Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus  (Przeczytany 10320 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« dnia: Lipca 03, 2016, 17:54:16 »
Oto 2 autentyczne przykłady sprzecznego z 32 art. Konstytucji RP - programu Rodzina 500 plus:

1)- 30 letnia mieszkanka Polic, biegla znajomość dwóch języków, wykształcenie średnie, studium pomaturalne, jedno dwuletnie dziecko, zarabia na rękę 1800 zł za pracę w sklepie w Szczecinie od poniedziałku do soboty w godz 10 - 18. Czyli dziecka nie widzi w dzień wcale.
Z tymi zarobkami - nie dostała 500 zł na dziecko, bo o 38 zł miesięcznie przekroczyla zarobki w poprzednich latach. Nie dostaje teź rodzinnego.
Po opłaceniu źlobka - 450 - 500 zł, Sieciówki 100 zł, oplat mieszkaniowych z prądem i gazem 600 zł, telefonu 80 zł, raty na meble, 280 zł ZOSTAJE góra 300 zł na źycie, wegetacje.
Chleb z maslem i kartofle dla siebie,  soczki dla dziecka. Ubranie w Lumpeksie.
Znajoma moja mieszka w bloku na starych Policach, smutno jej gdy dla rodziny ze wschodu codziennie samochodami WSZYSTKO JEST DOWOźONE. Jedzenie, meble,  ubrania firmowe.
Ja nie mam nic przeciwko przyjmowaniu repatiantów z Ukrainy, jestem dumny źe Police przyjmują naszych rodakąw i zapewniają im prace i lokum.

2) Drugi przykład: 28 letnia,koleźanka mojej opisanej znajomej ze Starych Polic:
Koleźanka policzanki mieszka na wsi w powiecie Gryfino: wykształcenie podstawowe i 2 klasy gimnazjum, 7 dzieci - z trzema ojcami. Za dom płaci jej niepracująca matka, babka dzieci pracująca na roli u siebie.
Matka siedmiu dzieci dostaje 3000 zł miesięcznie z 500 plus i 1000 zł z opieki. Dostała w czerwcu 9000 zł wyrównania za 3 miesiące i 1000 zł z opieki i ubrania dla dzieci -razem 10000 zł. Bo 500 + nie dolicza się do dochodów

Dziećmi zajmuje się babka. 28 latka po podstawówce wynajmuje za flaszke szwagra który zawozi ją do miasta na zakupy np do Biedronki. I ta kupuje dla dzieci cole i chipsy, a dla siebie wiadomo co. Codziennie zakupy na 2 pełne wózki w Biedronce Zabawa na całego od popołudnia do rana, A i adoratorów przybyło.
Do pracy nie pójdzie bo jeszcze coś by popsuła, bo jej się nie opłaca i śmieje się z policzanki naszej.

Tak to teraz dzieci utrzymują niezaradnych niepracujących rodziców ( a tak naprawdę my pracujący - opłacamy to, wczoraj prezes rządzącej partii mówił, źe rząd sięgnie po nasze środki zgromadzone w OFE).
Nie ma bardziej niesprawiedliwej społecznie ustawy - niź rodzina 500 plus.
 Artykuł 32 konstytucji mówi:
- wszyscy są wobec prawa równi
- Kaźdy Polak musi być tak samo traktowany przez władze publiczne.
-Nikt nie moźe być dyskryminowany przez władze z powodów EKONOMICZNYCH z jakiejkolwiek przyczyny.

NIEWAZNE JEST źe  CEL USTAWY 500 PLUS stanowi ŹE ONA JEST DLA ZWIĘKSZENIA DZIETNOŚCI.
Ustawa ta dyskryminuje obywateli z powodu małej liczby dzieci, szykanuje samotne matki i jest bardzo społecznie niesprawiedliwa.

Wstyd mi za rządzących. Ponad 90 % samotnych matek nie dostaje 500 zł na pierwsze dziecko, bo są bardziej zaradne i zarabiają trochę więcej. Czy dzieci jedynacy mają inne żołądki?
Przecież wszyscy są wobec prawa równi!!!
Wiadomo teraz dlaczego został zablokowany Trybunał Konstytucyjny.

Te 2 przykłady opowiedziała mi z płaczem schorowana matka 30 letniej policzanki ze Starych Polic, opisanej w przykładzie pierwszym.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2016, 18:56:32 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 07, 2016, 22:44:33 »
Czy można tej dziewczynie ze Starych Polic jakoś pomóc? Może czegoś potrzebuje ? Coś dla dziecka, do domu, dla niej samej ?

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 10, 2016, 16:31:19 »
Czy można tej dziewczynie ze Starych Polic jakoś pomóc? Może czegoś potrzebuje ? Coś dla dziecka, do domu, dla niej samej ?

Matka opisanej policzanki,  jak i ona sama nie wiedzą źe opisałem całą sytuacje na tym forum. Opisywałem tak aby nie rozpoznać kto to.

Wiem źe 30 latka mieszka na tym samym osiedlu co przesiedlona rodzina repatiantów z Mariupola. (czyli osiedle Polic - Stare Miasto).

W sytuacji takiej jak policzanka - jest tysiące rodziców jedynaków.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2016, 16:37:09 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2016, 10:57:11 »
poczekaj, 500 + się skończy kiedyś i ciekawe kto wtedy będzie z ręką w nocniku, ta z jednym dzieckiem czy ta z siedmiorgiem.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2016, 11:03:26 »
Niestety Populizm Pis;u  sięgnął w tym momencie zenitu dano ludziom rybę a nie wędkę  dalej  i dalej oducza ludzi myślenia  i troskę o własne sprawy, Państwo socjalne w pewnym momencie  się  skończy z braku kasy  i wtedy odezwa się  głosy jaka ta Polska niedobra

Offline NemoAl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 03, 2016, 19:49:37 »
Program 500+ pomógł na pewno wielu rodzinom. Jednak połowa dzieci w Polsce tego świadczenia nie otrzymała. Rodzice tych dzieci zapewne chcieli je dobrze wychować, wykształcić. Nie stać ich było na drugie dziecko. Mimo, że PiS słowami kandydata na prezydenta (jedno dziecko) niejakiego Dudy mówił: "Każde dziecko 500 zł". To samo niejaka Beata S. Po wyborach ogarnęła ich jakaś niemoc pamięciowa coś w rodzaju pomroczności jasnej. Oni wszyscy pamiętali do chwili przeliczenia kartek w urnach. Potem już nie musieli. Jak twierdzą suweren dał im władzę. Robią co tylko chcą. Jeśli tak dalej pójdzie to moim zdaniem mogą być igrzyska. Ludzie nie powinni się dać nabrać dwa razy. PiS powinien przejść w niebyt jak AWS.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 03, 2016, 20:12:45 »
Igrzyska się właśnie zaczęły - patrz działania prokuratury w sprawie kwaśniewskich, lub Pindora.
P.S
Chodzą słuchy,  ze ma nastąpić modyfikacją 500+. Świadczenie mają otrzymywać tylko grzeczne dzieci  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 20:14:36 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:42:07 »
Igrzyska się właśnie zaczęły - patrz działania prokuratury w sprawie kwaśniewskich, lub Pindora


przecież w lipcu nie wierzyliście:

Będą igrzyska i winni poprzednicy będą karani za swe czyny popełniane przez 8 lat.
Ktoś wie o co koledze wyżej chodzi?
Zamglił mu się umysł od Dobrej Zmiany :)

igrzyska będą. Widzę to przez tą mgłę.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 03, 2016, 21:57:46 »
pol nie kompromituj się tymi cytatami. Dzisiaj wasze święto w Toruniu u biznesmena Rydzyka, a Ty zamiast śledzić transmisję w tv trwam, na forum się udzielasz.  Nieładnie. Cała śmietanka jedyni śłusznej z padalcem na czele klęczy, a Ty tutaj plujesz
Jesteś śmieszny myśląc, ze ktoś taki jak Pinior sprzedalby swoje nazwisko za 50 K PLN. To nie szuja z pis'u bez sumienia i zasad.
Chcesz afery to spytaj się #zeroziobro skąd jego rodzina miała 400 K PLN na jego kampanię, bo zbyniu zamiast odpowiadać ucieka z konferencji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 22:31:40 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 03, 2016, 22:42:05 »
Chyba Ty masz jakieś święto w Toruniu, że się tym tak interesujesz. Ja się biznesmenami nie zajmuję.
Że są igrzyska to sam potwierdziłeś. Powiem Ci, że to dopiero początek.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 22:46:32 wysłana przez pol »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 03, 2016, 22:49:22 »
Skąd ja wiedziałem, ze odniesiesx się właśnie i tylko i wyłącznie do tej części mojej wypowiedzi. Czyta się was (suwerena) jak czytanke pierwszoklasistów. Przypomnij sobie Blidę i to do czego prokuratura #zeroziobro doprowadziła. Żegnam ozięble
Tak, igrzyska są, i ludzie Twojego pokroju biorą w nich udział. Chleb już się niestety skończył. Teraz ģównem trzeba nakarmić tłuszcze
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 22:51:24 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 03, 2016, 22:59:42 »
Przypomnij sobie Blidę i to do czego prokuratura #zeroziobro doprowadziła.
Czyli gdyby z policji po Ciebie przyszli to też byś się zastrzelił zamiast iść i udowodnić niewinność?

Tak, igrzyska są, i ludzie Twojego pokroju biorą w nich udział.

Nie oni myśleli, że będą chapać dalej bo kolesie będą dalej przy korycie i nikt się nie dowie. Jak nic nie masz na sumieniu to nie musisz się bać.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 23:01:47 wysłana przez pol »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 03, 2016, 23:07:09 »
Te czyste sumienie odnies do uciekającego z konferencji Zbyszka.
Tego nie widzisz?
Niedługo będziesz miał państwo policyjne, to może się ogarniesz
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 23:08:47 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 03, 2016, 23:23:48 »
Akurat jeżeli chodzi o Józefa Piniora bo podałeś jego przykład (chociaż przekręciłeś nazwisko, bo gdzieś usłyszałeś, ale nie wiesz gdzie - ważne że to może wina pis) to obserwowali i podsłuchiwali go koledzy z PO. W ogóle za rządów PO było najwięcej podsłuchów w Polsce w porównaniu z wszystkimi innymi rządami.



Proponuję wrócić do tematu o 500+, bo o tym powinniśmy pisać w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2016, 23:27:45 wysłana przez pol »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprawiedliwość programu Rodzina 500 plus
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 03, 2016, 23:31:28 »
W imię starej i sprawdzonej zasady (pomyśl, może ją znasz) - żegnam.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!