Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!  (Przeczytany 34405 razy)

.....

  • Gość
Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Listopada 22, 2015, 16:30:49 »
Grupa mieszkańców Polic organizuje referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej. Aby do niego doszło, potrzebują poparcia 3209 wyborców. Zbieranie podpisów właśnie się zaczęło.

- To efekt rozmów z ludźmi i własnych obserwacji - mówi Krystian Stugiewicz, organizator akcji. - Wydawanie publicznych pieniędzy na służbę, która w niemal  każdej sprawie zamiast interweniować, tłumaczy, że ma związane ręce, to marnotrawstwo. Mieszkańcy się skarżą, że straż miejska w Policach istnieje, ale nie działa. Za pieniądze, które co roku są wydawane na jej utrzymywanie, można by było rozwiązać wiele problemów...


http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/referendum-w-policach/

Banda nierobów-a na Kamiennej ktoś regularnie opróżnia szambo ale gminne klakierki mają na to wywalone!
Jestem za!

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 22, 2015, 17:56:26 »
Gzie oprócz fejsa można złożyć podpis w tej sprawie?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 22, 2015, 19:19:51 »
Chryste Panie - znów ten fejsbuk... Znaczy się, jestem wyłączony z akcji?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2015, 21:15:23 »
Witam ze względu na odzew także tutaj oraz uwagę pewnej pani żeby info umieścić na forum. Ze względu na problemy techniczne jutro dopiero zaczynam drukowanie list i będę zbierał podpisy na mieście na pewno będzie można złożyć je w sklepie top monopol na końcu przyjaźni jeszcze nie rozmawiałem czy w innych lokalach również, jeżeli kogoś to interesuje jutro wstawię tu link z listami i kto będzie chciał może pobrać i zebrać podpisy wśród swoich znajomych. Jeżeli za to komuś zależy na złożeniu podpisu bez zaangażowania będę tu informował gdzie i w jakich dniach będę zbierać podpisy ponadto zawsze można się ze mną skontaktować osobiście lub telefonicznie 501-525-854 proszę o sms Oddzwonie

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2015, 21:56:20 »
Banda nierobów-a na Kamiennej ktoś regularnie opróżnia szambo ale gminne klakierki mają na to wywalone!
Jestem za!
Nie przesadzaj,bo ze sprawozdań które Komendant przedstawia Burmistrzowi ma się wrażenie ,że ta formacja jak mało która "zarobiona jest po pachy" Statystyki nie kłamią  ;-) Burmistrz Diakun jest pod wrażeniem i pełen uznania dla osiąganych wyników.Z nieznanych jednak przyczyn sprawozdania stały się "materiałem niejawnym" a więc niedostępnym, szerszej opinii publicznej  ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 23, 2015, 10:17:19 »
Zapodajcie zatem druk do zbierania podpisów. Możecie na mnie liczyć. Będę zbierał. W końcu, był to także postulat polickiej lewicy, w ostatnich wyborach samorządowych, więc bezapelacyjnie popieram.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2015, 10:19:32 wysłana przez j.7 »
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2015, 13:32:47 »
jestem za odwołaniem, niezbędna formacja w miastach generująca koszty, w ich miejsce proponuje zatrudnić więcej policjantów,,, starsza miejska powstała bo była taka moda i wszystkie miasta miasteczka formowały  starz,  po drugie było to zabezpieczenie stanowiska drzazdze*, bo nie dostał się na kierownika ośrodka wczasowego w Łukęcinie,,, ;)

*= zamierzone

Post Merge: Listopada 23, 2015, 13:33:59
można złożyć je w sklepie top monopol na końcu przyjaźni

czy już listy się znajdują ???

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 23, 2015, 14:37:05 »
Witam listy się drukują i zaraz będą w sklepie a dodatkowo umieszczam tutaj link do pobrania: http://www.supershare.pl/?d=E23595A82

Post Merge: Listopada 23, 2015, 15:54:46
Podpisy jak i listy do zbierania podpisów można składać/pobrać w sklepach
- top monopol 24h na końcu ulicy przyjaźni
- Sklep z artykułami sportowymi na deptaku łączącym C.H Kinga z leningradami.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2015, 15:54:46 wysłana przez stugiewa »

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 23, 2015, 18:35:35 »
w ich miejsce proponuje zatrudnić więcej policjantów
Najpierw dowiedz się, kto zatrudnia (finansuje) policjantów. Zlikwidujesz SM i porządkowe sprawy przerzucisz na policję, zapewne się ucieszą dodatkowymi zajęciemi.
<*)))))>{

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 23, 2015, 19:43:05 »
w ich miejsce proponuje zatrudnić więcej policjantów
Gmina nie będzie finansować etatów w Policji, wystarczy że dokłada do paliwa i dodatkowych służb w sezonie letnim. Jeśli miałaby przejąć obowiązki od SM jednym dwuosobowym patrolem w mieście, to najdalej po miesiącu będzie utyskiwanie na policjantów, że trzeba długo czekać na ich przyjazd. SM dziennie podejmuje kilka do kilkunastu interwencji, Policja podobnie, tylko gatunkowo cięższe. Jak wszystko spadnie na Policję stawiam dolary przeciwko orzechom, że podniesie się larum w krótkim czasie.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 23, 2015, 20:36:08 »
no to może mi ktoś powie co ta wielka straż robi,,, no bo ja widziałem ich chyba ze kilak razy jak się tłukli samochodem,,, a jak się rozejrzeć to do czego zostali powołani nie robią,,, >:( :(

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 23, 2015, 20:59:33 »
bo ja widziałem ich chyba ze kilak razy jak się tłukli samochodem
I to jest podstawa do wygłaszania opinii? Myślę jednak, że Ty jesteś prawym obywatelem i nie miałeś kontaktu ze służbami porządkowymi :)
<*)))))>{

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 23, 2015, 21:23:33 »
Straż Miejska to banda obiboków i nierobów.Sama byłam świadkiem leżał facet na końcowym 107 upał lał się z nieba .Nie wiadomo zasłabł ,pijany .Panowie strażnicy jak zobaczyli to główki odwrócili i pomaszerowali dalej  .Ja stara baba wzywałam pogotowie .Drugi przypadek wzywałam straż bo banda pijaków zrobiła sobie imprezę w śmietniku ,hałas ,krzyki bicie butelek ,rozwalanie śmieci i wywalanie na trawnik .Panowie przyjechali popatrzyli na ten bajzel i pojechali .Trzeci przypadek leży pijak na ławce z gołą dupą ,dzieci patrzą chodzą ludzie .Przyjechali potrzęśli pijakiem powiedzieli że ma iść do domu i tyle.Pijak dalej spał i świecił golizną, pytam i co nic nie zrobicie?A co my możemy zrobić?Autko   pewnie by  zabrudził  .

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 23, 2015, 21:28:01 »
Dyskusje o Straży Miejskiej toczą się już od dawna. Przy okazji jednej z nich, na początku 2013 roku, uzyskałem od SM sprawozdanie z jej działalności.

http://grzegorzufniarz.pl/straz-miejska-kontynuacja-tematu/

Myślę, że tak jak każdy dokładnie się zastanawia przed złożeniem podpisu pod wnioskiem o referendum ws. likwidacji SM, tak każdy też pewnie zechce zastanowić się po lekturze tego sprawozdania, czy ten wniosek jest zasadny.

Myślę, że ważnym i realnym zarzutem dla polickiej Straży Miejskiej jest to, że nie prowadzi absolutnie żadnych działań informujących o tym co robi i jak się wywiązuje ze swoich zadań.
A przede wszystkim - jakie są te zadania, bo pewnie tego też wiele osób nie wie.

 

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 23, 2015, 22:33:57 »
Myślę, że tak jak każdy dokładnie się zastanawia przed złożeniem podpisu pod wnioskiem o referendum ws. likwidacji SM, tak każdy też pewnie zechce zastanowić się po lekturze tego sprawozdania, czy ten wniosek jest zasadny.
Oboje i nie tylko oboje doskonale wiemy,że w tego typu sprawozdaniach można bajdurzyć i tworzyć fikcję literacką.Jestem w stanie w oparciu o pełny ( udostępniony) dostęp do materiałów źródłowych, będących podstawą tych wypocin zweryfikować osiągane wyniki w danym okresie sprawozdawczym i większość pozycji punkt po punkcie ocenić w zakresie omawianych zagadnień.Co robi i jak funkcjonuje system kontroli i nadzór zwierzchni-? Może nie istnieje-? Dlaczego nie są publikowane publicznie te sprawozdania-? Ja odpowiedź na to pytanie znam.W odpowiedzi tkwi "klucz" do rzeczywistej oceny pracy, a nie tej opartej na wypracowanym szablonie-schemacie ubranym w liczby oraz opisy sytuacji.Źle się stało,że zostały sprawozdania "utajnione" Transparentność działań w służbie społeczeństwu to podstawa bytu każdej służby.Jej brak budzi podejrzenia,nieufność,odrazę a czasami i wstręt.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-