takie rozwiązanie mam pytanie, co ma wspólnego śmieci,  a metraż. Jakby nie patrzał chyba niec nie ma wspolnego, według mnie to ludzie produkują śmieci nie metry mieszkaniowe. No chyba ze się mylę ?
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 26, 2019, 11:01:33
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Chociaż rzeczywiście - sposób rozliczania od powierzchni to nieporozumienie. Ja np. będę płacił mniej za 4 osobową rodzinę, bo mam małe mieszkanie. Bzdura i bezsens
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Marzec 26, 2019, 22:27:54
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Nie koniecznie... Co prawda mocno się nie zagłębiałem ale wygląda mi na to, że sporo osób które były uczciwe zapłaci więcej (a niektórzy dużo więcej).  Czy aż tyle było ludzi którzy zaniżali liczbę mieszkańców żeby tak mocno to teraz kompenswować?
Obstawiam że jak byś policzył każdego mieszkańca Polic to wyjdzie sporo mniej wpływów do Trans-Net niż w przypadku propozycji stawek z metrażem... Wygląda na to że jak zwykle Gryf pompuje kasę dla swoich.

Ponadto warto jeszcze w wątku poruszyć temat radnego, który jest mocno związany z firmą Trans-Net w związku z czym nie powinien mieć mandatu radnego - na szczęście w końcu ktoś wyżej postawiony się tematem zajął.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Marzec 27, 2019, 17:55:33
Z tego, co wiem, a wiem z pewnego źródła, burmistrz wycofał tą propozycję, sprawa jest do konsultacji.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: k3vin w Marzec 27, 2019, 21:19:05
To tylko pokazuje jak burmistrz kryje swoich (a więc pytanie czy faktycznie potrzene podwyżki za śmieci? Dla mnie burmistrz coraz bardziej jest mniej wiarygodny). Inna sprawa - mimo faktu, że sprawa jest wycofana myślę, że z opóźnieniem ale i tak ten ten mandat zostanie cofnięty.


Prywatny folwark w pełnej krasie. Pogratulować wyborcom.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: ak w Marzec 27, 2019, 23:25:42
Cytat: dapol w Marzec 26, 2019, 11:01:33
Rozliczenie od osoby byłoby najkorzystniejsze, gdyby policzanie nie kłamali w deklaracjach. To nie radni fundują nam podwyżkę tylko sąsiedzi.
Nie koniecznie... Co prawda mocno się nie zagłębiałem ale wygląda mi na to, że sporo osób które były uczciwe zapłaci więcej (a niektórzy dużo więcej).  Czy aż tyle było ludzi którzy zaniżali liczbę mieszkańców żeby tak mocno to teraz kompenswować?Dziennik Policki

Jednakże w zależności od obranej metodologii opartej na deklaracjach mieszkańców w obecnym systemie w stosunku do danych Głównego Urzędu Statystycznego brakuje około 8 tysięcy osób.


8 000 osób x 15 zł (śmieci segregowane) = 120 000 zł x 12 miesięcy = 1 440 000 zł rocznie - brakuje!
i tu dapol chyba się nie myli.


– Opłaty te (...) trafiają do Wydziału Finansowego Urzędu Marszałkowskiego (...). W urzędzie zostaje około 2% środków, reszta trafia do budżetu powiatu, budżetu Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz do budżetu gminy – mówił Marcin Chełkowski. – Polska w ostatnim czasie wprowadziła bardzo drastyczne podwyżki tej opłaty (...). W 2002 r. jej stawka wynosiła 13,80 zł za tonę odpadów i rosła o wysokość inflacji. W 2007 r. rząd podniósł tę opłatę dość drastycznie – z 15,70 zł na 75 zł (w przypadku odpadów nieprzetworzonych) i wprowadzono stawkę ulgową (...) dla odpadów wstępnie przetworzonych w wysokości 60 zł – kontynuował Chełkowski.

W 2018 r. opłata marszałkowska wynosiła 140 zł za odpady nieprzetworzone, w 2019 r. - 170 zł, a w przyszłym roku wyniesie ona 270 zł za tonę.

Obecna stawka była chyba brana na podstawie roku 2007.  Ile ton śmieci produkuje Gmina?
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: K.O. w Marzec 28, 2019, 08:47:41
1 440 000 brakuje? No nieee. W 2018 roku system się nie zbilansował i zabrakło niecałe 250 000 zł. W innych latach różnie. Bywało i ponad 500.000 tys, 300.000 tys a raz nawet była mała nadwyżka ok. 60.000 zł  ;)
Co to znaczy, że brakuje 8000 osób? Przecież to są dane Gusowskie a ta różnica wynika z danych GUS a osób zadeklarowanych w systemie. To, że brakuje osób to pewnik ale nie 8000. To, że ktoś jest zameldowany na terenie Gminy Police nie znaczy przecież, że tu mieszka. Pewnie takich osób jest sporo. Duża część wyjechała itd. Dlatego opłaty wylicza się od osób zadeklarowanych w systemie. I tu rolą gminy jest odpowiedzieć sobie na pytanie: ile osób w ogole się nie zadeklarowało z tych, które powinny to zrobić, ile z zadeklarowanych nie płaci i jaki jest poziom ściągalności/egzekucji opłat. Bo może się okazać, że jest tu pole do poprawy ale trzeba chcieć to zrobić.

Co do opłaty marszałkowskiej to do gminy wraca ona w wysokości 50% ;) Poza tym dotyczy wszystkich gmin w Polsce w takim samym stopniu. A jednak duża część gmin, mimo nawet podwyżek stawek za odbiór odpadów w ostatnim czasie, ma te opłaty na mieszkańca sporo niższe niż te zaproponowane aktualnie w Policach. Czyli jednak można. Poza tym patrząc jednostkowo i nominalnie: 1 osoba wytwarza średnio rocznie ok.250-300 kg odpadów. Licząc wzrost opłaty marszałkowskiej o 130 zł za tonę w ostatnim czasie daje to 32,5-39 zł wzrostu jednostkowego rocznie. To daje ok.2,7-3,25 zł wzrostu opłaty na mieszkańca miesięcznie z tytułu wzrostu opłaty za odbiór śmieci z tytułu opłaty marszałkowskiej. Gdzie reszta kosztów? Już pomijam bonus z tytułu samej idei wzrostu opłaty marszałkowskiej czyli wzrost recyklingu i zmniejszenie odpadów składowanych na składowisku. Bo przecież powinno być tak, że poprzez wzrost tych opłat opłacalność wywozu śmieci na składowisko powinna spadać a zwiększać się zakres odpadów poddanych recyklingowi czy też innym formom utylizacji. Przez to, że mniej odpadów ogólnie by było składowanych, to mimo wzrostu opłat to całościowo powinno się płacić mniej. Taka dokładnie zależność wystąpiła np. w przypadku UK.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: C80 w Marzec 28, 2019, 10:49:46
Wystarczyłoby przeanalizować zużycie wody pod kątem zadeklarowanych mieszkających i jeżeli zużycie jest mocno "ponadstandardowe" to gmina powinna wezwać do wyjaśnienia lub ponownie przysłać staż miejską.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: Kamilla w Marzec 31, 2019, 21:04:14
Wystarczyłoby przeanalizować zużycie wody pod kątem zadeklarowanych mieszkających i jeżeli zużycie jest mocno "ponadstandardowe" to gmina powinna wezwać do wyjaśnienia lub ponownie przysłać staż miejską.

A ja hipotetycznie będę zużywała wodę w "ponadstandardowej" ilości. Zgłoszę 1 osobę mimo, że mieszkają ze mną jeszcze dodatkowe 2 osoby bez zameldowania w gminie. Gmina lub Straż Miejska mnie wezwie. A ja pójdę w zaparte, że dużo się kąpię bo jestem czyścioszka. I pewne na tym się skończy. Przecież nie podadzą połowy ludzi w blokach do sądu bo niby lubią się kąpać albo, że wnuk przychodzi się kąpać w sobotę i niedzielę bo nie lubi tego robić u siebie. Moim zdaniem spółdzielnia powinna wywiesić listy na klatkach schodowych z numerami mieszkań i ilością ludi zadeklarowanych do śmieci. Sąsiedzi wiedzą ile mieszka po sąsiedzku ludzi. Sami by pilnowali tych nieuczciwych.


Post Merge: [time]Marzec 31, 2019, 21:13:18 [/time]
Co to znaczy, że brakuje 8000 osób? Przecież to są dane Gusowskie a ta różnica wynika z danych GUS a osób zadeklarowanych w systemie. To, że brakuje osób to pewnik ale nie 8000. To, że ktoś jest zameldowany na terenie Gminy Police nie znaczy przecież, że tu mieszka. Pewnie takich osób jest sporo. Duża część wyjechała itd. Dlatego opłaty wylicza się od osób zadeklarowanych w systemie. I tu rolą gminy jest odpowiedzieć sobie na pytanie: ile osób w ogole się nie zadeklarowało z tych, które powinny to zrobić, ile z zadeklarowanych nie płaci i jaki jest poziom ściągalności/egzekucji opłat. Bo może się okazać, że jest tu pole do poprawy ale trzeba chcieć to zrobić.
W sąsiednim bloku jest dużo mieszkań wynajmowanych. Najczęściej tacy nie mają tam meldunku. U moich sąsiadów też mieszka syn i jego konkubina z 2 dzieci. Wcześniej mieszkali w Skolwinie. Więc jeśli nie są zameldowani a sąsiadka ich nie zgłosi do opłaty śmieciowej to gmina nie będzie miała pojęcia o ich istnieniu. W spółdzielni wiedzą, że mieszka więcej ludzi ale chcą mieć spokój więc nie będą wychodzili przed szereg.  Powinni wywiesić na każdej klatce schodowej listę z numerami mieszkań i ilością osób zadeklarowanych do płacenia. Uczciwi sąsiedzi sobie z oszukańcami poradzą. Ochrona danych tu nie wchodzi bo nie byłoby nazwisk.

Post Merge: [time]Marzec 31, 2019, 21:28:32 [/time]
To tylko pokazuje jak burmistrz kryje swoich (a więc pytanie czy faktycznie potrzene podwyżki za śmieci? Dla mnie burmistrz coraz bardziej jest mniej wiarygodny). Inna sprawa - mimo faktu, że sprawa jest wycofana myślę, że z opóźnieniem ale i tak ten ten mandat zostanie cofnięty.

Ciekawe dlaczego z wiosek zabierają śmieci z kubła zielonego co tydzień. U moich rodziców na wiosce (4 osoby) oddają co tydzień pół śmietnika bo rzetelnie segregują. Resztę odpadów oddają w workach. Niech firma Trans-Net zabiera śmieci co 2 tygodnie i koszty zmniejszy o połowę. Kto potrzebuje większego śmietnika niech dołożą potrzebującym dodatkowy śmietnik. W innych miastach to działa. dodatkowo byłam dzisiaj na wiosce. Pytałam rodziny i znajomych czy szkła i papieru oddają co miesiąc pełne worki. Kilka rodzin potwierdziło, że nie oddają co miesiąc albo oddają bardzo mało. Może niech zmienią samochód na inny i worki z tymi odpadami niech biorą razem. Mają plac na którym mogą worki rozdzielić. Mówią, że paliwo drożeje a tu taka rozpusta. 

Post Merge: Marzec 31, 2019, 21:43:04
Gdzie reszta kosztów? Już pomijam bonus z tytułu samej idei wzrostu opłaty marszałkowskiej czyli wzrost recyklingu i zmniejszenie odpadów składowanych na składowisku. Bo przecież powinno być tak, że poprzez wzrost tych opłat opłacalność wywozu śmieci na składowisko powinna spadać a zwiększać się zakres odpadów poddanych recyklingowi czy też innym formom utylizacji. Przez to, że mniej odpadów ogólnie by było składowanych, to mimo wzrostu opłat to całościowo powinno się płacić mniej. Taka dokładnie zależność wystąpiła np. w przypadku UK.


Czy gmina płaci firmie odbierającej i wożącej odpady (Trans-Net) od wagi czy objętości odebranych śmieci? Kiedyś czytałam, że w jakimś mieście firma odbierająca i wożąca śmieci celowo nie kontrolowała co się znajduje w kubłach (np. gruz) bo im cięższe były te odpady, (a mieli płacone od każdej tony zawiezionej na wysypisko) tym większą kasę skroiła firma od gminy. A za to zapłacili ludzie w opłatach.
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: lolek w Kwiecień 17, 2019, 09:25:16
http://stw24.pl/za-smiecie-nie-da-sie-uniknac-oplat/.
Proszę zwrócić uwagę,  jakie są koszty za 1 osobę w Stalowej Woli!

Post Merge: Kwiecień 17, 2019, 09:26:25
Od nowego roku opłata nie ulega zmianie i za odpady segregowane płaci się 6 zł. Od Nowego Roku 2019 . !!!
[/size][/color]
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: izadi w Maj 14, 2019, 13:00:56
Proszę zwrócić uwagę,  jakie są koszty za 1 osobę w Stalowej Woli!
To u nas, nawet nie biorąc pod uwagę ostatniej ponad 30 procentowej podwyżki, jakieś ekskluzywne te śmieci mamy
Tytuł: Odp: Radni Gminy Police
Wiadomość wysłana przez: lolek w Listopad 11, 2019, 20:53:17
https://radioszczecin.pl/1,396849,region&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=8,
cisza na Wirtualnych na ten temat.