Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Co łaska? Ale nie mniej niż...  (Przeczytany 9214 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Co łaska? Ale nie mniej niż...
« dnia: Kwietnia 20, 2018, 11:20:50 »
No cóż, ludzie różni są, księża także, ale pechowo Stare Police znowu trafiły na tego "z tych gorszych". I co prawda sam nie jestem praktykujący, to denerwuje mnie obłuda w kościele katolickim, która mnie i zapewne wiele osób obrzydza i od niego odrzuca.
Oto zdjęcie artykułu z nowego Kuriera Szczecińskiego:

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2018, 21:27:34 »
Szkoda słów.  Baranki Boże będą płacić. W sumie nic mi do tego, nie moje pieniądze, chcą - niech płacą. Mnie osobiście wqrwia 12 mld rocznie, które idą z budżetu państwa na kk. Jest projekt #3MLNPODPISÓW , aby ukręcić tej patologi łeb i aby te pieniądze trafiały do służby zdrowia. Projekt jest w fazie przygotowywania. Z pewnością będę o nim informował na tym forum. Czas uzdrowić sytuację, opodatkować Kościoły (wszystkie wyznania) i niech każdy zdeklarowany wierzący (nie ważne jaka wiara) utrzymuje swoje gusła z własnych pieniędzy i odpisów od podatków.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 22, 2018, 23:30:27 »
Jeśli ksiądz woła konkretną kwotę to proście o fakturę, proste.

Inną sprawą jest to, że często w takich historiach okazuje się, że zmarły faktycznie do kościoła nie chodził albo chodził "od święta", a teraz nagle rodzina chce pogrzeb katolicki, przecież to hipokryzja. Dlaczego taki ksiądz ma się na to godzić niby?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2018, 07:49:27 »
To spryciarz Ci VAT doliczy  ;D
Podany przykład jest hipokryzją tak jak piszesz.
Ale dlaczego kk sam nie rezygnuje z takich wiernych "od święta"?
Dlaczego tak uporczywie nabija sobie statystyki tylko faktem, że ktoś (dziecko) zostało nieświadomie i bez swojej wiedzy wpisane w jego szeregi?

Można też podać przykłady ludzi czynnie uczęstszających we wspólnocie kk :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2018, 07:59:15 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:22:39 »
To spryciarz Ci VAT doliczy

Parafie nie są vatowcami, więc spokojna głowa ;).

ktoś (dziecko) zostało nieświadomie i bez swojej wiedzy wpisane w jego szeregi

Ale przecież nikt nikogo nie zmusza, chrzest dziecka jest dobrowolną i świadomą decyzją rodziców/opiekunów, a nie widzimisię Kościoła.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:32:02 »
Zmuszane jest niczego nieświadome dziecko  :P .


Wprowadzenie vatu na usługi kościelne i odcięcie kościołów od publicznej kasy uzdrowi sytuację. Również na tym forum, bo już nie będę miał podstaw (na chyba że pedofilia w kościele), aby jak to ujął DEtonator - trolować niewygodnymi dla was faktami.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:47:53 »
Zmuszane jest niczego nieświadome dziecko

Ale przez kogo? Nie znam księdza, który chodzi po domach z wodą święconą, krzyżmem i paschałem, na siłę zabierając dziecko do chrztu :).

Wprowadzenie vatu na usługi kościelne i odcięcie kościołów od publicznej kasy uzdrowi sytuację.

No właśnie, tylko nie ma czegoś takiego jak "usługi" kościelne. Wiem, słowo "posługa" brzmi bardzo podobnie, ale nie są znaczeniowo tożsame ;). Zresztą sam Franciszek wielokrotnie przestrzegał przed robieniem z Kościoła przedsiębiorstwa usługowego. Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:58:55 »
Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.

Zbyt skomplikowane i mocno kuszace tych, ktorzy robiliby przekrety na tych zwrotach. Wprowadzic podatek bezposredni, jak w Niemczech, jestes czlonkiem grupy wyznaniowej, to na nia placisz, jesli nie, to placisz na inne potrzebne instytucje. Bardziej sprawiedliwe i nikogo nie dyskryminujace.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2018, 11:09:43 »
Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.

Zbyt skomplikowane i mocno kuszace tych, ktorzy robiliby przekrety na tych zwrotach. Wprowadzic podatek bezposredni, jak w Niemczech, jestes czlonkiem grupy wyznaniowej, to na nia placisz, jesli nie, to placisz na inne potrzebne instytucje. Bardziej sprawiedliwe i nikogo nie dyskryminujace.

Tylko, że podatki w Polsce cały czas są uważane przez społeczeństwo za odstraszające. A i w Niemczech też to nie do końca dobrze funkcjonuje ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2018, 11:22:25 »
A i w Niemczech też to nie do końca dobrze funkcjonuje .

Ale to nie jest wina tego systemu tylko samego KK, pieniedzy nie brakuje, co wiecej, biskupi w Niemczech sa milionerami, to kwestia podejscia i spojrzenia na potrzeby drugiego czlowieka. Mam nadzieje, ze tutaj sie cos zmieni, ale to zadanie wladz koscielnych, a nie politykow.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2018, 15:17:52 »
Ale to nie jest wina tego systemu tylko samego KK, pieniedzy nie brakuje, co wiecej, biskupi w Niemczech sa milionerami, to kwestia podejscia i spojrzenia na potrzeby drugiego czlowieka.

Pisząc, że nie do końca dobrze to funkcjonuje, ponieważ wiem, że cała masa ludzi z powodu niepłacenia tego podatku jest wykluczona formalnie ze wspólnoty, ale i tak regularnie i gorliwie praktykuje. Więc coś tu jest nie tak ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2018, 15:37:13 »
Ok, jestem za odcięciem kościołów od wsparcia państwa, pod warunkiem, że członkowie kościołów i wspólnot wyznaniowych będą mieć znaczące ulgi podatkowe, z których zwrot będzie się przeznaczało na wybraną przez siebie wspólnotę.

buhaha. w takim razie ja również poproszę o takie ulgi podatkowe, abym mógł pielęgnować swoje hobby

Pisząc, że nie do końca dobrze to funkcjonuje, ponieważ wiem, że cała masa ludzi z powodu niepłacenia tego podatku jest wykluczona formalnie ze wspólnoty, ale i tak regularnie i gorliwie praktykuje. Więc coś tu jest nie tak ;) .

Doskonały przykład jakich macie katolików w swoich szeregach.Przecież rozwiązanie jest bardzo proste - jeżeli formalnie rezygnujesz z jakiejś wspólnoty, to z automatu nie możesz korzystać z jej sakramentów (śluby, pogrzeby, etc.)

Ale przez kogo? Nie znam księdza, który chodzi po domach z wodą święconą, krzyżmem i paschałem, na siłę zabierając dziecko do chrztu :) .

jeszcze tego by brakowało. ale tak - dziecko jest poniekąd zmuszone do przyjęcia chrztu i niestety nie ma nic do powiedzenia. kk jest jedną z niewielu instytucji, które w ten sposób "werbują" swoich członków. Tak było w moim przypadku (i podejrzewam, że w 90 % przypadkach). Moi rodzice nie będąc na pewno praktykującymi katolikami poszli owczym pędem - bez chwili zastanowienia. Niestety ja również popełniłem ten błąd w przypadku swoich dzieci.

Moim zdaniem powinna to być świadoma, przemyślana i odpowiedzialna decyzja każdego z nas.

I tak na koniec - ateistę uczynił ze mnie świadomy wybór, a z was katolików - położenie geograficzne. Nie chcę przez to powiedzieć, że to coś złego, ale gdybyście urodzili się parę tys km na południe z pewnością bylibyście muzułmanami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2018, 15:47:56 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2018, 15:48:32 »
Pisząc, że nie do końca dobrze to funkcjonuje, ponieważ wiem, że cała masa ludzi z powodu niepłacenia tego podatku jest wykluczona formalnie ze wspólnoty, ale i tak regularnie i gorliwie praktykuje. Więc coś tu jest nie tak .

To jest sprawa tych ludzi, dla mnie jest to zwykle cwaniactwo i krzyworyjstwo, zwlaszcza wzgledem tych, ktorzy uczciwie ten podatek placa. Ot polska cebula. Tutaj nie ma idealnego rozwiazania.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2018, 16:04:20 »
buhaha. w takim razie ja również poproszę o takie ulgi podatkowe, abym mógł pielęgnować swoje hobby

Religijność i hobby to dwie całkowicie niezwiązane ze sobą sfery życia.

Doskonały przykład jakich macie katolików w swoich szeregach.Przecież rozwiązanie jest bardzo proste - jeżeli formalnie rezygnujesz z jakiejś wspólnoty, to z automatu nie możesz korzystać z jej sakramentów (śluby, pogrzeby, etc.)

To jest sprawa tych ludzi, dla mnie jest to zwykle cwaniactwo i krzyworyjstwo, zwlaszcza wzgledem tych, ktorzy uczciwie ten podatek placa. Ot polska cebula. Tutaj nie ma idealnego rozwiazania.

Nie, to doskonały przykład, że w niemieckim Kościele źle się dzieje. Co chwilę wpadają tam na durne pomysły typu dopuszczanie do komunii rozwodników, czy też protestanckich małżonków katolików. Toż to są jawne herezje. Mieszkając w Niemczech sam miałbym dylemat, czy wspierać heretyków ;)

Moi rodzice nie będąc na pewno praktykującymi katolikami poszli owczym pędem

No, właśnie. Nie obwiniaj więc o to Kościoła, ale podziękuj swoim rodzicom.

I tak na koniec - ateistę uczynił ze mnie świadomy wybór, a z was katolików - położenie geograficzne. Nie chcę przez to powiedzieć, że to coś złego, ale gdybyście urodzili się parę tys km na południe z pewnością bylibyście muzułmanami.

Ok, skoro Ty piszesz, że moja religia wiąże się z położeniem geograficznym, to ja napiszę, że Twój ateizm wiąże się z modą ;). I myślę, że oba stwierdzenia mają dokładnie tyle samo wspólnego z rzeczywistością :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co łaska? Ale nie mniej niż...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2018, 16:16:56 »
Nie dogadamy się  ;D . Ogólnie dzięki za podjęcie dyskusji.
wogóle co to jest: Polski, niemicki czy afrykański? WTF?  To wy nie jesteście wspólnotą? Już całkiem się pogubiłem  :o ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2018, 16:25:02 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!