Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161610 razy)

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:08:23 »
Cytat: tatankas w Dzisiaj o 20:58:55
Czyli  jak niby mają nauczyć kultury ludzi? I kto ma to robić?
Np. mandatami za zaśmiecanie (o ile jest taka możliwość) i społeczną niechęcia, za granicą jakoś ludzie potrafią.
Nie da się nauczyć kultury kogoś kto nie ma o niej pojęcia..... jak się wcześniej nie nauczył.... to już się nie nauczy :)
Mandaty są karą za brak kultury :)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:19:15 »
Sprawa jest prosta, ludzie nie sprzątają po psach nie tylko z lenistwa (najczęstszy powód), ale także dlatego, że nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury (czyt. śmietników na psie odchody). Wiem, że zaraz odezwą sie ci, którzy powiedzą, że można wrzucić do zwykłego kosza. Lecz to też nie do końca takie oczywiste. Sam posiadam psa i pewnego razu, gdy sprzątałem po nim kupę i zanosiłem do śmietnika przyglądała mi się para- strażnik miejski i policjantka, dostałem pouczenie, że psich odchodów nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników. A więc wolno, czy nie wolno? Zgłupieć można.
Myślę, że problem byłby rozwiązany, gdyby miasto zainwestowało w śmietniki na psie odchody, jakieś ogrodzone wybiegi dla psów np w parku staromiejskim i za sp8, wtedy, gdyby ludzie nie sprzątali, to ich psy bawiłyby sie w takim gnojowisku z odchodami.
Kolejna kwestia pewnie zaraz wywoła burzę i zostanę obrzucony błotem, ale jeśli ja płacę podatek za psa, to czemu nie ma obowiązku płacenia podatku za kota?
Kot potrafi być wielkości psa i nawet przewyższać produkcją odchodów. Pewnie zaraza ktoś powie, że kot stawia klocki do kuwety, ale czy gdybym nauczył swojego psa srać do kuwety to byłbym zwolniony z podatku?

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:24:53 »
 ;D ;D ;D

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:42:45 »
Ja, jako posiadacz psa i opłacający z tego tytułu opłatę do kasy gminy, chciałbym, aby z tych pieniędzy powstawała infrastruktura służąca "psiarzom" - wybiegi, dystrybutory z workami, psie toalety itp.

A trzeba było w 2010 r głosować na Police XXI...! One miały to wszystko w swoim programie. Mieliśmy nawet przygotowane koncepcje wizualne. A Ty zagłosowałeś na Gryfa i teraz nie możesz się doczekać tego, co Tobie jest potrzebne. ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 29, 2015, 22:47:52 »
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie, cytując Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin, przyjął stanowisko, że „umieszczanie odchodów zwierzęcych w pojemnikach na odpady komunalne jest dozwolone”.

antek..., studarc - ten temat był szeroko dyskutowany w innym wątku na tym forum
Była tez ankieta, którą przeprowadziłem w 2014 roku na ten temat. Jej wyniki pokazały oczekiwanie osób biorących udział w ankiecie, że najpierw należy stworzyć "psią" infrastrukturę, a potem, gdy ona już istnieje, odpowiednie służby powinny bardziej zdecydowanie egzekwować obowiązki utrzymania czystości. jej wyniki można obejrzeć na mojej stronie w dziale "Psie Sprawy". Niestety nie mogę załączyć linka.


Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 29, 2015, 23:01:16 »
A trzeba było w 2010 r głosować na Police XXI...! (..) A Ty zagłosowałeś na Gryfa i teraz nie możesz się doczekać tego, co Tobie jest potrzebne.
Szach i mat:)

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 29, 2015, 23:07:07 »
ależ Panie Grzegorzu..... ja się tylko uśmiecham :D
No i mam kota,który sra do kuwety :P

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 29, 2015, 23:31:20 »
Ja, jako posiadacz psa i opłacający z tego tytułu opłatę do kasy gminy, chciałbym, aby z tych pieniędzy powstawała infrastruktura służąca "psiarzom" - wybiegi, dystrybutory z workami, psie toalety itp.

A trzeba było w 2010 r głosować na Police XXI...! One miały to wszystko w swoim programie. Mieliśmy nawet przygotowane koncepcje wizualne. A Ty zagłosowałeś na Gryfa i teraz nie możesz się doczekać tego, co Tobie jest potrzebne. ;)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 30, 2015, 09:00:27 »
Darmowe czipy są ok ale bez takich jaj że zaraz będziecie ludzi zapisywać na obowiązkowe płacenie. W tym kraju się płaci za psa, za telewizor, za auto które stoi bo nie masz zamiaru go użytkować, za fikcyjną służbe zdrowia i można długo by jeszcze wymieniać... . Niedługo będą chcieli aby w policach płaciło się za "uszlachetniane" powietrze... . Ten kraj i tak już jest wystarczajaco drogi.
Proponuję wrócić do tematu bo lekko odbiegliśmy.

Koszt chipowania z wpisem na odpowiednie strony to około 100zł,sterylizacja suki to koszt od 250zł,dużej suki to nawet 500zł,czy nie lepiej płacić 70zł rocznie,a te usługi mieć darmowe?Za telewizor płacisz,bo używasz,za auto płacisz-ciesz się,że masz gdzie zaparkować,parkingi darmowe same się nie budują,służba zdrowia jest darmowa,co do jej usług i czasu oczekiwania na nie można polemizować,ale jest,też mogę długo wymieniać.Jak pisałam wcześniej-nie ma nic za darmo,chyba,że ty pracujesz w wolontariacie i nie przyjmujesz swojej wypłaty.... Od tematu nie odbiegliśmy,bo to również jest propozycja do BO.


Nie da się nauczyć kultury kogoś kto nie ma o niej pojęcia..... jak się wcześniej nie nauczył.... to już się nie nauczy 
Mandaty są karą za brak kultury

dokładnie :)


Sprawa jest prosta, ludzie nie sprzątają po psach nie tylko z lenistwa (najczęstszy powód), ale także dlatego, że nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury (czyt. śmietników na psie odchody). Wiem, że zaraz odezwą sie ci, którzy powiedzą, że można wrzucić do zwykłego kosza. Lecz to też nie do końca takie oczywiste. Sam posiadam psa i pewnego razu, gdy sprzątałem po nim kupę i zanosiłem do śmietnika przyglądała mi się para- strażnik miejski i policjantka, dostałem pouczenie, że psich odchodów nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników. A więc wolno, czy nie wolno? Zgłupieć można.
Myślę, że problem byłby rozwiązany, gdyby miasto zainwestowało w śmietniki na psie odchody, jakieś ogrodzone wybiegi dla psów np w parku staromiejskim i za sp8, wtedy, gdyby ludzie nie sprzątali, to ich psy bawiłyby sie w takim gnojowisku z odchodami.
Kolejna kwestia pewnie zaraz wywoła burzę i zostanę obrzucony błotem, ale jeśli ja płacę podatek za psa, to czemu nie ma obowiązku płacenia podatku za kota?
Kot potrafi być wielkości psa i nawet przewyższać produkcją odchodów. Pewnie zaraza ktoś powie, że kot stawia klocki do kuwety, ale czy gdybym nauczył swojego psa srać do kuwety to byłbym zwolniony z podatku?

Wcześniej nie było można wrzucać psich odchodów do zwykłego śmietnika ,dziś można już,niestety problem to również to,że tych zwykłych śmietników również brak :(
Co do kotów to mam takie samo zdanie,są też koty wychodzące,a najwięcej można zobaczyć ich u ludzi mieszkających na parterze,drabinki z balkonu na każdym kroku,niby jak te koty wychodzą na dwór to się nie załatwiają?

 
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 30, 2015, 10:25:20 »
A trzeba było w 2010 r głosować na Police XXI...! One miały to wszystko w swoim programie. Mieliśmy nawet przygotowane koncepcje wizualne. A Ty zagłosowałeś na Gryfa i teraz nie możesz się doczekać tego, co Tobie jest potrzebne. ;)

:D :D :D dobre :)

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 30, 2015, 11:10:24 »
czy nie lepiej płacić 70zł rocznie,a te usługi mieć darmowe?
Nie, w ogólnym rozrachunku wychodzi drożej.
Za telewizor płacisz,bo używasz
Mam podłączony komputer (TV nie oglądam), zapłaciłem za niego podatek VAT, to mało?
za auto płacisz-ciesz się,że masz gdzie zaparkować.
Mam gdzie zaparkować bo parkuję na moim podjeździe bądź w moim garażu. Powinno być na zasadzie - auto nieużywane, nie muszę płacić ubezpieczenia.
Jak pisałam wcześniej-nie ma nic za darmo,chyba,że ty pracujesz w wolontariacie i nie przyjmujesz swojej wypłaty
Przeanalizuj sobie jak państwo nas grabi z pieniędzy, z tego co wiem na zachodzie są państwa które mają niższe "marże" za życie. Oczywiście infrastrukturę drogową mają lepszą (nie wiem, czy jest cokolwiek, co jest gorsze jak u nas...). Ty myślisz że im więcej będziemy płacić tym więcej możemy oczekiwać a efekt jest taki, że płacimy dużo a dalej dostajemy mało. Przez takie podejście jak twoje ludzie z tego kraju jadą na zachód i tak dalej będzie się działo.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 30, 2015, 12:54:09 »
Oczywiście infrastrukturę drogową mają lepszą (nie wiem, czy jest cokolwiek, co jest gorsze jak u nas...).
Rozumiem, że sporo podróżujesz i masz porównanie?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 30, 2015, 13:04:52 »
Oczywiście infrastrukturę drogową mają lepszą (nie wiem, czy jest cokolwiek, co jest gorsze jak u nas...).

W Polsce wiele sie zmienilo na duzy plus, moze autostrad jeszcze za malo, ale jakosc drog jest dobra. Proponuje pojechac sobie do Belgii, choc ostatnio widzialem, ze w koncu wzieli sie za remonty.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 04, 2015, 13:56:40 »
No, to nie wiem już o co chodzi Wam w tym wątku, miały być propozycje, a jest jak zwykle pranie brudów. Ja proponuje może jakąś blokadę i palenie gumy.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 04, 2015, 14:02:00 »
a jest jak zwykle pranie brudów.

Szkoda wlasnie, ze watek nie ma zalaczonej ankiety z propozycjami dla mieszkancow Polic.